Hraní her v restauračních zařízeních

Občas čtu od některých zážitky o tom jak hráli tu či onu hru v hospodě. Zajímalo by mě kdo takhle hráváte hry a jak řešíte třeba maximální eliminaci různých možných nehod jako je ztráta herního materiálu, politá hra pivem, načichnutí a zajití hry cigárama nebo zajištění čistého stolu. Jaký typ restauračních zařízení volíte? Hospoda páté cenové to asi nebude. Hraní v nějaké malebné hospůdce zní lákavě, ale nerad bych měl z toho hry na jedno použití (jsem dost háklivý na stav a čistotu herního materiálu). Nebo kupujete rezervní sady her právě pro tyhle příležitosti?
23.1.2009 14:05:49

hospody, hry a lidi
Já si myslím, že lidi všeobecně nemají povědomí o tom, že existuje něco jako moderní deskové společenské hry. Pak, když něco takového vidí, myslí si, že jde o nějaké hazardní hry (protože znají jen automaty a karty o prachy) nebo jak je psáno pode mnou, že to je dětinská zábava ve stylu člověče nezlob se.
Ono hold se dneska v první řadě musí honit prachy, a dělat něco, z čeho nekouká žádný zisk, je jen ztráta času.
Já tedy v restauracích nehraju, ale vzpomínám si, že kdysi v mých začátcích poznávání těchto her, kdy jsem znal a hrál jen Carcassonne, jsem v jedné restauraci viděl nějakou mládež hrát Osadníky, a když jsem viděl, jak se u toho skvěle bavili, tak jsem si je taky pořídil a dodnes na ně nedám dopustit.
Taky bych souhlasil s Ringem a jeho názorem na hravost dospělých a dospívajících lidí.
Zatím mi to ale přijde u nás takové, že raději než postavit nějaké hřiště, je lepší ty prachy vrazit na léčení drogově závislých....

31.3.2009 07:27:26

Hammer
"Ono hold se dneska v první řadě musí honit prachy, a dělat něco, z čeho nekouká žádný zisk, je jen ztráta času"

No, nás když vyhodí, tak o peníze přijdou - jen nás většinou 4 -5, každý dá tak 5 piv/kofol, nějaký ten nakládaný hermelín/brambůrky/párek a občas i kalíšek přistane, to je za 3 hodinky slušná útrata, rozhodně víc než od soplů, co tam koukaj na Ordinaci bez zvuku a usrkávají pivo.

31.3.2009 07:36:14

Sydo
Třeba si to majitelé restaurací jednou uvědomí, a tak jak jsou součástí některých restaurací šipky a kulečník, bude jednou v každé hospodě k dispozici nějaká ta hra :)

31.3.2009 07:47:14

To all
Zakladem uspechu zahrani v hospode je rychle zacit u hry panakovat a zacit pokrikovat. Pak pochopi kazdy cisnik, ze utrata bude :)

31.3.2009 08:18:14

Drussbarb
No nevím, ne každý má chuť u hraní panákovat :)

31.3.2009 08:54:08

Drussbarb
trochu se zacinam bat, co jeste pridas za dalsi podruzne zabavni prvky, aby hra stala za to;-)

31.3.2009 09:27:42

Ringo
tak ono to není pro to, aby hra stála za to, ale aby výčepák poznal, že hra mu neubere zisky. Když jsme loni v létě hrávali Agricolu na zahrádce U Zelených, těšili se na nás a hulákali, že jdou farmáři. Po každé sklizni jsme si totiž dali ruma. Konec hry stál za to, sám se divím, že se hře nic nestalo, na malém stole plno půllitrů, popelníků, utopenců apod. Hráli jsme v sedmi (přebývající dali tým s některými z hráčů) :) jó, to byly časy, ať už je zase léto. Agricolu ale vystřídají Warrior Knights a Duna.

31.3.2009 09:33:45

Hospoda a pivo
My jsme to vyresili tak, ze chodime hrat do hospody ke kamaradum, kde nam poskytnou pekne vzadu salonek, mame klid, pivo po ruce, proste pohoda u deskovek:) A vsichni jsou na nas mili:)

31.3.2009 10:02:05

To Sydo
Presne tak jsem to myslel ... Zavery s pretekajicima popelnikama jsou vylozene prijemne (zkusenost s MtG - co hra, to pivko) :)

31.3.2009 10:06:37

Aneken
ty máš hned naproti planetě solidní hospodu (vylezeš ven a kousek doprava na protější straně), má takový divný jméno, ale mají tam asi 6 druhů nakládanejch hermelínů a jsou moc dobrý. Akorát pivo tam trošku hapruje :)

Obecně: taky teď většinou v hospodě máme nějakou tu hru po ruce, alespoň ten Hive. Je to zábava a i když není nálada na nějakou delší pařbu a chceme jen pokecat, "brouci" se vždycky chytnou :)

31.3.2009 10:42:23

Vybíráme z Bazaru

Boreal
Boreal
Akt. cena: 191 Kč
Končí za: 22 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas