Hraní her v restauračních zařízeních

Občas čtu od některých zážitky o tom jak hráli tu či onu hru v hospodě. Zajímalo by mě kdo takhle hráváte hry a jak řešíte třeba maximální eliminaci různých možných nehod jako je ztráta herního materiálu, politá hra pivem, načichnutí a zajití hry cigárama nebo zajištění čistého stolu. Jaký typ restauračních zařízení volíte? Hospoda páté cenové to asi nebude. Hraní v nějaké malebné hospůdce zní lákavě, ale nerad bych měl z toho hry na jedno použití (jsem dost háklivý na stav a čistotu herního materiálu). Nebo kupujete rezervní sady her právě pro tyhle příležitosti?
23.1.2009 14:05:49

Hráváme pouze "hospodské" hry
Tak mi takto hráváme maximálně takové "hospodské" hry jako je Bang!, Citadela apod. Tj. levnější, snadno přenosné. Desku s herním plánem bych takto neohrozil, na to mám hry moc rád :-)

23.1.2009 14:21:39

To Ringo
Mno,je to riziko.Kamarad si takhle polil pivem Osadniky,takze riziko to je.Ale nektere riziko stoji za to :). Jsou hospody 5. cenove,kde se bezne hraji sachy apod.,takze si clovek nepripada divne a prijemne se hreje v zajmu ostatnich.Taky je to super misto na shaneni novych dusi

23.1.2009 14:22:55

Hry v hospodě
Tak v hospodě jsem ještě nehrál, ale mám jednu skvělou hospodskou hru, jmenuje se Bombarduj. Rozšíření má ještě přiléhavější název: Bombarduj a chlastej. Je od tvůrců z Rebelteamu a ideální do hospody jakékoli cenové skupiny.

Jinak s tebou souhlasím. Jsem na možné poškození svých pokladů strašně háklivý. U nás se u her zásadně nejí, pití musí být v dostatečném odstupu a ruce umyté (smajlík) A navíc má každá hra své místo a po odehrání musí být vrácena zpět. Nese to svoje ovoce. Za pět let se nám neztratila jediná figurka, nezničila jediná karta. Jsou to prostě poklady a ty se musí hlídat.

23.1.2009 21:59:16

Hry v hospodě
Tak já mám zatím zkušenosti pouze s čajovnou a vinotékou. Rozhodně čajovna je v pohodě ale v té vinotéce jsem měl trochu obavu. Hra byla kamaráda, takže o to větší úsilí aby se nic nestalo. Byl to Starcraft a to už je jiná cenová kategorie. :)
U nás v partě je pravidlo, že pokud někdo zníčí nebo poškodí hru, tak si to zaplatí. Všichni s tím souhlasí a taky se tak k tomu chováme. Takže ve vinárně jsme zabrali celou místnost ( hva stoly = hra a parapety = pití a tak ) :) V čajovně máme taky dva stoly.:D Rozhodně ale neexistuje aby někdo nedával pozor. Tím taky všem děkuji! Je to fajn mít takové lidí!:D

23.1.2009 23:50:03

The Hammer
taky nemam rad kdyz se hry patlaji chipsama nebo oplatkama, ale zatim jsem se neodvazil nekomu neco vytknout, by me poslali asi do patricnych mist at si to hraji teda sam:-) ale stve me to samo sebou, doufam dycky ze se nic neprihodi a ze si aspon kdyz chnapou po chipsech ty ruce aspon trochu otrou o obleceni. Ja osobne taky rad u zabavy neco pojidam a popijim, ale faktem je ze jde o nemastne vecia kdyz uz, ta ksi odskocim si umyt ruce. Akorat sakra jak dokopat ostatni aby se tak taky chovali, nekterimaji proste jine zvyky a ani si nektere veci neuvedomuji a nechci je nejakym upozornovanim urazit.

24.1.2009 01:00:43

SSZGSA
vzdycky zavidim, kdyz se sejdou dva lide se stejnymi hygienickymi navyky. Me se to bohuzel stava velmi vyjimecne:-) Obcas mi hru narusi myslenka - sakra, mohl by si tu ruku aspon utrit kdyz uz chnapal na chipsy, nez mi opatla ty karticky od Agricoly.

24.1.2009 01:02:34

Boldrick

v hospodě?
Pár her jsem v hospodě hrál, ale pro mě to moc není. Maximálně beng nebo něco malého.
Radši se nakoupí pití a jídlo na domu a hraje se vždy u někoho. Podle mě to nemá v hospě tu atmosféru. A jak jste psali, nepřežil bych kdyby se něco ztratilo

24.1.2009 01:16:49

To Ringo
No, je to jednoduché. Máme hádro hráčů, a pokud přijde nový hráč, řekneme své podmínky. Taky děláme trochu vztupní test. Hrajeme hry které pujčuje čajovna v režimu návštěvy. Tak člověk vidí jak se k tomu chová a pak se pozve na pořádnou gamesu.Ale je jich opravdu málo. Teprve si náš okruh vytváříme. Já ale pro jistotu balím všechny karty do obalů. Úplně šílím z představy že tam uvidím mastný flek a nebo obtisk. :) Škoda že nejsi z Liberce, hned bych si s tebou rád zahrál.

24.1.2009 01:52:04

SSZGSA
Obaly na karticky jsou fajn napad, mel jsem par obalu z Magicu, tak jsem si dal par karet z Areny do obalu a je to super, jeste poshanet nejake dalsi abych mohl dat do obalu vsechny. Ale kde vzit takove mnozstvi obalu na stovky karet pro Agricolu, navic uz by mi to bohuzel neveslo do krabice kterou mam vytvorenou na miru. Vstupni test je fajn, ale v mem okoli moc hracu neni, vicemene se schazime s rodinnymi prislusniky, nic jineho nezbyva a ver ze rodinnym prislusnikum je tezsi rikat udelej to a to nez cizimu prichozimu, ktery musi prijmout urcite podminky a nemusi se nicemu podivovat. Rodinny prislusnik se na tebe tak akorat skarede podiva, zepta se jestli nejsi nejak divne precitlively a posle te nekam:-) Jinak Liberec je fakt z ruky, skoda.

24.1.2009 09:58:54

Hry
Jak vás tak poslouchám, tak jsem rád, že mám většinu karet od her počeštěnou a tudíž komplet znova vyrobenou :-) Taková kvalitně zalaminovaná kartička se dá bez problémů umejt a případně kdykoli znova vytisknout a zalaminovat, když dojde k nejhoršímu, ale naštěstí moji spoluhráči nejsou žádný prasata a upatlanejma rukama na hry nešahaj :-)

Co se týče obalů, tak základní obaly na magic karty (stejnej formát má cca 90% her) má třeba Blackfire, stovku za 15 kč, což snad neni taková finanční zátěž i v případě nabubřelý Agricoly :-)

24.1.2009 10:07:48

to Merlin
tak ono nejde o penize, ja dostal ty obaly na karty od hrace Magicu, ktery to prestal hrat, tak mi je daroval a kde si koupit dalsi, po tom jsem se zatim nepidil, takze nevim jakou formou se to da sehnat. Kazdopadne u toho Agricoly muze byt problem - jednak se to pak nevleze do krabice a jednak si neumim predstavit, jak by se asi karty v obalech michaly, coz je u Agricoly treba.

25.1.2009 11:03:18

To Ringo
Ahoj,
obaly seženeš opravdu všude. V každém jen trošičku zařízeném obchodě na fantasy hry.A rozhodně se neboj, míchání jde super. Vždyť jsou k tomu vytvořeny.:D Ale s nepřesností rozměrů krabiček souhlasím.

25.1.2009 11:24:28

hospoda je super
My hrajeme většinou v hospodě (kromě Duny, která se nám nevejde na stůl, ale teď jsme našli jednu s velkými stoly, takže i Duna půjde) a ještě se nám nestalo, aby se hra poškodila. Agricola má trochu lepkavou jednu farmu od piva, ale jinak nic. Hrajeme tam Nexus Ops, Osadníky, Acquire, HellGame a Galaxy Trucker, takže hry, celkem náchylné na poškození, ale nijak to z restrikcema nehrotíme, karty neobalujeme. A teď hrajem skoro jen Cosmic Encounter, který je téměř nezničitelný. Pokud nehrajete s lidmi namol, je riziko stejné, jako když máš doma na stole džus.

29.1.2009 16:08:39

hospoda
btw většinou hrajeme v takových lechčích pajzlíkách, kde je super atmoška a lidi nám fandí nebo se přijdou kouknout. Když jsme rozbalili Nexus Ops, lidi nechávali i automaty v klidu :D

29.1.2009 16:10:00

2 SYDO
hmm, taky velmi zajimavy pristup. Mozna i zavidim, ze to tak nehrotis, ja bych chtel taky umet nebyt alergicky na poskozeni veci, ktere si porizuji. Me se to tahne pres vsechno a zbytecne me to stresuje. At uz se to tyka deskovek, hudebnich CD, nosicu pocitacovych a konzolovych her, knizek...nekdy bych proste chtel taky umet nebyt vytoceny nad tim, ze se mi u obalu knihy ohnul treba rozek, na CD se objevil lehky sram a u deskovky se trochu obil rozek hraciho planu. Clovek musi byt asi vice pohodar aby se nad to prenesl a neresil o tak:-) Ale kdyz mi jednou kamos vratil hudebni CD ktere jsem mu daval defakto v novem stavu, mel jsem ho doma vseho vsudy 3 dny a on mi jej po mesici vratil pobruslene jak led po sezone NHL a tvrdil mi ze to ta kbylo, tak jsem byl dost nastvany, stejne jako na kamose, ktery mi vratil hru s oslizlymi, ulepenymi a umastenymi kartami, byt rovnez vypadali jako nove. Prisel jsem o novy stav veci a o dva kamarady. Jeste se na me divali dost udivene, ze jsem chtel nahradu s tim at si ty znicene nechaji:-(

29.1.2009 16:20:00

To Ringo
Řeknu ti, že jsi mě vzal za srdce! Když mám vzít hru někam, kde by se mohlo stát cokoli tak z toho ani nespím.:) Nechci si nechat zníčit hru kterou jsem těžko sháněl nebo dlouho šetřil. Proto dělám vše aby tomu nedošlo. Sám si utírám celý stůl a to minimálně tak dlouho až na mě všichni koukají.Sám hru připravuji, rozmisťuji a taky sám si ji sklízím.Neexistuje aby mi někdo ( ani přítelkyně ) dávala komponenty do krabice. Někdy si říkám zda nejsem už opravdu divný.
Můj taťka říká : Nechceš-li něco mít, puč to!:D Proto, když za mnou přijel kamarád, že chce půjčit nějakou hru tak jsem mu dal jen ty co nemusím moc hrát.!
Nejlepší je opravdu vědět, že lidi co s tebou hrajou jsou stejně posedlí a nedovolí aby se tomu něco stalo.

29.1.2009 17:23:51

2 SSZGSA
sakra, to s tim utiranim stolu a skladanim a rozbalovanim komponentu...jsem premyslel kdy jsem ten post tady hodil nez jsem si uvedomil, ze to pises ty:-)))Taky to tak totiz delam:-) Faktem ale je, ze uz ted dovoluji schovavat komponenty pritelkyni, po te co jsme si ujasnili nektera pravidla jak se to dela:-))) To ze se tak ale chovam je prose ze zkusenosti, kdyz davam nekomu neco, vim ze se k tomu nemusi chovat tak jak ja, a jak ja vyzaduji. A po tech zkusenostech ktere jsem tu uvedl uz CD, knihy ani hry nepujcuji ze zasady nikomu a sam si taky od nikoho nic nepujcuji. Akorat se obcas citim trapne, kdyz mi tuhle Kren nabizi, ze mi pujci tu ci onu hru a na dotaz zda mu na tri dny pujcim Age of Empires 3 se vyjadruji velmi vyhybave, stejne jako k nabidkam ze mi on sam pujci nejakou hru, i kdyz treba vim, ze on sam se chova k hram a pujcenym vecem urcite slusne.

29.1.2009 18:08:10

To Ringo
Děkuji, strašně jsem se pobavil.Opravdu. Mám totiž stejné postupy a naprosto stejné chování.Pravdou ale je, že se přítelkyně stále jen kouká.Budu muset asi taky pokročit směrem ku předu.:) Já jsem tohle zažil s knihami, když si je odemně někdo chtěl půjčit a byl to dobrý kamarád tak jsem kličkoval jak zajíc na poli.:) Prostě nepujčuji. Třeba půjčit Arkham nebo Battlelore, asi bych nervama nemohl ani dýchat.

29.1.2009 18:17:42

SSZGSA
A ted na sebe prasknu jednu duvernost. Za zachovani svych veci jsem ochoten i nechutne lhat, takze tu obcas ke me prijde nekdo ze chce pujcit nejakou deskovku a ja se normalne trapne vymluvim a lzu: "ty vis, my jsme ji nechali na chalupe, takze ji ted nemam":-) Tak a ted to vsichni vite:-D

29.1.2009 18:32:55

To SSZGSA a Ringo
Teda, já jsem taky dost nechutnej materialista, ale kam se na vás dva hrabu :-)

Každopádně, jelikož mám k většině her vyrobený český karty a další komponenty, tak je většina věcí dost snadno nahraditelná, takže to většinou zas tak moc neřeším :-)

29.1.2009 18:45:03

stejné těsto
Když něco hrajem, všichni si jdou nejprve povinně umýt ruce. Občas se stane, ale velmi zřídka, že musím hrát na zemi. Sice to je vyluxovaný koberec. Ale Hry patří na stůl.

29.1.2009 18:59:11

Elenistar
ani nevis jak jsem trpel, kdyz par lidi chnapalo prvni nachipsy a nechapali me zle pohledy. Pak jsem si po dohrani hystericky karty prohlizel, jestli nejsou zamastene. Priste uz nesmim dopustit, ze nekdo pojme hrani deskovek jako party u ktere se patla jidlo s hernimi komponenty. Pripravuji si na priste pro dotycne vhodna slova, zatim se mi je nedari dat dokupy tak, aby neurazila, ale snad to nejak dam do kupy:-)

29.1.2009 19:05:15

...
a blbe je, ze nekteri povazuji za normal, ze u hry neco pozobavaji aopotrebovany herni material je pro ne znakem jakesi klasiky. Znam lidi, kteri maji radi osuntele karty a vuni noveho matrose nemaji radi. Prijde jim stylovejsi hrat s poradne pouzitym matrosem coby znakem, ze hra se hraje. Takovym se nejblbeji vysvetluje, ze nemam rad, kdyz seu hry saha na jidlo, obzvlaste mastne.

29.1.2009 19:07:20

arkham
Tak třeba Arkham bych do hospody taky nevzal, je tam moc náchylných karet, které by nešly včas sklidit a navíc je to takový klenot :) U Agricoly mi to neva, není to nijak zvlášť hezká hra, tak by se to dalo přežít. A Acquire stojí 600, tak s tím si hlavu nelámu a do hospy ho klíďo vemu. A jak jsme říkal, Cosmic Encounter je nezničitelný, kdyby všechny hry měly takové karty, bylo by to v klidu.
Btw. na knihy a CD jsem ale háklivý fest. Jednou mi kamarád polil originál CD The Cure - Boys Don't Cry z roku '79, myslel jsem, že ho zabiju.

29.1.2009 19:12:27

A já si myslel, že jsem blázen :-)
A jsem za něj trochu považován, když se na lidi ošklivě dívám, když mi ohýbají kartičky. Vás dva na ně (myslím Ringa a SSZGSA (ufff ;-)) a budou si mě konečně považovat, jak jsem benevolentní :-)

Ale pro zajímavost přidám svou nejhorší událost. U nás se při hraní zblajzne co spíž nabídne a jednou jsme nad Arkhamem pojídali kyselé okurky... Co čert nechtěl, jedna okurka navštívila Nemocnici u Svaté Marie. Ani to jí tedy nepomohlo a skončila "devoured". A mě jako majitele hry málem odvezli do Arkhamského blázince.

No dnes (po cca půl roce) už jsem vcelku v pohodě a nakonec to na herním plánu ani není vidět. Sám vypadá jako hodně vyšisovaný pergamen, takže jedna decentní skvrna (skutečná) se mezi ostatními natištěnými úplně schová. :-)

29.1.2009 19:26:28

Vybíráme z Bazaru

Pan Am
Pan Am
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas