hra roku 2011

rok 2011 skoncil a je cas na nejake ty bilance. vyhlasuji anketu o nejlepsi hru roku 2011 (mozno i rozsireni). kazdy ma tri hlasy. podminkou je vydani hry v roce 2011, druhe edice se nepocitaji. a abych nezapomnel, nahodne vylosovany hlasujici viteznou hru ziska. podminkou je, aby hlasujici mel vlastniho avatara, abychom zabranili narustu fake identit :-) losovani probehne v zelivi o vikendu

hlasovani je ukonceno, vysledky budou oznameny behem dne, diky vsem za ucast a hlasy

Ankety se zúčastnilo celkem 80 lidí, což považuji za úspěch, takže díky všem. Minimálně jeden hlas dostalo 61 her.

Výsledky:

9-11té místo si společně drží Sekighara, Legend of Drizzt a Blood Bowl: Team Manager (6)

8mé místo si odnáší Earth Reborn (7)

7-6té společně Eclipse a Dungeon Fighter (8)

5té místo Mansions of Madness (9)

4té skončilo Gears of War (13)

a stupně vítězů (víření bubnů)

3. Space Empires 4x (18)

2. Lord of the Ring LCG (22)

a vítězem je: Mage Knight (25)


2.1.2012 19:30:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Mage Knight
jinak ještě přidám svůj osobní názor k výsledkům. Měl jsem jiné favority, nicméně umístění MK jsem očekával hodně vysoko. Vzhledem k tomu, že jsem ho ještě nehrál, je možné, že bych ho do top3 taky zařadil, doufám, že si ho v želivi ozkouším, slyším na něj samé pochvalné ódy jak od eurařů, tak od átéčkařů, takže očekávám příjemný průnik všemi směry, kterým je pro mně například space4x. Je mi jasný, že u mě nakonec jeden kousek taky skončí :-) osobně jsem čeka mnohem výše Mansions of Madness, čekal jsem top3. Gears of War taky překvapilo, sice jsem ho nehrál, ale ani jsem kolem té hry nezažil žádný velký rozruch. 9.-11. místo Blood Bowlu jsem taky nečekal.

18.1.2012 11:07:51

Ringo
Jo, asi jsem se unahlil. Vyskytne-li se ale stepna myslenka, pak si samostatne vlakno zaslouzi.

18.1.2012 11:10:06

to Vlaada
Mohl by ses prosím mrknout do vlákna "Dojmy" u Mage Knight a jako autor reagovat na připomínky Neily?

18.1.2012 11:13:54

...
Já bych chtěl mít možnost skrýt příspěvky některých uživatelů O:-)

Už jen z úcty k někomu, kdo nabídne hru ostatním za účast v anketě, jsem doufal v přínosnější příspěvky..

Jinak je jasné, že šlo spíš o žebříček, než o objevení Ameriky.

Pokud jde o mě, určitě mě překvapila oblíbenost Space Empires. Přeci jen to je pořád žetonková wargame :-) Moc se těším až MK vyzkouším, proto jsem si ho i pořídil.. Ale pořád ve mně hlodá malinký červíček, jestli to opravdu bude tak návykové. Přeci jen počítání tam bude hodně a otázkou je, jestli to pro občasné hraní nebude až příliš. Protože si nedělám iluzí, že by místní nemlčící komunita hrála stejné hry pravidelně (asi krom ASL) :-)

Tímto se také vzdávám hlavní ceny v případě, že bych vyhrál :-)

18.1.2012 12:55:01

to Polda
rika se tomu ignore list a supajdi s pozadavkem do navrhu (e;

18.1.2012 13:08:00

Ad Mage Knight
Přiznám se, že umístění MK právě v této anketě (uvnitř diskusí, kde je možno předpokládat spíš pravověrné Zatrolence než náhodné kolemjdoucí) mě hodně potěšilo. Protože tuhle hru jsem dělal přímo s tím, že by se Zatrolencům mohla líbit.

Já jsem trochu jiná herní krevní skupina než místní jádro. Mám sice ve hře rád hodně silné a epické téma, ale AT mechanismy a formát hry mě moc neberou. O to víc mě lákalo udělat hru, která tohle údolí překlene, a bude se líbit jak mě (a větší části mých eurařských herních přátel), tak lidem, co považují eurovky za uzavřenou kapitolu své "herní evoluce" :). Když jsem první prototypy zkoušel sám se sebou, byl jsem nejen spokojený, ale i nadšený možnostmi, kudy systém můžu rozvíjet. Jedna z prvních reakcí, když jsem viděl, že to funguje, byla znovuoživení mého účtu na Zatrolenkách, abych sem mohl napsat, že ta "hra ve stylu Heroes" opravdu bude :)

Nakonec jsem musel hodně brzdit v tom, co vše do hry přidat, a i tak se jedná o nejkomplexnější hru, kterou jsem udělal... Dost jsem se bál, že jsem tentokrát zašel moc daleko... a byl jsem fakt rád, když jsem nejdřív na bgg a teď i na Zatrolenkách viděl, že lidi se nebáli investovat čas, aby do té hry pronikli a oblíbili si ji (i když vím, že spousta hráčů tady to ještě nehrála, a hlasovala jen podle popisů a dojmů ostatních - těm díky za důvěru :).

18.1.2012 18:36:37

Vlaada
ja cekam na tu ceskou verzi, kdyz uz byla ohlasena, jestli to nebyla teda kachna.

18.1.2012 19:44:25

Ringo
obavy nejsou na místě, aneken se svým začínajícím vydatelstvím by si na začátku takové kariéry kachnu určitě nedovolil :). Jak hra výjde v češtině a bude hlavně bez chyb (vážných chyb a velkým množstvím jakýchkoliv chyb) a bude fakt dobrá (jak ji chválí hráči anglické verze), tak to bude pro REX hry pecka a doufám, že prodají co nejvíce kusu a vydělají balík peněz aby mohli vydávat v češtině další dobré hry (nejlépe od FFG). Fakt jim to přeju a s tím MK mají evidentně šanci

18.1.2012 22:15:58 | Upraveno autorem (porovnej)

vysledky losovani
gratulace vitezum! cenu utechy, dobble, vyhrava chilli. a hlavni cenu, mageknighta, ziskava cinan. prvnim losovanim vyhral laredo, kteryzto jako hrdy majitel mageknighta se teto ceny vzdal ve prospech dalsiho losovani. chilli a cinan at se mi prosim ozvou do posty kvuli predani. diky

21.1.2012 13:27:41

Vybíráme z Bazaru

Robinson Crusoe + Záhada ztraceného města
Robinson Crusoe + Záhada ztraceného města
Akt. cena: 2999 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas