hra roku 2011

rok 2011 skoncil a je cas na nejake ty bilance. vyhlasuji anketu o nejlepsi hru roku 2011 (mozno i rozsireni). kazdy ma tri hlasy. podminkou je vydani hry v roce 2011, druhe edice se nepocitaji. a abych nezapomnel, nahodne vylosovany hlasujici viteznou hru ziska. podminkou je, aby hlasujici mel vlastniho avatara, abychom zabranili narustu fake identit :-) losovani probehne v zelivi o vikendu

hlasovani je ukonceno, vysledky budou oznameny behem dne, diky vsem za ucast a hlasy

Ankety se zúčastnilo celkem 80 lidí, což považuji za úspěch, takže díky všem. Minimálně jeden hlas dostalo 61 her.

Výsledky:

9-11té místo si společně drží Sekighara, Legend of Drizzt a Blood Bowl: Team Manager (6)

8mé místo si odnáší Earth Reborn (7)

7-6té společně Eclipse a Dungeon Fighter (8)

5té místo Mansions of Madness (9)

4té skončilo Gears of War (13)

a stupně vítězů (víření bubnů)

3. Space Empires 4x (18)

2. Lord of the Ring LCG (22)

a vítězem je: Mage Knight (25)


2.1.2012 19:30:51 | Upraveno autorem (porovnej)

to Sydo
Nemusí to být žádná ofiko (podle tebe pofidérní) anketa. Klidně to může být ta Ozzyho. Jen jsem si myslel, že zpropagování ankety na titulce a samoztatná strana by vedla k účasti širšího fóra návštěvníků Zatrolenek, než když se to šušní někde uvnitř diskuzního fóra pro pár nejaktivnějších diskutujících.

Vzhledem k Ondrovým číslům o počtu registrovaných uživatelů by si taková anketa zasloužila delší čas a výraznější propagaci. Neříkám třeba, že by vyhrála jiná hra, ale určitě by struktura hodnocených her byla pestřejší.

17.1.2012 14:14:17

to všichni
- Nenapsal jsem, že ta anketa byla nezajímavá - ale že by mohla být pestřejší (taky jsem napsal, že ozzy mohl mít svůj důvod, proč to udělat jen takhle v diskuzi).
- Nenapsal jsem, že se jí nemohl zúčastnit kdo chtěl - napsal jsem, že nebyla zpropagovaná a byla skryta uvnitř diskuzí a tudíš o ní lidé co chodí jen na titulku a do novinek recenzí, popisů a překladů nemuseli vůbec vědět.
- Jako anketu místních diskutérů jsem ji taky bral a proto jsem od výsledku neočekával nějaký zajímavý výsledek a podle struktury známých diskutérů bylo víceméně jasné mezi které hry se pořadí rozdělí.

Edit: Celkem nerozumím těm mínusům. Nevidím nic špatného na názoru, že je dobré nějakou anketu co nejvíc zpřístupnit co největšímu okruhu lidí. Navíc jsem za to nikoho nekritizoval a uznal jsem, že autor ankety může mít své důvody, proč to udělal zrovna takhle.

17.1.2012 14:22:34 | Upraveno autorem (porovnej)

vysledky
vloni jsem ondrovi nabizel moznost, ze mu tu anketu zcela anonymne zasponzoruji, vzhledem k jeho obavam z narustu fake identit to s diky odmitnul. coz chapu, nicmene mi to nedalo a musel jsem to zkusit a proti fake identitam jsem se pojistil, coz se ukazalo jako zbytecne. i pres to, ze anketa nebyla na prvni strance zh, tak mela vetsi ucast, nez ta lonska a je realne, ze po patricne propagaci by ucast byla jeste vyssi. cele jsem to udelal ze tri duvodu: 1.chtel jsem se dozvedet, jakou hru mame za nejpovedenejsi. 2.chtel jsem ukazat, jak malo staci k tomu, aby se necemu dodala atraktivita a diky nastaveni podminek by se snad dali lidi premluvit, aby i oni sami byli na zh aktivnejsi. par takovych soutezi rocne a to byste koukali, jak by tu ty otaznicky vymyzely. 3. chtel jsem vam udelat radost.

nemyslim si, ze by vyhrala jina hra, i kdyby to bylo na prvni strance, jen by mage knight zvitezil s vyssim naskokem. takze asi tak, ja jsem celkove spokojeny a svuj ucel to splnilo :-)

17.1.2012 14:45:30

ozzy79
jediný co mě odradilo od účasti je jednak to, že už měsíc nejsem schopna myslet pokud nemusím a hlavně absence nějakého seznamu her, pro které by se dalo hlasovat, protože mě napadali samé hry co jsem nezkusila
jinak klobouk dolů a příští rok se na anketu těším .-)

17.1.2012 14:48:27 | Upraveno autorem (porovnej)

to Ozzy
Plně s tebou souhlasím co se týče aktivity na Trolovi. Nemyslím si ale, že pro vybuzení k větší aktivitě by neměli mít šanci běžní neaktivní konzumenti Trolího webu, kterých si myslím je většina. I ti, kteří nemohou, nebo nemají šanci nějak přispět, ale rádi sem chodí pro informace by měli mít šanci se do anket a soutěží zapojit.
Pokud je podle Ondrových informací na Zatrolenkách registrováno 4000 uživatelů a z toho se jen loni registrovalo 1700 uživatelů, tak je to přeci jen trošku jiné číslo, než lidé, kteří tady nějakým způsobem přispívají k rozvoji tohodle webu. I kdyby většina z těch 4000 registrovaných tady byla jen jednou, tak pořád je to velké číslo na to aby se s těmihle běžnými konzumenty počítalo, protože sem nechodí a neregistrovali se jen tak z plezíru, ale určitě proto, že se jich tak či onak nějakým způsobem dotkly deskovky.

I já mám v plánu a nachystanou už od předvánoc určitou soutěž. Nebudu k tomu zatím nic bližšího uvádět. Uvidím jak to dopadne. Chci se tomu trošku víc věnovat po Želivy. Bohužel to nezávisí jen na mě a tak ještě uvidím jak to dopadne.

17.1.2012 15:04:26

kren
Ozzymu slo o to, aby se tu kvuli soutezi nevyrojilo hafo novych otaznicku prilakanych moznosti ziskat hru zadarmo, takze jeho rozhodnuti naprosto chapu. A nevim, jak nekdo nemuze mit moznost prispet. Kazdy tu moznost ma a mne treba daleko vetsi radost udela, kdyz hru vyhraje nekdo, o kom vim, ze je aktivni a neco pro komunitu udelal nez nekdo, kdo se rozhodl napsat jen aby mohl dostat hru. Mozna to bude nekomu znit sproste, ale pokud je tu 4000 lidi a z toho prispiva 100, apk me tech 3900 vubec nezajima. Protoze co tak koukam, tak treba palce k recenzim davaji stale "zname firmy" a nikoli ta mlcici vetsina, kvuli ktere to udajne take delame. Kde neni ani snaha, neni ani odmena. Howgh :)

Takze Ozzymu dekuji za hezkou soutez a ma u me krvava zada :)

17.1.2012 15:12:27 | Upraveno autorem (porovnej)

to Sydo
Jasně tvému názoru rozumím a chápu o co ti jde. Ale vždycky na jakémkoli webu bude jádro, které ten web tvoří a pak mlčící většina, která web "pouze" využívá. Pak je ale na zamyšlení jestli jakási "vyvolenost" těch pár aktivních ostatní lidi od webu spíše neodradí. Já si spíš myslím, že by se mělo jít opačnou cestou - zapojit všechny, aby se možná po pár takových akcích stali třeba aktivními i za cenu toho, že se někdo zúčastní jen proto, aby získal zadarmo hru. protože co je to aktivnější? Já nemám do ocenění korunkou daleko. Byly doby, kdy jsem překládal grafičil a pracoval pro Trola až se ze mě kouřilo. Teď mám období a asi ještě dlouho budu mít, že absolutně nemám na nic čas a vidím, jak jsou aktivní jiní a PJ kolem mne přeběhnul jak rozjetý rychlík. Nelze přece někoho předem obviňovat, že se jen veze a nic nedělá. Třeba by rád a nemůže, nebo nemá na to schopnosti.

PS: Jinak u mne má Ozzy za svou aktivitu taky nějakou tu skleničku, jenom aby se pak díky těm oceněním ještě udržel na nohou ;).

Jinak jsem zapoměl ještě na jednu věc ohledně té tvé připomínky "mlcici vetsina, kvuli ktere to udajne take delame". Že hodně věcí, co je tady na Trolovi, je využívána nejenom registrovanými jedinci, ale taky hernímy kluby. Vím to, protože pokud je třeba rozdělaný nějaký překlad hry, kterou si pořizuje ostravská Korunka, tak Cauly vždycky uhání jestli už je to hotové, aby si to mohli lidi v klubu zahrát. Podobně je to v klubu Zátah do kterého jsem teď začal chodit. Tam by si někteří lidi bez překladu ani neškrtli. podobně se v klubech diskutuje o recenzích a doporučuje se mrknout na Trola. A to jsou další desítky lidí z veřejnosti, kteří výsledky jiných využívají, aniž by vůbec web třeba znali nebo na něm byli zaregistrovaní. Honza z klubu Zátah, se třeba zúčastňuje aukcí tady na webu aby získal výhodně hru ne pro sebe, ale aby ji dal do klubu, protože jejich klub třeba nemá takové možnosti jako Korunka a věřím, že kdyby vyhrál nějakou hru, tak ji věnuje do klubu.

17.1.2012 15:26:44 | Upraveno autorem (porovnej)

kren
Nejde o vyvolenstvi. Nemuseji psat, nemuseji jinak prispivat, ale mohou dat alespon najevo, ze si tu ta "vyvolena" vetsina nezije jen sama pro sebe a ze je to alespon trochu zajima. Treba PJova posledni recenze na Kingdom Builder. To je hra presne cilena na sirsi publikum a podivej se, kolik otazniku ji alespon opalcovalo. Ja vidim celkem 13 palcu, z toho jeden od Ranci, ktera/y ma otaznik. Tak bud to mlcici vetsina necte nebo ji to nestoji ani za jedno kliknuti. Na to ma snad schopnosti kazdy a neni se na co vymluvit. A temhle lidem pak davej hru...

17.1.2012 15:40:53

to Sydo
... byl jsi rychlejší ;). Viz můj dodatečný edit u předešlého příspěvku.

Reaguju na tvůj následující příspěvek, ať to tady neplevelím fůrou postů:
OK Beru;).

PS: Ale jinak fakt nerozumím tomu, proč za ty moje názory dostávám mínusy.

17.1.2012 15:43:29 | Upraveno autorem (porovnej)

kren
Ja porad myslim, ze si nerozumime. Ja nijak nezpochybnuji prinos ZH i pro lidi, kteri sem nechodi, ale porad mi jde o tech 4000 registrovanych lidi, z nichz se tu projevuje 100 a zbytek je liny i kliknout prstem aby ocenil snahu druhych.

17.1.2012 15:52:41

to sydo
Jen pro doplnění od "otazníka": i já se považuju za geeka (deskovky hraju intenzivně už přes 10 let), ale Euro-geeka :-), takže mezi místní moc nezapadám. Téhle ankety jsem se neúčastnil hlavně z toho důvodu, že od začátku bylo jasné, že jde ne až tak o anketu "Hra roku" jako o "AT hru roku". Jinak souhlas.

P.S. Jsem rodu mužského :-)

17.1.2012 15:59:17

Ranca
Dik za vyjasneni :) A co se AT tyce - musite si take trosku dupnout a dat o sobe vedet, podivej se na Ikri, jak se rve s meeplem v ruce :) Eurare potrebujeme - vzdyt uz tu v posledni dobe nemame koho sikanovat kvuli sedohnedemu hernimu planu a tunam dreva :)

17.1.2012 16:03:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Mage Knight
No a Mage Knight je eurovka nebo átéčko? jen pro zajímavost - já to ještě nehrál. Fakt je, že kdyby ten vítěz, kterej se pravděpodobně rekrutuje z příznivců AT (což neni úplně to, co si myslim, ale tak nějak se to tu píše) dostal za odměnu Agricolu, tak by jí asi hnedka rozdupal, že jo, nebo by jí spálil nějakym blatsterem na bázi rubia nebo tak nějak. ... samozřejmě to záleží na hodu.

17.1.2012 16:15:38

sydo
Holt vy ATčkaři jste asi od přírody průbojnější. Ono není divu, když se mezi sebou pořád řežete, místo toho, abyste něco kloudného vybudovali :-)

17.1.2012 17:14:23

Ranca
Nesmíš to vzdávat předem. My příslušníci undergroundu to máme všechno přesně vypočítané a náš den přijde. A přesně jak říkáš - místní mainstream se bude řezat nad KRÁSNĚ VYBARVENÝM :D plánem ASL a ani si ničeho nevšimne ;)
Meeples pracují nenápadně, ale cílevědomě :)

17.1.2012 17:35:44

to Sydo & Lino22
to Sydo: To je furt, potřebujem více eurařů, potřebujem více eurařů, ale tos nás neměl v první řadě všechny překonvertovat na tu pravou víru :-)

to Lino22: Podle mě je to euro s příchutí ameriky. Ale mnohem více euro než amerika. Je to ovšem jen můj názor, nejlepší je si to zahrát a posoudit sám. Každopádně můžu potvrdit, že je to dobré :-)

17.1.2012 17:58:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Kadaver
Ty taky nevydržíš žádnej nátlak... :)

17.1.2012 18:09:59

to ikri
To víš, já jsem měkota. Dyť já brečím aji u Večerníčka :-)

17.1.2012 18:51:40

sydo, kren
toz chlapi, to jsou ta slova, ktera jsem chtel slyset. drinkem nepohrdnu a tim se mi zacina naplnovat finalni plan, a to prochlastat zeliv zadarmo pripitky od kamaradu prejicich mi v losovani tu "stastnou ruku", v ten moment se sponzorstvi teto souteze krasne vyplaci... jojo, ja si to umim spocitat :-)))) nikoho tim samozrejme k nicemu nenavadim, ale znate to :-)

17.1.2012 19:06:39

Ozzy
Nikdo ti nemuze dat tolik, kolik JA ti muzu slibit :-)

17.1.2012 20:02:35

Polylux1
čoveče já jsem pragmatik, na sladký řečičky nedám :-) Dokud neuvidim v pracce půllitr, tak neuvěřim :-)

17.1.2012 20:13:36

Kadaver 17.1.2012
a to je to, o co Sydovi jde ale predevsim. Potrebuje tu co nejvice Euraru, aby je taky predelal jako vetsinu z nas tady. Tak a ted jsem na nej prasknul jeho prave umysly:-D

17.1.2012 20:57:38

K ankete
Anketa byla vyborna, dobre ankety mam rad, v dobrych anketach si rad zahlasuji. Co se tyce propagace...ehmm, nevim jak to ted napsat kulantne, jak nekoho zase neurazit, snad se to nikoho nedotkne, nemyslim to zle, ale muj nazorje takovy:

1. Anketu vyhlasil Ozzy, vitezi ankety prislibil cenu a vtomto smeru je tu prostekral, kral rozhodne, jak anketa bude vypadat, pro koho bude a jaka bude mit pravidla. Cokoliv mu v tomto smeru vycitat ci pripominkvat povazuji za mylne.

2. Anketu jsem na rozdil od tech davovych peclive sledoval a me proste zajima sledovat nazory lidi, s kteryma se tu aktivne potkavam. Co je mi po anonymech, kteri tady chodi jen konzumovat a jsou lini napsat byt jen carku i do diskuse. Ted se nebavim o otaznicich, spousta lidi je tu fajn, je tu dlouho a porad otaznik maji. Ale jsou aktivni alespon prispevky do diskuse a mnoho z nich si proste umim hned zaradit.

3. Kvantita neni kvalita. JE fajn mit hodne uzivatelu, j fajn mit hodne lidi, kteri se na stranky chodi alespon kouat. Otazkou je, jestli je fajmn mit na strankach zaregistrovano 3900 anonu, o kterych tady prakticky nevime vubec nic, ale fajn, doufejme ze jsou to hraci. Jeste dulezitejsi otazkou v ramci ankety je pak, jestli chceme mit behem 3 dalsich dni zaregistrovanych + dalsich 3000 anonu, kteri si prisli jen pro hru zdarma. Sorry, ja budu rad, kdyz uvidim ve vyhlasenych vitezech nekoho, koho tu znam aktivne alespon z diskuse, co je mi Pepovi z H-D, ktery prijde, zahlasuje, prijede pro hru, popripade si ji necha poslat a pak uz jej nikdo nikdy z nas tady neuvidi?

4. Klidne si pujcte od Syda slauch a bicujte me, ale jak jsem rikal, anketa pro aktivni lidi zde me primela ji vice sledovat a zaroven jsem si mohl byt jisty, ze tam nekdo neprotlaci lidove zalezitosti typu Na Ex, Clovece Napij se ci des a hruza - Flaska, Blabol, Laskovani a Nevinne hratky pro dva:-)

17.1.2012 21:06:59 | Upraveno autorem (porovnej)

to Ringo
v poslední větě jsi vyjmenoval můj top ten, bohužel žádná z nich nebyla vydaná v roce 2011 :-(

:-)

17.1.2012 21:14:47

Ozzy
tak pravda, kdyby byl ten pravy rok, tak by to vyhraly Nevinne hratky pro dva, akorat Sydo by vrestel, ze to je nuda, kdyz to neni aspon pro 6 hracu:-D

17.1.2012 21:17:35

Vybíráme z Bazaru

Prodám Na křídlech (základ, CZE)
Prodám Na křídlech (základ, CZE)
Akt. cena: 890 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas