hra roku 2011

rok 2011 skoncil a je cas na nejake ty bilance. vyhlasuji anketu o nejlepsi hru roku 2011 (mozno i rozsireni). kazdy ma tri hlasy. podminkou je vydani hry v roce 2011, druhe edice se nepocitaji. a abych nezapomnel, nahodne vylosovany hlasujici viteznou hru ziska. podminkou je, aby hlasujici mel vlastniho avatara, abychom zabranili narustu fake identit :-) losovani probehne v zelivi o vikendu

hlasovani je ukonceno, vysledky budou oznameny behem dne, diky vsem za ucast a hlasy

Ankety se zúčastnilo celkem 80 lidí, což považuji za úspěch, takže díky všem. Minimálně jeden hlas dostalo 61 her.

Výsledky:

9-11té místo si společně drží Sekighara, Legend of Drizzt a Blood Bowl: Team Manager (6)

8mé místo si odnáší Earth Reborn (7)

7-6té společně Eclipse a Dungeon Fighter (8)

5té místo Mansions of Madness (9)

4té skončilo Gears of War (13)

a stupně vítězů (víření bubnů)

3. Space Empires 4x (18)

2. Lord of the Ring LCG (22)

a vítězem je: Mage Knight (25)


2.1.2012 19:30:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Ringo
Zase z něj nedělej úchyláka, když na to přijde, vystačí si jen s Hrabinhem :)

17.1.2012 21:20:52

Ringo
naopak, s drobnými homemade pravidy si dovedu hrátky pro dva představit jako docela pohodovou párty záležitost. a představ si ten podíl náhody, takovej ameritrash by sydo musel zvolit hrou desetiletí

edit: zase ty prostoje mezi jednotlivými koly by mohly být pro někoho celkem deprivující... hru na deset kol si v tomto případě snad nechci ani představit...

17.1.2012 21:21:31 | Upraveno autorem (porovnej)

to ozzy79
Tak byste to resili jako v Titanovi, sli byste si zaplavat preci. ;-)

17.1.2012 21:29:28

Ringo
Tak spousta wargames je pro dva a stejne to hrajem na tymy, takze zadnej problem :)

17.1.2012 21:30:36

Vojtech
jako že by se hrálo na pláži?
.
.
(prostor pro představy)
.
.
.
asi bych to spíš řešil tim šlofíkem :-)

17.1.2012 21:32:31

Sydo
to je fakt, tym 3 na 3 by byl vlastne tak akorat:-)

17.1.2012 22:52:08

ikri
ja ze Syda zadneho uchylaka nedelam, jde o naprosto prirozene veci:-)

17.1.2012 22:52:36

ozzy79
tak prostoje, ty by mely byt prave klicove:-)

17.1.2012 22:53:14

to Ringo
Citace: "...co je mi Pepovi z H-D, ktery prijde, zahlasuje, prijede pro hru, popripade si ji necha poslat a pak uz jej nikdo nikdy z nas tady neuvidi? "

Přeháníš... Já mám zase opačný názor. Já si myslím, že takové ocenění může přivést Pepu k tomu aby byl tady na webu častěji a třeba se stal aktivnějším.

Citace: "a zaroven jsem si mohl byt jisty, ze tam nekdo neprotlaci lidove zalezitosti typu Na Ex, Clovece Napij se ci des a hruza - Flaska, Blabol, Laskovani a Nevinne hratky pro dva"

Přeháníš... Jednak si myslím, že by tam nikdo takové hry nedával a za druhé i kdyby, tak by to vypovídalo o vkusu hráčů. Spíš si myslím, že by tam bylo víc běžných rodinných her a to si myslím, že není nic co by bylo odsouzenihodné, zrovna tak jak nemůže být odsouzenihodný vkus zdejších "aktivních" uživatelů, který je plus mínus známý.

17.1.2012 22:57:45

kren
ja proste nesdilim nazor, ze je k necemu nekoho treba dokopavat, premotivovavat, podsouvat mu odmeny, aby se citil byt odmenen a zacal ci zustal byt aktivni a pod. Kdo chce byt aktivni, ma moznost, kdo nechce, nebude.

Co se tyce rodinnych her - urcite to odsouzenihodne nebude, nicmene - tvuj nazor je ,ze je anketa zkreslena, protoze se nezucastnila vetsina zaregistrovanych lidi, tzv. mlcici vetsina. Muj nazor je, ze anketa zkreslena neni, protoze se ji zucastnili uzivatele Zatrolenych her, kteri tomuto webu davaji nejaky charakter.

Vim ze se dostavam u nekterych na tenky led, ale reknu to asi takhle - Zatrolene hry jsou orientovany na hry. A od pocatku byly orientovany jistym specifickym charakterem na urcite hry a pritahovaly hrace, kterym charakter a zamereni techto stranek sedelo. Kdyz se udela anketa nej hry roku 2011 na ZH, budu dle charakteru stranek spravne predpokladat, ze to nevyhraje rodinna hra, ale ze se v ankete objevi hlasy u tech her, ktere udavaji charakter techto stranek a ten charakter udavaji jeho aktivni uzivatele. Pokud by charakter techto stranek mela urcovat tzv. mlcici vetsina, nemam vubec predstavu, jak by to vypadalo a nejsem si vubec jisty ,jestli by pak tyto stranky lakaly uzivatele, kteri jsou zde aktivni ted a stranky si zformovali za nekolik let k obrazu svemu ,aby se jim tu libilo a motivovalo je byt aktivni.

Ta motivace nejsou prece hry zdarma v anketach, body ci jine pozitivni motivatory, ktere si muzeme predstavit. Ta motivace je prece o tom, ze lide delaji neco kolem her, ktere se jim libi.

A hlas mlcici vetsiny bude obvykle samozrejme nevyslysen, tak to prece funguje ve vsem. A banalitka, ze si mlcici vetsina nedohleda anketu pod patricnym vlaknem, to je jako kdybych se u parlamentnich voleb nepodival na zpravodajsky kanal a pak si stezoval, ze nevim kde je volebni mistnost. Pak bych tam logicky nedorazil a nikdo nebude volby aulovat proto, ze mlcici vetsina svuj hlas kdo vi z jakych duvodu neodevzdala.

17.1.2012 23:57:01

to Ringo ad moje postoje
Řeknu to jednoduše. Nikoho nikam nechci dokopávat. Mne osobně celkem nezajímá čemu dávají přednost aktivní uživatelé tady na webu, protože to z diskuzí plus mínus vím. Proto pro mne osobně (zdůrazňuji pro mne osobně) měla anketa nulovou vypovídací hodnotu, protože u pěti her jsem si hned na začátku ankety tipnul správně, že skončí v první desítce (Eclipse, MoM, Gears of War, SpaceEmpires, Mage Night). Jednoduše proto, že se tady o nich pořád v diskuzích mluví. Přestože pro mne anketa význam neměla, tak Ozzyho velice oceňuji za jeho ochotu něco Trolovi obětovat.

Jinak mne spíš zajímá i vzhledem k mým mimotrolím aktivitám jak se vyvíjí deskoherní scéna běžných "netrolích" deskovkářů na našem území. Takže nechci opravdu nikoho nikam dokopávat a nikoho nikam vodit za ručičku, je to spíš tak, že mám trošku jiné priority a zajímají mne trošku jiné informace. Spíše informace o struktuře a zájmech té mlčící většiny, protože tu nemlčící většinu tady z Trola znám zhruba natolik, abych dokázal předpokládat jaké má deskoherní zájmy.

Asi jsem naivní, asi nikdy takové informace nezískám, přesto ale o ně budu usilovat. Holt každý jsme jiný a neznamená to, že něčí názor je špatný. Jen je prostě jiný a cítil jsem potřebu ho tady v diskuzi o proběhlé anketě sdělit. Rozhodně to nebyla a není kritika něčí práce nebo aktivity a kritika Ozzyho už vůbec ne. Každý má právo svou aktivitu směřovat tak jak on uzná za vhodné a jak jemu to vyhovuje a každý má právo k tomu vyjádřit svůj postoj. Tímto příspěvkem o mých prioritách končím svou aktivitu v tomto vlákně, protože už jsem sdělil vše co jsem chtěl ;).

18.1.2012 08:12:01

kren
ta anketa tady ale prece nebyla o tom, co tu preferujeme obecne, ale o tom, ktera hra skonci na jakem poradi a ktera hlavne bude prvni, ne? Myslim ze neslo o empiricky vyzkum s cilem zjistit, jake hry hraje zdejsi komunita. To bych tak samo ti mohl vytipovat, ktera hra vede v zebricku u hracu rodinnych her (pravdepodobne zdejsi mlcici vetsiny), staci mrknout na jiny herni web zamereny zase na tohleto.

18.1.2012 08:43:09

to Ringo
To víš víc jak já. Já bych si tedy jen tak z fleku netroufnul určit jaké jsou v Čechách nejoblíbenější deskovky vydané v loňském roce. Pokud to víš, tak se poděl. Zajímá mne 2 oddělené kategorie: nelokalizované hry a kategorie lokalizovaných her.

18.1.2012 08:50:50

re
Delší, delší příspěvky, prosím!

EDIT:
Poníženě se omlouvám za svůj předchozí agresivní a nemístný příspěvek.
Vysvětlit to lze pouze tím, že:
a) zbožnuju padesátá léta
b) pravidelně prohrávám v Carcassone s Janem Tleskačem

18.1.2012 08:51:19 | Upraveno autorem (porovnej)

to Eyron
Když ti vadí číst něčí názor, protože je dlouhý, tak ho nečti. Aspoň já to tak, u dlouhých příspěvků, které mne nezajímají, dělám.

Edit:
Trošku mi to tady připomíná heslo padesátých let. "Kdo nejde s námi, jde proti nám". Jiný názor nemusí nutně znamenat, že je ten názor proti něčemu.

18.1.2012 08:57:41 | Upraveno autorem (porovnej)

křen
ty si nejspis nepochopil ze narazka byla na to ze ve vlakne hra roku lidi nechcou cist 30x prispevku ringo kren ringo kren nekdo kren nekdo kren....

ja vim ted mi na to napises ze to vubec neni pravda a ze to spatne chapu a ze chci utlumit diskuzi... ale vubec ne jen to sem proste asi neptari, treba si to piste soukromyma zpravama

k tematu: Prekvapilo me kolik lidi hlasovalo pro Dungeon fighter a Eclipse vzhledem k dostupsnosti tech titulu. space empire me taky prekvapil.
Me tesi ze sem si vetsinu zkusil a tesim se az si zkusim i viteznou hru ... treba kdyz me ozzy vylosuje... nabizim panaka;D

18.1.2012 09:11:16

kren 18.1.2012 08:50:50
no ne, ja bych to mohl prozirave tipovat tak, jak sis to odtipoval ty u zdejsi ankety a tim pro tebe ztratila hned od pocatku vyznam, jak pises, cituji tva slova:

"Proto pro mne osobně (zdůrazňuji pro mne osobně) měla anketa nulovou vypovídací hodnotu, protože u pěti her jsem si hned na začátku ankety tipnul správně, že skončí v první desítce"

18.1.2012 09:12:53

to Loser
Po skončení ankety Ozzy napsal cituji: "Nyní můžete rozpoutat divokou diskuzi, jestli to tak má být či nikoliv a mně nezbývá než se těšit na další ročník této souteže. "
Pokud se nemýlím, tak všechny moje (a Ringovi) posty byly za prvé slušné, za druhé k věci a za třetí nikoho nenapadaly. Takže nechápu o co jde. To si představujete, že diskuze k anketě by měla být taková, že každý pošle jeden post ve stylu:

Díky za anketu, moc se mi líbila, překvapilo mne, kolik lidí hlasovalo, překvapilo mne, že hra XY se umístila na X-tém místě.

A pak už by měl každý mlčet? Diskuze je od slova diskutovat ne? Notabene když k tomu Ozzy vybídl. A když víš, co tady lidi nechtějí číst, tak můžeš teda definovat co chtějí číst? Abych si dal pozor a nenarazil? Je to jen jeden příspěvek? Nebo dva? Tři už jsou moc? Kolikrát můžu reagovat na někoho, kdo mi vyčítá něco, co jsem nenapsal? Jednou? Nebo víckrát?


to Ringo: Já tyhle mimotrolí deskovky fakt nedokážu tipnout. Pokud tedy ty ano, tak mohl bys mi je třeba v soukromé zprávě vypsat a udělat mi tak laskavost, přestože tebe to nezajímá? Já jsem jak ty říkáš nic na jiných webech co se týče novinek minulého roku moc nezaznamenal. Obzvlášť těch nelokalizovaných.

18.1.2012 09:36:15 | Upraveno autorem (porovnej)

kren
tipovat to samozrejem nebudu, protoze ja bych netipova lani na vysledek tady. Treba LOTR LCG bych na druhem miste netipoval ani nahodou. Ta moje poznamka spise mela byt jakousi narazkou na to, z jsi to dokazal otipovat a tim padem to pro tebe ztratilo vyznam. I kdybych to ja otipoval spravne, tak bych si tak akorat rekl, ze Zatrolenci maji povetsinou stejny vkus jako ja a potesilo by me to. Kdyby to nedopadlo dle mych tipu, reknu si, netrefil jsem se. Ale jak jsi z toho vyvodil zaver, ze to v momente, kdy sis tak tipnul, jak to asi dopadne, ztratilo pro tebe vyznam, tomu nerozumim.


Co se tyce diskutovani, tak tam bych s tebou souhlasil. Kdyz nekteri diskutuji ve vsi slusnosti, tak neni 2x prijemne od jinych poslouchat, jak je to diskuse zbytecna a nezajimava.
Ale i tady si pratelsky rypnu, vzpomen si, kolikrat ses podobne do diskutujicich navazel Ty a pokousel se rozhodovat za druhe, co jeste prinosne je a co uz nikoliv. Dodnes mam v zive pameti, jak jsme si s ostatnima slusne, opravdu slusne a ne hadave vymenovali poznatky ze Space Hulku a ty jsi tam po nejake chvili prispel jednim jedinym postem s cilem diskusi utnout s tim, ze jiz neni nicim dale prinosna.

18.1.2012 10:28:55

Anketa
Komu přijde přínosné a zajímavé číst v tomto vlákně diskusi, která se tu právě vede, nechť prosím klikne na minus u tohoto příspěvku. Prosím neklikejte nikdo na plus, ať nekazíte statistiku.

Pokud se tu nasbírá dost minusek, v klidu pokračuj, krene, protože budeš vědět, že jsou tu lidi, které to zajímá. Pokud ne, prostě prosím nereaguj a drž se toho, že už asi před čtyřmi svými příspěvky jsi slíbil mlčet, protože jsi řekl vše, co jsi chtěl. Děkuji.

Edit: Ok. Počítám-li i vás dva, tak je tu sedm lidí, které to zajímá, tak asi go on :)

18.1.2012 10:44:30 | Upraveno autorem (porovnej)

ozzy79
Ozzy kolik lidi celkem hlasovalo?
EDIT: Uz to vidim - 80

18.1.2012 10:48:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Vlaada
A dostanou vylosovaní účastníci Tvojí ankety taky věcné dary?

18.1.2012 10:53:23

Lino22
dal jsem to do záhlaví, aby se to nemuselo hledat

18.1.2012 10:56:10

diskuse ma mit vlastni vlakno
Co se tyce te diskuse - kazda diskuse dobra, ale *vrele* doporucuju zalozit pro ni samostatne vlakno. Proste napiste neco jako "Ted jsem se rozcilil protoze XXX a na to konto zakladam vlakno XXX, kde to poradne propereme". Jinak to jenom svini a otravuje. Jakmile to ma vlastni vlakno, tak z te diskuse odpadnou lidi, kteri se sem neprisli brodit cizim mudrovanim, ale kouknout se jak probiha soutez. A to je pomerne dulezity jak pro diskusi samotnou tak pro puvodni vlakno. Je to logicky? Ja myslim, ze je.

18.1.2012 10:57:52

Lino22
no tak pockej ale ,soutez skoncila, vyhodnoceni je v zahlavi a Ozzy da lpokyn k volne diskusi, coz mi prijde v poradku. Jak by to vypadalo, kdyby to tve "Ted jsem se rozcilil" udelal kazdy v novem vlakne a misto o hrach by tu bylo desitky vlaken o rozcilenem uzivateli ZH, ktereho rozcilil jiny uzivatel ZH. Ja myslim, ze stale je i ta nasledna diskuse k tematu. Tedy o tehle ankete. Zakladat vlakono O Ankete, pak dalsi vlakno Anketa o Ankete, a pak vlakno Anketa o ankete tehle ankety.....to snad fakt ne;-)

18.1.2012 11:06:58

Vybíráme z Bazaru

Zámky šíleného krále Ludvíka
Zámky šíleného krále Ludvíka
Akt. cena: 520 Kč
Končí za: 22 hodin

Offcanvas