Hra pro 2

Zdravím,
prosím doporučil byste mi někdo hru pro 2? Může být i případně pro víc lidí, ale primárně pro 2. Nevyznám se v tom, měl by to být dárek k narozkám :)
Hra by měla být taktická, strategická , přenosná na víkendy mimo domov. Může v ní hrát roli i blafování :)
Děkuji moc za tipy!!
28.12.2010 22:55:17

Mr. Jack pocket nebo Dracula
Ta první je malinká a dobře přenosná, souboj Jacka Rozparovače a Holmese. Ale je dost rychlá, tak na 15 - 20 min.

Ta druhá je větší, ale taky skladná, blafovací, delší, texty na kartách jsou v angličtině (jednoduché a zde ke stažení překlad).

Obě si můžeš vyhledat v místním katalogu a jsou tam i obrázky.

29.12.2010 09:33:50

Roma nebo JAMBO
Moc her pro dva nemám, ale na rozídl od Mr. JACK (který lokalizován není - tuším že?) Jsou tyto hry plně lokalizované a pokud s deskovkami začíánáš, naprosto ideální.
Pak even. oddechovka Halali a nebo jso výborně hratelní ve dvou Vikingové, ale to je už větší krabice. Jinak jak Řím tak Jambo mají drobné komponenty a není to nějaká cestovní verze hry. Takže jakýsi minimální prostor vyžadují. A mrkni když tak na foto, mám tam i uspořádání komponentů a podle mne celkem praktické. :-)
Jé Ikri vítej.... :-)

29.12.2010 09:39:38

jeste par kusu od Kosmosu pro dva hrace - co hrajeme s manzelkou
Auf Der Reeperbahn (Time Square)
Perry Rhodan Die Kosmishe Hanse (PR Cosmic League)
Das Riff (The Reef)
Starship Catan
Anno 1701
Karetni osadnici
Avalon
Pyramiden Des Jaguar

+ Draci Srdce
+ Pandemic (lze hrat v 1-4 hracich)

29.12.2010 09:41:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Kent
Vítám:)
Určitě Roma a Jambo se v tomto případě můžou hodit (i když mně osobně se Jambo protiví), ale je tam plno právě takových nějakých šušní co se poztrácí v gauči :)
Mr. Jack pocket (to pocket je dost důležité) netřeba lokalizovat, neobsahuje cizojazyčný materiál. Návod v češtině je zde na Zatrolenkách od mé maličkosti O:-) Mně ty hry napadly právě kvůli tajemným tématům a blafování.
(A dokonce i ten původní velký Jack je lokalizován - to jen pro pořádek)

29.12.2010 09:50:18

kvess
Her pro dva je dost, čistě pro dva méně. Záleží na tobě co si vybereš. Za cvhíli se tu stejně objeví tolik her, že se v tom ztratíš. ;-) Sám za sebe co máme doma se nám osvědčilo to co jsme ti napsal. Ještě bych k tomu přidal Halali.
To Ikri: Aha, tak na toho Mr. Jacka pocket mrknu. Nemohu znát všechny hry. :-)

29.12.2010 09:57:42

Kent
To právě musíš. Okamžitě to jdi nastudovat!

29.12.2010 09:59:57

PJ

kvess
Doporučuji projít si místní diskusní fóra.
Dotazů na hry pro dva již to padlo mnoho.

K tématu: původní Mr.Jack byl lokalizován Albi a také mi to přijde jako dobrý tip. Také Dobyvatelé Vesmíru splňují Tvé požadavky. Obě hry jsou velmi dobře přenosné, když přendáš komponenty z původní krabice do nějakého sáčku. Ten Mr.Jack pocket neznám, ale možná je to vůbec nejlepší volba...

29.12.2010 10:05:37 | Upraveno autorem (porovnej)

díky
díky všem za tipy :) Ono těch sad je hodně a vybrat z nich je úkol pomalu nadlidský :) asi pro začátek zkusím Roma - i cenově je vstřícný

30.12.2010 00:37:50

sakra!
a nebo Mr. Jack? Asi budou muset postupně obě dvě!

30.12.2010 00:42:31

kvess
Tak precetl jsem si pozadavky a prvni co me uhodilo je Dungeon Twister. Jedinnou nevyhodou pro nektere hrace je to, ze ma temer nulovou nahodu. Taktiku a strategii ma (zhruba jako sachy), blafovani pri souboji :). Prenostnost muze byt horsi ale zadne zlo to neni pokud prendas do jine krabice.

Z obdobi studene valky urcite stoji za to se podivat na Twilight Struggle. Hlavni je tam hraci plan, zetony a karty.

Dobyvatele vesmiru. Velice pekna hra nejen pro dva, navic funguje hodne dobre v jakemkoliv poctu. Vyhodou jsou rozsireni.

Ja zboznuju velice zbesilou karetni hru Fightball u nas jde sice hure sehnat (myslim ze u Toma ji ma), jedna se o realtime karetni hru dvou tymu basketballu budoucnosti. Rychle uvazovani, volba strategie, blufovani a mateni soupere, vsechno to ma :).

Nakonec bych se jeste podival na Dominion popripade jinou deckbuilding hru. Je to sice karetni hra, ale karet to ma 500, a navic krabice je o neco vetsi kvuli usporadani karticek. Jinak zrovna dominion funguje dobre ve dvou hracich a da se hrat az ve 4.

PJ:
je pravda ze uz bylo receno mnoho, ale popravde je to casto slozitejsi nez se zeptat a chvili pockat.

30.12.2010 00:48:28

díky
Tipů zaznělo hodně, díky moc :) Zkusím koupit ten Řím a postupně rozšířím o další zde doporučené věci, protože hodně toho vypadá dost lákavě :)

30.12.2010 16:59:03

Kooperativni hra pro dva
Ahoj. Kamaradka za mnou prisla se zaludnou otazkou a to, jestli bych ji doporucil nejakou kooperativni deskovou hru nejlepe s vesmirnym tematem (pocet hracu jsem pochopil by mel byt spise 4+). Napadlo me tedy:
Battlestar Galactica (semikooperace)
Space Alert

Jelikoz moje znalost deskovek neni nijak rozsahla, obracim se na Vas, jestli byste mi umeli poradit neco dalsiho, s cim mate dobrou zkusenot. :-)

20.1.2011 20:02:28

Kooperativni hra pro dva

No, hlavně bych se ptala, jak dobře anglicky kamarádka a spoluhráči umí.To může dost zúžit výběr.

20.1.2011 20:24:14

Pár dalších kousků
Space Hulk: Death Angel - The Card Game

Target Earth - má téma mimozemšťanů, ale ne moc vesmírné.

20.1.2011 21:02:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Sodovka
Na jazyk se nezameruj a klidne neco navrhni :-)

to Kadaver:
Diky, vyridim.

20.1.2011 21:22:04

Vojtech Musil
a co battlestations? je to tedy semi kooperativní (hrdinové vs. PJ), takový mix deskovky a scifi rpg. propaguju kudy chodím, protože ta hra je fakt skvělá. pokud byste chtěli hrát pravidelněji, tak je to ideální, můžeš si vyvíjet misi od mise postavu, přikupovat vybavení, zlepšovat se atd.

21.1.2011 10:32:58

Kadaver
Je fakt ze ten space hulk je me nenapadl. I presto ze kdyz jsem ho na zatroconu hral tak z nej mam rozporuplne pocity :).

21.1.2011 14:06:23

Falco
Ja taky. Mozna uz to bylo nedelni unavou, ale ta hra me nejak nechytla...

21.1.2011 14:07:11

to kandelabr
To me taky napadlo a ted si nejsem jisty, jeslti jsem ji o tom psal, ale mam takovy pocit, ze ne. Nevidel jsem to totiz v ceskych obchodech, tak jsem ji to nepsal. Muzes trosku vice nastinit v par vetach, o co jde nebo mi to napsat do zpravy? :-)

22.1.2011 16:54:45

VM
mrkni se ke hře do diskuse, první dojmy, něco jsem tam už psal. když budeš mít pak nějaký dotaz rád zodpovím.

23.1.2011 10:55:33

pro 2 nekooperativka
Lord of the rings - confrontation deluxe

mrkni tady na zatrolenkach je dobry popis

14.2.2011 08:02:58

brblo
Zabudli ste na Piliere zeme,tie su tiez vyborne v dvojke.

21.3.2011 22:28:32

ad Pilíře země
No o výbornosti Pilířů země ve dvou hráčích mám tedy silné pochybnosti. Tuhle hru bych ve dvou tedy rozhodně nedoporučil.

21.3.2011 22:48:29

kren - Pilíře země
A hrál jsi to ve dvou? Ve dvou ta hra opravdu funguje, snad s výhradou k některým zbytečně silným postavám. Naopak ve čtyřech nefunguje skoro vůbec. Resp. funguje, ale jen pro takové to rodinné hraní, dokud hráči hrají špatně. Když jsou hráči zkušení a hru pochopí, pak už to ve čtyřech nemá v podstatě smysl. To už můžeš rovnou vytáhnout vítěze z pytlíku :)

23.3.2011 22:31:44

to Vlaada
No nevím, možná to bylo tím, že nás ve dvou vůbec nebavila. Asi jsem ji pak už nedal příležitost.

23.3.2011 23:12:01

Vybíráme z Bazaru

Cyberion (+obaly)
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas