DPH

DDiskuze o DPH a vše kolem.
16.6.2011 14:54:36

Ringo
Od doby co jsem napsal příspěvek 18.6. jsem na ZH nebyl, ačkoli jindy tu jsem denně několikrát. Takže pokud ti dal někdo mínusy, asi ví proč. Dále se k tvé osobě nehodlám vůbec vyjadřovat. Zatím nejsi "duševně vyzrálý" na to vést diskusi.

Poloptisticky vysvětleno to bylo tak, aby jsi to pochopil. např. s tím užíváním věci v ČR.
Pokud to koupíš jinde, myšleno mimo EU a přesáhne to jakousi hranici, zaplatíš DPH. To je snad jasné? A abych ti to více přiblížil, napsal jsem to v souvislosti s tím užíváním věci, zde na území ČR a tím pádem tato věc podléhá daňovým předpisům platných v ČR. (protože byla podle platného zákona o DPH dovezena nad stanovenou hodnotu ze zěmě mimo EU a Schengeský prostor)
DPH = rovná se daň z přidané hodnoty a vybírá jí stát ve kterém máš TP a občanství. Kde žiješ, tam i platíš DPH. A jak jsem napsal dříve, platíš za vše i za vyčůrání na veřejných záchodcích. Co je na tom k nepochopení? Proč vůbec vzniklo DPH a proč se jako platí? Odpověď je jednoduchá - protože si tím STÁT - potažmo Česká republika, zajišťuje značnou část příjmů do státní kasy, tak jako spotřební daně. Co chceš víc slyšet? Nemáš čas nastudovat si obyčejný zákon o DPH, nebo vlézt do nějaké diskuse na veřejný net? Za informace se chlapče dnes platí a draze platí. Informace jsou v dnešní době tím necenějším co můžeš mít. (myšleno správné informace). Chceš informaci, tady ji máš.
Jedna věc ti ale chybí a sice pokora a sebekritika. Až se těmto vlastnostem naučíš, můžeš se tu pouštět do tvých "fantasmagorických výstupů". Zda za tohle dostanu STRIKE je mi jedno, ale někdo tu už konečně musel napsat. Dál zde v diskusi končím. Kdo chce, může mi napsat klidně SZ nebo maila. Rád s každým rozumným pohovořím, nedělá mi to absolutně žádné problémy.


"Neřeším to", že mi z Amazonu nebylo DPH vyměřeno. Proč bych se tím měl jako zajímat? Dla jsem dobrý TIP třeba pro ty, co¨chtějí ušetřit, proč bych se tu o doboru zkušenost nepodělil.

20.6.2011 14:20:41

KENT
problem je v tom, ze nejak nechapu, k jakemu memu postu se vztahuje to, co tu od pocatku pises. Ja se na nic takoveho neptal, ja resil odlisnosti, postupy a to, proc se ty postupy lisi. To je cele. To, ze jsme resili, ze jsou nektere postupy kapku nespravedlive nema s pouckami, co obsahuji paragrafy, ktere bysme meli mit nactene, snad nic spolecneho, ne?

Tve utoky, ktere jsi zapocal chytrackym ve smyslu - tak si to nacti a nastuduj a blbe se neptej, pres konkretni vyrazy "placas nesmysly", "navazis se do ostatnich, coz me neprekvapuje" az po "nejsi dusevne vyzraly vest diskusi" a "fantasmagoricke vystupy" nehodlam nijak komentovat, kazdy si udela obrazek sam, kdo koho napada.

Minusy uz neresim, jen mi prislo pozoruhodne, jak to bylo naznamkovane vcera a jak se to presnym pomerem obratilo dneska rano, tak jem se nad tim pousmal, at uz to bylo jakkoliv. O nicem to nevypovida, hodnotici obvykle naznamkuji posledni posty, aniz by si precetli mnohdy cely kontext. takze asi tak.

K DPH uz nenapisu radeji nic, protoze se mi pak nechce cist sahodlouhe poucky tech, kteri radoby vedi vsechno ale konkretne nic nevysvetli. Jeste jednou opakuji, ze vim proc se plati DPH, vim ze se zakonne platit musi a nepotrebuji vysvetlovat tohleto. Ja jsem chtel vysvetleni, proc jsi neplatil dan u 160USD polozky, zatimco jini plati dan za 50USD. Nevim jakou souvislost s tim maji zachodky, nevim jakou souvislost to ma s tim, ze jsem si neprecetl paragrafove zneni zakona.

20.6.2011 14:38:44

Vybíráme z Bazaru

Únikovka Závod s časem
Únikovka Závod s časem
Akt. cena: 70 Kč
Končí za: 14 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas