Diablo na stole?

Určite fanúšikovia tejto hry vedia, že sa ku nám blíži veľký deň. 15 mája má byť v predaji Diablo 3. A napadla ma jedna vec, ako to že taká revolučná hra akou je diablo nemala svoju stolovú verziu? Očakával by som, že sa takého projektu ujme FFG. Starcraft bol vyrobený 3 roky pred pokračovaním PC verzie a také niečo by som uvítal aj u diabla, myslíte si že je tu reálna šanca na to? Myslím že svojich fanúšikov by si hra našla.
19.4.2012 11:51:49

ad stOKYi
Pod Tvoj komentár "20.4.2012 13:04:31 hmm", by som sa mohol podpísať. Moja najobľúbenejšia postava bola Trapassin. Tú som mal každý Ladder, skúšal som aj iné postavy, ale táto bola najlepšia, dokonca som ku koncu už hrával aj PvP, tam som mal hybridssin-ku.
Ale nikdy nezabudnem na Diablo párty na intráku, keď sme o tretej ráno robili runy na Ubertristram :).

20.4.2012 13:53:04

Diablo
Taky se pocitam k fanouskum Diabla, i kdyz jednicka me minula (v dobe, kdy byla aktualni, jsem na ni nemel dostatecne silny stroj :) ) a nainstalovat si dvojku me museli prekecat kamosi, protoze jsem zaboha nebyl schopny pobrat, ze by mohla vubec za neco stat hra, kde se po savu obnovi prisery..
Kazdopadne stalo se, Diablu II (s LOD) jsem propadl a na single i multi jsem u nej stravil docela dost casu.

Po letmem procteni tehle debaty jsem zabrousil do fora "offtopic" a nasel tam tenhle link. http://www.rpghry.cz/blog.php?id=62
A musim rict, ze s autorem hrube nesouhlasim (castecne proto, ze jsem fanousek Diabla II, dost taky proto, ze podle me uvadi jen pulku pravdy). A pokud bych prece jen uznal, ze ma v necem pravdu, porad u me body ztraci tim prohlasenim, jak zacal kamaradum mazat instalace a savy a dokonce nicit cedecka. Nevim, nakolik to byla jen nadsazka (mozna jsem naletel), kazdopadne nekomu, kdo resi situaci takhle, prokazuju velkou laskavost uz jen tim, ze o nem mluvim.

Diablo na stole si nedokazu predstavit tak, aby se shodovalo s pocitacovou predlohou v tom, v cem bylo charakteristicke, ale pokud by nekdo vyrobil neco, co by melo hlavu, patu, Caina a druida vlkodlaka, urcite bych se k tomu nekdy rad nachomytl :)

Jinak s pocitacovyma hrama jsem skoncil pred nejakou dobou (jeden z poslednich single titulu, ktere jsem jeste jakz takz hral byli HOMAM 5 a pak jen vyjimky, ktere se ke me dostaly), i kdyz jsem jeste par roku zpatky valil po siti Dotu. Deskovky mi tenhle zazitek momentalne plne nahrazuji, pokud mam nedostatek pribehu, sahnu po knizce.

Jo a do krenova pruzkumu hlasim, ze ani ostravsky rocnik 1986 se v lese ani na hristi za barakem neztrati ;)

20.4.2012 13:55:18

Kew
tak HoMAM V je jediná hra, kterou jsem kdy dohrála

20.4.2012 14:07:50

Ella
Na trojku nema, ale je lepsi nez ctyrka :)
Chtel jsem zacit debatovat o hrach (z RTS doporucuju kterekoli Settlery), ale nechci tady zbytecne offtopinkovat ;)

20.4.2012 14:38:57

Kew
autor toho clanku na rpghry byl delsi dobu nami "pravovernymi" fanousky zanru RPG masirova, aby sepsal recenzi na Diablo, anzto hry, kterou jsme my "pravoverni" nemohli snest v kategorii RPG :)) Takze dave se toho chopil s vervou a vasni a vysledkem byla tahle dehonestujici "recenze", kterou je pochopitelne nutne brat s nadsazkou. Proste dave uz byl notne frustrovan z ruznych hlasek na jeho webu, ze diablo je kral rpg apod. tot k vysvetleni :)

20.4.2012 14:44:11

Kafe s mlikem
kdyby se psal rok 2000 a byl bys mezi prvními Diablo antifanoušky, tak mi věř že bych vůbec neútočil, ale jelikož se píše rok 2012, tak už je toto téma těžce nudné, ohrané a trapné. Ale pokud jsi zaspal všechny ty debaty, které se na internetu na toho téma 10 let vedly, tak ok :)

20.4.2012 14:53:40

ad Davesade
s jeho recenzi souhlasim se v vsi tou nadsazkou, kterou tam pouzil. Svuj nazor na Diablo tu psat nebudu, na RPGhry.cz jsem jich pod diskusi u Diabla a myslim i v diskusi pod tou recenzi a kdo vi kde jeste kdysi davno napsal dost:-)

20.4.2012 14:59:39

k tématu
No já když sem viděl poprvé Descent, tak jsem zajásal nadšením, protože to je hra, kterou jsem považoval právě za Diablo na stole. Pak jsem zahrál a byl jsem zdrcen :). No nakonec jsem se s tím vypořádal po svém a jsem rád, že jsem před rokem stihnul koupit všechna rozšíření, čili mám Descent komplet včetně jedné krabice základu navíc :). Pro mě to takové stolní Diablo je.
Sorry za offtopic co se týče PC Diabla :).

20.4.2012 15:04:15

STOKYI
chci se pokud mozno vyhnout flame, ale nejak jsem nepochopil z tve strany hlasku, kdy odpurcum diabla vyctes, ze jej nepochopili a na druhou stranu rikas, ze te nikdy nebavily klasicke RPG pro jejich rekneme komplikovanost. Nebude to spise tak, ze jsi nepochopil spise ty ty RPG hry a diablo bylo proste pristupnejsi? Me treba Diablo nebavi proto, ze mi prijde jako naprosta ztrata casu v nahodne vygenerovanem prostredi kydlit tuny nahodne se generujicich potvor a porad do nekonecna. Kdyz uz tu padnul tetris, tak ano, je to asi na takove urovni, jako se radovat z kazde zbourane lajny v tetrisu a snahy tech lajn zbourat co nejvice na body. Myslim ze na tomhle stylu zabavy neni opravdu nic k nepochopeni. Mnohe Diablo nebavi treba prave pro jeho systemovou jednoduchost a dosti primitivni napln. Tim ovsem nerikam, ze si u toho nemuze clovek jen tak oddychnout. Ja si taky treba z nudy kdyz nekde na nekoho cekam na chvili zahraji Dungeon Huntera na mobilu, coz je prakticky taky Diablovka s trochu vice questama.

20.4.2012 15:05:35

k tematu - Diablo na stole
Já si ho klidně dokážu představit podobně jako hry typu Wrath of Ashardalon - s náhodně tvořenou deskou, klidně s menším počtem hrdinů a větším množstvím nepřátel, ale hlavně větším důrazem na levelování, strom dovedností a kouzel, bohatší inventář a to vše v delších kampaních. Jako solitér i jako kooperativku. A možná by mě to i bavilo.

Ad PC předlohy: Jsem přístupný ke všemu možnému, takže jsem si svého času s chutí užil jak klasické oldschool RPG tak tyhle klikfesty (ať už to bylo Diablo, Dungeon Siege nebo Titan Quest).

20.4.2012 15:46:46

beholder
Ano zaspal, 10 let je zhruba ta doba kdy jsem se o PC hry přestal zajímat :). A navíc já proti Diablu nic nemám, jen si myslím, že to není RPG a s nástupem těchto akčních pseudo RPG, žánr klasických RPG umřel....

EDIT: Poslední věc ať už víc nezasírám tohle vlákno. Problém u Diabla je v tom, že bylo a je prezentováno jako RPG a tak jsem k němu taky přistupoval. Po chvilce jsem byl celkem dost rozčarován, že to nemá s RPG skoro nic společného. OK, má to inventář, artefakty a jakýsi silně ořezaný systém levelováni postavy a to mi jaksi nestačilo.

Protože je tady víc zájemců o diskuzi navrhuju založit nové vlákno. Byly tady zmíněny hry, o kterých bych se rád pobavil (HoMM III je jedna z nejlepších her a nejlepší díl série, a teď pojďte do mě :)).

K tématu:
Upřímně si nedokážu představit převedení takovéto akční hry do deskové podoby. Myslím si, že ve výsledku by tyto dvě hry měly společný pouze název.

20.4.2012 16:02:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Kafe s mlikem
je to akční RPG s důrazem na sbírání zkušeností (proto ty tuny monster, v realtime bych ani tak problém neviděl, spousta Dungeonů je realtime), sbírání věcí a učení se skillů+jejich zlepšování a potlačené jsou questy, příběh a konverzace. Toť vše. Proč je třeba to 10 let rozmazávat a fňukat, že to není klasické RPG.

Komu tím prospějete? :)

20.4.2012 16:17:53

přesun diskuze
Kdo má zájem pokračovat v OT diskuzi, která se zde rozjela, má možnost zde:

http://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/ostatni-temata-6/pc-klasiky-5529/

20.4.2012 17:38:07

Beholder
Diablo ma s RPG spolecneho asi tolik, jako Amigacka Galaga.

20.4.2012 19:13:02

acedrac, ringo
tak ty si môj človek :D Aj sa ti podarilo dať pandemonium diabla? Nám sa to nepodarilo, nepodarilo sa nám zozbierať vhodný equip naň a tiež sme nemali dobre skombinované postavy, keď sme sa o to snažili :). Jeho 75% percentné resisty na blesk, poison, cold a imunitou na oheň boli pre nás ako elementrárne zameraných hráčov pohromou :D PLus ešte jeho regenerácia života, bola rýchlejšia ako damage čo sme mu dávali :D .Potom sme zistili že sa dajú sťahovať predmety z netu, z čoho sme boli fakt veľmi sklamaný, a od vtedy sme to nehrali... Ale na tie noci pri diable sme mali aj my :D My sme ale hrávali celú noc a nie len do druhej.. Do skorého svitania haha.

PS: ringo, ak levelovanie, skill tree, predmety, inventár, body (sily, obratnosti, rýchlosti) ....questy a celkovo vylepšovanie si postavy podľa teba niesu RPG prvky, tak si pre mňa úplny herný analfabet. To len toľko na tvoj provokačný infantilný post..

21.4.2012 11:13:26 | Upraveno autorem (porovnej)

sTOKYi
sakra, dal jsem ti minus a ted uz nemuzu nahlasit nevhodny prispevek :(

21.4.2012 11:21:52

21.4.2012 11:23:59 | Upraveno autorem (porovnej)

sydo
som rád že si mi túto smutnú správu oznámil :D

PS: s kolegom zdieľame jeden komp :)

21.4.2012 11:26:19 | Upraveno autorem (porovnej)

btw
čítal som tú "recenziu" http://www.rpghry.cz/blog.php?id=62 .. a mám pocit, ako keby ten človek tú hru hral max. 10 minút .. Ale vidím že sa téma presunula už inde :)

21.4.2012 11:30:56

stOKYI
clovece, v jinem vlakne jsem mel podezreni, ze se prenickovavas a plusujes a tady koukam, ze nebudu daleko od pravdy:-D Vedle jsi me oznacil za absolutniho trolla, tady za herniho analfabeta (docela srandovni hlaska), nechces zkusit prestat s tim osobnim napadanim? to ze se ti muj nazor na Diablo nelibi jeste neznamena, ze musis na kazdem kroku urazet. Vysvetlovat podstatu RPG hry ti tady redeji nebudu, bylo by to na dyl a moc neverim, ze by to k necemu bylo.

21.4.2012 11:58:20 | Upraveno autorem (porovnej)

ringo
nie každý má potrebu na dáke pluská. A magor je z rodiny ktorý sa mi tu zabudol odhlásiť, a tiež chodí na zatrolenky či mi už dáva pluska alebo nedáva, to je jeho vec, či veríš či neveríš, to je tvoja vec. Ja som iba napísal, že čo si o tebe myslím. Vo všetkých fórach kde som videl príspevky ktoré odporujú s tvojím názorom dávaš iba trápne provokačné komentáre.. A nevinímajúc tohto a a toho presmerovaného. Tiež nechodím na fóra a nevnucujem na silu ľuďom že duna je strašná hra. A písal si že diablo nemá s RPG nič spoločné, na čo som aj zareágoval, pretože som to z tvojej strany považoval zase len za provokačné postovanie...toť všio..
ps: až ma mrzí že som sa nechal tak trápne a účelovo vyprovokovať :(

21.4.2012 12:12:46 | Upraveno autorem (porovnej)

stOKYi
a to ja si necham hodnoceni tve osoby radeji pro sebe....

21.4.2012 12:50:40

ad stOKYi
No ohaldom kupovania veci a obchodovania som fungoval na d2jsp.org. A Ubertristram sme davali so smiterom a trapassinkou, ale smiter bol základ. Mal myslím veci s Crushing Blow, ktorý neuberal life po jednotlivých číselkách, ale percentuálne znižoval život potvory o polovicu pri každom úspečnom údere (už si to presne nepamätám). A ešte som mal aj summonera s ktorým to išlo dať sólo, ale dlho to trvalo :).

Inak akurát švagor hraje betaverziu Diablo III, ktorá je teraz spustená na voľné testovanie. Normálne uvažujem, že by som si zahral :).

21.4.2012 12:57:47

so summonerom?
To sa ti ho poradilo dať so summonerom? A ktorým? necro či druidom? :) Ináč čo sa týka diabla 3 som dosť skeptický. Hlavne z dôvodu úplneho zrušenia skill tree a vylepšovanie si skillov len na základe rún. Mám pocit že sa s tým stratí motivácia to hrať znovu tú istú postavu s iným buildom. O open bete samozrejme viem :), hrajú ju kamaráti, tak čakám na ich report z hry :) Osobne si to najprv budem chcieť skúsiť zahrať, predtým ako to kúpim. Ten crushing blow mi znie celkom ako static field, skill od sorceresky. Crushing blow nebolo niečo ako šanca stun?? No nič.. už je to dávno . ale pamätám si kladivo s barbarom kde som mal crushing blow a celkom som si ho pochvaľoval :)

PS: tak už viem prečo sa ti tak páči séria D&D a máš chuť si dať descenta :)

21.4.2012 13:07:46 | Upraveno autorem (porovnej)

ad stOKYi
Yup, necro summoner. Mal na sebe aj na mercovi veci s aurami Fanticism a Concentration, Might a kostričky sekali jedna radosť + curse ktorý znižoval physical resistance o 50%.

A D&D mi pripomína Dračí Doupě, ktoré som hrával v skaute oveľa skôr, ako som začal s Diablom II LoD.

Inak Diablo III už inštalujem a idem skúšať :)

21.4.2012 14:05:21

Vybíráme z Bazaru

Bloodborne KS edice nový nerozbalený
Bloodborne KS edice nový nerozbalený
Akt. cena: 4000 Kč
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas