Diablo na stole?

Určite fanúšikovia tejto hry vedia, že sa ku nám blíži veľký deň. 15 mája má byť v predaji Diablo 3. A napadla ma jedna vec, ako to že taká revolučná hra akou je diablo nemala svoju stolovú verziu? Očakával by som, že sa takého projektu ujme FFG. Starcraft bol vyrobený 3 roky pred pokračovaním PC verzie a také niečo by som uvítal aj u diabla, myslíte si že je tu reálna šanca na to? Myslím že svojich fanúšikov by si hra našla.
19.4.2012 11:51:49

to stOCKYi
Mám za to že FFG , již nemá práva na hry od Blizzardu.
Proto také už "nikdy" nevyjde deskovka Starcraft - alespoň ne od FFG.
Je otázkou jestli s něčím takovým nevyleze Blizzard :-) Grafiky mají minimálně stejně dobré jako FFG (jestli to nejsou Ti samí lidé :-)
Ale to je spekulace.

19.4.2012 11:56:01

Angri
Neviem ako to s licenciami funguje, ale podľa mňa stratili licenciu iba na SC nie? Však to je jediná hra od blizzardu ktorú robili ni? Osobne si myslím, že ak to nespraví FFG tak potom už nikto. A ja som sa pýtal len čisto špekulatívne, lebo ma to celkom zaujíma :)

19.4.2012 11:59:05

stOKYi
podle me je diablo nezazivna nuda, osobne si umim predstavit spoustu jinych pocitacovych her, ktere by sly prevest na desku. ale u ffg by me tenhle napad neprekvapil, posledni dobou moc originalitou neoplyvaji a tohle by na ne sedlo

19.4.2012 12:00:19

Diablo
Nad Diablem 2 jsem stravil pubertu, takze Diablo 3 je asi jediny duvod, proc bych uvazoval nad novym pc. Ale na desce bych to asi nechtel.

19.4.2012 12:04:37

stOCKYi
Když se podíváš na ffg stránky a podívásš se na upcoming , tak tam není žádný reprint Starcraftu , Warcraftu adventure , warcraft board game ani world of warcraft .

podle me nemaji uz prava na nic od Blizzardu.

19.4.2012 12:06:07 | Upraveno autorem (porovnej)

jop
moja puberta s pc hrami bola viac menej hlavne o diable :) Ja by som ju privítal aj stole, ale tiež si asi neviem predstaviť ako by to malo byť zrealizované. Keďže najsilnejšia vec na diable bolo hľadanie predmetov a ich neuveriteľná kvantiva, levelovanie postáv a pod. Pokus tu bol v podobe descenta, ktorý v mojich očiach je dobrá hra s dákymi nedostatkami. Podľa mňa sa snažil ešte viac priblížiť ku diablu realizáciou rozšírenia RtL, ktoré som ešte neskúšal..

angri: na sériu wow a warcraft som úplne zabudol :)

Sydo : "na desce bych to asi nechtel" to ASI tam je, čiže si si nie istý :))) Ja by som si tú hru určite chcel pri najmenšom skúsiť...

19.4.2012 12:10:26 | Upraveno autorem (porovnej)

ad puberta
Když vidím svého synátora a čtu tady nad čím tráví lidé čas v pubertě, tak jsem nesmírně rád, že v době mé puberty nebyly počítače a mohl jsem trávit veškerý čas někde venku na čerstvém vzduchu s kamarády, prvními láskami a neztrácet čas vysedáváním u displeje.
Vůbec nelituju, že jsem o tuto zkušenost dnešní mládeže přišel - spíše naopak :), a to mne sezení u displeje dneska živí.

19.4.2012 12:17:28

hrani ad.
Ja jsem tedy neco polital venku , ale tak od 15 jsem pekne zaparil.
Eye of beholder 1,2,3 Warcraft , Starcraft , Diablo 1,2

To Sydo - co se tyka Diabla na desce , klidne bych ho zahral - zalezi jen na dobrem napadu.

19.4.2012 12:24:26

Kren
Predstav si, ze jsme meli cas na to same a nesedeli jen u pocitace. Jeste nam vypravej, jak jste chodili do skoly bosi a tam i zpet to bylo do kopce.

19.4.2012 12:36:06

Diablo
Já nevím, buď stárnu, nebo pokročila doba. :-) Diablo 1čku jsem hrál sólo, 2ku už jen s kamarády (sólo mě nebavila) a na 3ku se ani netěším, protože existuje spousta MMORPG her, které mlácení příšer a sběr předmětů zvládají víc než dobře a většinou nabízejí i něco navíc (napadá mě třeba EVE).

Když si představím, co bych si rád zahrál na desce z PC her, tak mě napadá např. Fallout - asi kvůli atmosféře, takže na to můžu rovnou zapomenout. :-) Navíc je na desce problém, že buď se zachová zajímavý, komplexní a taktický soubojový systém a pak je hra složitá a nikdo ji bohužel nechce hrát (např. Magic Realm), nebo se to výrazně zjednoduší a takových her tu je už hromada (Descent, *dungeon* ...). Vůči Diablu na desce jsem hodně skeptický.

19.4.2012 12:39:37

rbx

sydo
tak ted jsi me rozsekal... tam i zpet do kopce :-)))

kren: clovece, mluvis jako Kája Mařík :-)

19.4.2012 12:45:48

to rbx a sydo
Jasně, že mluvím jako Kája Mařík, prostě nepocházím z počítačové a mobilové generace a jsem tomu osobně nesmírně rád - to je celé.

19.4.2012 13:06:11

kren
byť jsme doma pařili (NHL, FIFA, Diablo a kde co všechno) tak na víkend se jezdilo na chalupu a byli jsme venku
a brácha býval děsnej pařan, ale kamarádů měl hafo a venku taky byl dost (na hraní byl čas ráno před školou a večer po setmění)

19.4.2012 13:24:16

anderson a kren
anderson: fallout prerábku viac menej na stole máme, skús siahnúť po Earth reborn, keď som ho videl prvý krát, celkom mi to tú hru pripomenulo.

kren: to že niekto povie že trávil pubertu pri PC hre neznamená že nič iné okrem tých pc hier nebolo. V dnešnej dobe tých detí na ihriskách veľa nieje, ale za mojích mladých čias, sme najprv trávili čas von a potom keď už nebolo čo robiť tak sme sa hrali na PC. Ja som od 5tich rokov hrával 11 rokov hokej a popri tom som hrával ešte aj tenis (v úzadí hokeja), a nie len tak vonku s kamarátmi, ale makanie dvojfázovo, potom s hokeja som išiel na tenis. V našej hokejovej triede sme zo školy neutekali domov aby sme si zasadli za PC, ale aby sme sa po škole stretli pri ihrisku a hrali ďalšie dve hodiny futbal!

A ináč sydo ma fakt pobavil hlavne s tým "chodili bosí " :D Z rozprávania som počul, že za socíku sa len robilo, športovalo a po večeroch chlastalo. :)

19.4.2012 13:43:08

stOKYi
omyl....
...chlastalo... o robení a športě sa rozprávalo .... a chlastalo...
No jasně, že to bylo jinak, ale člověk se trochu zasní a připadámu, že to tak bylo.... :o)

19.4.2012 15:57:28

puberta
v časoch mojej puberty sme za displejom dokonca ležali... pri sovietskom "Nintende" - Nu pagadi alebo chobotnica...hrávali sme to aj vonku, takže sme to spojili a hrávali sa na vzduchu...

20.4.2012 11:27:19 | Upraveno autorem (porovnej)

Diablo na stole
hehe, zrovna ho tu mám :). Pařím dvojku na noťasu. Rozjel jsem to už asi po třetí. Nemůžu se dočkat trojky.

Nedávno jsem o tom i přemýšlel, ale myslím si že FFG skončili z Blizardy kompletně. A ani si nějak nedovedu představit jak by to mohlo vypadat :)

20.4.2012 12:04:46

lehký OT
Nikdy jsem nepochopil v čem je Diablo tak oblíbené. Kdysi jsem celkem dost hrával RPG. Nejraději jsem měl ty staré, kde jste měli skupinku hrdinů a boje byly na tahy (Wizardry VII, Stíny nad Rivou, Albion...). Prostě mě bavilo piplat si každou postavičku a pak si při soubojích v klidu taktizovat.
"Nová vlna" RPG (převážně izometrický pohled, real-time souboje) mě už moc nechytla. Zkoušel jsem většinu (Icewind Dale, Neverwinter, Baldurs Gate...), ale moc dlouho jsem u nich nevydržel.
Mno a Diablo mi přišel jako naprosto tupý klikfest. Prostě běž do podzemí, zběsile se proklikej na konec, běž zpátky, prodej/nakup věci, běž do podzemí.... Takhle jsem se během jednoho večera proklikal do 5. podzemí a přestalo mě to bavit. Diablo II už jsem neměl ani chuť zkoušet. Možná, že mi na této hře něco zásadního uniklo?
PS: Omlouvám se za OT

20.4.2012 12:27:50

Kafe s mlikem
Jsi muj clovek! :) A to se vsim vsudy! Samozrejme, ze ti nic neuniklo. Debata o Diable a tom to proc je takove jake je uz ale probehla v auditku Offtopic.

20.4.2012 12:49:35

Kafe s mlikem
to máš to samý jako když někdo prosedí dlouhé chvíle na WC u obyčejného tetrisu. Je to prostě návyková hra.

Já zas nechápu, jak někoho pořád baví kritizovat Diablo a podivovat se, co na něm lidi baví. Nejčastěji ho kritizují RPGčkáři ze staré školy. Hrál jsem klasiky typu EOB, DM, Stone Prophet, Lands of Lore a další na které si teď nevzpomenu a nemá cenu je všechny vypisovat a považuju ty hry za skvělé. Hrál jsem taky BG, Icewind Dale, Planescape Torment..., rovněž je považuji za skvělé. Dokonce mě chytlo i pár stařičkých JRPG. No a v neposlední řadě jsem si zahrál i Diablo (oba díly a těším se na třetí). A vůbec nemám tendence ho srovnávat s předešlými tituly.

Je to prostě akční klikačka ve fantasy světě, která je návyková ve sbírání předmětů a levelováním. Nemá to být nějaký další vývojový stupeň RPG her. Je to arkáda na odreagování, tak jako se někdo odreagovává u již zmíněného tetrisu, farmvile, soliteru a podobných...

Takže tvůj příspěvek neberu jako OT, ale trapný "rýpanec" snažící se o miliontý flame v historii všemožných internetových fór.

20.4.2012 13:01:46 | Upraveno autorem (porovnej)

hmm
tak podľa mňa sú len dve možnosti. Buď ste diablo nepochopili, alebo ste ho nehrali dostatočne :) Ja som skúšal RPG hry ešte predtým ako bolo diablo 2. Ale nikdy ma žiadne RPG nezaujalo. Nebavilo ma chodiť stále po mape, zháňať dáke questy, v každom RPG bolo príliš veľa kecania a pod. Tak isto u mňa dopadlo aj diablo 1. Preto aj spomínam diablo 2 a hlavne s datadiskom LOD. Keď som ho prvý krát skúšal, tak som si myslel, že to dopadne zase tak ako ostatné RPG predtým. A nemýlil som sa. Hral som to pasívne bez dákeho väčšieho premýšľania, nepremýšlal som si buildy, skilly som rozdával len ako sa mi zapáčilo a hra ma veľmi rýchlo omrzela. Avšak prišlo lord of destruction. Vtedy začali byť také veci ako synergie pre skilly, buildy dostali úplne iný rozmer, prišli runy, predmety, skladanie runových slov a také vyhranie sa s postavami ako žiadne iné RPG predtým to nemohlo ponúknuť. Skutočné diablo dostalo úroveň až na obtiažnosti HELL a pokiaľ poriadným rozmiestnením skillov a vybudovaním si postavy človek neprešiel od normal obtiažnosti, na helly si ani neškrtol. Prišli imunity, bossovia, minioni a s tupej mlátičky sa stala taktická bitka ako cez jednotlivé monštrá prejsť. Ja som diablo prešiel za každú postavu a za niektoré dokonca aj 2-3 krát a vždy som išiel iným smerom. A toto tá hra ponúkla a to je aj tajomstvo jej nehorázneho úspechu. Pokiaľ toto hráč nepochopil a neobjavil to, tak hru len pasívne vnímal ako bezduchú klikačku. Ja som študoval fóra, študoval som kominitné stránky, aby som svoju postavu dostal čo na najvyššiu úroveň (nie len levelovo, ale aj equipom) Tajomstvom úspechu bolo vedieť dobre nakombinovať skilly, použiť ich a zároveň zručne medzi nimi prehadzovať. Napr. na takého nekromancera som aktívne používal 8 skillov od F1-F8 a správne ich používať nebola hračka. Keby som niekomu tú postavu dal do ruky, tak by s ňou nevedel nič, ale v mojích rukách to bola mašina na zabíjanie :) Čiže za tupú klikačku by som diablo určite neoznačil, ale priznávam, že zo začiatku som mal také isté názory :))

20.4.2012 13:04:31

tak to ja
jsem stravil pubertu nad starou dobrou Civilization 1 od sida Meiera, Wizardry VII, Dark Sunu 1, Isharu 2, Ultime 7 a Ultime Uderworld a Eye of the Beholderovi, z ktereho tu ma Beholder nick a avatara:-)

20.4.2012 13:13:48 | Upraveno autorem (porovnej)

beholder
Nemusíš hned útočit s trapnými rýpancemi, nemyslel jsem to tak. Prostě mě to zajímalo, protože ze svého úhlu pohledu nedokážu pochopit zábavnost Diabla. Na druhou stranu dokážu pochopit, že někoho jiného to baví a mě zajímalo co ho na tom baví, jestli jsem něco na té hře nepochopil. Ano, máš pravdu, jsem "oldschoolový" RPG hráč a evidentně nepatřím do cílové skupiny Diabla.
Bohužel s tebou nesouhlasím v bodě, že se nejedná o další vývojový stupeň RPG her. Trend je všechno zjednodušovat, urychlovat tedy "zakčňovat" (heh, ani nevím jestli takové slovo existuje :)). Protože už delší dobu nesleduji počítačovou herní scénu, tak teď možná budu trochu mimo a budu rád, když mě někdo vyvede z omylu, ale poslední opravdu "oldschool" RPG bylo Wizardry VIII z r. 2001.
Další vývojový stupeň byli izo-RPG (všechny, které jsi zmiňoval jsem hrál), které už jdou cestou zjednodušení. Většinou ovládáš jednu postavu, která má pár základních atributů a boje jsou řešeny akčněji real-time.
V tomhle kontextu považuji Diablo za další ještě akčnější vývojový stupeň RPG...

20.4.2012 13:27:57

Kafe s mlikem
súhlasím, že je trend hry zjednodušovať, aj s tohto dôvodu diablo 3 napríklad bude oveľa zjednodušené a prípustnejšie pre menej náročných hráčov a zamerané na akciu a predmety. Aj z tohto dôvodu sa s diablom neponáhľam, a dokonca rozmýšľam či ho vôbec kúpim. Ale ako som už spomínal, diablo 2:LOD určite zjednodušenie nebolo, bol inovatívny svojím akčným poňatím, ale zjednodušením určite nie, myslím že jadro celej hry som popísal celkom dobre a pochopiteľne z čoho sa to dá usúdiť. A celkovo ak mi niekto povie že prešiel diablo a potom mi povie že prešiel iba normál, tak to za prejdenie hry nepovažujem, pretože to sa tá hra len rozbieha a neponúka svoj plný potenciál. Ale to už hovorím asi ako príliš veľký závislák a bohvie koľko ľudí sa tu dostalo na takú geek úroveň ako som býval ja :D

PS: ale z celej diskusie som usúdil, že diablo na stole by si asi veľa ľudí nezahralo :D

20.4.2012 13:32:58 | Upraveno autorem (porovnej)

kafe
moje rec, z te nove vlny rpg me chytnul gothic a risen, ty isometricke akcni veci jdou mimo me.... btw posledni dobou propadam minecraftu, ale to uz je uplnej offtopic :-)

20.4.2012 13:33:47

Vybíráme z Bazaru

Star Wars: Jabbův palác (pouze rozbaleno + obaly)
Star Wars: Jabbův palác (pouze rozbaleno + obaly)
Akt. cena: 230 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas