Deskofobie Patreon podpora

Je pro nás 30 Kč měsíčně mnoho? Je to moc vysoká částka za informace, recenze, lets play které deskofobie vydává? Nebo je financování pomoci Patreonu pro někoho z nás složitý, raději by jste podpořili převodem z vlastního účtu? Zajímá mě Váš názor na toto téma, proč to jinde jde a u nás ne...:)
12.2.2019 20:57:57

A Abe taky
Aby v tom byl poradek

13.2.2019 19:51:55

Nakupy her
Ještě doplním, že v našem redakčním Trellu je vidět i více podrobností, například pokud si některý z redaktorů zažádá o nějakou hru. Přístup do Trella je ale bohužel možný jen samotným Patronům s příspěvkem $10+ Nicméně tyto informace jsou dostupné.
___________________
Šéfredaktor Deskofobie

13.2.2019 19:54:24

Příspěvek odporoval pravidlům diskuse a byl proto smazán.

13.2.2019 19:55:07

Cimm

Nejde o to kdo je Guru a kdo ne. Ale jak se kdo chová a vyjadřuje. A o tom si tu každý udělá obrázek sám. I o tobě pane...

13.2.2019 20:06:10

nula
Pan strážník Gengel zřejmě dnes v práci šikanoval málo lidí, tak si přišel vyhonit na zatrolenky.
___
redaktor Deskofobie

13.2.2019 20:09:44

Nech brouka žít.
Tak Abe prosil o ban už ve starší diskuzi, aby ho snad prý nesvrbělo..
No a introvert Míra "trolluju všude" Cimm je klasický případ, internetových diskuzí. Takový ten hrdina všedního dne.
Ale dost kritiky.
Mě se tihle pacienti líbí, je to zajímavý sociokulturní vzorek a až to tu objeví někdo z médií, tak si je třeba zaplatí oba. Klidně na dobu neurčitou. A pak je budeme vídat častěji a s ještě větším nadšením!

13.2.2019 20:10:15

Cimm

I kdyby se z toho platila Čáslavovic hypotéka, tak co jako? Odvádí práci, za kterou jsou lidi ochotni něco zaplatit a podle mě dost kvalitní. Ať je to guru pro koho chce, odhodil bych závist a mindráky stranou

13.2.2019 20:13:08

Cimm
Říká ti něco OSVČ? Peníze, které si vydělá za svou práci si snad může použít, na co chce. Tak proč tu proboha řešíš, že se přispívá na jeho hypotéku? Spíš mi přijde, že máš mindrák z toho, že stojíš u pásu a nemůžeš si dát ráno kafe. Tak zvedni zadek a jdi něco takového vymyslet, jako to udělal Petr. Třeba to bude mít stejný úspěch a ty budeš spokojený.

Vášnivá milovnice deskových her

13.2.2019 20:28:57

Cimm
Nebylo to ode mě myšleno, tak jak jsi napsal ty. Je mi jasný, že to bude Petra živit, vždyť to má i sám v plánu a nemám důvod mu to nepřát :) Jen mě zajímá kolik z toho shrábne patreon, kolik banky, kolik ukousne převod z USD na CZK atd...
Petře, ani bych nepotřeboval přesnou částku, ale tak nějak zhruba... Je to třetina, polovina, dvě třetiny?
Mám to tak, že opravdu nebudu platit 150,- Kč, abyste vy dostali 80,-.
Bejt to zaštítěné nějakou českou "firmou" tak ok (a odpadlo by případné snížení částky kvůli kurzu), ale takto je v tom pro mě až moc odvodů bokem, a navíc pro Amíky (nebo kohokoli ze zahraničí).

13.2.2019 21:01:51

Peet
Na stránkách Patreonu je napsáno 5% + poplatek za platbu kartou a převod na účet. Dá se to pochopit, samotný Patreon musí zaplatit své programátory a provoz serveru.

13.2.2019 21:28:13

Scarecrow
Já vím co je tam napsáno, ale kolik to ve finále vše dohromady dělá se všichni nějak zdáhaj říct :D
A ano, nejsem idiot a vím, že patreon... proto jsem psal, že bejt to zaštitené českou firmou, tak ok. Ale nemám v plánu podporovat Amíky v souvislosti s DF. To můžu rovnou podporovat a sledovat zahraniční tvůrce,
kteří tak z mé částky dostanou více (jelikož mě AJ nedělá problém).

13.2.2019 21:36:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Příspěvek
I kdyby si měl Petr díky mému příspěvku kupovat každý měsíc toaletní papír, tak jsem s tím OK. Díky tomu může dělat to, co ho baví (Deskofobie) a nemusí dělat jinou práci, aby si na ten toaleťák vydělal. No a já díky tomu můžu konzumovat obsah, který Deskofobie vytvoří. Je to to celkem jednoduchý a logický.

13.2.2019 21:37:55

Patreon poplatky
Nasel jsem nasledujici, ale netusim, jestli je to validni informace:
Zaklad pro Patreon 5% z udavane castky.
Poplatek za transakci 2,9% + 35 centu, pocita se nad ramec udavane castky.

Z toho plyne, ze za prispevek $1 Deskofobii patron zaplati $1.379, z toho pujde $0.95 Deskofobii, tj. 69 %.

Za prispevek $10 Deskofobii patron zaplati $10.64, z toho pujde $9.5 Deskofobii, tj. 89 %.

EDIT: Pak si samozrejme jeste pri presunu penez z Patreonu na cesky ucet nauctuje neco banka za prichozi zahranicni platbu v dolarech a podle sveho kurzu, takze jeste odpocitat par procent.

13.2.2019 21:58:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Ciim
Jak se do lesa vola, tak se z neho ozyva. Zkus se nekdy zamyslet nad vyznamem vety a uvidis, ze budes mit zivot veselejsi...

13.2.2019 22:03:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Peet
Tak si můžeme vzít poslední měsíc jako příklad. Na Patreonu se vybralo $764.45, poplatky bank byly $49.86 a sám Patreon si vzal $38.24 nám bylo tedy odesláno $676.35 z čehož jsme ještě zaplatili za převod $3, takže ve výsledku jsme dostali $673,35, což je nějakých 88%. Ještě je potřeba počítat s DPH, ale už to nechci moc komplikovat. Každopádně z vyšších plateb máme více, až k těm 90% u toho jednoho dolaru to bude určitě horší, ale to přece neznamená, že cpeš peníze kapitalistickým Američanům. V ČR bohužel neexistuje alternativa, leda bychom dělali opět jednorázovou kampaň na Startovači, ale tam si nedovedu představit, že bychom vybrali oněch 200 000,- které odpovídají současnému ročnímu přijmu z Patreonu a na základě kterých jsem se rozhodl dát výpověď v práci a začít se věnovat DF na plný úvazek.
___________________
Šéfredaktor Deskofobie

13.2.2019 22:33:42

záměr diskuze

jsem rád, že se zde řeší toto téma (kam jdou peníze, které investujeme do Deskofobie). Pro někoho to může být zásadní informace a věřím, že když dostanou odpovědi na tyto otázky, tak výsledkem bude větší množství fanoušků, kteří tento projekt podpoří...Jinak pro mě není Deskofobie pouze Petr Časlava. Já to vnímám jako skupinu lidí, kterou rád sleduji a poslouchám, protože mi dokáže dát velké množství zajímavých informací a obdivuji, že jsou schopni obětovat svůj volný čas a proto si pro mě není problém investovat nějakou korunu...:)

13.2.2019 22:46:04

awast
Já jsem s tím v pohodě. Nepsal bych svůj názor, kdybych nečekal, co přijde za reakce, zas tu nejsem jeden den. Napsal jsem, co si myslím o projektu a důvod, proč bych takovou věc nepodpořil. A že se na mě za to lidi sesypou? Překvapil by mě spíš opak. To, že Yedlemu extremně tížím žaludek, jsem vzal jako fakt. Zřejmě se s ním za mnou táhne nějaká zášť z dob společného hraní. Co na tom. Naštěstí egoisty u herního stolu nepostrádám.

13.2.2019 22:46:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Zhan_Shi

Děkuji za odpověď :)
Hned to pro mě vypadá lépe. Prostě pro mě jakožto pro potenciálního podporovetele (který umí anglicky) nepřijde ekonomicky optimální podporovat českého tvůrce na americké platformě, ale amerického tvůrce na americké platformě ano :)
Protože to je - český dárce - hromada "cizáků" - a až na předposlední a poslední místo Česká republika a český tvůrce...

To jen, abych nějak stručně a jasně formuloval můj důvod, na který se Awast ptal :)
A jak sám řekl, už to i pro mě vypadá o poznání lépe :)

13.2.2019 23:23:41

Peet
Však v pohodě, já myslím že je hlavně důležité, abychom se nedostali do stavu, kdy nepřispívat na Deskofobii by bylo něco odsouzení hodného. Naopak - je to zcela v pořádku a není potřeba to nijak zdůvodňovat. Plně respektuji Tvé i třeba Cimmovy důvody. Na druhé straně jsem pochopitelně rád, že nemalá skupina našich fanoušků přispívá.
___________________
Šéfredaktor Deskofobie

13.2.2019 23:34:02

Zhan_Shi
A za tuto odpověď ti tleskám :)

13.2.2019 23:40:45

@Zhan_Shi
Dobře řečeno.

14.2.2019 00:00:22

Hrdá Patronka
O patronství DF jsem přemýšlela od začátku, kdy jsem na DF narazila, což je nějaké 3 roky, protože díky jejich osvětě jsem se začala věnovat víc deskovkám a ze začátečnické zvědavosti se vyklubal můj, téměř bych řekla, životní koníček nebo teď už spíš kůň. Díky tomu jsem se rozhodla tenhle projekt konečně začít podporovat a rozhodla jsem se pro víc než 1 dolar, protože si to DF ode mně prostě zasloužila a stále zasluhuje.
To, že se přispívá přes Patreon mi nijak nevadí, když si tuhle formu DF vybrala a je s tím ok.
To, k čemu a kdo využije v DF muj příspěvek, už je čistě interní věc DF, takže taky neřeším.
Jen si chci pojistit, že budu mít na co koukat i v budoucnu, toť vše. :-)

14.2.2019 09:13:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Peet
Nebudes podporovat Amiky? Co je to za podivna forma nacionalizmu? Podporujes Petra, ktory si z toho zaroven plati aj sluzbu Patreonu, ktora ma pre neho pridanu hodnotu. Inak dufam, ze si nikdy neuvedomis nakolko je dnes globalizovana ekonomika, pretoze to by bol pre teba asi taky šok, ze by si si musel zacat vsetko svojpomocne vyrabat sam. A to vratane stolovych hier. Z tych lokalizovanych totiz maju tiez Amici nejake percenta.

14.2.2019 12:41:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Daně a forma obsahu
Předpokládám také, že díky jednotné platbě z patreonu má Petr o dost jednodušší daně.

Co se příspěvku týče, nejsem vůbec cílovka DF, videa jsou pro mě obecně moc dlouhá, novinky hledám aktivně sám, avšak příspěvek zvážím, protože bych rád, aby tu DF byla pro jiné. Kvalita všech jiných tvůrců je v Česku výrazně nižší (zkusil jsem si jednou pustit JOUOB, no musel jsem to vypnout po pár minutách). Upřímně bych byl mnohem radši za články, jednostránková recenze, kterou přečtu za minutu, pro mě vždy vyhraje nad půl hodinovým videem. I novinky z ranní kávy bych si rád četl třeba ve formě blogu, ale strávit s nimi ráno půl hodiny je pro mě prostě mrhání časem.

14.2.2019 14:14:46

regressiv
Ty máš asi problém s pochopením psaného textu nebo se čtením co? :D
Tak si to přečti všechno ještě jednou :)

14.2.2019 15:31:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Včelín + jako nový (obaleno) - Praha 8
Včelín + jako nový (obaleno) - Praha 8
Akt. cena: 1150 Kč
Končí za: 7 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas