nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Deskofobie Patreon podpora

Je pro nás 30 Kč měsíčně mnoho? Je to moc vysoká částka za informace, recenze, lets play které deskofobie vydává? Nebo je financování pomoci Patreonu pro někoho z nás složitý, raději by jste podpořili převodem z vlastního účtu? Zajímá mě Váš názor na toto téma, proč to jinde jde a u nás ne...:)

12.2.2019 20:57:57

...

Vše co mě zajímá ohledně her (top 10, recenze) už na You Tube je. Pokud bych se rozhodnul posílat peníze, bylo by to na psí útulek, Farma Naděje apod. Jako to dělám každý rok. I když třeba večerní koupání s Láďou by taky nemuselo být špatný. Třeba každé úterý? Něco vám ve vaně řeknu zajímavýho...

15.2.2019 16:11:44

@Peet

Nerozjíždím flame, jen mi ty tvoje pseudo důvody přijdou celkem pokrytecké, ty tu píšeš, že bys Deskofobii i podpořil, ale neuděláš to protože peníze vybírají přes Patreon, pak nějakou omáčku co nedává smysl, jakože Patreon si bere moc, aha, tak si nebere tak moc, ale stejně nic protože je to cizácká platforma atp.

Tak prostě řekni, že jim peníze posílat nechceš a nebudeš a hotovo. To je naprosto v pořádku, ostatně já DF taky nepodporuju, důvod je ten, že se na ně nekoukám. Ale přišel bych si jako vocas, kdybych tu začal rozvíjet teorie, že bych je klidně podpořil a dokonce bych dával 3USD místo jednoho, jen bych teda chtěl, aby si pro to Petr chodil v uterý rano v půl deváte osobně ke mně domu a každou druhou středu Yedle postoval video kde bude recitovat básničku.

Ostatně je na to hezké rčení:

Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.

15.2.2019 10:07:31

Miner

Awast se na něco ptal a já mu řekl svůj důvod a názor.
To, že přes Patreon nebudu přispívat jsem řekl hned a ze zajímavosti jsem se i já poptal. Bylo mi odpovězeno a díky tomu i Patreon vypadá pro mě lépe (čekal jsem, že se ta částka sníží více), ale stále mě to nepřimělo změnit můj postoj.
Petr je s tím naprosto v pohodě. Sám zakladatel vlákna napsal, že je rád, že se tu toto probírá....

Asi to máš trochu popletený. Nějákej důvod proč bych se já měl snažit o to, abych někomu mohl posílat peníze? To je snad na straně toho kdo shání sponzory ne? :D :)
Tak nevim jestli máš nějakou potřebu se do mě navážet nebo zas v dalším vlákně rozjíždět nějákej flame, ale já se toho už účastnit nebudu :)

15.2.2019 06:57:44

Škoda toho VATu

Není vata jako vata:). Přeju mnoho dalších podporovatelů. I když sleduju mnoho zahraničních youtuberů (Davida Hama, jongetsgames, manvsmeeple, slickedrips a další), Deskofobie a Joubcast odvádí skvělou práci. Vidím to na našich herních sobotách, kdy i lidi neovládající angličtinu mají přehled o tom, co vychází. A za to jsem vděčný. Díky.

14.2.2019 21:41:33

Patreon

Navíc ten Patreon má pro uživatele výhody, jak to tu Petr popsal. Takže to není nějaký příživník co si strhává desátek za službu co nikdo nechce.

Je to služba co umožňuje lidem podporovat projekty globálně, napříč státy, postará se o převody, dodává měsíční vyúčtování a umožňuje autorům i formu prezentace atp.

Ne, že bych si myslel, že tohle vysvětlení k něčemu, ale faktem je, že je to služba s přidanou hodnotou.

Mimochodem Peete, vím že jsi veliký (minimálně virtuální) atruista. Myslím, že pokud bys chtěl DF posílat nějakou smysluplnou měsíční částku, řekněme 500Kč+, poptej se DF jestli ti nevyjde vstříc a neumožní ti přímé darovaní. Pak bys mohl podporovat DF přesně jak chceš a ještě pořádně. Tak co, klapne to? :-)

14.2.2019 21:40:53

Kren

Mě nejde o těch pár korun, ale o princip :)
A právě to cos považoval za machrování s angličtinou s tim souvisí, žejo. Protože nejsem nácek :D a je mi jedno jestli je tvůrce Amík nebo Čech. Tudíž můžu bez rozdílu podporovat oba, ale podporovat Američana na Patreon je podle mě efektivnější (pro mě i pro něho) než Čecha...
Prostě je to tak no... Awast se ptal na názory lidí proč to u nás nejde (přes Patreon) a já mu zdědil svůj názor. Tedy, že za mě by podpora nebyl problém, ale Patreon v souvislosti s DF je :)

A opravdu se kvůli tomu necítím nijak provincie :)

14.2.2019 21:37:22

@Peet

Jsem asi hloupej, ale ani když jsi napsal to samé co předtím jsem to nepochopil. Nejde mi o to jestli přispěješ DF nebo ne - o to vůbec nejde. Spíš nerozumím tomu, jak může někomu takovým způsobem jít o těch pár korun, které dostane zprostředkovatel nějaké služby, která je využívána. Abych něco takhle přepočítával na procenta, kurz a kdovíco ještě, a jestli to dostane Čech, Američan nebo Hotentot to mi hlava nebere. Ale každej jsme holt jinej.

14.2.2019 21:17:57

Co nechápete?

Jak jsem psal...proč bych (když umím anglicky) podporoval někoho, když stejným způsobem můžu podpořit jiného, který z mé částky dostane více? O tom to celé je :)
Protože, když chci někoho podporovat, tak chci, aby mu z té částky co dám šlo co nejvíce...ideálně celá ta částka, že. :)

A proto tímto způsobem DF podporovat nebudu, tečka :)
Být to jak psal Awast - z CZ účtu na CZ účet, tak klidně, ale to zas DF nechce kvůli účetnictví. Tak u mě prostě mají smůlu no.
Ani mě ani Petra to evidentně netrápí a oba to chápeme, takže je vše ok.


Pro Křena: nevidím v tom žádné vytahování se...prostě řikám, že umiim anglicky :) Jestli to je podle tebe machrování, tak nevim ci si mam myslet :)
to slovo "cizáci" je v uvozovkách schváně a používám ho už od dob co jsem jako malej hrával UFO: Enemy unknown :D :D :D

Upraveno autorem (porovnej)

14.2.2019 20:20:52

Peet

Tak buď tu máme viacerí problém s čítaním, alebo je jednoducho problém niekde inde :)

14.2.2019 19:14:45

@Peet

Tak to je logika jak noha. Podpořil bych tě kámo, ale protože si z toho ti američtí cizáci berou tolik, nedám ti nic :-))

14.2.2019 18:33:43

@Peet

No abych pravdu řekl, tak přestože umím číst, tak jsem ani já tvou "stručnou a jasnou odpověď " příliš nepochopil, kromě tvého vychloubání, že umíš anglicky a pak něco o těch "cizácích" ...

14.2.2019 18:22:52

regressiv

Ty máš asi problém s pochopením psaného textu nebo se čtením co? :D
Tak si to přečti všechno ještě jednou :)

Upraveno autorem (porovnej)

14.2.2019 15:31:52

Daně a forma obsahu

Předpokládám také, že díky jednotné platbě z patreonu má Petr o dost jednodušší daně.

Co se příspěvku týče, nejsem vůbec cílovka DF, videa jsou pro mě obecně moc dlouhá, novinky hledám aktivně sám, avšak příspěvek zvážím, protože bych rád, aby tu DF byla pro jiné. Kvalita všech jiných tvůrců je v Česku výrazně nižší (zkusil jsem si jednou pustit JOUOB, no musel jsem to vypnout po pár minutách). Upřímně bych byl mnohem radši za články, jednostránková recenze, kterou přečtu za minutu, pro mě vždy vyhraje nad půl hodinovým videem. I novinky z ranní kávy bych si rád četl třeba ve formě blogu, ale strávit s nimi ráno půl hodiny je pro mě prostě mrhání časem.

14.2.2019 14:14:46

Peet

Nebudes podporovat Amiky? Co je to za podivna forma nacionalizmu? Podporujes Petra, ktory si z toho zaroven plati aj sluzbu Patreonu, ktora ma pre neho pridanu hodnotu. Inak dufam, ze si nikdy neuvedomis nakolko je dnes globalizovana ekonomika, pretoze to by bol pre teba asi taky šok, ze by si si musel zacat vsetko svojpomocne vyrabat sam. A to vratane stolovych hier. Z tych lokalizovanych totiz maju tiez Amici nejake percenta.

Upraveno autorem (porovnej)

14.2.2019 12:41:36

Hrdá Patronka

O patronství DF jsem přemýšlela od začátku, kdy jsem na DF narazila, což je nějaké 3 roky, protože díky jejich osvětě jsem se začala věnovat víc deskovkám a ze začátečnické zvědavosti se vyklubal můj, téměř bych řekla, životní koníček nebo teď už spíš kůň. Díky tomu jsem se rozhodla tenhle projekt konečně začít podporovat a rozhodla jsem se pro víc než 1 dolar, protože si to DF ode mně prostě zasloužila a stále zasluhuje.
To, že se přispívá přes Patreon mi nijak nevadí, když si tuhle formu DF vybrala a je s tím ok.
To, k čemu a kdo využije v DF muj příspěvek, už je čistě interní věc DF, takže taky neřeším.
Jen si chci pojistit, že budu mít na co koukat i v budoucnu, toť vše. :-)

Upraveno autorem (porovnej)

14.2.2019 09:13:39

@Zhan_Shi

Dobře řečeno.

14.2.2019 00:00:22

Zhan_Shi

A za tuto odpověď ti tleskám :)

13.2.2019 23:40:45

Peet

Však v pohodě, já myslím že je hlavně důležité, abychom se nedostali do stavu, kdy nepřispívat na Deskofobii by bylo něco odsouzení hodného. Naopak - je to zcela v pořádku a není potřeba to nijak zdůvodňovat. Plně respektuji Tvé i třeba Cimmovy důvody. Na druhé straně jsem pochopitelně rád, že nemalá skupina našich fanoušků přispívá.
___________________
Šéfredaktor Deskofobie

13.2.2019 23:34:02

Zhan_Shi


Děkuji za odpověď :)
Hned to pro mě vypadá lépe. Prostě pro mě jakožto pro potenciálního podporovetele (který umí anglicky) nepřijde ekonomicky optimální podporovat českého tvůrce na americké platformě, ale amerického tvůrce na americké platformě ano :)
Protože to je - český dárce - hromada "cizáků" - a až na předposlední a poslední místo Česká republika a český tvůrce...

To jen, abych nějak stručně a jasně formuloval můj důvod, na který se Awast ptal :)
A jak sám řekl, už to i pro mě vypadá o poznání lépe :)

13.2.2019 23:23:41

awast

Já jsem s tím v pohodě. Nepsal bych svůj názor, kdybych nečekal, co přijde za reakce, zas tu nejsem jeden den. Napsal jsem, co si myslím o projektu a důvod, proč bych takovou věc nepodpořil. A že se na mě za to lidi sesypou? Překvapil by mě spíš opak. To, že Yedlemu extremně tížím žaludek, jsem vzal jako fakt. Zřejmě se s ním za mnou táhne nějaká zášť z dob společného hraní. Co na tom. Naštěstí egoisty u herního stolu nepostrádám.

Upraveno autorem (porovnej)

13.2.2019 22:46:46

záměr diskuze


jsem rád, že se zde řeší toto téma (kam jdou peníze, které investujeme do Deskofobie). Pro někoho to může být zásadní informace a věřím, že když dostanou odpovědi na tyto otázky, tak výsledkem bude větší množství fanoušků, kteří tento projekt podpoří...Jinak pro mě není Deskofobie pouze Petr Časlava. Já to vnímám jako skupinu lidí, kterou rád sleduji a poslouchám, protože mi dokáže dát velké množství zajímavých informací a obdivuji, že jsou schopni obětovat svůj volný čas a proto si pro mě není problém investovat nějakou korunu...:)

13.2.2019 22:46:04

Peet

Tak si můžeme vzít poslední měsíc jako příklad. Na Patreonu se vybralo $764.45, poplatky bank byly $49.86 a sám Patreon si vzal $38.24 nám bylo tedy odesláno $676.35 z čehož jsme ještě zaplatili za převod $3, takže ve výsledku jsme dostali $673,35, což je nějakých 88%. Ještě je potřeba počítat s DPH, ale už to nechci moc komplikovat. Každopádně z vyšších plateb máme více, až k těm 90% u toho jednoho dolaru to bude určitě horší, ale to přece neznamená, že cpeš peníze kapitalistickým Američanům. V ČR bohužel neexistuje alternativa, leda bychom dělali opět jednorázovou kampaň na Startovači, ale tam si nedovedu představit, že bychom vybrali oněch 200 000,- které odpovídají současnému ročnímu přijmu z Patreonu a na základě kterých jsem se rozhodl dát výpověď v práci a začít se věnovat DF na plný úvazek.
___________________
Šéfredaktor Deskofobie

13.2.2019 22:33:42

Ciim

Jak se do lesa vola, tak se z neho ozyva. Zkus se nekdy zamyslet nad vyznamem vety a uvidis, ze budes mit zivot veselejsi...

Upraveno autorem (porovnej)

13.2.2019 22:03:57

Patreon poplatky

Nasel jsem nasledujici, ale netusim, jestli je to validni informace:
Zaklad pro Patreon 5% z udavane castky.
Poplatek za transakci 2,9% + 35 centu, pocita se nad ramec udavane castky.

Z toho plyne, ze za prispevek $1 Deskofobii patron zaplati $1.379, z toho pujde $0.95 Deskofobii, tj. 69 %.

Za prispevek $10 Deskofobii patron zaplati $10.64, z toho pujde $9.5 Deskofobii, tj. 89 %.

EDIT: Pak si samozrejme jeste pri presunu penez z Patreonu na cesky ucet nauctuje neco banka za prichozi zahranicni platbu v dolarech a podle sveho kurzu, takze jeste odpocitat par procent.

Upraveno autorem (porovnej)

13.2.2019 21:58:59

Příspěvek

I kdyby si měl Petr díky mému příspěvku kupovat každý měsíc toaletní papír, tak jsem s tím OK. Díky tomu může dělat to, co ho baví (Deskofobie) a nemusí dělat jinou práci, aby si na ten toaleťák vydělal. No a já díky tomu můžu konzumovat obsah, který Deskofobie vytvoří. Je to to celkem jednoduchý a logický.

13.2.2019 21:37:55