Cyclades vs. Nexus Ops

Zdravím, zvažuji koupit jednu z těchto her. Obě dvě mají společnou přibližně stejnou hrací dobu cca 60 minut, vysokou míru interakce mezi hráči a náhodné souboje v podobě hodu kostkami. Liší sé tématem.

Na Cycládách se mi líbí hlavně téma a provedení. Dojem kazí bohužel polámané figurky, jednání firmy a šišatá mapa v menším počtu hráčů.

Na Nexu se mi libí ty pastové potvory, ale trochu mě odrazuje hrací plán a to, že ho nemám vyzkoušený.

Na Zatroconu jsem měl možnost vyzkoušet si Cyclady. Nexus Ops jsem bohužel nestihl. Našel by se tady někdo kdo hrál obě hry a mohl by je porovnat. Stačí krátce v pár větách zajímám mě hlavně: interakce mezi hráči, možnost ovlivnit souboje vhodnou strategií.

Díky moc, za všechny názory.
22.7.2010 09:49:58

Parxel
ono to ma jeste jedno hledisko. To neni jen tim ze ty sam venujes pozornost vysvetlovani a ne hre. Ono pri tom vysvetlovani defakto behem partie novackum radis, co maji v podstate udelat a radis jim jak nejlepe to jde. Takze tim vlastne hrajes proti sobe.

22.7.2010 13:49:32

troufam si rici
ze jsem mel taky pri prvni hre Cyclades naslapnuto na vyhru, skoda ze jsme tu partii nemohli dohrat do uplneho konce.

22.7.2010 13:50:34

to Beholder a Parxel
Nesnižujte mé sebevědomí, že jsem při své první AT hře, byť ne tak typické dal málem na prdel (pardon) velkému AT Sydovi :(.

... ale jinak máte určitě pravdu :).

22.7.2010 13:55:16

raději Nexus
Hrál jsem jednou Cyclades a ač grafika byla oprvdu parádní tak mě to moc nezaujalo. Chci tomu dát ještě jednu ( možná i víc ) šanci a zahrát to. :) Abych nestřelil tu 1* zbytečně.. :D
U mě vede prostě Nexus. Má pro mě mnohem zajímavější atmosféru než řecko, které je už ve spoustech jiných her. Líbí se mi i to, že jde o čistý boj a podle toho si to hráč i užívá.
Asi to je mnou ale přijde mi Cyclades hrozně rychlí.. minule jsem ani nestihnul pořádně připravdit vosjko a byl konec. Seils měl dvě města.. :) To mě maličko " vadí ".. Že má dvě města? No a co??? Já mám armádu, která se nezastaví.. :) Bohužel mi je ale na nic, když někdo má dvě města.. :D
Takže suma sumárum :
Cyclades : Super Grafika
Nexus : Super atmosféra a lepší zážitek.. :)

Takže já su pro Nexus...

22.7.2010 14:30:34

Sydo - arény
Vrátím se k tvému povzdechu nad tím, že takhle by měly vypadat arény. Což o to, určitě by to bylo přínosné i pro další hráče a rádi bychom to viděli, ale k tomu je potřeba, aby dost lidí obě hry znalo, což snižuje množství zapojených jedinců, a aby tito lidé byli schopní srozumitelně formulovat svoje názory a to taky není možné chápat samosebou. Navíc pokud se do sebe "opřou" zkušení herní matadoři, nikdo z nich to nebere osobně. Na druhou stranu člověk, co se váhavě zapojí do arény a hned mu někdo s protichůdným názorem "vypráší kožich", tak ho to rozhodně k dalším příspěvkům nepobídne.

22.7.2010 14:30:59

SSZGSA
To je tak když celou dobu zbrojíš a zaspíš dobu :D muhehe (jen malý rýpnutí :D)

22.7.2010 14:35:32

určitě Cyclades
Já bych byla jednoznačně pro Cyclades. Super atmosféra, spousta herních možností a příjde mi, že pokaždé když je vytáhnem je hra lepší a zajímavější. Nexus mě nijak nenaplňuje... pořád to stejné.

22.7.2010 14:46:47

Parxel
Ja idem kupit Nexus (teda ak ho este zozeniem) a myslim ze aj ten vyzera pekne (najma tie figurky) a este neskor Starcraft, o tom si neuvazoval? Vsimol som si ze ho nemas (profil)

22.7.2010 14:48:36

SSZGSA
s temi dvemi mestym as pravdu, jak jsem rikal, chtelo by to aby pohyb armady a tim padem i boj umoznoval kazdy z bohu. Pozitivum - mas armadu ktera seopravdu nezastavi. Ovsem skyta to dve negativa, ktera poukazuji na to, ze Cyclades nejsou primarne o valceni, ale o tom, abys dosahl tech dvou mest a jestli pujdes mirovou budovatelskou cestou, cestou ucencovou ci cestou vojenskou je na tvem rozhodnuti a vsechny tri mozne varianty maji naprosto stejnou vahu. Takze ty mas sice armadu, ktera se nezastavi, ale svet ovladl uz nekdo jiny, takze kapku s krizkem po funuse. Navic i v pripade ze Ares umoznuje jako jediny budovani armady by nastal problem. Hrac ktery bude nejcasteji drazit Arese ma navrch a kdyby pak mohl hybat tou armadou kazdym kolem (tedy u kazdeho boha), hra by se stala nevyvazenou. Takze suma sumarum, cyclades prosten ejsou bojovka. Proto mi nejake srovnavani jestli Cyclades nebo Nexus Ops proste pokulhava a nezda se mi relevantni. Ja jsem taky vice pro tu bojovku, takze za sebe rikam Nexus Ops, ale nekdy si rad i zabuduji a skloubim budovani rad s tim bojem dohromady. Pravdou je, ze tady v tomhle smeru u me vladne absolutne proste i pred Cyclades hra Antike, kde se buduje, tezi, vyviji technologie a valci naprosto stejnymi merami a to absolutne bez nahody.

22.7.2010 15:37:17

singer
Starcraft neuvažuji, protože mám Twilight Imperium a to mi bohatě stačí. Pokud se týká velkých výpravných sci-fi her.

22.7.2010 20:16:29

Cyclades
Jsou takove hractejsi, Nexus je spis zabavna rubacka s borim podilem nahody, ale taky fajn.

22.7.2010 21:32:23

All
Díky všem za pěknou diskusi. Moc si cením všech názorů, které tu zazněly.

23.7.2010 09:06:01

moje rozhodnutí
Nakonec jsem se rozhodl pro koupi Nexu, protože jsem chtěl hru ve které si zabojuji a v Cycladach je boje podstatně méně a nemusí na něj dojít vůbec, kdežto v Nexu je vítězství bez boje nemožné.

Za druhé Nexus je mnohem obtížněji sehnatelný, takže jsem dal na vaše rady s tím, že Cyclady si mohu koupit později, protože je lze sehnat.

Za třetí se naskytla příležitost, protože se mi ozval skifire s andikem, že to chtějí koupit a tak jsem neváhal a než jsem se rozkoukal bylo to v ČR. Pak jsem koukal trochu díl, než se to dostalo od skifire ke mě, ale nakonec mi Nexus v pořádku dorazil, až domů.

2.9.2010 14:32:16

dodatek
problém nebyl u skifira, ale u české pošty :)

2.9.2010 14:33:18

Vybíráme z Bazaru

What Do You Meme (EN)
What Do You Meme (EN)
Akt. cena: 380 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas