Cyclades vs. Nexus Ops

Zdravím, zvažuji koupit jednu z těchto her. Obě dvě mají společnou přibližně stejnou hrací dobu cca 60 minut, vysokou míru interakce mezi hráči a náhodné souboje v podobě hodu kostkami. Liší sé tématem.

Na Cycládách se mi líbí hlavně téma a provedení. Dojem kazí bohužel polámané figurky, jednání firmy a šišatá mapa v menším počtu hráčů.

Na Nexu se mi libí ty pastové potvory, ale trochu mě odrazuje hrací plán a to, že ho nemám vyzkoušený.

Na Zatroconu jsem měl možnost vyzkoušet si Cyclady. Nexus Ops jsem bohužel nestihl. Našel by se tady někdo kdo hrál obě hry a mohl by je porovnat. Stačí krátce v pár větách zajímám mě hlavně: interakce mezi hráči, možnost ovlivnit souboje vhodnou strategií.

Díky moc, za všechny názory.
22.7.2010 09:49:58

Nexus Ops
ackoliv se mi Cyclades hodne libi a urcite si jej v dohledne dobe koupim, stale je u me Nexus Ops na vyssi pricce. Ale je to o chlup, Cyclades si me ziskali tim, ze krome boje se tam i buduji mesta, pevnosti, pristavy. V Nexus Ops se ciste jen bojuje. Tim padem je tam ale zase tech boju vice a hrac se muze soustredit jen na ten boj. V cyclades oproti tomu snaha o zisk Metropoli vyusti nekdy u nekterych hracu ciste v mirove reseni.

22.7.2010 10:23:06

rbx

Nexus Ops
protoze jsem ho koupil hned po prvnim zahrani, protoze je o mnoho hezci, protoze je nepredvidatelny a ten kdo je vzadu, muze v zaveru stale jeste vyhrat. Cyclades mam na wishlistu, chodim kolem nej, ale zatim jsem se nerozhoupal si ho otevrit. Takze tak.
Spis budes mit problem Nexus vubec sehnat. Vetsinou se ho lidi nezbavuji, takze ti radim jit co nejrychleji do Nexus Ops a pozdeji si poridit Cyclades.

22.7.2010 10:33:21

rbx
Co pak to, to já pořád nakukuju k Dráčkovi do sluje a pořád nic.

22.7.2010 10:45:54

rbx

Parxel
no, tak te musim zklamat, zdroje vyschly :-(

22.7.2010 10:49:07

rbx
Co to znamená, že zdroje vyschly?

22.7.2010 10:54:08

Parxel
myslim, ze tim rbx ma na mysli to, ze uz dracek vycerpal i ty posledni utajene zasoby Nexuse na zemekouli u protinozcu;-)

22.7.2010 10:58:24

DD

Parxel
Asi to ze pokud hodlas nakupovat v Cechach tak budes muset koupit Cyclades :).

22.7.2010 11:00:26

Ringo
To by byla velká škoda. To by asi mrzelo víc lidí nejenom mě.

22.7.2010 11:02:25

DD

To Parxel
Tak ta hra je 5 let stara, takze se neni cemu divit ze pomalu skladove zasoby po svete dochazi.

22.7.2010 11:05:53

rbx

Parxel
presne jak rika Ringo :-(

22.7.2010 11:08:21

Re
Mám obě a obě mám rád. Podle mě je největší rozdíl v roli náhody. V Nexusu o je jí víc (kostky v boji, různě "vhodné" karty cílů, různě silné energize karty). V Cyclades kostky zas tak boje nerozhodují, i když docela záleží na tom, v jakém pořadí a kdy přijdou karty potvor, zvláště oblíbený je Pegas :-) U Cyclades se mi i víc líbí i zpracování. Nexus je prostě taková náhodná zábavná vyvražďovačka :-)

22.7.2010 11:16:59

rbx
ja tech Nexussu asi pred rokem z toho australskeho zdroje nechal dovezt a prodal tady asi 5. Pak jsem toho nechal, pac tam pochopili, ze to tu asi prodavam a napsali mi, ze pro priste uz za dvojnasobne postovne:-) Zajimalo by me kde tam toho tolik vzali, protoze jine shopy meli Nexus uz beznadejne vyprodany a na eBayi se s tim kseftovalo za velke prachy.

22.7.2010 11:20:50

rbx

Eyron a Nexus Ops.
v tom bych s tebou nesouhlasil, protoze svoji taktiku musis podridit Mission kartam. Neni to jen o tom, ze na nekoho vletis a snazis se vyhrat v souboji. A ukoly jsou vcelku rozmanite a obcas i dost tezke.

22.7.2010 11:23:48

Parxel
Mám nahrané obě hry. Cyclades u mě porazily Nexus Ops.

Cyclades vs. Nexus Ops - Interakce mezi hráči.

Je v obou hrách, v Nexusu trochu více, protože je to čistě dice fest řežba a po cca úvodních 2 kolech, pak bojuješ téměř každé kolo. V Cyclades nebojuješ tak často, ale o to je pak ten souboj zásadní a dlouho se na něj připravuješ navíc máš možnosti pomocí bytostí, krást filozofy, kněze, lodě, ničit soupeři budovy atd., takže tím se interakce vyrovnává u obou her na stejnou úroveň.

Možnost ovlivnit souboje vhodnou strategií:

V nexusu ovlivńuješ množstvím figurek a energize kartami (přemisťování na větší vzdálenost + stimulanty apod.) V Cyclades hromadíš vojáky na ostrově + stavíš "cestičku" z lodí a pak to vypustíš na sousední ostrov (někdy i dále než sousední, když je hráč nepozorný a nevšimne si kam až ty lodě vedou :) ), popřípadě díky bytosti Pegase (pro mě největší zápor hry) zaútočíš na jakýkoliv ostrov (ideálně s metropolí nebo s rohy hojností). Opět ti mohou pomáhat karty bytostí (zabití vojáka - oslabení obrany, zboření budovy - oslabení obrany, přesun vzdálené lodi atd.) a rovněž je důležitá dražba. Takže možností jak ovlivnit souboje je v obou hrách relativně dost, ale Cyclades jsou podle mě méně o náhodě (i když ten pegas udělá svoje, kostka taky, ale s větším množstvím odehraných her sleduju, že když se riskuje se stejným množstím útočníků jako je obránců v drtivé většině se to nevyplatí :) )

Tak celkově mě Cyclades baví více, protože to není jen o těch kostkových bitkách, je více kompelxnější a mnohem více strategičtější. V Nexusu jak ti chodí špatné mise a navíc nepadají kostky, neuděláš nic.

Co se týče vzhledu, tak jsou Cyclades bezkonkurenční. Šišatá mapa mi absolutně nevadí a polámané lodě jsem si slepil. Není to sice ideální a kdyby mi někdy přišly poštou nové, tak bych se vůbec nezlobil :). Figurky v Nexusu jsou taky pěkné a hexy ujdou, ale na Cyclades to absolutně nemá.

22.7.2010 11:25:04

Eyron
no, nahoda v Nexusu neni nijak klicova, potvory maji urcitou silu, takze i hodem kostkou muzes nahodu zmirnit proste tim, s jak silnou potvorou do toho jdes. Ja bych rekl, ze Cyclades a Nexus maji tu nahodu docela na srovnatelne urovni. Co se tyce zpracovani, tak tam u me bezkonkurencne vede Nexus. Pridje mi originalnejsi. Cyclady maji zpracovani sice pekne, ale nicim prekvapive ci nejak originalni.

22.7.2010 11:26:47

Nexus
Nesouhlasím s tím, že je náhodný, ze svých asi 13 multiplayer her jsem v Nexusu ještě neprohrál. Naposled měl jeden soupeř 7 bodů, já nic, kostky nepadaly a měl jsme jen rudé mise, přesto jsem ještě vyhrál. Musíš hru přizpůsobit misím, neútočit tak, aby ses odkryl útoku a ne to jen hloupě sázet dopředu. Je to lehká kostkovka, ale je tam víc místa pro taktiku než se zdá.

22.7.2010 11:29:09

Ted tak uvazuji
daji se tyhle dve hry vubec nejak srovnavat? Kazda je uplne o necem jinem. Nexus je bojovka, clovek tezi zdroje, nakupuje za ne armadu a bojuje co hrdlo racia jak se mu zlibi bez nejakych omezeni. Cyclady jsou takticka hra, s drazebnim systemem akci (mimochodem jak drazbu nesnasim, tady je velmi sikovne a zabavne provedena, neni to nejake handlovani), kde je treba mit dopredu pripravene varianty akci kdyby nahodou ta potrebna nevysla - nebyla vydrazena. Nebot nejde bojovat jak se komu zlibi, bojuje ten, ktery vydrazi akci boje. Pokud bych mel na vybornych Cyclades hledat hnidy, tak mozna prave tady v tomto, docela by bylo fajn, kdyby presun armad a boj umoznoval kazdy z bohu a Ares jen zajistoval jejich nakup. Ale to uz by asi byla jina hra a mozna by to nebylo vyvazene. Ale nekdy me proste kapku frustrovalo, ze mam sice armadu, ale nemuzu s ni pohnout.

22.7.2010 11:36:26

Nepřišli gumičky? ...
Zpráva o absolutním konci Nexusu v Čechách mi skutečně radost neudělala. Ještě jsem dostal povzbudivý email od Syda, že se v horizontu několika měsíců objeví, ale teď jste mi sebrali poslední jiskřičku naděje.

To Parxel:
Sám jsem co se týká zahraničních nákupů analfabet a rozhodně se do toho nehodlám pouštět, ale pokud bys ten Nexus někde sháněl a sehnal (a víc než jeden), nebylo by mi proti mysli se přidat a podělit se o dopravní náklady.

Cyclades: Taky už je mám ve wishlistu, a pokud zhasnul Nexus Ops, tak asi poskočí o příčku výše v herním rozpočtu.

22.7.2010 12:03:24

Offtopic
Jinak s Parxelem si asi co se týká vkusu hodně kapu do noty. Ne nadarmo ho mám ve svém profilu jako "podobně hodnotícího". :o)
--- konec offtopicu ---

22.7.2010 12:05:03

Ringo
Já si myslím, že se tyhle dvě hry porovnávat dají a docela dobře. Nicméně fylozofickou diskusi na tohle téma bych raději nechal do jiného fóra. Pro mě tady zaznělo plno zajímavých názorů a pohledů, které mě předtím nenapadly a kvůli tomu jsem tuhle diskusi především založil.

Jinak co se týká toho dražebního systému, tak podobně fungují dražby v EVO a musím říct, že to je asi nejlépe vymyšlený dražební systém, který jsem v deskových hrách viděl. Nedá člověku pokoj dokud není konec.

Co se týká vzhledu, tak tam jsem celkem čekal, že se najdou úplně opačné názory. Z hlediska tématu mi připadá, že Cyclades asi osloví víc lidí. Přece jenom inspiraci Antikou a to zpracování je parádní. Nexus mi přijde z hlediska provedení, že osloví spíš určitou konkrétní skupinu, které se líbí podobný styl.

22.7.2010 12:05:32

Hike
Kdybych chtěl kupovat Nexus někde v cizině tak se ozvu. Ale budu se ještě rozhodovat,až po tom co dozní tahle diskuse a nechám si to všechno projít hlavou. Obě dvě hry si pořizovat nechci, proto trochu váhám.

22.7.2010 12:12:10

Parxel
tak nejak se urcite porovnavat daji, ale ja to myslel spise tak, ze Nexus je cista bojovka a kdo chce ciste bojovat, tak proste pro nej bdue Nexus nej. Jinak dilema bys podle me vyresil, kdyby sis poridil prave obe hry. Jedna nevylucuje druhou, ani v rozhodovani, co si prave zahrat. Ty hry podle me proste nejsou ekvivalentni. Nebude se podle me stavat, ze se budes rozhodovat co si zahrat stylem - dame Nexus nebo Cyclades? Bud si budes chtit zahrat Nexus a nebo si budes chtit zahrat Cyclades:-)

22.7.2010 12:19:22

...
jinak na eBayi taky uz ani kousek, takze jedine pres BGG, tam je asi nejprijatelnejsi zatim tohle: http://www.boardgamegeek.com/geekstore.php3?action=viewitem&itemid=205173

otazkou je na kolik vas vyjde postovne

22.7.2010 12:22:56

Ringo
Z tohohle pohledu s tebou souhlasím. Ono vzhledem k tomu, že Nexus půjde sehnat asi jen velmi obtížně, tak nakonec nebude co řešit.

22.7.2010 12:25:07

Ringo
K tomu odkazu.

Ship To: Will ship to the United States only.

Jestli jsem to pochopil, tak to distribuují pouze po Spojených státech.

22.7.2010 12:28:30

Vybíráme z Bazaru

Vesnička
Vesnička
Akt. cena: 850 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas