Cyclades vs. Nexus Ops

Zdravím, zvažuji koupit jednu z těchto her. Obě dvě mají společnou přibližně stejnou hrací dobu cca 60 minut, vysokou míru interakce mezi hráči a náhodné souboje v podobě hodu kostkami. Liší sé tématem.

Na Cycládách se mi líbí hlavně téma a provedení. Dojem kazí bohužel polámané figurky, jednání firmy a šišatá mapa v menším počtu hráčů.

Na Nexu se mi libí ty pastové potvory, ale trochu mě odrazuje hrací plán a to, že ho nemám vyzkoušený.

Na Zatroconu jsem měl možnost vyzkoušet si Cyclady. Nexus Ops jsem bohužel nestihl. Našel by se tady někdo kdo hrál obě hry a mohl by je porovnat. Stačí krátce v pár větách zajímám mě hlavně: interakce mezi hráči, možnost ovlivnit souboje vhodnou strategií.

Díky moc, za všechny názory.
22.7.2010 09:49:58

Ringo
No právě, že já mám teďka přesně ten pocit, který píšeš, že nemůže nastat :). Respektive ne že bych se rozhodoval vždy konkrétně jen Nexus nebo Cyclades, ale tak nějak se mi Nexus po tom co jsem poznal Cyclades nechce hrát. A není to tím, že by byli Cyclades novejší, tak se jim více věnujem. Protože Cyclades máme měsíc a hráli jsme ho 9x, Nexus máme minimálně rok a hráli jsme ho 13x :). Navíc nedávno jsem Nexus hrál po dlouhé době se třemi nováčky a tak nějak jsem se už ke konci hry těšil na konec :). Navíc jeden z těch nováčků musel asi po třetím kole nahradit jiného nováčka, který se učil za pochodu, ani jsem mu to moc nevysvětloval spíše se to naučil v průbehu několika her :) a díky jednoduchým misím nakonec vyhrál, takže ta náhoda tam je zásadní. Btw byli to všichni 15 letí kluci (ne že by na tom záleželo :) ). Od té doby jsem Nexus nehrál a ani se mi moc nechce a raději zahraju Cyclades

22.7.2010 12:33:51

co jsem tím chtěl říci...:)
Nexus je fajn kostkovka, ale moc často na něj chuť nemám. Cyclades se zdají být takovým hitem na který je vždy nálada, když je nálada na hraní deskovky

22.7.2010 12:38:03

Parxel
Pokud je tam "ship to US only", napiš prodávajícímu, zda by nezaslal do Čech, většinou napíšou, že ano.

22.7.2010 12:38:55

Beholder
tak prikaldy ze tep orazili 15 leti kluci kteri se hru prave naucili - na to mam vzdycky odpoved, s kterou asi sice souhlasit nebudes, ale proste jsi delal neco hodne spatne;-) Jinak ze na Nexus vubec nemas chut ti neberu, mimochodem ja nemam chut obvykle na zadnou i mou nej deskovku, kdyz si zrovna koupim nejakou novou a chce se mi hrat jen ta nova, takze argumentu, ze to neni tim, ze to mas zrovna ted novejsi moc neverim. Kazdopadne pokud u tebe zacal Nexus tak moc propadat ve srovnani sjinymi, tak bys urcite udelal tady nekterym moc velkou radost, kdybys to prodal:-)

22.7.2010 12:50:28

Ringo
To je fakt něco jsem udělal špatně. Buď jsem špatně namíchal balíček misí nebo jsem blbě hodil kostkama na stůl, příště se musím více snažit :D

22.7.2010 12:58:33

Beholder
No, blbé mise je podle mě nesmysl, misím přizpůsobuješ směr hry, takže nikdy nemůžeš dostat "špatné" mise. Trochu zamrzí, když nemáš žádné bíle, ale i tak jsem dokázal vyhrát. 13 her = 13 výher, myslíš, že mám opravdu takové štěstí?

22.7.2010 13:04:32

sakryš
Tohle by byla aréna...

22.7.2010 13:06:24

tak to urychleně vyhlas a máš pokoj
:-)

22.7.2010 13:08:41

Beholder
Jak praví Ringo, jestli tě Nexus omrzel, nabízím se, že tě zbavím mučivého příkoří, které ti jeho vlastnictví působí. :o)

22.7.2010 13:13:02

Ella
Kdepak, tohle je Parxelova aréna, ať si to hezky spočítá sám :D

22.7.2010 13:13:14

Beholder
ne, blbe jsi delal to, ze jsi neplnil mise, ktere jsi dostal. A blbe ti padaly kostky? Nerikej mi, ze kdyz jsi poslal do utoku draka nebo skokana, hodil jsi pokazde jak na potvoru jednicku.

22.7.2010 13:13:18

sydo
Není to nesmysl, protože některé mise (ty jednodušší za méně bodů) splníš daleko rychleji než ty těžké (za více bodů). A když ti chodí samé těžké nebo takové, které zrovna neodpovídají tvému složení armády a musíš se teprve přeorganizovat, zatímco někomu jinému chodí samé jednoduché nebo mu přímo hrají do karet (odpovídá jim jeho složení armády nebo třeba i struktura mapy) a do toho mu ještě zrovna hezky padají kostky, tak prostě vyhraje.

Tvá bilance je opravdu zajimavá. Hraješ vždy se stejnou partou lidí nebo často s novýma? Nebo máš opravdu v této hře obrovké štěstí :). Já jsem z těch mých 13 partií hrál 10 ve dvou s přítelkyní (s ní jsem možná tak 3x prohrál) 1x ve čtyřech s přítelkyní, Ringem a jeho manželkou a tam si nepamatuju kdo vyhrál, ale já myslím ne, 1x ve dvou s Ringem (vyhrál jsem) a 1x ve čtyřech s 15ti letými kluky a těsně jsem prohrál, protože jsem se asi 4 nebo 5 kol připravoval na misi se dvěmi draky na monolitu, zatímco za tu dobu jiný hráč nasbíral minimálně 5,6 bodů na jednoduchých misích. Takže má bilance odpovídá tmou, že někdy mám štěstí na mise a kostky a někdy ne :).

22.7.2010 13:15:11

Hike
Nic o mučivém příkoří, které mi vlastnictví Nexusu působí jsem nepsal :). Takže ho rozhodně nehodlám prodat, občas se na něj chuť najde. Já ho nehaním, jen jsem napsal svůj názor ohledně náhody a komplexnosti této hry ve srovnání s Cyclades

22.7.2010 13:19:21

Beholder
to uz zacina ale zavadet trochu takovymi temi klasickymi porazeneckymi vymluvami a defakto v zadne hre kde je nahoda podle tebe neexistuje porazeny, protoze kdyz uz prohral, slo stejne o nahodu a nebyt ji, tak jsi vyhral. Ja tenhle argument beru treba ve hre kostky, tam vylozene alezi na tom jak to komu padne. Nikdo neumi hodit lepe nez jiny, kostka ma vzdy proste stejne pravidla dopadu pro vsechny. ale ve hre kde TY se rozhodujes jake jednotky koupis, kde TY se rozhodujes jak s nimi kam pohnes a kde TY rozhodujes na kdoho a s cim zautocis jdou opravdu vsechny vymluvy stranou. Kdyz uz mam ukol, ktery ti zabere 4 kola na pripravu, tak sorry, to ja treba radeji jdu do souboje a sbiram bodiky za vyhrane bitvy.

22.7.2010 13:20:13

Beholder
Hrajeme většinou se stálou partou - 3-4 lidi, kteří už hru znají.
Prohrál jsem jen dvakrát a to ve hře ve dvou, jedno byla má první hra Nexusu vůbec a podruhé mě rozsekal rbx v Pendolinu :) Oni si lidi občas nbeuvědomí, že hlavní ve hře je útočit a ne syslit armádu. I pár malých útoků bez mise dokáže nahrabat bodíky.

22.7.2010 13:21:03

sydo, Ringo
dobře, já už toho nechám, mám jiný názor než vy a neshodnem se...

22.7.2010 13:24:13

Nahoda
jako ja se klidne s Beholderem shodnu, ze napr. ve Space Hulku je to o tom "nehodis, prohrajes". Ale tomu je Nexus Ops na hony vzdaleny. Vzdy kdyz prohraji, presne vim kde jsem udelal chybu a kde jsem mel postupovat jinak a zadna tazena karta nebo hod kostkou to nema sanci zmenit.

22.7.2010 13:25:41

Beholder
Tady jde spíš o jakýsi práh tolerance k náhodě, který u mě závisí na spoustě věcí, hlavně na tom, zda se u hry bavím. Nexus je svižný a dobře vypadá, takže tam nemám problém. I když musím říct, že tam pořád lz eněco najít, třeba teď si víc dáváme pozor, abychom se útokem moc neodkryli a paradoxně nám partie trvají déle, protože nad tím možná až moc bádáme :) Ale náhoda tam je, nicméně nesouhlasím s tím, že by celá hra byla o tom, jaké má kdo mise a co mu padne. Musí se tomu štěstíčku jít naproti :)

Ad Space Hulk - tam je náhody taky fest, ale s kámošem tu hru stejně milujeme - prostředí, provedení, atmosféra, bavíme se u toho královsky a to je hlavní :) Do hospody ideál, na vaření taktických a strategických závitů mám ASL, Titan a Twilight Struggle, i když ten už jsem dlouho nevytáhl :(

22.7.2010 13:31:17

Beholder
Já jsem rád, že jsi sem svůj názor a zkušenosti napsal. Alespoň jsi sem přines svěží vítr v podobě opačného pohledu. Sice mi to mé rozhodování neusnadnilo, spíš naopak, ale i tak dík.

22.7.2010 13:32:50

ad Sydova prohra
... chybělo málo a na Zatroconu jsem jako Nexusový panic dal Sydovi na zadek. Jenom to Sydo přiznej :).

22.7.2010 13:38:06

No
Takhle nějak bych si představoval Arény, aby se rozběhla debata, lidé obhajovali své názory a pohledy na hry.

22.7.2010 13:39:12

kren
No tak to samozřejmě, nebyls první, s kým to bylo víc než o fous, ale na to se historie neptá :D

22.7.2010 13:40:26

Parxel
Nexus stejne v nejblizsi dobe nesezenes, pokud teda nehodlas udelat priblizne 1800Kc investici, s klidnym srdcem ti doporucim, ber Cyclades. A casem, kdy se nekde nahodou objevi v odbre cene Nexus, nevahej a ber ho taky. V podsate nemas se o cem rozhodovat, Cyclades tu ted jsou, Nexus nikoliv, ten budes shanet mozna dlouho a po haluzi.

22.7.2010 13:42:13

ad Zatrocon
Krenova zmínka o Zatroconu mi připoměla jednu příhodu. Náhodou jsem se v sobotu ráno na Zatroconu přichomýtnul k partii Cyclades a protože nám pátý hráč v průběhu vysvětlování najednou zmizel, tak se toho ujmul trohat. No, spíš jsme mu to hodili na krk a řekli hraj. Pravidla se učil za pochodu a nakonec hru jako naprostý nováček vyhrál.

Oni jsou tyhle první partie hodně ošemetné. Člověk který hru zná často prohraje, protože vysvětluje pravidla, kontroluje ostatní hráče jestli nedělají chyby, rozdává karty nebo žetony a pak mu to chybí ve vlastní hře a prohraje i s nováčkama. Takže tyhle první hry já beru trochu s rezervou. Sám jsem to zažil na vlastní kůži, když jsem učil hrát 3 nováčky AoE3. Přád samé vysvětlování a nakonec jsem to projel na celé čáře.

22.7.2010 13:47:18

Parxel
svatá pravda ;)

22.7.2010 13:49:16

Vybíráme z Bazaru

Cesty osudu
Cesty osudu
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas