Co pro přítelkyni

Zdravým všechny =)

Jak už název napovídá potřebuji poradit xD..Pro nadcházející debatu si dovoluji slovo přítelkyně nahradit žužle :DDD..
Tak jde o to že mě baví hry typu fantazi kooperativní RPG (mage knight, descent, stanice a pod..)
Ať se žužle snaží jak ce prostě jí to nepřirostlo k srdci =)..našli jsme zlatou cestu a to je ubongo jenomže jak mi "asi" potvrdíte to se nedá pořád :D..Žužle je typ člověče nezlob se..Snake a pod..a zde nastává problém u mě.. ty mi stačí vidět jednou za měsíc :D..
Nemáte někdo náhodou podobný problém :D? nebo aspoň radu ohledně jakékoli hry která by uspokojila naše libido oba :D??

Předem Děkuji za jakoukoli radu zkušenost :P
20.1.2013 13:11:13

Factory Fun
U mé drahé ženy má veliký úspěch a když se to vezme kolem a kolem ten princip je Ubongu podobný.

20.1.2013 13:18:18

Žužle
Já bych šel do klasiky a pořídil Carcassonne, které většinou přítelkyně baví o mnoho víc.. :)

20.1.2013 13:20:34

Ticket to Ride
.

20.1.2013 13:21:27

kopíruju

20.1.2013 13:21:20
talisman

Je to vlastně fantasy člóbrdo
Ženuška, když ještě hála, chtěla pořád hrát anno 1503. Myslím, že by to mohlo být pro Vás.

20.1.2013 13:22:59

ježuch
wow překonal jsem dávivý reflex nad žužlí, zdravým a fantazi. Můžu se kdyžtak dozvědět něco o genezi slova žužle? Nebo vlastně radši... ale jo.

Tématicky to sice samičky dost tyranizuje, ale já bych volil Revolver (akční, bez prodlev, vytváří "filmové" situace, dá se volit z mnoha taktik a je to nemilosrdný) nebo Memoir 44 (prostý jak studentská strava, variabilní, nepředvídatelný se zajímavýma scénářema).

Třetí varianta je opustit žužli, najít si žužláka a pařit Studenou válku do zemdlení...

20.1.2013 15:31:02

S přítelkyní
hrajeme nejvíc Pandemic. Nahráli jsme toho opravdu hodně. Od léta naštěstí máme i Záchranáře, takže to střídáme. Není to RPG, ale aspoň kooperativní.
Moje přítelkyně neopovrhne ani Studenou válkou, což je fajn, přesto bych ji rád občas přemluvil na svoje dvě nej hry Agricolu a Vysoké napětí, které hrát odmítá. A to jsem už mnohokrát četl, že je Agricola super hra pro hraní s holkama.

20.1.2013 16:03:05

smochy
Hele, co se tyce toho co se ji podle me bude libit a je to fantasy plnohodnotna hra, reknu Middle-Earth Quest. Pro hrdiny je to jednoduchy (maji jeden balicek pomerne nekomplikovanejch karet, kterej pouzivaj na pohyb i na souboje), vizualne krasny a hodne prokoumany a ty si za Saurona uzijes mnohem vic taktiky a komplikaci. Osobne mam s touhole hrou trosku problem, protoze u nas doma nastesti s Pajou nemusim delat zadne hracske kompromisy (jedina jeji podminka jsou figurky misko zetonku :)) a tak v porovnani s peckama typu Descent/Mage Knight/Android apod. zehram hlavne na "automaticnost" hrani Saurona... ale jestli si mam vybrat mezi MEQ a treba Talismanem, volim MEQ :)

20.1.2013 16:18:24

přítelka
Tak Talisman moje ženuška moc nemusí, resp. baví ji vždy tak první půl hodiny a pak může další partii až tak za půl roku. Zkuste Dominion, to mojí drahou polovičku baví hodně

20.1.2013 16:24:51

zuzle.....
Jestli ji bavi ubongo, tak galaxy trucker. Zkuste karty.....haggis. No a pak co holky bavi je notre dame,burgundy,alhambra,postovni kuryr. Burgundy jsou opravdu vynikajici. Die burgen
von burgund.

20.1.2013 16:33:25

Nice
Nejprve bych chtěl poděkovat za aktivitu =) all hry co tu nabízíte jsou zajímavý hned zejtra zkusím reakci druhé polovičky :D..

ten MEQ se mi líbí ale tady právě začíná háček jakmile má ona více možností jak reagovat na danou hru vzniká problém :D..

doufám že toto téma neumře příliš rychle a nakonec se dopracujeme k perfektnímu výsledku :D..

PS: "žužle" já ti ani nevím..proste ono to nějak vzniklo :D..

20.1.2013 18:15:20

to: Co pro přítelkyni
My hrajeme Ghost Stories, teď tak 1 za týden 51st state New Era (s rozsirenim Winter). Z těch jednodušších je to Timeline a Bezva finta. Ale to hrajem, pokud jsme ve větší skupině ....

20.1.2013 20:24:50

smochy
Ze me to hned nenapadlo: Dungeon Fighter :) A nebo mozna jeste cekni Dungeon Run...

21.1.2013 04:01:28

Žužle
U nás doma funguje: Dominion, Jambo, Elfenland, Ztracená města, Zakázaný ostrov a hlavně ta Agricola

21.1.2013 08:33:21

hranie vo dvojici
okamžite, kedykolvek, zahra manzelka :jambo, caesar a cleopatra, san juan - vsetky jednoduche karetky , malo miesta, rychla priprava - nevadi, ak je uz clovek vecer unaveny. Ak sa nam chce trochu rozkladat, tak frcia : notre dame, postovy kurier, dominion. Ak mame chut a cas, tak agricola/ aj s blatami /,priserky z podzemia, proroctvi/ s mojimi upravami /. V partii zahra moja zena skoro vsetko, vymenovane preferuje so mnou v dvojke.

21.1.2013 11:28:31

hm
Kdyz to tak sleduju tak si fakt nemuzu stezovat ... u me pritelkyne zatim vede studena valka, mage knight, Duna a Through the Ages :)

21.1.2013 13:31:07

přítelkyně
Tak to já si taky stěžovat nemůžu :) hrajeme spolu všechno Vládci podzemí, Arkham Horror, Claustrophobia... Ted na me tlaci at uz se pustim do pravidel Mage Knighta. A kdyz jsem naznacil ze by se mi líbila Studená válka tak byla hned pro :)

21.1.2013 14:33:34

Ach ty ženy
Koukám pánové, že to máte vážně těžký :-)

21.1.2013 15:00:23

je libo něco náročnějšího?
Pokud neva něco náročnějšího, tak třeba Agrikola. Ale, co teď momentálně hrajem jsou Příšerky z podzemí. Je to poměrně složitější, ale není nad to vychovat si vlastního mazlíčka... Pokud nějakou vytuněnou pohybovou, tak Roborally. Jinak Ghost stories, u mě top kooperativka. A ta grafika je pomlsáníčko... Snad jsem pomohla. Stejně dopadneš tak, že nakonec pořídíš povícero kousků. Ještě, že na to máme místo...

A kdybys mohl pustit kačku, tak Battlerole. Je to jednoduchý, rychlí a už v základu je hodně scénářů. Občas se objeví i na bazaru. Já ho tady koupila za litr asi před rokem. A doteď toho nelituju. Ráda si ji zahraju, když se mi nechce zběsile lámat mozkový závity a nebo když už není čas na nic dlouhýho. Fajn odlehčená hra s jednoduchým mechanizmem a napětím od začátku do konce. Díky různým scénářům mnoho herních variant.

22.1.2013 09:06:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Treba zacat pomaly
No zo zaciatku to bude asi tazke, ale treba na to ist postupne. Nepoznam sice Ubongo ale ja som s mojou priatelkou zacal na carcassone - myslim ze tym nic nepokazis, mozno po case mozes pridat nejake rozsirenia. Neskor mozno vyskusat Agricolu - zenam sa to zvykne pacit :) a aj ty si urcite dobre zahras pretoze hra je to fajn aj ked tematicky tak nemusi posobit. Mylsim ze potom sme presli na Age of Empires a Through the Ages ale to az po dlhsom case. Ono treba mat troska trpezlivosti. Teraz uz nema problem ani s hramy ako Eclipse, Mage Knight ci Runewars...A momentalne ficime na Summoner Wars.

Tematicky mozno by nebol zly aj Smallworld - to je fantasy a mozno by sa aj tebe pacilo. Moja si to vzdy rada zahra - ale to mozno az po Carcassone... :)

Urcite by som nesiel zo zaciatku do niecoho zloziteho. Principy na ktorych hra funguje sa zvyknu v hrach opakovat, takze treba odohrat par jednoduchsich aked nazbiera skusenosti moznmo aj sama bude chciet vyskusat nieco komplikovanejsieho.

Ale treba rata aj s tym, ze urcite sa jej nebude pacit vsetko co tebe - napr. na taky Descent alebo Lotr LCG ju proste nemam sancu nahovorit (aj ked vyskusat vyskusala) - a to su bohuzial moje srdcovky...

22.1.2013 15:25:52 | Upraveno autorem (porovnej)

začít pomalu?
Obvykle se to tak doporučuje, ale třeba moje žena třeba hrála Nexus ops , Tři mušketýry nebo World of Warcraft The Adventure Game dříve než Carcassonne :-) A ty první dvě stále patří mezi její oblíbené - btw. obě doporučuji i já.

22.1.2013 19:06:04

nebát se
Myslím že se není čeho bát. Já jsem začínala s Agrikolou, Dominionem.. Do té doby jsem hrála nanejvíš z pohádky do pohádky, člověče, apod. Je to prostě jenom o tom zdali na to mozek má či nikoliv. Pokud je Žužle šikulka a pálíjí to, tak se není čeho obávat. Navíc když má k sobě někoho kdo má již něco odehraného, tak ji do nové hry vpohodě zasvětí. Nejhorší je vždy nastudovat pravidla a rozchodit to. Nemám vysokou a jsem normální baba s normálním IQ. Takže si nemyslím že se musí začít pomalu. Dokonce jsem po zahrání "náročných her" zjistila, že mě příliš "jednoduché hry" prostě nebaví, chybí jim komplexnost a můj mozek se nudí.

PS Smochy: to Ubongo je super. Těším se, až mi ti moji piškoti vyrostou a koupím jim to. Měla jsem možnost si to zahrát s děckama 6+ a byla to sranda hra. Je fakt, že s dospělýma to byla nuda. Děcka dokážou u hry vytvořit takovou zvláštní nepopsatelnou atmosféru, která dokáže z dospěláka udělat děcko.

22.1.2013 19:57:55

Děkuji
Teda díky tomuto tématu jsem i já poznal další hry co by se mi mohli líbit :P..hodně z vás tu doporučujete do začátku Carcassone tak dám na vás a vyzkoušíme reakci :P..

Kovko: Některé hry (u každého jiné) jsou prostě předem určeny u polovičce k záhubě :D..

A Pamir naprosto s tebou souhlasím =) ale ono to je tak u všeho děcka dělaj svoje :D

22.1.2013 20:28:42

zensky
jsou ruzny. Taky si nemuzu stezovat, MK a Descent mastime ted ve volnych chvilich furt, ale pokud to to devce s nestastnou prezdivkou zkouselo a stejne ji porad vic bavi hazet kostkou a vyhazovat pincle do domecku, tak bych asi WoWko nebo Ghost Stories uplne s cistym svedomim nedoporucil :)

22.1.2013 20:29:26

Smochy
Za sebe bych Carcassone nedoporučil. Hlavně ze zkušenosti s přítelkyní, která ho hrála dřív než já a vůbec jí to nenadchlo. Později jsem ho samozřejmě zkusil taky a je to jedna z mála her, která mě opravdu nebaví. Jedinou výhodou je snad cena. Ale je to málo příběhový, aby to nehráče uchvátilo. Je to skoro abstraktní zbýrání bodů. Jsou určitě lepší, stejně jednoduché, hry např. Ticket to Ride. Nebo zkusit něco pěknýho na pohled, to ji třeba v táhne do jiných typů her: Pilíře země, Doba kamenná, Agricola, ...

23.1.2013 09:41:07

Ticket to Ride ...
...je výbornej tip, pro nehráče i nehráčky chytlavej ;)

23.1.2013 11:30:20

Vybíráme z Bazaru

Gloomhaven CZ
Akt. cena: 2200 Kč
Končí za: 10 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas