Blackfire a Asmodee


Tak před hodinou se Dicetoweru objevilo oznámení, že Asmodee kupuje Blackfire. Zajimalo by mě, co to bude znamenat pro nás. :)
29.10.2018 12:57:38

1a2a3a4
Fallout - když si pročteš diskusi u Fallout,zjistíš ,že se mi moc nelíbilo vyhodit 1300kč za tuto hru.
Fallout (první a druhý díl) je srdcovka z PC,takže jsem to musel koupit i když ta hra je zmršená.
A rozšíření jsem koupil ze stejného důvodu,je to Fallout.
Vím,že já to nikdy nebudu hrát(možná syn),ale přesto jsem to koupil.
Proto mám i Jagged Alliace,prostě srdcovka z PC.


22.11.2019 23:18:35

Rozšíření
Když už se tu rozjela diskuze o vydávání/nevydávání rozšíření, tak k tomu další poznámka: Je velký rozdíl v tom, jestli se nějaký vydavatel rozhodne lokalizovat rozšíření ke hře, která vyšla jako samostatná hra nebo ke hře, která je vydána jako základ kompletu nebo dokonce LCG. U prvního druhu her (většina her Albi, Mindok, Rexhry) je pochopitelné, že firmy zvažují, zda rozšíření vydávat nebo ne. Důvody jsou samozřejmě na 1. místě ekonomické, ale může jít i o nesmyslné, zbytečné, předražené apod. rozšíření, bez kterého hra fungovala bez problémů. U druhého druh her (většina her Black Fire) je už většinou předem dán rozsah a četnost rozšíření, takže vydavatel ví, do čeho jde a především pak ty hry jsou od začátku koncipovány tak, že se jejich obsah bude rozšiřovat, příp. jsou na tomto principu založeny (LCG). Tady se pak vydavatel lokalizace staví nad autory hry a hodnotí, co hráčům ke hraní stačí a co ne.
Takže pokud se člověk podívá do seznamu vydaných rozšíření níže, tak si myslím je zřejmý ten rozdíl na první pohled. Mnohem zajímavější by však byl seznam her s rozšířením, které nikdy nevyšlo! Jeden by vlastně mohl BF litovat, že musí lokalizovat hry FFG, která na rozšířeních stojí. No a extrémní případ jsou ta LCG, kdy ta hra je LCG právě proto, že si hráč kupuje další balíky a ta hra žije. Pokud to je takhle pak i na lokalizované hře prezentováno a při tom BF oznámí bokem, že pro neinformovaný zákazníky základ stačí, tak jako úplně to nadšení tady s některými nemohu sdílet. (Ale tak hlavně že Michal řeší "konkurenci", jestli jejich web není náhodou klamavý :-D ).

23.11.2019 10:57:57

Lokalizácia rozšírení
Ja sa pridám k 1a2a3a4 a pripomeniem, že v prvom rade je možné vydať rozšírenia vtedy, ak je to ekonomicky pre vydavateľa rentabilné. Kedysi sem dali REXíci video o vydávaní rozšírení, doporučujem si to nájsť a pozrieť.

Aj malé rozšírenie treba preložiť, osadiť do grafiky, skontrolovať, vyrobiť, rozdistribuovať - a to všetko stojí nejaké peniaze. A je úplne jasné, že 100ks nejakého malého rozšírenia toto nezaplatí ani omylom.

A skúsme si položiť otázku - koľko ľudí si kúpi všetky rozšírenia k nejakej LCG? Budú to tisíce? To sotva, to by sme ich už mali dávno lokalizované všetky. Bude to sotva pár stoviek, a možno ku koncu už len pár desiatok.

Neviem, nemám presné čísla. Ale asi treba akceptovať fakt, že trh ČR+SR je proste príliš malý na to, aby sa mohli lokalizovať LCG hry aj s rozšíreniami.

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

23.11.2019 21:12:25

Rozšíření

Mě by jen zajímalo, jestli to někdo zkoušel počítat. Nevydat rozšíření a krátkodobě ušetřit 20000,protože by se to možná neprodalo nebo to vydat, bejt v malé ztrátě, ale nenastvat si zákazníky, kteří příště zase spíše koupi.

Líbí se mi, že teď BF řekli, že marvel bude víceméně jen základ, člověk ví, že si to má koupit anglicky.

24.11.2019 07:33:46

Rozšíření
Nebyl to zrovna Blackfire, který dával nějakou analýzu ohledně prodejnosti LCG? Z té vyplývalo, že prodejnost dalších balíčků dost klesala až někam k 10 procentům základu. Možná to bylo to video od Rexher, ale vím, že to tu bylo.

24.11.2019 10:06:11

Pozn.
Nejlepsi by bylo delat hry bez rozsireni, vetsina jen zbytecne komplikuje hru a nebo pridava blbosti, klasicka ukazka je Carcasson. Naopak Monstrum je kompletni hra, kde me teda nechybi zadny dalsi rozsireni (hrdinove, karty, plastovy figurky). Mene je vice, spis by se vyrobci meli soustredit na kvalitni mechanizmy, nez na tuny materialu a rozsireni, me proste sere, kdyz jdu do herny a tahnu deskovku s rozsirenima a musim na to mit ikea tasku.






"I want to play a game." Jigsaw

24.11.2019 10:52:53

Bolek
To platí u euro her, že by se měli soustředit na mechanismy a souhlasím, že u euro her je rozšíření zbytečné, možná spíš hru kazí. Jenže u her od FFG, které jsou spíš AT a jsou stavěné na příběhu, ta rozšíření smysl dávají. Ono je pro Blackfire velká výhoda, že má monopol na hry od FFG, ale zároveň je to velká nevýhoda, protože pořád budou kamenováni od hráčů, kteří k těmto hrám rozšíření chtějí a myslím, že oprávněně. Na druhou stranu jsem taky hráč, co nepotřebuje ke hře všechno co vyšlo.

24.11.2019 11:10:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Pravidla
Aby to nezapadlo : Proč BF nemůže (nebo nechce)vydávat pravidla v elektronické podobě? A třeba Asmodee.it může ?

24.11.2019 12:40:47

Pravidla - znovu a opakovane
BF to s nimi rieši, aby mohli pravidlá uverejniť na svojich stránkach. Už to hovorili asi 30krát a tak to ešte ja zopakujem po 31.krát.

24.11.2019 12:53:19

Ffg
Proto jsem jejich hry skrtl. Stacilo u Magicu furt neco dokupovat... ale ten aspon nekdo hral, ale tyhle novinky vydrzi kratce. By me zajimalo jak dlouho vydrzi Marvel, rok? Dva? A pak to stejne umre, rozsireni, nerozsireni :)






"I want to play a game." Jigsaw

24.11.2019 12:59:22

ludomyl
Myslíš,že já to 30x neslyšel a teď po 31 od tebe.
Mě jen zajímá proč to v It jde a u BF ne? Takže Michalova odpověď(30x jak píšeš),že to Asmodee zakázalo všem ,nesedí.

24.11.2019 13:18:03

Bastacka
Tento kontext som v tvojej otázke nevidel. Po vysvetlení už chápem, čo myslíš a tiež by som rád vedel, že prečo to niekde dovolia a niekde nie.

24.11.2019 13:25:30

Taliansko
No, vzhľadom na moje skúsenosti s Talianskom - že to v IT šlo von ešte neznamená, že to FFG dovolilo. Je dosť možné, že si túto informáciu kolegovia z danej krajiny ešte nejako neprečítali, alebo dáko opomenuli dodržiavať. :)

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

24.11.2019 13:38:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Cardinalle
Jen bych tě opravil: zákaz zveřejňování pravidel (podle BF) nenařizuje FFG(spadají pod Asmodee),ale firma Asmodee.
A v It je přímo Asmodee .

P.S. No It trh je 4xvětší než cz+sk ,tak si myslím ,že si nedovolí riskovat,že nezveřejní ,bude míň prodejů.

24.11.2019 17:49:34 | Upraveno autorem (porovnej)

řeší vs. vyřeší
Ano, častá odpověď je, že to řeší, ale asi FFG hází všechny maily od BF do koše :-)
Například překlad DLC k PánOprstenů se řeší cca 7 měsíců nebo chybějící části překladu základu! PánOprstenů se řeší cca 3 měsíce. No a některé věci se ani neřeší, např. že aplikace nabízela nákup DLC, které pak nejde spustit, pokud máte nastavenou češtinu. Taky kdo by to řešil, když FFG dává podporu pouze zákazníkům v USA a BF nemá s aplikací nic společného. Takhle se vydělávají peníze... :-)

24.11.2019 18:12:25

Vybíráme z Bazaru

Příšerky ze skříně
Příšerky ze skříně
Akt. cena: 210 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas