Blackfire a Asmodee


Tak před hodinou se Dicetoweru objevilo oznámení, že Asmodee kupuje Blackfire. Zajimalo by mě, co to bude znamenat pro nás. :)
29.10.2018 12:57:38

Dopad Asmodee
Já osobně vidím negativní dopad Asmodee v zákazu zveřejňování pravidel. Vadí mi to a přiznám se, že hodně. Nikdy jsem si nekoupil hru bez toho, abych nejdříve nastudoval pravidla. Teď koukám na třetí Arkham a Marvel LCG, ale jestli nějaká dobrá duše nenatočí video recenzi nebo lets play těchto her, tak si je nechám ujít. I kdyby to udělalo víc hráčů, Blackfire to sice nepocítí na základu, protože to koupí plno lidí jako dárek, který nikdo nikdy hrát nebude. Ale na případných rozšířeních si myslím to Blackfire pocítí.

20.11.2019 14:49:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Pravidla
Takže kouknem na Asmodee.it, na novinku Marvel Champions.
A na kartě hry je Download a pravidla v italštině ke stažení :+).
A u nás je to zakázané ?

20.11.2019 15:13:07

Easy
Je to jednoduchý: hry od nich prostě nekupujte a za každou, kterou si nekoupíte, pošlete e-mail vydavateli. Když jim takto přijde 10k e-mailů, tak se třeba něco stane. Jinak bez šance. Je to firma, tam jde pouze o prachy.

20.11.2019 15:20:01

pravidla
Arkham 3. edice pravidla jsou na ffg strankach ke stažení

20.11.2019 15:36:44

pravidla
jo, to jsou, ale tady se řeší, že Blackfire napsal, že nebude sdílet pravidla a jako důvod uvedl, že si Asmodee nepřeje zveřejňování pravidel

20.11.2019 15:38:19

Varouch
Kromě toho posílání mailu,se to snažím dodržovat.
Když se podívám do portfolia BF ,tak bych pustil dvacku jenom by to hvízdlo,pokud by ty hry vydalo jiné nakladetelství.

20.11.2019 15:47:51

Bacil
"Ale na případných rozšířeních si myslím to Blackfire pocítí."
Si robis srandu nie :D?

20.11.2019 16:24:46

Jahmansvk
Můžeš mi, prosím, vysvětlit, co se ti na tom nezdá?

20.11.2019 18:42:02 | Upraveno autorem (porovnej)

timeline
Jo, tuhle jsem to taky zahlidnul a uplne jsem to nepobral. Prijde mi to jako skok milovymi botami dozadu.

I kdybych pocital tu zminovanou cenu 449 Kc (da se to sehnat podstatne levneji), tak:
REX 449 Kc / 110 ks = 4.08 Kc/ks
BF 249 Kc / 55 ks = 4.53 Kc/ks

Takze jsem uplne nepochopil zminku o "pomerne hodne priznive cene". Bral bych, kdyby to udelali bokem jako nakej "TL junior" treba, ale timhle tu hru opravdu zabijej - snizenim poctu karet na polovinu se dost snizuje znovuhratelnost i edukativnost hry... :(

20.11.2019 18:49:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Bacil
Pises, ze si nechas ujst marvel a 3. Arkham skrz pravidla, ale ze to BF nepociti skrz predajnost core setov. Naopak to BF pociti skrz expanzii. A ja mam pocit, ze BF a expanzie moc dokopy nejdu. Tieto dve slovicka a obzvlast u tebou spominanych hrach. To mi prislo ako vtip. Nebolo to myslene v zlom na teba , ak si to tak pochopil tak sa ospravedlnujem. A inak nezvyknem pisat len aby som pisal :).

20.11.2019 18:50:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Jahmansvk
Aha, pochopil jsem to skutečně jinak. Souhlasím, že rozšíření a Blackfire k sobě moc nejdou.

20.11.2019 18:58:40

timeline
To je dobrá...
Ještě by mohli místo plechu balit do papíru. Skoro bych řekl, že lepší TL v papírové krabici s více kartami, než s polovičním počtem karet. Ale protože cena táhne, tak je mi jasné, jak to dopadne.

20.11.2019 21:32:31

Asmodee
Mám osobní zkušenost s tímto korporátem jen tu nejhorší.
Kvůli nefunkční aplikaci k PánOprstenů jsem napsal na několik mailů technické a zákaznické podpory FFG, pokaždé mě to přehodilo na zákaznickou podporu Asmodee a tím to končí. Jediná odpověď (kromě "přeposíláme váš podnět příslušnému týmu"), která mi přišla, byla, že se mám obrátit na lokálního vydavatele blackfire.cz Sice na blackfire.cz ani nikde jinde není žádný kontakt pro zákazníky, ale nakonec jsem našel jeden na FB. Odpověď zněla, že aplikaci vydává FFG a BF s tím nic neudělá. BF by si měl pro příště lépe rozmyslet, jestli má vůbec smysl lokalizovat nějaký digitální obsah, pokud nejsou v rámci skupiny schopni zajistit jeho fungování.

20.11.2019 22:44:50

Blackfire

Ono ja nemôžem na Blackfire napísať nič zlé.

sem tam si nejakú tu hru od nich kúpim ako aj od iných vydavateľov a som spokojný

vždycky čo som si kúpil prišlo v poriadku tak ako malo prísť,
a teraz sme na vianoce dcérke kupovali tučniakov a pri kontrole sme zistili že je jeden tučniak poškodený, keď som napísal do blackfire, bezproblémov mi poslali ihneď nového

prístup firmy hodnotím veľmi pozitívne a kúpim si rad od nich ďalšie hry

to že nevydávajú rozšírenia mi nevadí hry kupujeme aj tak s odstupom keď je vonku dosť recenzií a viem či hra u nás bude hraná alebo sa len váľať na poličke

keď niekomu vadí že blackfire nevydá rozšírenie môže kúpiť hru čo rozšírenie nemá

Čo som pozeral doma hier nemáme moc, kedže hry kupujeme cca len 3 roky a aj to s rozumom aby sme si nezapratali doma všetko a mohli kupovať aj v budúcnosti,... ale vačsinu hier mame práve od blackfiru - aj keď sú to menšie hry a cenovo lacnejšie.

Keď chcem kúpiť niečo čo má aj rozšírenia tak proste pozriem u ostatných firiem ale tvrdím že aj u blackfiru je z čoho vyberať (ked som to pozeral tak majú toho v ponuke asi najviac) aj keď človek musí rátať že rozšírenie asi nebude

Som spokojný že sa v češtine vydáva toľko hier koľko sa vydáva, kedže anglické hry záujem kupovať nemám, nenálepkujem hru podľa vydavateľa ale podla toho či sa mi páči alebo nie, a ak sa mi páči tak ju proste kúpim. Akurát si premyslím či k tomu chcem aj rozšírenia alebo nie.

22.11.2019 19:30:31

Lucas
Super jsi to napsal,jen malá poznámka.
O rozšíření: koukl jsem na tvou sbírku her a hle.
Settlers+rozšíření,Scythe+rozšíření.A u všeho máš hodně dobré hodnocení ,tak se ti asi rozšíření k těmto hrám líbí.
A kdyby Rexhry nebo Albi vydali jen základ,tak bys to asi přežil. Ale nejsou ta rozšíření fajn?

22.11.2019 19:50:41

Bastacka
Ano mam scythe a settlers full

A kupoval som ich ked už boli hodne na trhu a vedelo sa že rozšírenia budu
aj som to v mojom príspevku napísal, že ked chcem rozšírenia poobzeram sa u inych vydavatelov

viem ze albi a rexici vydavaju rozširenia tak som velke hry s vela rozsireniami kupoval tam

rovnako ako som teraz kupil na Kridlach u mindoku, kedže asi pojdem do celej hry

ale to nic nemeni na tom že som spokojny aj s blackfire

ono co sa tyka scythe je to parádna hra, ale kym ju rozložim a spracem tak to trva,....
settleri su tiež paradny a som rad že ich mam, ale viem že už druhu karetku s milion rozšireniami asi tak chytro kupovať nebuem,
proste som rad že mam popri tychto obroh s rozsireniami aj hry typu splendor, gyzmos a star realms ktore su na stole hned a spratane taktiez hned a navyse zaberu kustik miesta

a napr star realms ma v anglictine kopu rozsireni ale staci mi len zaklad od blackfiru, kedže mam ju koli jej velkosti - viem ju zobrat do vrecka vsade a extrene bavy,... je to hra ktoru sme hrali asi najviac zo vsetkych,...

on ja nehanim žiadne ceske vydavatelstvo,
kupujem aj od alby, aj od rexikov aj od blackfire a aj od mindoku,... buduci rok mi dojdu suksici od lisky,... a casom urcite nieco kupim aj v tlame

je pravda ze hier mam len pár ale ked to takto pojde dalej za 10 rokov bude toho celkom pekna kopka, mame doma na hry vycleneny rocny limit koli tomu aby sme sa nezapratali, tak kupujeme s rozumom, a najskor radsej prepozeram 20 hier a potom jednu kupim

ide podla mna o to len si umne zbierku vyskladat,...

22.11.2019 20:09:34

Lucas
Ono staci mat dobry insert v legendary boxe a scythe rozlozis za 5min.

22.11.2019 20:17:00 | Upraveno autorem (porovnej)

insert

to ano ale chce to cca 30 eur za box plus dalsie eura - aspon 20 za insert

to sme na 50 euri a za to si radsej kupim dalsiu hru napr ako teraz na vianoce sme kupili Na Kridlech

ono ja som typ co radsej kupi o jednu hru viacej ako cacky ktore k hre nepotrebujem

na hry sme si stanovili rocny limit aby sme konicek drzali v medzi a nemali v policke za chvilu 100 hier z ktorych hrajeme 20 :)

22.11.2019 20:23:30

Nechápu proč podle vás BF = bez rozšíření...
Vaší averzi naprosto nechápu, také nemám problém z žádným vydavatelstvím... Ať se tváří sebelépe jsou to prostě firmy co existují aby vydělaly... Takže prostě vydávají hry co mají podle nich šanci uspět... Proč? Aby je prodali a vydělaly... A né aby jim ležely na skladě a oni neměli na výplaty...

A když daná hra má potenciál i po vyprodání no tak jí dotisknou opět aby jí prodali a né ab měli plný sklad... No a když se her prodá dost no tak udělají další dotisk a třeba i z rozšířením... A proč rozšíření aby i část tech co hru už mají zase něco koupily a oni vydělaly... Ale když mi leží na skladu základ tak proč bych tisk rozšíření? Prostě následuje výprodej aby mi to neblokovalo sklad a o hře už nechci slyšet... Takže jestli někdo může za to že nevyjde rozšíření jsou to ti co danou hru odmítají koupit...

A jen tak mimochodem malí výčet toho jaká rozšíření lotos vyšla od BF:

Rising Sun: Invaze dynastií,
Rising Sun: Nespoutaní bohové
Rising Sun: Monster Pack,
Fallout: Nová Kalifornie,
Panství hrůzy: Svatyně soumraku
Descent: Stíny Nerekhallu,
Hra o Trůny: Desková hra - Matka draků,
A letos by měli ještě být : Implodující koťátka

A jaké rozšíření například vydali rexhry:

Safari Bar: Nové šelmy před barem, (samostatně hratelná hra a zároveň rozšíření...)
Vládce Tokia: Ještě silnější,
A letos by měli ještě být : Detektiv: Zločin v L.A.

A co MindOK :

Rivalové: Nebezpečné okruhy, MindOK,
Terra Mystica: Obchodníci, MindOK
Mars: Teraformace - Neklid

A aby se nereklo zkusím vypsat i Albi:

Catan - Námořníci pro 5-6 hráčů,
Catan - Města a rytíři pro 5-6 hráčů,
Scythe: Nová setkání (oficiálně promo)
Scythe: Vzestup Fenrise,
Scythe: Modulární herní plán, (oficiálně promo)
Bobří klan, (samostatně hratelná hra a zároveň rozšíření...)
Karak: Regent,
Robinson Crusoe: Záhada ztraceného města


Dost možná jsem něco vynechal za což se předem omlouvám rozhodně to není schválně ... (snažil jsem se vycházet z Wolfsenova článku: https://www.zatrolene-hry.cz/clanek/seznam-pripravovanych-novinek-2552/ )

Jediné na co se snažím poukázat ze nemam pocit že Blackfire je firma co nevydává rozšíření zatím co ostatní je pálí jedno za druhým... TO JE PROSTĚ NESMYSL
______________________
hráč a drobný sběratel
hlavní tvůrce Facebookové stránky POD VÍKEM

22.11.2019 21:18:46 | Upraveno autorem (porovnej)

1a2a3a4

ono podla toho co pýšeš by som aj skôr napísal, že treba mať nos na to čo sa bude predavať, potom rozšírenia pridu

22.11.2019 21:40:48

1a2a3
"Takže jestli někdo může za to že nevyjde rozšíření jsou to ti co danou hru odmítají koupit..."
Tak toto teda neplati, ale ze vôbec. Civilizaciu som si kupil a nie len ja, ale myslim ze dalsich 8000 ludi ked nie 10k. Uz si nepamatam aky bol naklad. A druhe rozsirenie ktore pre tuto hru je zasadne nikdy nevyslo. Marvel champion este ani nevysiel a uz sa povedalo, expanzie nevyjdu, MOZNO dake velke ked tak. Eldritch horror? Jedna mala expanzia. Atd. Atd. Hlavne hry FFG, ktore su založene na expanziach.

22.11.2019 21:53:35 | Upraveno autorem (porovnej)

OT - José Ždimera
U posledního Lucasova příspěvku jsem si vzpomněl na začátek Cesty do hlubin študákovy duše, konkrétně na jedno zamilované psaníčko ;-)

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

22.11.2019 21:53:49

1a2a3a4
Krásně jsi to vypsal :+).
Třeba letošní Mage Knight ti tam sice chybí ,ale nevadí.
A teď k těm rozšířením BF:
Rising Sun není pro BF žádné risiko,můžou to střelit dál, jak řekl Michal ve videu.
Fallout ,kupujou lidi co nemají s deskovkama nic společného ,prostě kvůli tomu ,že je to Fallout.A o rozšíření bylo rozhodnuto ,bez toho aby se čekalo na prodejnost základu.
Panství hrůzy,tak to by byl pořádný ojeb,kdyby k příběhové hře za dvojku neudělali další scenáře.
Descent,to je spíše otázka na BF ,kolik kopií základu a prvního rozšíření už prodali,ale málo to není.Kdy vyšel Descent a u nás je lokalizováno teprve druhé rozšíření.
Hra o trůny,to jde úplně mimo mě,ale když Michal mluví o této hře,tak k těm pár tísícům prodaných základů je rozšíření(i když si ho koupí zlomek majitelů základu) pomalu povinost.


22.11.2019 21:59:16 | Upraveno autorem (porovnej)

re: JAHMA...
civky se prodalo dost (dost možná, do toho nevidím)... a proto vyšlo první rozšíření... a tomu se asi nedařilo... kdyby se prodávalo první rozšíření o106 budou se o druhé určitě snažit...
Marvem zamě super že měli koule nato upozornit dopředu že s rozšířeníma nepočítaj (ale i tak nakonec uznali že když se bude dařit hře tak nějaké větší by být mohlo) když mají zkušenosti s jinýma LCG že i když základ jde tak se pak rozšíření ve skladu ani nehnou....
ATD ATD....

je dost her které mají v cizině rozšíření a u nás jen základ (napříč všemi vydavateli...) a nezazlíval bych to žádnému vydavateli...
je to způsobené i počtem minimálního nákladu / velikostí (malostí) našeho trhu / poměrem prodaných rozšíření ku základům...
+ navíc výroba nefunguje tak že ty si řekneš vydám rozšíření a zítra to ve fabrice začnou tisknout... ne ne ne musíš se vlézt do tiskového okna, musí s tím majitel práv souhlasit... a podobně... ;-)

______________________
hráč a drobný sběratel
hlavní tvůrce Facebookové stránky POD VÍKEM

22.11.2019 22:10:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Re: Bastacka
Mage Knight: Ultimátní edice ano je pravda že zde v krabici jsou i ukrytá rozšíření ale do rozšíření jsem to původně nedal schválně, jelikož tím že je vše v jedné krabici odpadá vydavateli problém s poměrem prodaných základů vs. rozšíření je to prostě Mage Knight (jediný dostupný na trhu) a chce si někdo koupit tuto hru musí celí ultimátní set nemůže si říct koupím základ a když se to chytne koupím i rozšíření...
kdyby nebyla ultimátní edice ale možnost reprintu základu a zvlášť všech rozšíření nevím nevím jestli by dotoho REXhry šli a vydali všechno najednou (i když musím uznat že Blood Rage takhle vydali, ale kdoví jak to jde na odbyt a jestli si teď nervou vlasy....) třeba by šli postupně a kdyby první rozšíření nemělo odbyt druhé by nikdy česky nebylo a možná taky ne ale to se nikdy nedozvíme protože máme ultimátní edici.... tzv. "BIGBOX"

nemluvě o tom co máš dělat když máš základ z dřívějška ale chceš pořídit rozšíření... to musís prodat svůj základ a koupit ultimátní edici ale tím přesuneš svůj problém jen na někoho jiného kerý si od tebe koupil základ ale až bude chtít víc nesežene rozříření ale leda opět ultimát a základu se musí zase zbavit...
takže ne, já ultimátní edici neříkám rozšíření i když je fajn že vyšla...

"Fallout ,kupujou lidi co nemají s deskovkama nic společného ,prostě kvůli tomu ,že je to Fallout"
Do toho se počítáš i ty? Koukám že ho máš ve sbírce i s rozšířením.... Že by jsi koupil něco do Blackfire? To snad ne... Ty to máš určitě v originálu že ;-)
______________________
hráč a drobný sběratel
hlavní tvůrce Facebookové stránky POD VÍKEM

22.11.2019 22:27:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

The 7th Citadel + rozsireni
The 7th Citadel + rozsireni
Akt. cena: 2000 Kč
Končí za: 13 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas