Akční filler, hra do hospody.. Prostě nenáročná škodící taškařice?

Uvědomil jsem si, že nemám v podstatě typického představitele takové té hry, kterou vezmete s kamarády do hospody, budete se navzájem rubat a parádně bavit :-)
Téma je v podstatě jedno.. Nejde jen o mě, ale i o vás. Hrací doba by měla být taková, aby se lidé bavili. U toho žánru je myslím hodina max.

Myslel jsem, že takovou hrou bude třeba Invasion from Outer Space, ale ukázala se být nepřiměřeně dlouhá (2h no problem), nevyvážená.. A ačkoli hrdinové mají k dispozici balík karet, dostanou se ve skutečnosti ke kartám jen celkem obtížně.

Jako filler si myslím že obstojí:

King of Tokyo - nehrál jsem, ale zábavné to asi bude :-)

Cosmic Encounter - také jsem nehrál, ale asi nebude náhoda, že ta hra je na trhu skoro 30 let a mnozí ji milují

Zombies! - horké želízko v ohni. Je zde o ní málo napsáno, přitom se dá sehnat za velice velice slušné peníze (o 19USD ve Státech ani nemluvím......) A s pár pravidly navíc se zdá být super :-) Bojujete proti zombíkům, snažíte se jim utéct a přitom je posíláte proti spoluhráčům. To zní prostě skvěle :) K tomu spousta rozšíření.. A je zde horký favorit! Hrát se to dá pravděpodobně se spoustou lidí, 6 není strop :-)

Máte jiné typy? Doufám, že neopakuji nějaké vlákno, ale v poslední době se zde nic takového myslím neřešilo...
3.9.2011 14:03:03

Nexus Ops
hrajeme ho v hospodě nejčastěji a o zábavu není nouze :-)
Hra se sice často přehoupne přes hodinu,ale toho si nikdo ani nevšimne..

3.9.2011 18:42:11

Red Dragon Inn
Naprosto skvělá hra. Než jsem si ji zahrál, tak mě vůbec nezajímala. Teď bych ji hrál pořád :D

3.9.2011 19:11:11

Cosmic Encounter
nejlepsi volba - svineni, akcni, nekonecna variabilita, jednoducha pravidla. King of Tokyo taky parada, Rush´n Crush tez nezklame.

3.9.2011 19:46:17

...
Mno.. Nexus mam a sem bych ho nezaradil. Podle me neodsypa tak jak by mel a nekdo je u nej schopny vymyslet a kombinovat... Minimalne ja jsem s nim neuspel :)

Red Dragon Inn jsem hral, asi to nebylo spatne, ale zas tak jsem z nej odvareny nebyl. Proste moznost svineni jsem nebral tak skodolibe a mozna i tematicky to nebylo ono...

Cosmic.. Driv nebo pozdeji u nej stejne skoncim :) Zatim vede spolu se Zombiemi, ktere proste vypadaji dobre. Po zabiti se hrac muze stat zombii a jit ostatnim po krku.. Hm :)

3.9.2011 20:13:36

to Polda
Tak kdybych hrál Nexus s lidma, co hodinu přemýšlejí nad každým tahem a složitě kombinují, tak to by mě museli asi omývat. Nexus je nejlepší právě když je to řežba hlava nehlava. A do hospody myslím jedna z ideálních her. Pokud tedy nejsou ve stole mezery (venkovní zahrádky), kde by človíčci propadly na zem :D.

3.9.2011 20:35:22 | Upraveno autorem (porovnej)

to Polda
Pokud Tví spoluhráči nadměrně přemýšlejí u Nexusu, tak to bacha na Cosmic, tam se dá taky celkem kutit (bohužel už jsem takové hráče zažil) a pak je ta hra nudná, protože nemá ten správný spád. Ale ve správné partě je to vynikající záležitost.

3.9.2011 21:42:28

...
Nexus bych opravdu neřešil, někdy ho zahrajem, ale opravdu jsem chtěl něco, kde se míň přemýšlí. Jsem zvedav, jestli někdo přijde jeste s něčím dalším. Asi bych se vyhnul karetkam typu Lifeboat, Bang..
Stejně mám asi predvybrano. Ti zombici se mi líbí víc a víc. I na stránkach výrobce je plno různých úprav pravidel.. Treba se mi líbí jedno, kdy na sebe můžou hráči útočit a krást si předměty :-)
Jdou tymove hry, jsou pravidla pro krátkou hru.. Kde je asi háček?

3.9.2011 23:26:40

Bobří banda
Ostatní hry neznám, (Nexus jo), ale tuhle karetku mohu doporučit a dám za ni ruku do ohně. Větší ptákovinu jsem jaktěživ neviděl. Škodícího prvku tam je až až a u hry je neskutečná sranda. S množstvím vypitého alkoholu je hra ještě zábavnější.

4.9.2011 10:07:36

Fillery
Jestli hledáš škodící filler a nebráníš se úplně karetkám, tak vřele doporučuji Cutthroat Caverns, víc svinící hru lze těžko hledat. King of Tokyo je taky jasná volba. CE je super, ale není to úplně filler, myslím, že pod hodinu a půl jsem to nezahrál...
Z takových těch her do hpsy mě taky baví Bezva finta, Resistance, Bluff, Can't stop, Cash'n'Guns, Gloom, Skull & Roses...

4.9.2011 10:20:38

Polda Zombies!
Co bych viděl háčky u Zombies! pro hospodu - může být potřeba hodně velký stůl (stavění města), spousty drobných žetonků (kulky a životy) a hodně figurek na stole, hodně velká náhoda (může odrazovat) a délka hry (i když tu řeší house rules).

4.9.2011 10:29:51

..
Díky zatím za tipy, mrknu na to.. Většinou hrajeme v takové spíš kavárno-hospodě s velkými stoly, ale je jasný, že čím jednodušší hra, tím líp.
Takže asi můžeme pokračovat v dělení na takový klasický filler (King of Tokyo) a semi-filler :-). To jsou pak ty delší, trošku složitější. Není to jednoduché :-)

panzer: No koukal jsem, že i s úpravami pravidel se můžou ti zombíci pěkně protáhnout.. To už jsem zažíval u zmíněného Invasion from Outer Space a nemůžu říct, že by to bylo OK.

edit: Ten Cutthroat Caverns mě zaujal tak, že jsem si ho už objednal z USA. Jinak je prý out of print :-)

4.9.2011 11:54:50 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

Polda
sice je ve francouzstine, ale ty mas tyto sehnatelne-nesehnatelne hry rad, takze navrhuji toto:
http://www.boardgamegeek.com/boardgame/89767/off-the-dead-chapitre-1-morts-a-venice-beach
Me osobne se to moc libi, koukal jsem na videorecenzi a vypada to presne jako teo, co chces.

4.9.2011 19:49:59

Rbx
Coz o to, vypadá to zajimavě, ale nikde to neprodavaji :-)

6.9.2011 10:45:18

DD

To Polda
Nevim ale Cutthroat Caverns vcetne obou rozsireni sezenes v pohode na nemeckym nebo UK amazonu.

6.9.2011 11:34:05

Polda
já myslím, že Blood Bowl: Team Manager by mohl být další tip

A asi i Quarriors to bude asi taky pěkná (random) řachanda :)

6.9.2011 11:36:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Polda
Cutthroat Caverns + 2 rozsirenia maju aj Planetaci.

6.9.2011 11:38:44

Polda
psal jsem to k nechutným tematum, ale uvedu to i tady.

http://www.sphinx-games.com/black-series

tam je co vybrat...dávno bych neco koupil, ale v mem okoli je anglictina velka prekazka...

jinak filler do hospody nosim Kraghmortu (ale musis mit odvazne spoluhrace, bo blba ze sebe moc lidi delat nechce), Gold und RUM, Domino, Jengu, Wizard, Mikro mutants, Pitch Car mini a Ducha (Geisterblitz) ... no ale ted uz moc ne, bo je u nás zas sezona "jdem se ozrat a to co nejrychleji a nejkruteji"...bohuzel (že se už tak moc nehraje a že vítězím i v tom ožrání)

6.9.2011 12:26:49

ještě nezazněla
do hospody nejlépe zapadající škodící hra Red Dragon Inn :-)

6.9.2011 12:28:45

DD

to Lumirius
Zaznela. Viz 3.9.2011 19:11:11, hned 2. prispevek.

6.9.2011 13:04:16

Miri
Tohle jsme si s Anekenem vyjasnili, rekneme to tak, ze v neděli k dispozici Cutthroat nebyl ;-) A objednávku mi Amici nestornovali. Bohužel mě nenapadlo hledat na evropskych Amazonech..

Ale hezky se to tu rozjelo :)

6.9.2011 14:50:32

Oziveni tohoto vlakna
Jelikoz jsme se pokouseli o vikendu po par pivech zahrat New Era a nikoho znas to vubec neoslovilo (ta hra je super, ale pouze pro strizlivou mysl :D ) rad bych se pozeptal, jestli za ten necely rok nemate nejaky svuj novy filler do hospudky ;) Nemusi to primo obsahovat svinici slozku. Proste neco, co se nahodi na stul a do 5 minut jsou vysvetleny pravidla a hlavne je tam hodne interakce.

Ja treba znovu objevil kouzlo stare, ale vyborne karetky Fazole :)

23.7.2012 12:14:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Fuf00n
Rozhodne Warriors - Risku podobna karetka se spoustou interakce (ve forme klasickych bitev a interruptu katapulty). Ani v podnapilem stavu a se zacatecniky se neprotahne pres hodinu. Navic je to po certech levne. V zakladu pro 2-4, s rozsirenim pro 6 hracu.

Dalsi moznost je rovnez dosud nezmina karetka Condottiere - jednoduche, ale s prostorem pro diplomacii.

23.7.2012 13:50:18

Dobble
Jednoznačně doporučuju Dobble, tolik zábavy v jedné krabičce, to je prostě pecka. Rychlovka, čím více piv, tím lépe, úžasné. Doporučuji

23.7.2012 19:44:59

panic lab
Velmi oblíbená
Další oblíbená FANTASY PUB - do hospy jako dělaná
a také rádi hrajem osla - ochs und esel se to snad píše

23.7.2012 21:51:37

Gloom
U nás jede Gloom, nicméně je nutný, aby hráči uměli slušně anglicky a věděli, na čem hra staví. Pak je to neopakovatelná hlína. Dál určitě doporučím Bizzarii od Jirky Mikoláše

24.7.2012 00:12:12

Vybíráme z Bazaru

Stuffed Fables, Brno
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas