Agricolu, Osadníky z Katanu, Terra Mystica, nebo Archipelago?

Zdravím všechny.
Jelikož jsme v rodině co se týká deskových her zelenáči, rád bych si přečetl vaše názory na tyto hry, kterou by jste vybrali. Zatím hrajeme všemi oblíbený Dominion a tak se poohlížím po nějaké "deskovce". S budoucím zetěm hrajeme Valor & Victory a chystáme se na Barbarossu 1941. To se ale netýká našich drahých poloviček tak bych chtěl vybrat něco "neutrálního" pro všechny.
Věk hráčů je 20 a výše a hrajeme nejčastěji ve čtyřech hráčích. Co jsem testoval hrou Bang, raději hru méně "škodící" :-). Jsou rozmazlení z Dominionu (nemáme Intriky) :). Chci z těchto vybrat jednu, dvě myslím, že je zbytečné kupovat třeba např. Osadníky s Agricolou. Klidně navrhněte i jiný tip na nějakou podobnou hru. Scifi a fantasy tématiku (vím že ve hrách asi nejvíce užívanou) nemusím. U Terra Mystycy to ještě vydržím :-).
Všem díky moc.
12.9.2013 17:43:49

Scout
Vysoke napeti je v pohode sehnatelne. Koukni treba do planety her, ale hledej pod nazvem Power Grid.

17.9.2013 23:11:50

Vysoké napětí
Koupil jsem vysoké napětí asi přd třemi týdny v ALBI prodejně. Stačí si jí objednat a nechat poslat na tu prodejnu, protože to mají jen na centrálním skladě. A když máš narozeniny tak to máš za polovic. Takže mě to stálo 500 Kč. Super kauf :)

18.9.2013 05:58:19

top hry
Keď si vezmeme prvých 20 hier z rebríčka http://www.boardgamegeek.com/browse/boardgame tak všetky sú výborné.

Ale aj tak by som sa zameral skôr na novšie hry, ktoré sú pekné aj graficky. Takže tá Terra Mystica by mala byť najlepšia (dosť ma láka ako vianočný darček - sám som ju nehral).

Keď mám posudzovať podľa toho čo sa páči aj mojej manželke tak z tých top hier to je 7 divov sveta (ale je to vlastne len rýchla kartovka), Dominant Species (nie je v Češtine, chce to veľký stôl a veľa času) a majský kalendár.

Z tých hier ktoré nie sú úplne TOP máme spolu obľúbené rôzne verzie Ticket to Ride a Kroniku panství.

18.9.2013 10:00:32

BMAJTZ, Nezbitch
Já ji na netu na Albi stránkách nenašel tak jsem myslel, že už není.
Dobrej tip.Díky.
Jinak jsem koukal na tu ALBI kartu ale vypadá to, že je jen pro ženský nebo ne? :-)

RioM: Mrknu na ně dík.

18.9.2013 18:59:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Blood Rage EN
Blood Rage EN
Akt. cena: 1549 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas