Agricolu, Osadníky z Katanu, Terra Mystica, nebo Archipelago?

Zdravím všechny.
Jelikož jsme v rodině co se týká deskových her zelenáči, rád bych si přečetl vaše názory na tyto hry, kterou by jste vybrali. Zatím hrajeme všemi oblíbený Dominion a tak se poohlížím po nějaké "deskovce". S budoucím zetěm hrajeme Valor & Victory a chystáme se na Barbarossu 1941. To se ale netýká našich drahých poloviček tak bych chtěl vybrat něco "neutrálního" pro všechny.
Věk hráčů je 20 a výše a hrajeme nejčastěji ve čtyřech hráčích. Co jsem testoval hrou Bang, raději hru méně "škodící" :-). Jsou rozmazlení z Dominionu (nemáme Intriky) :). Chci z těchto vybrat jednu, dvě myslím, že je zbytečné kupovat třeba např. Osadníky s Agricolou. Klidně navrhněte i jiný tip na nějakou podobnou hru. Scifi a fantasy tématiku (vím že ve hrách asi nejvíce užívanou) nemusím. U Terra Mystycy to ještě vydržím :-).
Všem díky moc.
12.9.2013 17:43:49

Scout
Z klasik doporučuju kouknout na Tikal, případně El Grande. A Dobu kamennou taky zvažte, je tam sice worker placement podobně jako v Agricole, ale přece jen trošku jinak vyřešený a ta hra působí jinak. Navíc má taky povedené rozšíření, kterým si můžete posléze okořenit základ, pokud vás bude bavit.

EDIT: El Grande a Dobu kamennou (a k tomu další tituly) si navíc můžete vyzkoušet online na yucata.de. Chce to teda prokousat se registrací a uživatelským rozhraním, ale na ozkoušení her je to fajn.

13.9.2013 14:04:23 | Upraveno autorem (porovnej)

@ Napadla mě třeba nějaká hra kooperativní třeba Záchranáři?
Z kooperatíviek odporúčam pozrieť aj Elder Sign/Temné znamení, Pandemic, Red November, Ghost Stories, Záchranárov, Robinson Crusoe (keď toto storočie vyjde), fajn je aj podceňovaná a pre tému neatraktívna, lacná semikooperatívna záležitosť The 3 Musketeers.
--
Upravené (fantasy hry vyhodené).

13.9.2013 14:19:43 | Upraveno autorem (porovnej)

acedrac
máš malé mínus za to, že jsi tam nezařadil Yggdrasil ;p
Jinak Scout nechtěl fantasy, takže tipuju, že Descent a LOTR nebude to pravé :)
Je pravda že Záchranáři jsou dost light a přitom zábava, navíc se tam obtížnost jakž takž dá i upravovat.

13.9.2013 14:34:58

Scout
Ještě k Agricole: doporučuju si vytisknout na samolepky obrázky postav a surovin - hra dostane úplně jiný šmrnc (já si polepil i ploty - viz fotky).

Záchranáři se u nás taky chytli, navíc už jsou na spadnutí dvě rozšíření v češtině.
Další kooperativka Pandemic taky dobrý.
Najdeš tu dokonce porovnání těchto dvou her, nám se líbí obě.

13.9.2013 15:20:55

Scout
Padla tu Colonizace. Co zkusit Sid Meiers Civilization? Je to naprosto uzasny port PC civilizace do deskoherni podoby. Je velmi komplexni a myslim si, ze patri k lehcim hram. Vysla v CJ, jen nevim, jak to bude s rozsirenimi, jestli taky vyjdou v CJ.

13.9.2013 17:07:15

scout
Zkus mrknout třeba na Ostrov a nebo Tsuro

13.9.2013 18:20:47

agricola
tiež si myslím, že rozšírenie na agricolu na začiatku netreba.. Hra rozšírenie v podstate ani nepotrebuje. My sme ju vyšťavili bez rozšírení a potom sme dokúpili to a hru ešte viac pre nás zatraktívnilo. Dokúpil by som však karty K a I. Hru to oživí. Tie kadiake iné O, Z a podobné balíky sa mi zdali byť už trochu "na silu".

Vojta, civilizácia je super, len je trochu konfliktná si myslím.

13.9.2013 18:43:02

Agri i bez rozšíření
Též si myslím, že Agricola jde hrát jen v základu. Máme odehráno spoustu her ve dvou a pár her ve 3-4 a stále bavila. Teď už jsme přihodili i rozšíření, ale základní hra šla hrát úplně v pohodě.

Ke kooperativkám - můžu doporučit Pandemic. Docela dobrá hra je "Zakázaný ostrov" ale i již zmínění "3 mušketýři". Ikdyž tam je to taková kooperativka hráčů s jedním protihráčem.

13.9.2013 20:25:56

Mysak - Agri bez rošíření
ve 3-4 chápu, ve dvou se to podle mě ohraje fakt hodně rychle...

13.9.2013 22:25:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Scout
Osobně radím největší klasiky Agricolu a tématicky snad přijatelnější Portoriko. Nedávno jsme hráli 2 hry za tři hoďky a všichni byli spokojeni. Dobré je pořídit si i rozšíření, ale základ vydrží dlouho.

14.9.2013 00:13:16

cartas
Hezký. :-)
Našel jsem tady přelepky žetonů postav od Krena.
Jdou ještě nějaké přelepky někde stáhnout? Dík.

Pandemic - tam mi nesedí téma.
Hry o nemocech, zombie apod. To by neprošlo :-)

15.9.2013 17:13:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Vojtech Musil
Civilizaci na PC mám rád ale deskovou hru tu už by jsme "neutáhli". Podle mého názoru svou velikostí, rozložitostí i náročností to je přece jen hra pro zkušené hráče.

15.9.2013 17:23:55

anibeni
Tsuro vypadá jako fantasy...
Ostrov - přece jen asi vyšší míra "škození", takže asi ne.
Každopádně díky za tipy.

15.9.2013 17:27:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Stepan
Agricola je tutovka a Portoriko v tom lepším vydání bych snad koupil taky ale ne v němčině.

15.9.2013 18:02:39

Scout - Agricola prelepky
Prelepky postav mam odsud (od Krena), prelepky na suroviny a ploty najdes na www.boardgamegeek.com - jsou tam ruzne varianty - jen si vybrat.

16.9.2013 09:32:59

cartas
Díky :-)

16.9.2013 11:57:07

som

Tsuro
Tsuro mám, ale rozhodně to není "velká" hra. Ne že by nebyla špatná, ale je to spíš takový filler nebo pro děti - 2, max 3 hry na 5-10 minut a dost. Nedokážu si představit, že by tohle hrál někdo dobrovolně celý večer (kromě mě).

Pokud to chceš zkusit, na BGG je hafo verzí pnp - vytiskneš, nastříháš a jedeš. Když Tě to chytne, koupíš plnou hru. Když ne, ušetřil jsi 700 (ale je to opravdu hezká hra).

PS: neřadil bych ho do fantasy, ale to je asi věc názoru...

16.9.2013 12:25:37

scout
Pokud pokukuješ po klasikách Agricole a Puerto Ricu, možná by tě mohlo nadchnout Vysoké napětí-o nic menší klasika. Je to moje velmi oblíbená hra a mám zkušenosti, že hodně lidí baví (navíc, když hrajete ve 4). Super je, že už první hru si člověk zahraje, to u Agricoly neplatí. Mě Agricola baví, ale když už ji u nás hrajeme, tak musím spíš do hraní ostatní ukecávat.

16.9.2013 13:36:13

som
Ahoj :-)
Zkusím na to ještě mrknout.Ď.

16.9.2013 18:28:43

bacil
Už jsem na ní koukal, líbí se mi ale v češtině je to problém sehnat nebo už je nesehnatelná. Vyšlo nějaké takové pokračování "továrník" ale je to podle diskuse oproti "napětí" už hodně "počítací", takže to už ne.
Dík za tip.

16.9.2013 18:32:23

taky se přidám.
Za mě jednoznačně Agricola s rozšířením. Bez těch karet na víc, je to hned ohrané. Hra je komplexní vyvážená a jen tak se neomrzí. Potom mám moc ráda El grande, Pilíře země. Ještě mohu doporučit K2 a nedávno pořízený Yggdrasil. Musím ještě zmínit Příšerky z podzemí.

16.9.2013 18:50:41

Doporučuji
Tak já za sebe doporučuju Railroad tycoon (Railways of the world). Je to opravdu jednoduchá hra na pravidla(10 min vysvětlování) a je zábavná až na půdu. Stavění vláčků plus eko je prostě super. Má sice vetší ohratelnost než agricola, ale baví všechny a líbí se mi u ní, že se u ní každej nesoustředí jen sám na sebe a v posledním kole ti neexploduje mozek(viz. agricola) :).

17.9.2013 12:00:48

Pamir, Nezbitch
Tohle jsou určitě mí favorité.
Agricola+rozšíření a RotW.
Nejraději bych koupil hned obě :-).
Díky za ujištění, že jdu správným směrem.

17.9.2013 12:46:16

scout - vysoké napětí
Klidně můžeš koupit německou nebo anglickou verzi, hra je bez textu a pravidla si můžeš vytisknout (od těch co jsou v české verzi se moc lišit nebudou - ty jsou strašný, ještě že je člověk čte jen jednou) .

17.9.2013 15:58:03

bacil
Dík, důležité info.

17.9.2013 20:26:21

Vybíráme z Bazaru

Siegestorm - anglicky
Siegestorm - anglicky
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas