2017 vs 2018

Je to jenom můj dojem, nebo ještě někomu připadá, že byl letošní rok co se týče deskovek o dost slabší než ten loňský?

Připadá mi, že loni vyšly hry, které se podle mě zapsaly do historie deskových her ať už originalitou (Gloomhaven, 7th Continent, This War of Mine, Spirit Island, Too Many Bones, ale v podstatě i Charterstone) nebo výjimečnými kvalitami (čtvrtá edice Twilight Imperium, Mythic Battles: Pantheon, pro mě i Near and Far) a které se budou hrát i za několik let. Oproti tomu mi připadá, že letos vyšly sice výborné hry, ale za pět let si na ně skoro nikdo nevzpomene (výjimkou bude KeyForge, který svým konceptem přinesl něco nového). Prostě mi připadá, že spousta letošních her je skvělých, ale žádná není výjimečná (výjimkou by mohl být Root).

Jaký na to mají názor ostatní?

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.
14.12.2018 07:42:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Dodatek
Tak jsem na to ještě koukal a snad jen underwater cities a auztralia jsou pro mě hry ze kterých mám vážně radost, ale jinak nic moc. Brass je reprint, to bych do toho moc nepočítal, i když teda rozhodně pecka!

30.12.2018 16:29:27

Vybíráme z Bazaru

Lords of Middle-Earth - rozšíření War of the Ring
Lords of Middle-Earth - rozšíření War of the Ring
Akt. cena: 510 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas