Zkušenosti s místním bazarem a aukcemi

Pojďte si postěžovat, pojďte pochválit fér a rychlé jednání ostatních uživatelů!
18.10.2011 12:16:14

.opčík
přiznám se, že ti moc nerozumím;-)

18.3.2012 18:05:07

Příprava protiopatření...
Jako osobně mi přijde hodně nenormální dát si inzerát na prodej něčeho, co prodat nechci (ani v případě, že si "jen" nejsem jist). A bohužel takovéto chování pak stojí za různými ulétlými pravidly a upozorněními (jako třeba varování "po ohřátí jídla je obsah horký"), takže zatím nechci do formuláře pro přidání inzerátu přidat k odsouhlasení "chci hru skutečně prodat". O těch, kvůli kterým by to bylo třeba si myslím své, ale nelze to tu ventilovat ;-).

Každopádně už mám skoro hotový "nový" bazar, ve kterém se obě strany obchodu budou hodnotit (a myslí se samozřejmě i na to, co když jedna ze stran tu druhou neohodnotí a tak). S touto úpravou zmizí i současná forma inzerátů a bude změněna na "Kup teď". Hotové je to z 95%, chybí "jen" upozornění na hodnocení soukromou zprávou a pak spousta drobných úprav a ladění (některá řešení nejsou úplně dokonalá, ale fungují).

18.3.2012 18:08:58

...
pro me je to kazdopadne dobre vedet, do kterych aukci se nezapojovat :-)

18.3.2012 18:09:52

zeus
bod 1: tomu proste nezabranis, vse tu bude vzdy jen ve forme gentlemen agreement, kazdopadne ve foru si to lidi reknou, mozna by nebylo od veci dat diskuzi bod jednotlive inzeraty...

bod 2: na to uz se tesim :-)

18.3.2012 18:14:02 | Upraveno autorem (porovnej)

to tenista
Ja to chapu, ze se mohl vyskytnout nejaky problem v rodine, ale jak jsem psal a zminili to tu i ostatni:
Napisu, ze mam zajem o hru, ty po chvili zareagujes, ja ti napisu, ze jsme dohodnuti a kde se sejdeme (rekneme, ze si prohodime 3 - 4 zpravy) a pak najednou nic. Cekam den, pisu zpravu a odpoved? Nebyl jsem u internetu. Potom na sebe mame telefonni kontakt. Ty mi pises zpravu nekdy kolem pul dvanacte vecer, ja ti odpovim rano a opet nic. Odpoved: nemel jsem u sebe mobil. Kdyz se domluvime, tak opravdu 25 minut pred setkanim zprava, ze musis jet na Slovensko, ze se doma neco deje. Jako svedek mi je pritelkyne, ktera tehda vedle me sedela v autobuse a na misto jsme meli dorazit za 25 - 30 minut.
Pote jsem te opet uhanel pres SMSku asi po tydnu... a nakonec jsme se domluvili a musim uznat, ze jsi potom psal a volal uz sam.
Ale ruku na srdce, pripada ti toto jako seriozni jednani? Kdyby se takto choval nekdo, od koho bys chtel neco koupit a ted se nemusi jednat o deskovku za par stovek, ale necoc za x tisic? Porad by bylo vsechno v pohode a veril bys dotycnemu? Ja verim, ze jsi seriozni, ale tvoje chovani tak nepusobi a potom si lidi delaji ruzne zavery, co proc a jak. :-)

Tak si na to dej bacha...

18.3.2012 18:32:45

Zeus
Jsem zvědav na systém udělování hodnocení.. Na aukru už se mi několikrát stalo, že lidi vysloveně lhali, ale stejně s tim nikdo nic neudělal, páč to neni tak jednoduché zjistit, jak se věci mají.. No uvidíme.. ZH nejsou aukro a já mám zde z velké většiny dobré zkušenosti.. Třeba to tu bude ten "lidský ostrůvek" :-).. Jinak ve věci souhlasim s Ringem...

18.3.2012 20:36:30

ospravedlnenie všetkým
V podstate vo väčšine má Ringo, Vojta i Johan pravdu. Uznávam, že v mnohom som sa nezachoval seriózne, nebolo to tým, že by som bol neseriozny človek, len v poslednej dobe som na tom finančne zle a tak mnohé hry predávam(často srdce zaplače neskôr). Nechcem tu teraz hrať na city. K tomu MeQ- úprimne tú hru som predával ako jednu z mála vyslovene preto, že ma nebaví, no keď sa mi podarilo vyhrať tak výhodnú aukciu, rozhodol som sa dať jej druhú šancu.

Rád by som garantoval ostatným, že podobné problémy sa už opakovať nebudú.

18.3.2012 21:56:40

tenista
Nemáš peníze, ale jsi schopen vydražit hru (Forceball) více než za trojnásobek její hodnoty? Něco shnilého je ve státě Zatroleném...

EDIT: A to jsem ještě nezmínil, že čerstvě figuruješ v dalších čtyřech aukcích a z toho ve dvou vedeš.
Když jsem asi v 10 letech zjistil, že se ztrácím ve vlastních lžích, tak jsem toho radši zanechal. Navždy.

18.3.2012 22:21:48 | Upraveno autorem (porovnej)

to Havelock
k bilancii

Dominion 4x- 1400 kc
Battlestar- 750 kč

Forceball-550
King of Tokyo-550
Battle Line-360

Stále mi vychádza, že som dosť v pluse , keď sme pri tom klamaní.

18.3.2012 22:56:00

tenista
V tom případě se omlouvám. Pochopil jsem, že když na tom nejsi dobře finančně, tak že prodáváš hry, abys měl třeba na jídlo, složenky a základní potřeby. To, že peníze za prodané (vysoce hodnocené) hry investuješ do nových (hůře hodnocených) her bych neuhodnul ani s milionem pokusů.

18.3.2012 23:35:48

Havelock
:D no byt Tebou ,tak sa ako 'etalon hodnotenia' moc neozyvam:P
..a vobec, pakez s titanom do drazby od koruny a do zajtra nech mas TSko v zakladnej potrebe. pan milion..;)

18.3.2012 23:47:11

tenista
no, Havelock to vzal docela zostra. Ja tak prikry nebudu, ale pri tvem zduvodnovani s dodatkem, ze jsi na tom financne spatne, mi hlavou probleskly taky ruzne myslenky, dost podobne tem Havelockovym. Kdyz jsem prodaval Hannibala, tak po jistych nadsazenych prihozech ze strany nakupujicich se najednou v aukci objevil Hannibal tvuj a to se startovni cenou vysssi , nez za kterou se prodaval v jistem shopu. Takze rikat jednim dechem - nejsem zlatokop, nekalkuluji a zaroven rikat, ze jsi na tom financne spatne, z toho mi vychazi, ze kalkulujes. Ne ze ne. Dokonce jsem nabyl i podezreni, ze kdyz jsi financne na tom spatne, jak neustale zminujes, rozjel jsi tu opravdu byznis ve velkem, levne nakupjes, draho prodavas ci naopak, draze prodas a pak si za levnejc stejnou hru koupis zpatky. Ok, nic proti nicemu, nebudu hodnotit, nebudu soudit, moje uvahy mohou byt uplne zcestne, nesmyslne a mohou to byt jen chybne domenky na zaklade tveho, rovnez chybneho, jednani. Klidne si tu takhle kseftuj a kalkuluj. Ale zkus dodrzovat alespon jednu zasadni vec. Kdyz uz s s nekym na necem dohodnes, treba na prodeji neceho, zkus to dodrzet a vyhnes se podobnym, mozna uplne nesmyslnym podezrenim. Opravdu doufam, ze tve pohnutky jsou zcela nezjistne a vsechno, i v tvych uvahach a chovani v bazaru, je opravdu fer, bez uvah - "hele, ten to prodava tak levno, koupim a pak to tu strelim za dvojnasobek popripade testnu, na kolik se tu vysplha tohle a kdyz se mi to bude zdat malo, reknu, ze to prodat nechci".

Ale dost uz toho grilovani, myslim, ze ti vsichni jiz sdelili, co delas spantne a poucil ses z toho.

19.3.2012 00:04:32 | Upraveno autorem (porovnej)

len k výmene lepšie hodnotených za horšie
Musím teda povedať, že napr. Battlestar ma nikdy nechytil i keď je na tejto stránke v Top 10, podobne Arkham, naopak napr. Razziu či niektoré iné hrávam rád. Chcel som len povedať, že vzťah a postoj k hre závisí od vkusu, preto neškatulkujem hry na dobré a zlé. Naopak napr. Cyclades či Earth Reborn milujem

19.3.2012 10:23:54

to tenista
Tenista, “vykašli“ sa už na to... Ja som ochotný sa nad celú vec povzniesť a myslím, že aj väčšina ľudí zo zatroleniek. Dôležité je aby si si z toho odniesol niečo do budúcna.
No nezabudni na to, že ak sa takáto vec zopakuje znovu, tak ťa to pochová definitívne

19.3.2012 10:35:40

Tenista
Řekl bych, že máš pokřivené vnímání, co je a není férové jednání.

Dáš-li do aukce hru a poté zjistíš, že ji vlastně prodat nechceš (z jakéhokoliv důvodu), pak:

Férový přístup: Řekneš si "mám smůlu, už jsem ji dal do aukce".

Neférový přístup: Řekneš si "máte smůlu, vlastně to prodat nechci".

Dokud tohle neakceptuješ, doporučoval ti bych zastavit své aktivity na místním bazaru.

19.3.2012 13:02:39 | Upraveno autorem (porovnej)

???
Prodávající: Pejomir
Cena: 1 Kč

Ponúkam nové zabalené hry na predaj. Osobné odovzdanie možné v Bratislave, Trnave alebo v Pezinku, inak poštou.

7 Divu sveta - 25 Eur
Alhambra - 20 Eur
Alhambra - Hodina zlodeju 12 E, alebo spolu so zakladnou sadou za 30 Eur
Aqua Romana - 20 Eur
Cable Car - 20 Eur
Klondike 1896 - 20 Eur
Kuba - 25 Eur
Zlodej z Bagradu - 20 Eur


volal som tomuto chlapikovi, moze zohnat aj viac kusov. mam silne podozrenie, ze vsetky hry ma z tesca a tu ich predava za "akoze dobru" cenu. toto uz ozaj nepochopim, co si niekto mysli, ze sme mechom udreti? najvacsia sranda je, ze napr. zlodej z badhdadu tam teraz stoji okolo 11 eciek. silne pochybujem, ze tie hry su odinakial, ako z tesca. niekedy sa neprestavam divit, coho su schopni ludia za par eciek.

19.3.2012 14:53:12

dajo
Taky mě to pobavilo :D

19.3.2012 14:56:28

dajo
K pobaveni to mozna je, kdyby chvilku vydrzel az to bude vyprodany, muze to dat i za vic a nikomu to divny neprijde... zas ale co? Aneken rikal ze kdyby nebyli lini tak to budou delat stejne, zrovna tak jako je to samy bezna praxe napr. u potravinaru...

Mimochodem, u probihajicich aukci aby se tady clovek bal skytnout, ale ale tohle se proprat slusi? :-)

19.3.2012 16:30:41

polylux1
tohle jednání mi nějak špatné nepříjde, spekuluje se s ledasčím, takže klidně i s deskovkama. (ovšem sympatické mi to taky není, mám zde řadu kamarádů a jako členovi zdejší komunity by mi bylo jakékoliv obohacování na jejich úkor proti mysli. ale je mi jasné, že tahle náklonost pro bratry ve zbrani je součást geekovství a mnozí zde zaregistrovaní jsou jí zcela nepostiženi). jediné co mi moc nepříjde košer je představa toho, že zvládne sehnat "i víc kusů" což mi ponouká myšlenku, že do tesca vyběhne až v momentě, kdy vznikne poptávka, ale to je ryzí spekulace a nechci nikomu křivdit.

19.3.2012 16:52:50

ad prodej her z Tesca s prirazkou
hmm, holt spekulanti dorazili na Zatrolenky. Asi se tomu neda bohuzel vyhnout. Taky je mi to krajne nesympaticke.

19.3.2012 19:44:45

to all
ja na tom nevidím nič zlé. Však bežne sa to tak robí. Aj obchodníci kupujú lacnejšie aby to potom predali drahšie. Ak niekto má možnosť si hru kúpiť v tescu za lacno, nech si ju kúpi ak nemá tak si ju kúpi lacnejšie od neho a pokiaľ nevie o akciách v tescu, jeho problém. Chalan zacítil šancu si zarobiť dáke drobné. Pre študenta je aj 10€ čo na tom zarobí dosť ( a myslím nie len pre neho). Tak neviem čo sa tu tak pohoršujete, nikto vám nekáže nakupovať predsa. Predpokladám, že tu je regnutý len z dôvodu predať hry. Ja osobne by som na jeho mieste ešte ale počkal pár týždňov a nebol taký nedočkavý.

19.3.2012 21:38:39

rbx

kseftovani
at se nam to libi, nebo ne, tak se s tim pri soucasnych pravidlech da tezko neco udelat. Ondra to asi nezamyslel jako kseft, ale spis jako pomoc hracum zbavit se hry, ktera nekomu nesedla, nebo naopak ziskat hru od jineho hrace. Ze sem drive ci pozdeji prijde nekdo, kdo tohoto zacne vyuzivat, bylo celkem jasne. Kde je poptavka, je i nabidka. Pak uz je jen a jen na Ondrovi, nakolik se mu to libi a nakolik je to proti tomu, co Bazarem puvodne zamyslel.

19.3.2012 23:34:27

rbx

moje zkusenost
tak nejak nevim... poprve jsem se odhodlal neco vydrazit, byl jsem jediny prihazujici a po aukci se najednou slehla zem, kdyz mela dnes koncit. Jeste po pulnoci tam bylo, ze konci za jeden den a rano uz tam ta aukce neni. Bohuzel jsem si nepoznamenal, kdo to prodaval, protoze jsem si myslel, ze se to nekam zapise a ono nic. Takze az zjistim, kdo to prodaval, byl to otaznicek, tak ho sem taky napisu.:-(

EDIT: tak chyba napravena a aukce se zase objevila. Parada, treba se budu moci tesit ze sve uplne prvni vydrazene hry :-))

28.3.2012 12:08:56 | Upraveno autorem (porovnej)

kup ted
snazil jsem se koupit hru v ramci kup ted a nepovedlo se, kliknuti bylo bez reakce. mam pocit, ze situace kolem bazaru je ted nekde na pul cesty, dokud nebude udelana nejaka finalni verze, prestanu se asi aukci a nakupu v bazaru ucastnit.

28.3.2012 12:16:29

Ozzy
Zvláštní, bez problémů jsem to teď otestoval a funguje to dobře (aspoň tedy ve FF14). Nákup proběhl kompletně včetně rozeslání zpráv kupci o prodejci...

28.3.2012 13:39:30

Vybíráme z Bazaru

Drako: Zlobři a rytíři
Drako: Zlobři a rytíři
Akt. cena: 470 Kč
Končí za: 23 hodin

Offcanvas