Reklama na ZH

Nevím jak citlivě zahájit téma téhle diskuse, takže do toho skočím rovnou po hlavě. Musím říct, že mě docela irituje reklama na Továrníka a proto bych se tady k tomu chtěl krátce vyjádřit.

Na Zatrolené hry chodím poměrně často tj. několikrát denně a z reklamy na Továrníka mám pocit, že je tady už příliš dlouho a pokaždé když tuhle reklamu vidím, tak si upřímě přeji, aby už byla pryč. Zkoušel jsem se zamýšlet nad tím, proč mi vadí zrovna tahle konkrétní reklama, ale nic kloudného mě nenapadlo, kromě té délky.

Rád bych ještě pro úplnost dodal dvě věci. Neodsuzuji reklamy obecně z pouhého principu a tady na ZH si víc než kde jinde uvědomuji jejich smysl a význam. Za druhé, i přes negativní recenzi, kterou jsem na Továrníka napsal si uvědomuji, že spousta hráčů může tuto hru považovat za zábavnou a kvalitní.

Přesto všechno co jsem napsal, tak nechci rozpoutat nějakou nepřátelskou debatu. Spíš by mě zajímalo jak to vnímáte vy ostatní, kteří na ZH chodíte často? Máte také svou antireklamu? Případně by mě zajímalo kterou a z jakého důvodu si myslíte, že vám tahle reklama vadí.

Dík moc za odpovědi a názory. (Vzhledem k citlivosti zvoleného tématu prosím všechny, kteří se do diskuse zapojí o udržení věcné roviny.)
4.11.2010 15:06:00

reklama
no me zrovna ta reklama na tovarnika vadi jen na pul. Nema rad reklamy ktere moc blikaji a nebo se moc hybou (reklamy na webu). Na druhou stranu si reklamu ktera neni nijak kriklava rad prectu nebo na ni kliknu a mrknu se co mi firmy nabizi :))

4.11.2010 15:11:42

Reklama
Mě trochu děsí velikost továrníka. A hlavní problém je to neustálé přeblikávání. Na druhou stranu, bez reklamy by nebyly ZH. Navíc občas na ně kliknu a kouknu co kdo nabízí a popřípadě koupím.
Ale továrník mě svýh hýbáním ruší a z principu ho nechci bloknout.

4.11.2010 15:14:05 | Upraveno autorem (porovnej)

blikání
Myslím, že jste uhodili hřebík na hlavičku. To blikání mi u téhle reklamy také přijde hodně agresivní.

4.11.2010 15:17:20

Duck duck go
Když už sme u pomlouvání reklam, tak mě teda vadilo krásné české slovo "ducková" v reklamě na Duck duck go.
Ale jinak je to těžký, bez reklam by to tady opravdu fungovat nemohlo ...

4.11.2010 15:28:02

uzitecnost
no ja myslim ze tahle diskuze by mohla byt velice prospesna pro lidi kteri ty reklamy delaji ... treba ji priste udelaji lip a nas zaujme

4.11.2010 15:31:02

reklamy
No "továrník" mi nepřijde jako nějak extrémně agresivní reklama (žádné prudké barevné přechody, extrémní blikání), jsou i mnohem horší (ty se naštěstí zatrolenkám vyhýbají). Nicméně pokud ti to vadí vadí, není nic jednoduššího, než použít AdBlock (má ho v nějaké formě firefox, opera i chrome) a reklamu ze stránek jednoduše odfiltrovat. Může se ale lehce stát, že tak zamezíš zobrazení i něčeho, co bys vidět chtěl...

Mimochodem, velikost reklamních bannerů je standardizovaná, takže "továrník" za svoji velikost moc nemůže...

Edit: Konečně mi naběhl ten továrník místo pandy. Hlavní problém tam je, že mezui prvním a posledním snímkem smyčky není plynulý ale ostrý přechod. Kdyby byl ten přechod plynulý, tak si toho 90%lidí ani nevšimne.

4.11.2010 15:31:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Morthe
Já myslela velikost té postavičky, která se tam objevuje. A reklama mi přijde udělaná jak powerpointu, kdy bylo moderní, že na obrazovku přilétalo jedno písmenko po druhém.

4.11.2010 15:34:05

Sappho
Létající písmenka v prezentacích je zlo... ovšem hezky zpracovaná, vkusná a rozpohybovaná reklama ve flashi nebo gifu je něco jinýho. Reklama vydělává tím, že přitahuje pozornost a to pohyb (někdy bohužel) dělá.

4.11.2010 15:38:22

rbx

ad Tovarnik
nevim, me prijde ta reklama naprosto v pohode. Je vkusne udelana, neni ani trochu agresivni a ten ostry prechod na konci je nutny z technologickeho hlediska, protoze kdyby se to melo prolnout zase zpet do pocatecni faze, aby byl zajisten plynuly prechod, tak strasne naroste datova velikost toho GIFu. Pro animovany GIF obecne neni dobre prolinat velke plochy, to je jeho smrt a z 20kB banneru je pak klidne 100kB, zvlast v takto velke plose.

Takze suma sumarum> Tovarnik mi nevadi, spis bych jako prodejce inzeroval nejakou atraktivnejsi hru, nez je zrovna toto, ale to neni predmetem diskuze.

4.11.2010 15:44:33 | Upraveno autorem (porovnej)

...jaká reklama?! :)
Tak já jsem na ZH hodně často a po pravdě řečeno reklamu vůbec nevnímám. Nějak vnímám jen slova jako "výprodej" nebo "sleva" :-) a jinak jsem ani nevěděla, kterou reklamu myslíš, musela jsem si ji pustit.
Doporučuju Ti zmenšit si okno prohlížeče :-D

4.11.2010 15:50:33

rbx
Ale továrník je zrovna myslím SWF, nikoli animovaný GIF... k nárůstu velikosti sice dojde, ale vzhledem k celkové velikosti by nárůst neměl být nijak markantní.

4.11.2010 16:03:17

reklama
No podobně jako ikri jsem si zvykl reklamu nevnímat, a když zajistí zatrolenkám, aby měly dost peněz na lepší a lepší vývoj a samotné přežití, tak jen houšť.

Ale musím říct, že jedna věc (byť se nejedná přímo o samotnou reklamu, ale jen o jakýsi propagační doplňkový obrázek) mě opravdu znechutila. Konkrétně obrázek u Ušáků a paroháčů takového toho komiksového ražení, kdy "chlápek odcházející od stolu..." atd. Myslím, že takovéto cílené zaměření na úplně nejprimitivnější stádové chování typu "kdo není s náma, je proti nám" je trochu nedůstojné (a hodné tak max. nějakých puberťáků).

4.11.2010 17:28:14

prebio
Ano! Mě ten obrázek úplně znechucuje, jelikož tento styl her opravdu nemusím, ale ne proto, že bych vypadal jak blbec, ale protože mě prostě nebaví a nepovažuji je za hry. Jsem rád, že v tom nejsem sám.

4.11.2010 17:29:58

rbx

Morthe
Ha! To je ale klamani telem! To me nenapadlo, ze takto primitivni banner muze byt udelan ve flashi. :-) Takze to co jsem rekl, to plati, ale pro GIF bannery. Tady to neplati a udelat to mohli. Zase tolik prace to neni.

4.11.2010 17:34:19

Mě teda ...
.. ten Továrník nevadí vůbec. Ani jako hra a už vůbec ne jako baner.

4.11.2010 17:58:21

DD

nevadi
V podstate mi tu nevadi zadna reklama. Tedka jsem si dal par refreshu aby dostal tovarnika a nijak mne to zasadne neirituje. Vice mene tu reklamu tady ignoruju, obcas na nejkou kliknu ale myslim ze je naprosto v pohode narozdil od jinych webu a reklam.

4.11.2010 18:13:18

Údiv
Teda já se fakt divím, na jaké téma je člověk schopen vytvořít téma. V dnešní době,kdy je internet plný reklam se pozastavovat nad jednou z miliónu. Navíc na deskovou hru na serveru o deskových hrách. Teda co ty budeš dělat až tady jednou bude reklama na granule pro psy, to mi není jasné. Jinak malá rada. Očima se dá pohybovat a když se na něco nechceš dívat, dívej se o pár centimetrů jinam :) Na závěr jen to, že jestli ti ta reklama vadí, tudíž tě zaujala a tudíž to je hodně dobrá reklama.

4.11.2010 18:52:55 | Upraveno autorem (porovnej)

lol... Reklama na granule pro psy :-)
Toho bych se nerad dožil, že by se tu taková věc objevila :-)

4.11.2010 21:18:13

PJ

Reklama OK
Schválně jsem si jí pustil v IE a nemám s tím problém. Patří k těm lepším. Na rozdíl od duchaplných rad o uhýbání očima existuje i elegantnější řešení již zmíněné v diskuzi...

4.11.2010 21:21:01

skyfire
To je přesně to co jsme myslel tou poslední větou v závorce a čeho jsem se chtěl vyvarovat.

Asi nejlíp to uchopil trohat, když napsal větu, "když už jsme u toho pomlouvání reklam".
Škoda, že mě to nenapadlo dřív. Vnáší to odlehčení daného tématu, které jsem měl na mysli, ale bohužel mě nenapadlo, když jsem diskusi zakládal.

5.11.2010 07:38:29

skyfire
A ještě jedna připomínka. Myslím, že se tady řešili už větší prkotiny a než ta má. Mě zajímalo i jakým směrem se tahle diskuse bude ubírat a jaké nápady a podněty z toho nakonec vzejdou.

5.11.2010 07:40:40

to Parxel
Neblázni.. téma mě zaujalo. :)
Já a reklamy... no.. na TV na ně musím občas mrknout abych dokoukal ten krvák ale jinak mě naprosto nazajímají a to, že trpaslíci už nevydrží na zahradě mě nijak netrápí. :) Ale tady na ZH beru reklamu spíš pozitivně.. jak bylo napsáno, že pomáhají webu to jest ok... A když někdy vidím reklamu na hru která mě zaujala tak se rád mrknu.
Továrník, ač mě hra zklamala, mi nevadí ale nějak si nemůžu zvyknou vidět reklamu na filmy. Ani nevím proč... :)

5.11.2010 08:18:56

Reklama
Můžu říct, že co se reklamy týče, jsou ZH naprosto kultivovaným webem s vybranými reklamami, které souvisí s obsahem webu, nejsou nijak agresivní a narozdíl od jiných webů si tady na ně občas i kliknu.

Zrovna reklama na továrníka mi nevadí naprosto v ničem, kdyby takhle decentní byly všechny reklamy na netu, bylo by nám při jeho brouzdání mnohem lépe než teď. ;-)

Obecně lze považovat přehršel reklamy za nutné zlo, ale tady je beru ve všech směrech jenom jako přínos a žádné námitky nemůžu vznést.

P.S.: Jestli se k těm granulím bude dávat zdarma i nějaká hra, proč ne? :-D

5.11.2010 08:19:04

chuck norris
v reklamách na operátora nemá chybu - je jih 5 a jsou i na internetu, jukněte na to

5.11.2010 08:52:15

Reklama
Mě osobně také reklama nevadí a ani tato hra. Ale stotva jsem to napsal, ejhle, objevila se reklama jiná. Krásný kolibřík s pandou jsou docela příjemná podívaná.

For Skyfire: Jak jsi přišel zrovna na granule pro psy? Tak to by mi snad vadilo míň, jak nějaké erot. pomůcky.Už z toho důvod,že jsem taky velký "psíčkař". :-)

5.11.2010 20:08:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Tang Garden anglicky
Tang Garden anglicky
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 9 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas