Prodlužování aukce o den

Zažívám v aukcích takový nešvar a to je navyšování ceny v posledním dni o minimální částku. 

Rozumím pointě, že by měli mít všichni čas na to zvednout své příhozy pro lidi co o to mají zájem, ale třeba včera se mi stalo, že někdo přihodil do aukce 2 vteřiny před půlnocí 23 korun. A stává se to celkem pravidelně. Je to taková taktika, která nemá za cíl vydražit hru na férovou cenu, ale utahat lidi v aukci na minimálními příhozy.

Dokonce jsem zjistil že ten stejný uživatel mi tohle udělal už podruhé. 12 vteřin před půlnocí přihodil 13 korun.

 

Velmi hezký systém má Aukro. Zadám hodnotu kterou jsem ochoten zaplatit a příhozy probíhají automaticky. 

Případně pokud je aukce prodloužená o 3 dny tak v posledních 2 hodinách umožnit přihazování/prodlužování pouze lidem kteří se již akce účastnili případně o nějakou rozumnou částku a ne prodlužovat aukci za 10 korun o den. Zkrátka zabránit tomu aby lidé kazili aukce tímto umělým prodlužováním. 

 

30.3.2022 11:13:10

mh

@Miner 

Ano, ale výsledek takové “aukce” je nakonec to, co jsem napsal já ve svém příspěvku (akorát místo +1 to je + “můj maximální příhoz”). Tudíž se to dá spočítat na konci aukce bez toho, aby tam “šaškoval” nějaký automat a hrál si na přihazování. Nebo se pletu?

7.4.2022 14:50:38

@mh pleteš se.

příklad:

V aukci je aktuální cena 215 Kč.

Zájemce A zadá 500 Kč jako svoje maximum, ale automat přihodí jenom nezbytné minimum, tedy cena bude (řekněme) 230 Kč.

Zájemce B nastaví také 500 Kč, ale automat vyhodnotí, že zájemce A toto zadal dříve. Nová cena bude 500 Kč, zájemce A jako nejvýše přihazující.

Zájemce B přemýšlí, jestli dá více…

Zájemce C nastaví svoje maximum na 600 Kč. Automat vyhodnotí jako 515 Kč.

Zájemce B se rozhodne a nastaví své maximum na 550 Kč. Automat vyhodnotí jeho maximum a doplní hned jako novou cenu 565 Kč od zájemce C….

 

Jasnější? Prakticky to umožní nastavit zájemcům jejich top ceny bez obavy z toho, že přihazují zbytečně moc. Toto je funkce, která zde chybí a IMHO to vedle k ne-kultuře minimálních příhozů.

Poprvé jsem takto přihodil na první dobrou 800,- Kč (před lety) a od té doby si to o to více rozmýšlím. Ale zase mi přijde zbytečné přihazovat po 5 Kč, speciálně u hry, která bude stát nakonec zcela jistě o 500 Kč víc, než je aktuální výše.

7.4.2022 15:11:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Takže když ve 23:59 změním svoje maximum….:-)

7.4.2022 15:38:36

mh

@peca007 

Pokud budou v aukci jenom automaty, pak se nepletu. Výsledek na konci bude takový, jaký jsem napsal, protože ty automaty to nakonec na ty maxima vyšponují. 

Bude samozřejmě záležet na tom, jak často takový automat poběží, jestli jednou za minutu, jednou za pět minut, za čtvrt hodiny atd. Pak by se samozřejmě nemusel k té maximální hodnotě vůbec dopracovat a skončilo by to někde na půli cesty.

Navíc může hrát roli pořadí, v jakém se budou ty jednotlivé automaty vyhodnocovat, protože jeho změna může mít vliv na to, kdo nakonec bude vítězem.

Nevím, ať je to, jak chce, vidím v tom spoustu problémů a situací, které nemám jako přihazující pod kontrolou. Já osobně bych tedy spíš na provozovateli reklamoval, že nějaký automat zpracoval moje požadavky pro mě nevýhodně, než to, že mě nějaký skutečný člověk přehodil těsně před koncem.

A tím s tématem “automatického přihazování” končím.

7.4.2022 15:39:54

@mh > Nechci psat litanie. Projdi si jednu aukci na aukru a bude ti to jasny.

@Duirin > Proto pisu, ze to pomuze vsem. Ty jen rikas, ze chces neco, co moc lidem nepomuze a musej se posnazit.

7.4.2022 16:25:56

@mh stále jsi to nepochopil. Neber to jako nějaký program, který za tebe přihazuje(třeba jako ebay snipe).  Prostě dáš své maximum, ale můžeš koupit i za míň když nikdo nepřihodí. 

Na aukru jsou dva časové údaje pokud zadaš maximum. Aktuální příhoz(z tvého maxima) a čas kdy jsi zadal své maximum. 

 

 

7.4.2022 16:56:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Pokud by se pouzil bot pro prihazovani, tak i vysledna cena, za kterou se bude dana hra drazit, bude stejna jako doted pri stavajicim systemu (tedy maximum druheho nejvyse prihazujiciho + nejaka [treba minimalni] vyse prihozu). Jediny rozdil je v tom, ze vsechny ty minimalni prihozy, ktere kazdy prodlouzi aukci o 24 hodin, by se provedly najednou (klidne v ramci jednoho prihozu) najednou.

Ne ze bych tuhle zmenu vyzadoval, jsem spokojeny i se soucasnym stavem (ale zas nejsem prilis velky nebo uspesny ucastnik aukce), jen jsem chtel poukazat na to, ze zakladni mechanismus aukce by se nemusel menit, jen by se pridala navic tato moznost - ktera by navic ani nijak neovlivnovala lidi, kteri o ni nemaji zajem.

7.4.2022 17:29:16

Pro příznivce automatického přihazování:

Na aukru svého času jsem vypozorval následující postup:

  1. Zadám své maximum na 1000,- Kč, aktuální cena je 200,- Kč a jsem výherce.
  2. Objeví se přihazující X, několikrát přihodí, než přeskočí moje nastavené maximum.
  3. Přihazující X je na svou žádost zrušen a vyrušen z aukce prodávajícím, aktuální cena je 200,- Kč a jsem výherce.
  4. Objeví se přihazující Y a přihodí 999,- Kč. Aktuální cena je 1000 Kč a jsem výherce. JUPÍ.
  5. (Jistě jste všichni pochopili, že prodávající, přihazující X a přihazující Y jsou jedna a tatáž osoba.)

Takže postup proti tomuto je do aukce přihodit 200,- Kč, aby ji prodávající nemohl zrušit bez příhozu a pak čekat do poslední půlminuty před ukončením aukce a loupnout tam svoje maximum 1000,- Kč a doufat, že nikdo další tu věc taky regulérně nechtěl za víc.

Oproti tomu na zatrolenkách by vám přišlo blbé rovnou přihodit těch 1000 Kč, s automatickým přihazováním ovšem přihodíte taky těch 1000 Kč, akorát máte pocit, že by mohlo stačit míň.

 

7.4.2022 17:54:49

Jasne, ruseni prihozu je nesmysl, to uz vime. Ale po prihozu pulminutu pred koncem tady nasleduje prodlouzeni o den, coze je v poradku, tudiz tato strategie neni validni a aukce by byly cilove kratsi. 

 

7.4.2022 18:06:03

@mh - nepochopil. Možná i díky mému použití slova “automat”. On tam totiž žádný automat, robot, nic takové neběhá. Prostě se při zadání částky vzájemně porovnají maximální příhozy nastavené všemi zájemci. Kdo dal nejvíce (při rovnosti první takový v čase) vyhrává a je uvedený jeho příhoz. Technicky se do seznamu příhozu vypíší i ostatní účastníci, aby tam nechyběli, ale jenom jedním nejvyšším příhozem.

@Hike - jakože si někdo přihodil na vlastní aukci z jiného účtu? Tak to je blbé no, to se těžko ošéfuje. Vždycky to může udělat kamarád(ka). To jsme tam kde jsme byli.

 

Takže teď to jenom zdokumentovat, vyvěsit jako poučení k pravidlům bazaru. Diskuse zjevně nikam nevede a do roka je tu nová taková. :)

7.4.2022 18:16:37

@peca007 Takže klasická obálková metoda…

 

7.4.2022 23:29:56

Oceňuji pokus o prodloužení diskuze krátce před půlnocí.

--------------------------------------
Deskoherní Inkvizitor
Zakládající člen hnutí "Jednorožce s duhou do záhlaví Zatrolenek"

8.4.2022 12:52:49

Automatický bot má také jednu nevýhodu - nefunguje, pokud je nějaká hra v aukci dvakrát (nebo i víckrát) v jeden čas. Se současným systémem, pokud dva lidé draží tu samou hru, tak přihodím v jedné aukci a pokud jsem tam přebit, tak se pak podívám která z těch aukcí je zrovna na nižší ceně (s nějakým započtením kvality hry) a přihodím tam. Možná to bude ta samá aukce, možná to bude ta druhá.

8.4.2022 14:29:53

Jsem tu nový, tak jen rychle k prvním dojmům. Prodlužování aukci považuju za nutný. Asi bych volil jiný konec aukcí než o půlnoci, ale problém to není. Je hodně annoying, že se minimálním příhozem prodlouží aukce o 24h, ale to bych asi neměnil. Takovej můj rychleji nástřel řešení by bylo, aby se minimální příhoz scaloval s celkovou částkou. Už docela dlouho se snažím vydražit hru a každý den s “protihráčem” :D přihodíme každej svejch 25,- takhle už jsme to zvedli o ~400,-. Působí to nekonečně a kdyby minimální příhoz postupně stoupal, myslím že by to všichni účastníci ocenili. Ale můžu se plést :)

8.4.2022 15:03:58

@skellen - nic ti přeci nebrání přihodit více, než minimum. Mrkni, kolik ta hra reálně stojí a prostě tam hoď kolik uznáš za vhodné. Tech 400,- jsi tam mohl hodit hned, pokud je jasné, že cena půjde výš. :)

8.4.2022 15:08:05

@peca007 chapu připomínku a dává mi i trochu smysl, ale už teď jsme myslím nad cenou nové hry, která je bohužel jinak nedostupná. Odhadnout tedy reálně hodnotu je nejednoduché a proto jedem oba tenhle opatrný, ale zdlouhavý režim. Zas takový problém to není, akceptuju nastavení tak jak je, jen by se mi víc líbilo jak jsem navrhl. A změnit minimální příhoz není to samý, jako přihazovat po větších částkách, to je myslím jasné

8.4.2022 15:17:17

@skellen V tom případě si musíš sám v sobě nastavit, jakou ta hra má cenu pro Tebe / na kolik se necháš vyhecovat. Takhle zkrátka aukce fungují. A pokud jedete oba dva “opatrný styl” co nejmenšího příhozu, tak tomu podle mě ani vyšší minimální příhoz nepomůže. Aukce je svým způsobem i psychologická přetlačovaná a přihazování po minimu je podle mě to nejhorší, co vlastně můžeš udělat. Když částku zvedneš o řekněme 25 Kč, tak si soupeř (často i opakovaně) řekne, že těch dalších 25 Kč tam ještě přihodí. A ještě. A ješte. Když ale zvedneš o řekněme 100 Kč, tak už to najednou pro protistranu vypadá jinak, protože i když zase přihodí jen 25 Kč, tak musí ale vlastně přidat i tu stovku od Tebe. A tady už jsme pak zase u toho, na kolik si tě hry ceníš, na kolik jí chceš.:-)

8.4.2022 17:17:37

@Zoid nechtel jsem rozpoutat diskuzi, ale nedá mi to. “Nastav si kolik za to chceš dát” a “je to psychologická hra” jsou za mě tvrzení, který si rozporujou. To první jednoduše není pravda/nefunguje, je to hra, je to klasická chicken game o tom, kdo první ustoupí. Ze stejnejch důvodů, proč není minimální příhoz 1 koruna, by IMHO neměla být ani 25 ani jiná fixní. Protože se stoupající celkovou ta minimální postupně devalvuje s teoretickou limitou v nule. Zvolení 25 místo 1 to přiměřeně řeší, ale principiální problém zůstává. Pokud to lidi v rozhodujících pozicích vyhodnotí jako problém nedostatečně velkej nebo nesouhlasí ať s ním nebo s mým návrhem, tak jsem s tím v pohodě ;) víc už k tomu psát nebudu, ať se zbytečně neplní diskuze

8.4.2022 17:39:35

@skellen  jen technicka - zda se ze nevis, ze prihozy za korunu tu jsou! A take, ze se stoupajici cenou minimalni vyse prihozu stoupa. Takze pokud chces o necem, tak maximalne o vysi rustu minimalniho prihozu.

8.4.2022 18:21:20

@Block ok, moje chyba. Účastnil jsem se zatím jen 4 aukcí a vždy byl minimální příhoz 25. Pokud je to jak píšeš, tak nic co jsem napsal není relevantní a všem se omlouvám, že to četli :)

9.4.2022 01:34:11

koukám 10 lidí 10 názorů :) Mno raději možná nechat tak jak to je :) Kruh se uzavřel

12.4.2022 10:32:35

Jsem rád, že jsme se tu všichni nakonec shodli na tom, že zdejší systém bazaru je spravedlivější než jiné systémy. Aukci vyhraje ten, kdo přihodí nejvyšší konečnou částku. A o tom aukce je.

Děkuji všem ;-)

13.4.2022 06:57:05

No, co si budem, ještě by si to zasloužilo ty 2 příspěvky, aby se to zakulatilo na krásných 150 krásných příspěvků mlátící slámu :)
 

edit: jupíí

13.4.2022 07:44:13 | Upraveno autorem (porovnej)

@holysock  on to někdo počítá?… a zadarmo?… k nevíře :-D

13.4.2022 12:23:43

@holysock Tak teda přidám ten 150tý, aby bylo spravedlnosti učiněno za dost. ;-)

 

13.4.2022 15:33:30

Vybíráme z Bazaru

Descent Hiers of blood
Descent Hiers of blood
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas