Nový výpis her?

Chtěl bych předělat výpis her na poněkud hezčí a s vyšší informační hodnotou. Návrh mám hotový, pár lidí se již vyjádřilo (vlastně pouze pozitivně), takže co vy na něj?

Můžete mrknou zde: http://www.zatrolene-hry.cz/temp/vypis-new.png

A neřešte prosím faktické nesmysly, údaje o hrách jsou jen ilustrativní, aby bylo vidět, jak by celý výpis vypadal..
28.12.2010 16:02:39

vypis her
super je nazev + hodnoceni. Co mi ale vubec nesedi je to, ze se v seznamu her objevuje i jeji komplet popis. Spise by mi sedlo, kdyby vedle hry byla uvedena jakasi kategrie - war gamesa, strategie, takticka, civilizacni, budovatelska, party hra, kooperativni a pod.

29.12.2010 21:43:11

Ringo
ak chceš hľadať konkrétny typ hry, určite nebrowsuješ všetky hry a nehľadáš v popise"ekonomická", zvoľ si typ hry v políčku "Herní kategorie:" a nájde Ti hry daného typu

29.12.2010 21:50:05

acedrac
no, mas pravdu, otazkou tedy je, zda vubec vkladat jakekoliv popisky do katalogu, zda by nestacil jen nazev a hodnoceni, protoze vse ostatni se clovek dozvi po rozkliknuti polozky a jakekoliv informace v katalogu, nez je nazev + hodnoceni, mi prijdou docela zbytecne a zneprehlednujici.

29.12.2010 21:52:47

ringo
no mne by sa páčil názov hry, rok vydania, hodnotenie hráčov ako odkaz, počet hráčov , základná hra/rozšírenie, herný svet a link na obrázky :)

29.12.2010 22:17:51

Joe

Zeus
Súhlas s predchodcami. Ak dať aj popis, tak potom len v rámci možnosti rozkliknutia danej hry v rámci zoznamu (inak nie). Tak by bol zoznam hier prehľadný a zároveň si záujemca môže nakrátko rozkliknúť niektorú hru bez toho, že by sa tam musel priamo presúvať.

29.12.2010 22:45:09

acedrac
ted predpokladam, ze to myslis v nadsazce, protoze i ten pocet hracu si muzes nakliknout v tech predvolbach, stejne jako kategorii hry, kterou jsem tam chtel v tom seznamu ja:-)

29.12.2010 22:52:50

Ringo
jasne :), to som len napísal, čo si prvé pozerám u hry ja, samozrejme ten zoznam hier by ma byť v prvom rade prehľadný a nezahlcovať informáciami

tak ako je upravený teraz sa mi páči ten popis mi vôbec nevadí, mnohokrát začnem hru pozerať detailnejšie práve vďaka pútavému popisu,
ALE ešte by to chcelo, aby to hodnotenie bolo rozkliknuteľné ako v profile hry, že si hneď pozriem, kto ako hru ohodnotil :)

30.12.2010 10:19:04

Zeus
Mě tohle náramně vyhovuje, jen bych do takto rozšířeného seznamu uvedl k hrám i další herní kategorie (když hledám např. deskovou, kooperativní hru s vývojem postavy tak by se člověk z toho rozklikávání zbláznil...).

A podobně jako je to třeba ve vyhledávání kusovek M:tG na cernyrytir.cz moznost zobrazování současného (nebo současnému podobného) jednoduchého seznamu her jen s hodnocením, a pro lidi jako jsem já možnost zobrazování tohoto nového, i s popisem, logem lokalizátora a se vším všudy ... Jinak bude cestou vždy jen nějaký kompromis, který v podstatě nebude plně vyhovovat nikomu. Si myslím...

30.12.2010 13:46:59

Polylux1
preto si vždy keď hľadáš konktrétny typ hry a herný svet zvolíš tieto položky pri vyhľadávaní nie?
načo to má byť pri každej hre?

30.12.2010 13:53:48

Novy vypis
Musim souhlasit s Merlinem, je to neprehledne a clovek aby si kolecko u mysi vykroutil. Ty hvezdicky uprostred mi take prijdou divne...

30.12.2010 13:56:56

aneken
skús si refreshnut ZH, mne ich zobrazovalo v strede, ale už vyzerajú dobre teraz sú normálne na začiatku riadku

30.12.2010 14:54:12

acedrac
Aha, diky, tak tohle uz je lepsi;)

30.12.2010 15:00:27

acedrac
To jistě:-) Ale umožňují vždy zadat jen jednu možnost. Pokud chci kartu která je deskovou a zároveň kooperativní (a zároveň co já vím ještě), což podle mě není žádné hnidopišství, tak musím každou hru nalezenou v sekci kooperativní (jsou jich tři plný stránky) rozkliknout a pak zteprve prozkoumat, jestli se shodují v dalších aspektech, spadajících do jedné volby "herní kategorie"...

Tohle mi vážně přijde nešikovný, buď to vyřešit tím, že v "herních kategoriích" budu moct zadat víc než jednu podmínku, nebo aspoň u každé hry v takto podrobnějším výpisu uvést všechny herní kategorie, do kterých hra spadá.

30.12.2010 15:47:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Polylux1
to áno, mohlo by byť na zvolenie viac vlastností hľadanej hry ako píšeš

30.12.2010 16:00:04

rbx

nelibi
nebrblam tu prilis casto, ale me se to vubec nelibi. Je to takove neusporadane, zbytecne roztahane. Stacilo by dat pod popis hry jeden radek a v nem:
Hodnoceni: **** (hodnotilo xx uzivatelu)

edit: aha, taky jsem se nachytal na refresh. Tak jak je to ted, je to super.:-)

30.12.2010 19:35:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Obrazek
a co zobrazovat maly obrazek hry? text by mohl byt kratsi, klidne jedna veta. logo zbytecne.

30.12.2010 20:04:02

popis
co takhle nezobrazovat popis a dat ho jako alt text odkazu? Kdo bude mit zajem najede mysi nad odkaz hry a popis na nej vyskoci. Na loga jsem zmenil nazor, klidne bych nechal , ale urcite bych zmensil velikost na cca 10px na vysku. Dosavadni loga pusobi dominantne.

11.1.2011 06:02:53

Warfary
Technická: Ikonka, co se zobrazuje v záhlaví tabu má 16x16 px. Kdyby byly na stránce loga o velikosti 10px na výšku, tak na nich neuvidíš zhola nic ;)

11.1.2011 08:30:42

je to pekné, ale...
Komu je ten katalóg určený?
a) ľuďom, ktorí aktívne prispievajú na Zatrolenky a tým, ktorí majú dobrý prehľad v hrách
Potom by to stačilo bez popisu. Doba hrania by však mala byť vypísaná. Logo nám je pomerne fuk - aj tak často máme hru od pôvodného vydavateľa a nie jej českú mutáciu.
Čo si myslím, že by sme chceli vidieť je počet hráčov, doba hrania (kvartily sú fajn nápad, ale čo s hrami, ktoré nikto nemá uvedené, že ich už hral a ako dlho to trvalo - sú tu také?), kategória hry (strategická, vojnová, kartová, ... - môže byť u jednej hry aj viac), odporúčaný vek, hodnotenie. Ak som na niečo zabudla, ospravedlňujem sa.
b) človeku, ktorý sa moc nevyzná a hľadá pre seba hru
Popis je dôležitý. Aj logo, lebo si to zrejme ten človiečik bude chcieť kúpiť. Takže aj u Shadows by som logo dala. Ale rovnako dôležitý je obrázok krabice. Možno to je človek, ktorý si hru pamätá zo silvestrovského hrania u kamaráta a viac ako názov má v pamäti obrázok krabice. Asi nepotrebuje text "samostatně hrateľné", skôr by potreboval odlíšiť rozšírenia. Teda na spodku popisu by asi uvítal tlačítko (link) s názvom "možné rozšírenia". Ostatné veci sú mu fuk. On hľadá zatiaľ iba tú hru, čo videl u kamoša, o ktorej mu kamoš rozprával...
c)a teraz ten priemer z uvedených extrémov (tento človek nejaké hry má, nejaké hráva)
Určite bude chcieť popis. On sa prišiel informovať o viacerých hrách a nechce sa mu stále preklikávať. Potrebuje počet hráčov, dobu hrania, či to je rozšírenie alebo samostatná hra, hodnotenia iných, kategórie (viď v časti a). Tiež nepohŕdne obrázkom krabice - veď ešte stále sú aj kamenné obchody a ľudia, ktorí najradšej nakupujú v nich. Podľa obrázka sa potom ľahšie orientujú. S tým je spojené aj logo.

Teraz si urobte sumár, čo sa nachádza aspoň v dvoch častiach a, b alebo c. To by to malo podľa mňa obsahovať.

PS To logo je ako päsť na oko, ale zrejme je to záležitosť podpory stránky. Dokážem si iba predstaviť, že by ho nahradil text "CZ vydavateľ: MindOK" a pod.

11.1.2011 09:38:46

PJ

V mnohém souhlasím s dilli...
...a nebudu dopodrobna rozebírat v čem (nejvíc se však přimlouvám za obrázky krabic), ale měl bych takový návrh, zda by nebylo možné v uživatelském nastavení si zatrhnout volbu zobrazit:
a) stávající seznam
b) starý kompaktní seznam

11.1.2011 11:09:35

zeus
Nedaly by se přidat náhledy krabic? Mám trochu víc obrazovou paměť jak textovou a tak na ten seznam působí trošku těškopádně a špatně se v něm orientui, obzvlášť když se teď na obrazovku vejde méně textu a musím více používat kolečko :(

20.1.2011 18:26:12

Vybíráme z Bazaru

Archipelago DE
Archipelago DE
Akt. cena: 21 €
Končí za: 10 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas