nová blbinka v sekci Hráči

Tak jsem do sekce Hráči přidal novou blbinku, která ukazuje, kolik je v jednotlivých krajích ČR a Slovenska hráčů. Čím tmavší barvička, tím více registrovaných uživatelů ZH v daném kraji je (a má uveden tento kraj ve své registraci).

Nejvíce nás je v Praze, následuje Jihomoravský kraj (Brno) a Moravskoslezský kraj (Ostrava).

Současně pokud máte svou lokalitu v registraci uvedenou, uvidíte na mapce červenou figurku, kde jste :-)

A příště už se vrhnu na něco serioznějšího...

PS: Asi to nebude fungovat s prohlížeši Internet Explorer. Napište prosím, ve kterém prohlížeči vám to funguje/nefunguje (pokud to již někdo před vámi nenapsal dříve :-)
18.6.2010 17:48:29

to Zeus
No zkus trošku pošpekulovat, protože to mi tam fakt chybí. Nejde tak ani o to, že bych tam musel napsat "Franta od vedle", ale přínosné by bylo, třeba "manželka", "děti", atd. atd. To už je celkem dost vypovídající informace, že hru třeba hrál někdo, kdo není až takový hráč. O těch volných textech fakt pouvažuj, protože mě se moc nelíbí aplikace, které mne nutí vybrat něco z číselníku a neumožňují mi napsat něco, co v číselníku není. Z programového hlrdiska je samozřejmě číselník jednodušší než jakýkoli volný text.

20.6.2010 21:25:53

Ufff...
Tak už to nějak funguje celé. Takže můžete ozkoušet i ukládání do DB a výpisy.

Chybí: provázání s účty uživately, stránkování zápisů, detail zápisu pokud je uveden (kde bude i palcování a komentáře).
Chyba: Zdá se mi, že pokud uživatel přidá sebe mezi hráče, tak se nějak neuloží.

20.6.2010 21:26:18

to kren
Mno, já taky dělám v IT, dokonce i s nějakými experimentálními věcmi, protože jsem stále na univerzitě, a už se mi hoooodně dlouho nestalo, že by po mě něco chtělo nový hardware nebo nedejbože novější verzi nějakého software. A to pořád ještě běžím na XPčkách (kdyby MS nesekli Win98, tak snad ještě pořád běžím na nich, byl to krásný systém ;-) ) a systém jsem už dva a půl roku nepřeinstalovával (není čas na hluposti :-) ). Asi se pohybujeme v nějakých dost odlišných odvětvích, jak to tady tak čtu.

20.6.2010 23:23:39

to Kadaver
Třeba Visty sami o sobě a software na nich pouštěný ... ale už to prosímtě neřeš.

21.6.2010 07:53:15

to Zeus
Takže jsem přidal svůj první report a mám následující připomínky:

1) Delší víceslovný nadpis se nějak divně zalamuje do více řádků pod sebe. Proč?

2) O tom, že nelze přidat spoluhráče jsem se zmiňoval. Nešlo by to kromě toho systému registovaných hráčů, který máš už udělaný vyřešit dalším polem s volným textem pro neregistrované spoluhráče

3) Chybí tam, jak jsi zmiňoval, že tam bude, možnost zadat počet hráčů (já jsem to řešil do nadpisu, což rozhodně není vhodné, ale jinou možnost jsem neměl)

4) Dávám ke zvážení jestli kromě vlastního textu by nebylo dobré tam dát nějaké preview, které se bude zobrazovat při prohlížení kurzívou a mohly by to být nějaké dvě tři humorné věty charakterizující následně popsanou hru.

5) Nevím jestli to není dodělané, nebo jsem nepřišel na to, jak ten uložený text otevřít a přečíst si ho celý ?

6) Tenhle bod se přímo netýká jen té nové záložky, ale obecně všech editovaných textů. Ke zvážení JAZYKOVÁ VYCHYTÁVKA. V diskuzním fóru na www.kostky.org věnujícímu se stavebnici LEGO je podle mne dobrá vychytávka. Po napsání diskuzního příspěvku je tam tlačítko kontrola pravopisu, kde se otevře okno s mým textem, vyznačenými chybami a překlepy a dá se chybu po chybě opravovat. Mrkni se tam jak to chodí. Pokud by to byl nějaký modul, který by se dal do všech editovaných textů na Trolovi implementovat, bylo by to moc fajn. Ta kontrola pravopisu není povinná, ale když někdo píše delší článek nebo příspěvek, tak se to hodí. Samozřejmě, že se to dá řešit tak, že to píšu třeba ve wordu a pak to po kontrole pravopisu překopíruju. To se ale hodí u článků, ale u běžných reporů a diskuzí by se mi to líbilo přímo.

21.6.2010 10:15:27

Díky za info...
1) Z toho Exploreru jednou umřu (ostatní browsery to zobrazují v pořádku)... Něco s tím udělám, i když kvůli IE zpracím HTML kód.

2) Další pole zatím dělat nebudu, seznam neregistrovaných hráčů můžeš zadat do popisku.

3) Jo, dám tam pole pro celkový počet hráčů.

4) Určitě nebudu dělat. Perex bude cca 200-250 první znaků ze zápisu (nehodlám napsat kompletní CMS :-)

5) To je ten ještě nedodělaný detail záznamu (zamakám na něm snad dnes odpoledne).

6) Prozkoumám, ale zdá se, že bych se musel registrovat, což se mi moc nechce...

21.6.2010 10:55:24

to Zeus
Tak ty mi tam políčko pro neregistrované hráče nepřidáš! Ty jsi tedy zlý, despotický bůh ... a nemám tě rád :(.

Poslal jsem ti soukromě moje přihlašovací údaje na ten web, ať se nemusíš registrovat :).

21.6.2010 11:19:10

Křen - kontrola pravopisu
tato funkce, vzhledem k tomu, které prohlížeče zde lidé používají je možná skoro zbytečná, protože např. mě Chrome Plus červeně podtrhává špatně napsaná slova a pokud se nepletu, tak to umí i Firefox a Opera. Tzn. 2/3 lidí zde tuto funkci již mají.

21.6.2010 11:25:58

to Deth
Není mým cílem opět oživovat diskuzi o různých prohlížečích nicméně tohle okénko nejen, že kontroluje špatná slova a pravopis, ale chybu po chybě ji lze odklepat, jestli opravit nebo přeskočit eventuelně nabízí ze slovníku alternativní výrazy. Takže je velice jednoduchý si projet po sobě text, aniž bych se musel vracet na jednotlivé chyby.

21.6.2010 11:38:21

Křen
rozumím. Takové funkce samozřejmě prohlížeče nenabízejí.

Jinak v žádném případě jsem nechtěl a nechci zde jakkoliv vést diskuzi na téma prohlížečů, nebo operačních systému.

21.6.2010 11:44:33

pravopis
celkem by mě zajímalo, jestli by o to měl zájem kromě tebe (krene) ještě někdo

21.6.2010 11:48:44

PJ

pravopis
Zbytečnost. Špatnou shodu podmětu s přísudkem to stejně neopraví a překlepy řeší prohlížeč.
Raději bych Diovo úsilí napnul jiným směrem (co třeba na podzim rozířené Trolí řády, palcování a komentování obrázků, hodnotící kategorie pro překladatele, atd.)...

21.6.2010 12:03:29

Pravopis
No už se tady mockrát v diskuzi objevilo ex post fůru omluv za překlepy a pravopis v příspěvcích a myslím, že by se tím psaný projev mohl zkulturnit, protože co se někdy objevuje v textu, tak je opravdu dost šílené. jakoby někdo neprodělal ani základní školu (tím nikoho nekritizuju, protože i mě se vícekrát stalo, že mi ujela nějaká "i" nebo "y" a pak když jsem to po sobě četl, tak jsem se styděl, že mne budou mít ostatní za debila).

21.6.2010 12:07:04

to PJ
Za zbytečnost bych to považoval, pokud by to dalo hodně práce. Ale pokud by to byl nějaký jednoduchý modul, který by se dal jednoduše do editace implementovat, tak proč ne. Rozhodně nechci, aby to Zeus půl roku programoval, to rozhodně ne !!!
A na tom webu o LEGU se mi právě hodně líbí, že administrátor dbá o to aby textové projevy byly byly kultivované a nevypadalo to jak u neandrtálců. Čímž rozhodně nechci říct, že tady to jak u neandrtálců vypadá. Diskuze jsou tady mnohem kultivovanější než na jiných webech a to i bez použítí kontroly pravopisu, ale jak říkám, poku to není extra práce navíc, tak proč ne.

21.6.2010 12:11:57

Další návrh - fotografie
Co mi tady ale citelně chybí, možná že ostatním ne. tak nějaká galerie, která by NEBYLA svázána s konkrétní hrou. Prostě fotky různých vychytávek, upravovátek, výrobních postupů, dicetowerů, kostek, zastřihávačů rohů, laminovacích postupů, herních stolů atd. atd. To mi tady DOST CITELNĚ CHYBÍ. Už jsem vícekrát chtěl takovou fotku přidat, ale u hry se ztratí. Kdežto, kdybych si otevřel galerii vychytávek a extra fotek, tak bych to hned našel a mohlo by to pomoct i jiným.

21.6.2010 12:17:03

ještě k té galerii
A ta galerie by mohla být organizována stromovou strukturou, kde o ten strom by se staral administrátor, který by fotky zařazoval (např. uzel dicetowery, uzel herní stoly, uzel výroba karet, atd. atd.). pak by se v tom skvěle hledalo.

21.6.2010 12:20:14

fotogalerie
Tak pro tento návrh zvedám palec. Když se chci podívat na fotky různých udělátek, tak nyní navštěvuji BGG, protože tam tato kategorie je a lehce člověk najde co ho zajímá.

21.6.2010 12:31:31

trohat

Mecenáš trolíků

ad pravopis
pokud by se už Zeus chtěl soustředit na cokoliv kolem pravopisu, tak bych spíš fandil zpětné editaci příspěvků (která ten problém částečně řeší taky)

21.6.2010 12:38:24

to trohat
To už tady byla před časem diskuze proč toto ne.

21.6.2010 12:44:09

Okresy
Teď už nejde vyhledávat hráče podle okresů, nebo jenom zmatkuju? Tahle možnost mi přišla velice šikovná.

23.6.2010 11:27:48

chilli
trošku zmatkuješ. Myslím, že ta funkce byla trošku pozměněna. Do lejblu s názvem lokalita napiš část názvu. A on ti po chvilce vyhodí možnosti. Takže teď můžeš zadávat i města. Ale nevím jak to vyhledávalo předtím.

23.6.2010 11:33:45

Elenistar
Jsem zmatlík, omlouvám se!

23.6.2010 11:39:15

Zebricek
Kdyz oz mame Ondrovo usili nekam napinat, tak bych se primlouval za plnohodnotnejsi verzi zebricku, tech TOP10 zacina byt neudrzitelne nedostatecnych;)

23.6.2010 15:04:54

nejen žebříček nejlépe hodnocených her
Souhlas s Anekenem. Jen bych navýšil všechny 3 žebříčky v kategorii Nej... hry, alespoň na 25 položek.

23.6.2010 19:05:00

Vybíráme z Bazaru

Oath: Kroniky Říše a vyhnanství
Oath: Kroniky Říše a vyhnanství
Akt. cena: 2000 Kč
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas