nová blbinka v sekci Hráči

Tak jsem do sekce Hráči přidal novou blbinku, která ukazuje, kolik je v jednotlivých krajích ČR a Slovenska hráčů. Čím tmavší barvička, tím více registrovaných uživatelů ZH v daném kraji je (a má uveden tento kraj ve své registraci).

Nejvíce nás je v Praze, následuje Jihomoravský kraj (Brno) a Moravskoslezský kraj (Ostrava).

Současně pokud máte svou lokalitu v registraci uvedenou, uvidíte na mapce červenou figurku, kde jste :-)

A příště už se vrhnu na něco serioznějšího...

PS: Asi to nebude fungovat s prohlížeši Internet Explorer. Napište prosím, ve kterém prohlížeči vám to funguje/nefunguje (pokud to již někdo před vámi nenapsal dříve :-)
18.6.2010 17:48:29

PJ

kren
Poslední dobou mám pocit, že jsi tady na všechny zbytečně nabroušenej. Nevím, co tím sleduješ, ale kdyby podobné příspěvky směřovaly na mě, tak by mě spíš demotivovaly k další práci či zájmu o deskovky.

Buďme rádi, že to Ondra někam posouvá. Nevím, proč by se měl zabývat většinovými prohlížeči - zcela logicky se zabývá podporou většiny uživatelů tohoto webu. Tak proč tu snahu podkopávat...

20.6.2010 13:23:19

pro Krena
Absolutne nechapu, proc v posledni dobe volis diplomaticky receno takovy rozladeny ton.

A taky si dost vyprošuji, abys mi vkládal do úst slova, která jsem nikdy nevyřknul. Nikde jsem neřekl, že by byl někdo blbej, kvůli tomu, jaký používá prohlížeč. A to, že nějaký prohlížeč nezobrazuje stránky korektně dle stadardů je prostě v případě MSIE6 fakt a za tím si klidně stát budu (povšimni si ale, že netvrdím, že kdo ho používá je blbej).

A pokud vím, tak tenhle web všechny většinové prohlížeče podporuje. Pouze jedna taková trendy blbina nefunguje necelé 1/3 uživatelů, kteří používají Internet Explorer. A bohužel těm, kteří mají MSIE6 kvůli tomu zdá se nefunguje sekce Hráči. Podotýkám jedna sekce z mnoha a těchto uživatelů je méně než 5% (i když osobně Hammera je mi líto).

A spíš než kritiku (IMHO vcelku mimo) bych uvítal, kdybys mi konstruktivně poradil, jak to v MSIE prohlížečích rozběhat. Protože druhá alternativa je, celou tu funkci vyhodit...

20.6.2010 14:48:29

Kren
Ondra ma pravdu - nikoho neoznacil za blbeho a na IE upozornil vopred. Ak chcem pouzivat aplikaciu, ktora na IE nefunguje (co mimochodom nie je nic neobvykle), nie je predsa problem nainstalovat si aj iny prehliadac.Poznam hodne ludi, ktori prave z tohto dovodu pouzivaju okrem IE este dalsi prehliadac.

20.6.2010 15:06:41

Tak pro klid duše (a hlavně kvůli Hammerovi :-)
jsem zobrazování mapy upravil tak, aby se nezobrazovala v nejběžnějších prohlížečích, které ji zobrazit neumí. Tj. prohlížeče Internet Explorer (resp. prohlížeče, které se jako Internet Explorer identifikují).

Takže i lidem s MSIE6 by již zase sekce Hráči měla bez problémů fungovat, jen tam nebudou mít tu mapku.



20.6.2010 15:14:57

Zeus
Díky za starost, to si snad ani nezasloužím...
Chápu Diův postoj a i když mi ta sekce nepůjde, nezhroutím se z toho a rozhodně sem nepřestanu chodit, spíš se poohlédnu po tom novém prohlížeči, ale když já tomu prd rozumím :)

20.6.2010 15:35:10

to všichni na vysvětlenou
Já už mlčím ... To moje vyjádření:
... "A nemá cenu tady rozviřovat diskuzi o tom kdo je nebo není blbej, že používá ten či onen prohlížeč"...
nebylo Ondro mířeno na tebe, ale byla to nabroušená reakce na příspěvek Sappho, protože nemám tahle vzájemná rýpání FireFox versus IE, nebo Canon versus Nikon, Tučňák versus Windows atd., atd, rád.

A pokud i další část byla brána tak, že jsem měl nepříjemný tón, tak to byla pouze reakce na Ondrovo: "...zbytek má prostě smůlu...", což se mi také zdálo poněkud radikálně postaveno. I když samozřejmě dodal, že nejde o nic zásadního a že, kdyby se to týkalo diskuze, tak by to řešil.

Já prostě obecně nemám rád, když je (a v poslední době se to v IT stává téměř pravidlem) uvedena nějaká novinka, která je zpětně nekompatibilní a jedinným doporučovaným řešením je doporučení "zahoďte co máte a pořiďte si něco nového na čem to funguje". Vzhledem k tomu, že taky bohužel dělám v IT, tak jsem už na tahle jednoznačně postavená doporučení alergický. Je jasné, že technologie jdou neustále kupředu, ale aby si kvůli tomu člověk co chvíli musel měnit vozový park, ať už hardware nebo software, tak to už mne docela vytáčí.

Takže to jen na vysvětlenou, proč jsem reagoval, jak jsem reagoval, protože podobná věc se mi v poslední době stala už vícekrát a jsem už na to skutečně alergický. Něco pustím a hlásí mi to, je to nekompatibilní doinstalujte si blabla ... v tomto programu to nebude fungovat, přejděte na vyšší verzi bla bla ..., je potřeba takový a takový hardware blabla ... Já chci prostě být normální uživatel a chci aby mi něco normálně nějakou dobu fungovalo a ne abych každou chvíli furt něco měnil nebo přeinstalovával nebo doinstalovával.

Ondro vím, že ses k mému rozčílení dostal jak slepý k houslím a hrozně si vážím toho co děláš, to určitě víš a doufám, že tenhle můj názor vědí i ostatní. A možná, že tvoje nová vychytávka mne tak rozčílila už kvůli tomu, že bych ji rád používal a že si myslím, že je super. Takže mne omluvte asi se budu muset trošku zklidnit a zamyslet se nad svými reakcemi, tak jak mi PJ promluvil do duše. A pokud mne bude něco svrbět na jazyku, tak se raději zapřu a nebudu reagovat.

20.6.2010 16:01:50

to Miri
A abych měl pro každou aplikaci jiný prohlížeč, tak tudle filozofii nejsem ochoten akceptovat. Abych kvůli každé blbosti, která tady funguje a jinde nefunguje a jiné, která zas tady nefunguje a jinde funguje zapínal a vypínal různé prohlížeče, tak to by mne mohlo ohrát. Aplikace má být napsaná tak aby fungovala ve všech nejnovějších verzích prohlížečů. Problémy nekompatibility má řešit aplikace a ne uživatel.

20.6.2010 16:06:53

Křen
Jestli se tě to dotklo, tak to promin, ale byl to jen vtip. Mě je jedno co kdo používá. A nechápu tu podrážděnost taky. Nic jsem nerozviřovala.

20.6.2010 16:17:30

OT: Jen tak mimochodem...
... zrovna dopisuju novou funkci, interně pojmenovanou "hráčův deníček". A neuvěřitelně se tu vztekám s MSIE8. Ve FF a Chrome je to OK, ale MSIE8 mi tvrdohlavě tvrdí, že část nové stránky je prostě užší, než ve skutečnosti je... FF a Chrome se shodnou na pixel (a tipuju, že kdybych měl Operu, tak by se k nim přidala ;-)

20.6.2010 16:21:36

A když jsme u nové funkce :-)
Nechce někdo mrknout na rozdělanou věc? Takové nakouknutí pod pokličku :-)

Prvním 3, kteří napíší do tohoto fóra, že o to mají zájem, novou funkci v testovacím režimu zapnu :-)

20.6.2010 16:36:21

to sappho
Ty taky promiň, já jsem fakt poslední dobou nějaký podrážděný. Mám teď fůru starostí a asi to nevědomky odnáší mé okolí. Budu se snažit držet se zpátky dokud se neuklidním.

20.6.2010 16:36:31

to Zeus
Tak abych odčinil můj poklesek s kritikou tvé nové aplikace, tak ti rád pomůžu :).

20.6.2010 16:52:55

Tak Kren to má zapnuto - zvývají 2 "testovací účty" :-)
Jinak zatím hledej u konkrétních her novou záložku...

20.6.2010 17:10:50

PJ

Já bych si s dovolením také jednu vzal...
...děkuji :-)

20.6.2010 17:13:23

PJ: přidáno...
Zbývá poslední volňásek :-)

20.6.2010 17:22:02

:)
chci chci

20.6.2010 17:30:53

Elenistar: přidáno
Mrkněte k libovolné hře, měla by u nich být nová záložka. Nejzajímavější je formulář pro přidávání. Ukládání zatím ještě nefunguje, ale měl bych ho dnes dodělat.

20.6.2010 17:37:06

zas pozdě
:(

20.6.2010 17:45:33

husak
kdo pozdě chodí, až ucho utrhne...

20.6.2010 17:46:47

rbx

Zeus
No, vzhledem k tomu, ze se webem zivim, tak bych si v zivote nedovolil ignorovat IE (7 a vyšší). A skoro 30% mi přijde jako dost podstatná čast uzivatelu. Je to sice blbina, jak tvrdíš, ale jde o princip. Takhle sem můžeš nasazovat různé "blbiny" kompatibilní s různými prohlížeči a za rok to bude maglajz.
Ale raději už mlcim :-) Ostatne sekci hrací jsem nenavštívil jak je rok dlouhý, takže mi to vlastně ani nevadí.

20.6.2010 18:58:57

rbx
A teď si představ tu hrůzu, že jsem dal 3 uživatelům přístup do části webu, která je teprve ve vývoji, skáčou na ně chybové a ladicí hlášky, polovina věcí funguje jen polovičatě a tak... No prostě sodoma gomora... :-)

20.6.2010 19:31:10

blbinka
No asi to neni vec, ktera by mi tu uplne schazela, ale proc ne;) Na Chrome mi to jede. Pokud tu ale je, tak bych se primlouval za nejake rozumnejsi odliseni barvama, prijde mi to takove sede a vse stejne, asi by to chtelo vice rozskalovat...

20.6.2010 19:38:56

to Zeus
Připomínky veřejně nebo soukromě ?
Mám připomínku ohledně přidávání hráčů do editu, že to nefunguje. Když začnu psát něčí jméno, tak se mi začne rozbalovat nabídka registrovaných a nebo přátel, ale když tam nechci nikoho z nich, ale dopsat jméno ručně, tak se nabídka sbalí a skočí to do editu bez nabídky, nicméně text, který jsem doposavad napsal, tak se vymaže. Takž jsem chtěl přidat manželku, ale nepodařilo se mi tam napsat slovo manželka :).

20.6.2010 20:57:27

ad má předešlá poznámka
... jak jsem to dál zkoušel, tak jsem z toho vydedukoval, že tam lze přidat pouze hráče zde zaregistrované, což z 99% nejsou mí spoluhráči, takže by to určitě chtělo, aby bylo možno přidat jakékoli jméno (např. Franta - soused od vedle).

20.6.2010 21:03:31

Tohle mám vymyšleno trochu jednodušeji...
Na formuláři pro přidání hraní bude možnost zadat ještě číslo, kolk hráčů hrálo celkem. Bohužel s volnými texty identifikujícími hráče zde neregistrované zatím nepočítám (aby to bylo dobře udělané, tak by to docela komplikovalo). Zkusím pošpekulit, ale nic neslibuji...

20.6.2010 21:20:29

Vybíráme z Bazaru

Copenhagen Roll&Write
Copenhagen Roll&Write
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas