herní svět a kategorie her - návrhy

Prosím, abyste napsali návrhy na herní světy a kategorie, které vám na ZH chybí. Zde jsou stávající:
Herní svět (dle abecedy): 1.sv.válka; 2 sv.válka; Abstraktní; Dávnověk; Divoký západ; Fantasy; Horror; Období kolonizace; Renesance; Sci-fi; Současnost; Starověk; Středověk.

Kategorie (dle abecedy): budovatelská; desková hra, dětská hra; diplomacie; dopravní; ekonomická; intriky; karetní hra; kooperativní; logická; párty hra; sběratelská; strategická; válečná; vývoj postavy; vzdělávací; závodní
5.3.2010 10:11:49

herni svety
Souhlas s Kandelabrem. Herni svety a kategorie jsou svym zpusobem nesmysl, co clovek to nazor a porad bude stejne nekdo remcat :) Nejlepsi je zrusit a nechat kolonku nazvanou treba charakteristika, ktera by obsahovala mnoho klicovych slov. Napr.: doprava, 19. stoleti, strategie, vyvoj a vystavba, deskova nebo napr. fantasy, RPG, karetni atd. atd. Pak muze kazdy vyhledavat jednoduse zadanim klicoveho slova. Chci hru s tematem letectvi? Bum a mam je tam vsechny a je jedno jestli je to smilator letani, strategie, kde bombarduju Nemecko nebo naky management letiste nebo dopravni site letecky spol.

5.3.2010 14:43:58

vyhledavani
no a pak by to pro vyhledavani chtelo jen vic okynek nebo moznost psat tam vice klicovych slov a spojovat je logickymi spojkami jako AND, OR apod. Pro inspiraci muzete juknout na katalogizacni a vyhledavaci system nejake knihovny. Treba na www.nkp.cz

5.3.2010 14:46:23

to majovky
No s tím taky nemůžu souhlasit. To byzase strašně zdržovalo se hrabat v těch nesourodých kategoriích. Podle mne je rozumné to čtyřčlenění na Herní svět, období, žánr a kategorii.

5.3.2010 15:09:09

to kren
Nemyslim, ze by to zdrzovalo. Slo by o nekolik klicovych slov. Chvili by trvalo akorat to je navolit pri zadfavani nove hry do seznamu. Ono by se nemuselo ani volit z pevne nastavenych moznosti, ale zadavatel by si tyto pojmy urcila sam, musel by u toho jen trochu premyslet, aby tam necpal kraviny podle kterych by to nikdo nenasel. Podle mne spis zdrzuje, kdyz mas tisic kategorii, typu, podtypu, svetu, okruhu etc. Cim vic se snazis skatulkovat, tim vetsi bodel a nesmysly. Ale delejte jak chcete, mne je v zasade sumak, jak to bude zarizeny. Kdyz mi kvuli tomu par her utece, tak to snad preziju, uz ted jich je tolik, ze to do smrti neodehraju :)

5.3.2010 16:00:27

to víš, že pročtu
jen doufám, že pak Zeus nepicne mne, když jsem to tady rozpoutal ;-)))

5.3.2010 17:06:45

Kategorie
Ma osobne prijde jako rozumne to kandelabrovo, proste dat ke kazde hre nekolik tagu, ktere ji budou charakterizovat.

5.3.2010 17:18:18

kategorie
Cauly, a ty se chystáš přetagovat všechny hry v seznamu? To mi přijde jako dost vražedný úkol...

5.3.2010 20:07:32

Ella

inspirace v internetových obchodech
kdyžb se člověk koukne (teď plácnu třeba na Tomovy hry), tak tam to mají vymyšlený a když k tomu napíšeme připomínky co jinak atd., tak máme šanci něco vytvořit
takto se plácáme v něčem v čem by se pak nemusel nikdo vyznat
př. už se vidím jak beru naučnou literaturu a hledám kdyže mohli začínat farmáři nebo k čemu by se hodil tikal
ale na druhou stranu 150 světů je taky nepřehledné

prostě si dát mantinely na kolik to rozdělit složek v jakých kategoriích a pokusit se to vymyslet

5.3.2010 21:03:54

Vybíráme z Bazaru

------ FROSTHAVEN ------
------ FROSTHAVEN ------
Akt. cena: 2990 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas