Čím jsou pro nás ZH

Zaujala mě diskuze ve vlákně popisky/recenze, kde se nakonec začalo řešit co je důležitější jestli popisky, překlady, diskuze a podobně a zda tomu odpovídá i bodové ohodnocení.
Samotného mě zajímá čím jsou pro vás ZH, proto bych chtěl udělat tuto anketu.
K dispozici máte 10 bodů, které prosím rozdělte (na celá čísla) mezi následující položky, podle toho jakou důležitost jim zde na ZH přikládáte:
Popisky:
Recenze:
Překlady:
Fotografie:
Diskuzní fóra:

Do tohoto vlákna dávejte prosím pouze odpovědi. Na příkladné poznámky typu ...co je to zase za nesmyslnou anketu....si prosím vytvořte nové vlákno a klidně si ho nazvěte Proč nesouhlasím se Sasovou anketou :=).
Smysl této ankety je pouze informativní a nemá působit jako nátlak na změnu bodového systému...

Výsledky ankety:
Celková účast: 76 z toho 74 bylo zařazeno do vyhodnocení, 2 byly vyřazeny pro nesplnění podmínek (max 10 bodů pro jednotlivé kategorie)

Složení dle významnosti: stupeň - počet účastníků (% podíl ze všech zúčastněných)
? (0) - 9 (12%)
1 - 6 (8%)
2- 3 (4%)
3 - 3 (4%)
4 - 3 (4%)
5 - 19 (26%)
6 -6 (8%)
mušketýr - 12 (16%)
rytíř - 8 (11 %)
velekněz - 5 (7%)
král - 0 (0%)

Přínos ZH - procentuální podíl z max. možných bodů -dle pořadí:
1. Fóra 39,6 %
2. Překlady 27,4 %
3. Recenze 13,2 %
4. Fotografie 13,0 %
5. Popisky - 6,8%

6.1.2012 14:51:18 | Upraveno autorem (porovnej)

sasa
Deset bodů pro pět kategorií je hrozně málo. Těžko to spravedlivě rozdělit.

Popisy: 2
Recenze: 1
Překlady:3
Foto:2
Diskuse:1

Spíš než recenze čtu slovní hodnocení od více uživatelů.

6.1.2012 18:11:20

ankety já rád :-)
Popisky:0
Recenze:1
Překlady:5
Fotografie:1
Diskuzní fóra:3

6.1.2012 18:40:48

Body
Popisky: 1
Recenze: 1
Překlady: 3
Fotografie: 1
Diskuzní fóra: 4

6.1.2012 18:43:49

Sasa
Popisky: 1
Recenze: 1
Překlady: 3
Fotografie: 2
Diskuzní fóra: 3

6.1.2012 18:56:41

Tak se taky přidám
Popisky: 0
Recenze: 1
Překlady: 0
Fotografie: 3
Diskuzní fóra: 6

6.1.2012 19:08:49

Body
Popisky: 0
Recenze: 0
Překlady: 6
Fotografie: 1
Diskuzní fóra: 3

6.1.2012 19:08:53

Stepik
Recenze: 2 (bejvalo to vic, ale ty podstatnejsi jsem uz prelousk a ty kvalitnejsi se tu objevuji poskrovnu...napriklad sydo by moh konecne prestat delat zagorku a zacit zas trochu plnit plan:-))
Fotky: 1
Preklady: 0 (ale bylo by fer zminit ze driv bych jim narval klidne trojec)
Diskuze: 7 ("fakta mohou byt zavadejici, ale na drbech vzdycky neco je" -Hans Landa, Colonel:-))

6.1.2012 19:14:57

Můj pohled
Popisky: 0
Recenze: 0
Překlady: 7
Fotografie: 0
Diskuzní fóra: 3

6.1.2012 19:19:50

ot
>ikri> to je vyborny point, slovne hodnotenia su supis, ZH su hraci s nazormi;)))

ad 'edit' predtym: imo bazar na ZH je moc fajn, ked uz nic ine, vzdy klikam aspon ten:D

6.1.2012 19:44:29

Anketa
Popisky: 0
Recenze: 3
Překlady: 0
Fotografie: 1
Diskuzní fóra: 6

6.1.2012 20:23:46

Za mě
Popisky: 2 (jsou stručné, jasné a někdy pomůžou s výběrem hry)
Recenze: 0 (nemůžu si pomoct, ale mám pocit, že recenze na "eurohry" jsou na
jiných stránkách lepší, nebo aspoň pro mě byly vždy přínosnější)
Překlady: 6
Fotografie: 0 (zásadně chodím na foto a žebříčky na BGG)
Diskuzní fóra: 2 (v některých diskusích se užitečné informace hledají dost těžko)

6.1.2012 20:38:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Čím jsou pro mě ZH
Popisky: 1
Recenze: 3
Překlady: 0
Fotografie: 4
Diskuzní fóra: 2

6.1.2012 20:38:45

Čím jsou pro mě ZH?
Popisky: 0 (obvykle jen stručné info o hře, výcuc z oficiálních informací, třebaže v češtině či slovenštině).

Recenze: 3 (je-li napsána dobře, beru ji jako jeden z důležitých faktorů, při posuzování této hry).

Překlady: 1 (třebaže je osobně nepotřebuji, chápu, že mnozí jiní je ocení).

Fotografie: 2 (beru jako obrazovou informace o hře, která mě zajímá, nebo kterou neznám).

Diskuzní fóra: 4 (kde jinde se dozvědět odpověď na (herní) problém - a navíc v češtine, či slovenštině).

6.1.2012 20:58:01

Čím jsou pro mě ZH?
Popisky: 1
Recenze: 0
Překlady: 3
Fotografie: 2
Diskuzni fóra: 4

Sice do diskusí přispívám zřídka, zato hodně čtu :D
A souhlasím s ikri - spíš než recenze se řídím komentáři u hodnocení hry. A i ten popis si přečtu spíš než recenzi.

6.1.2012 21:28:26

zatrolenky pro mě dnes
Popisky: 0 (Občas v rychlosti proletím, o čem daná hra je. Ale výjimečně)
Recenze: 1 (Málokdy si něco přečtu. Občas jen kvůli tomu, že to napsal můj oblíbený autor)
Překlady: 4 (Zatím pro mne bezkonkurenční databáze překladů. Tím vzdávám hold všem překladatelům)
Fotografie: 2 (Sice tu není galerie obrázků nic speciálního, ale lepší než drátem do voka. Rád se podívám, jak někdo něco nabarvil.)
Diskuzní fóra: 3 (To je asi jediná věc, proč sem ještě chodím. Že si pěkně popovídám. Udělám si z někoho legraci. Dneska už tady nepřispívám tak často. I ukecaný ndru mě předběhl. Rád si čtu diskuze, kdy má někdo nějaký ojedinělý názor a my ostatní ho poprávu ukřižujem. A taky pseudofilozofický vejšlechty. Nejlepší jsou asi o morálce a rozčilené zelenině.)

6.1.2012 21:29:07

zatrolenky pro mě s odstupem času
Popisky: 0
Recenze: 0
Překlady: 1
Fotografie: 0
Diskuzní fóra: 9

Vlastně sem chodím už spíš ze zvyku jako do takového virtuálního klubu deskovkářů ... a trochu si ho představuju jako anglický klub gentlemanů. Asi nic takového ve skutečnosti neexistuje, ale mám rád Wiliho Foga :-). A tak si sednu do křesla čelem k oknu a poslouchám ten ruch za sebou, rachot kulečníkových koulí, vědecké i nevěděcké debaty a popíjím cherry a je mi fajn :). Ale do diskuzí už se moc nepletu ... ostatní to umějí říct líp a mě se to dobře poslouchá :).

6.1.2012 22:33:49

hm
Popisky: 1 (čítam iba keď si chcem niečo kúpiť)
Recenze: 1(čítam iba keď si chcem niečo kúpiť)
Překlady: 1 ( raz som potreboval na karty na AH pre frajerku) :)
Fotografie: 4 ( pozerám všetko čo ma zaujíma )
Diskuzní fóra: 10 ( čítam o všetkom aj o tom čo ma nezaujíma)

Áno viem, je to 17 :D Ale tou 10, som chcel iba dať najavo že tie diskusné fóra sú pre mňa naozaj veľmi dôležité... 10 bodov celkovo je jednoducho málo keď je sú pre mňa dôležité všetky veci.. niektoré viac, niekto maximálne a niektoré iba v určitých situáciach :)

EDIT: teraz som si pozrel že to chce SASA zhodnotiť.. tak to upravím, aj keď ťažko čo najobjektívnejšie zobraziť 10 bodami 5 kategórii.

Popisky: 0
Recenze: 0
Překlady: 0
Fotografie: 1
Diskuzní fóra: 9

6.1.2012 22:41:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Zneprehlednim Sasovi pocitani
a neodpustim si komentar:-) Sve hodnoceni jiz menit asi nebudu, ale koukam, ze to tu vetsina pojala jako ZH dnes. Kdybych to tak mel brat, tak ZH dnejs jsou pro me diskuse 10 a zbytek 0. Diskutovali jsme posledni dny o popis vs recenze, fotky a smysl ZH. Myslim ze veskere ty diskuse smazava tahle doslova (kren promine;-) zpoved uzivatelu ZH. Sasa udelal hodne trefnou a reflexivni anketu, ktera Diovi asi rekne vice nez vsehny diskuse za cely minuly rok.

A zjisteni to bude velice zajimave a nevim jestli uplne pozitivni. Ja jsem ZH od pocatku vnimal zejmena jako diskuse se Sydem o jinych hrach nez o kterych se kecalo na hrajeme.cz (a nepopiratelne jako myslenkovy stret s krenem, ale to je kapitola sama o sobe;-). ZH mi otevrely proste jiny herni svet a rekl bych ten lepsi herni svet. Sydo mi predstavil spoustu novych her nez byl pocatecni mustr - Agricola, Puerto Rico, Tikal. ZH nebylo samozrejme o Sydovi, ale pro me to bylo misto, kde s nim mohu o tomto pokecat daleko sireji nez kdekoliv jinde. Za tohleto jsem ZH neskonale vdecny. Doufam, ze tim neurazim vsechny ty, kteri se snazili ZH koncipovat jako prekladatelsky web. Tuhletu polozku vubec nebagatelizuji, protoze nebyt tech prekladu, tak si nemam s kym mnohe ty hry, o kterych jsem si se Sydem povidal, hrat. Nicmene primarni proad zustava ta diskuse, proste ten kontakt s ostatnimi.

Na zaver bych rekl, ze tahle nadherna anketa poukazuje na jednu vec. Preklady jsou primarni pro nektere, ale vetsinou tady ctu - Diskuse 10 a vice a taky se hodne objevuje nazor "bejvavalo". Ted je otazkou, zda starneme a toho herniho casu se nam nedostava, nebo je to charakterm a smerovanim techto stranek. Myslim ze se ZH dostaly do klasicke faze ,ze jakmilese neco otevre uplne vsem, ne jen zapalenym zajemcum (kteri samozrejme mohou byt i novi a nove prichozi), je vsechno jinak, nez bylo kdysi. Jstli k lepsimu nebo horsimu, at si kazdy odpovi sam. Vlastne tahle anketa na to odpovida sama;-)

PS: mimochodem je docela zarazejici, na jakych hodnotach se objevuji recenze. U popisu se nedivim, protoze i muj nazor je 0, ale spousta lidi vubec recenze vlastne necte. Takze se naskyta otazka. Psat je vubec? Muj nazor je ze ano, aleasi by se skutecne melo hledet vice na tu kvalitu a nepoustet jen tak kde co.

EDIT k Sasa 6.1.2012 23:16:32
Jeste jednou se omlouvam za predcasny komentar, je mi jasne, ze se bude hure pocitat, kdyz tu budou pribyvat jine nez pozqadovane prispevky, ale tak jsem se ted nad tim zamyslel, ze jsem to musel napsat ted, dokud jsem drzel tzv. nit:-)

6.1.2012 23:06:02 | Upraveno autorem (porovnej)

to Ringo (6.1.2012 23:06:02)
mno. body jsme meli pridelit dle subjektivnu dulezitosti. a na priklad u mne se dulezitost neprekryva se ctenim. jinymi slovy recenze ctu, popisy (porad teda nevim co je popisek) ctu, fotky okoukavam, zapisy z hrani projdu, diskuze diskutuju.... duleziti ovsem lidi jsou

6.1.2012 23:11:05

ndru
to sice ano, ale jestli da docela dost lidi u recenze 0, tak je to aslespon pro me prekvapive

6.1.2012 23:15:54

znepřehlednění
Diky Ringovi za reflexi, přesto vás chci požádat abyste si zatím svoje postřehy a komentáře soukromě sumírovali. Až tato anketa skončí, zveřejním výsledky a pak už bude volný prostor pro veškeré komentáře. Ještě jednou díky za pochopení.
Konec ankety stanovuji na půlnoc úterý 10.1.12., aby mohli i ti co nemají přístup na web o víkendu, přispět zkraje týdne. Děkuji všem kteří přispěli a ještě přispějí. Jistě z toho budou velmi zajímavé výsledky.

6.1.2012 23:16:32

ad recenzie
Ono tie recenzie číta málokto aj preto, že ak niekto hľadá nejakú hru, väčšinou to hodí do fóra a dostane nie 1-2, ale 5-10 "minirecenzií" v odpovediach a odporúčaniach ostatných. Ak by tu nebola taká živá ochotná komunita, zrejme by sa recenzie čítali viac.

Mňa napríklad recenzia 3 mušketierov, hoc som u túto hru kvôli téme nemal žiadny záujem, nadchla tak, že som si hru objednal, hráme ju a páči sa nám a možno sa nakoniec dokopem aj ku prečítaniu Dumasovej knihy :). Podobný prípad Notre Dame: po prečítaní recenzie, som pri kupovaní prerušil sériu AT a kúpil podarené euro :).

EDIT: A Sasovi týmto dávam svoje čestné skautské, že už to tu nebudem kaziť :).

6.1.2012 23:26:13 | Upraveno autorem (porovnej)

mlčící většina ;-)
Nevím sice jaký je přesně účel ankety, ale výsledek asi bude dost zkreslený. Je pravděpodobné, že lidi, co sem přispějou budou mít logicky vyšší hodnocení diskusí, než bude průměr přes všechny návštěvníky, prostě taková špička ledovce ;-)
Taky tu asi nebudou vůbec postihnuty názory lidí, kteří nejsou moc pravidelnými návštěvníky a účelově hledají informace, ale nejsou součástí komunity.
Vzhledem k tomu, že do této "subkultury" teprve pronikám, bych si dovolil přidat hodnocení několik, snad nebudu moc OT:
Já před pár měsíci:
Překlady: 10 - je to malinko přehnané, ale bez zlomků, které bych relativně rovnoměrně rozdělil mezi zbytek, už by nebylo tak viditelné primární použití, a to víceméně pasivní (bude to ale asi zkresleno BGG, který jsem pro informace preferoval)
Já teď:
Popisky: 3 (je ještě hodně her, které neznám a když vidím, že se o nějaké hodně mluví, tak mě logicky zajímá o co se jedná a toto je většinou nejrychlejší)
Recenze: 1 (technicky vidím význam vyšší, ale z hlediska použití mě to teď především zajímá ve chvíli, kdy má z popisku nebo diskuse nějaká hra natolik zaujme, že chci o ní vědět podrobnosti)
Překlady: 2 (z hlediska frekvence potřeby se moc nezměnilo, změnil se pouze poměr, protože jsem začal více používat ostatní části)
Fotografie: 1 (podobně jako u recenzí)
Diskuzní fóra: 3 (jinak bych asi nic nepsal ani sem ;-)
Předpoklad Já za pár měsíců ;-)
Popisky: 1
Recenze: 1
Překlady: 1
Fotografie: 1
Diskuzní fóra: 6
Dál už aproximovat nebudu ;-)

7.1.2012 01:22:37

Pro mne
Popisky: 1
Recenze: 1
Překlady: 6
Fotografie: 1
Diskuzní fóra: 1

Saso, asi to budeš mít těžké, protože někteří jedinci asi neumí číst, nebo neumí počítat. Normálně být tebou tak všechny výsledky, které nedávají v součtu hodnotu 10 bych ignoroval a ještě bych uveřejnil lidi co neumí počítat a nebo neví co je to celé číslo. Pokud se někomu podmínky ankety nelíbí a nebo někdo chce body rozdělit jinak, tak ať Sasovi neplevelí anketu a založí si svoji.


PS: Ještě poznámka, co jsem napsal vedle ve vlákně Sydovy:
Nic tajemného - podle mne účel webu je lokalizace cizojazyčných her. Je to jediný český web s takovou databází lokalizací. Recenzí, popisů a diskuzí různé kvality je na webu plno ale takhle zkompletovaný zdroj českých lokalizací ne. Díky nim se dostanou k českým hráčům hry, které by jinak znalo jen pár anglicky a německy mluvících fandů.

Když jsem na tenhle web před pár lety přišel, tak tady žádné diskuze nebyly a nejvíce tady bylo překladů. Recenze myslím žádná. Proto ho já osobně beru pořád tak, jak jsem ho tenkrát poznal

Edit: Jo a ještě jedna poznámka. To že jsem se svými 5135 příspěvky v diskuzích druhý hned za Sydem neznamená, jak vidíte podle mého hodnocení, že jsou pro mne diskuze kdovíjak důležité. Pokud by se třeba omezily jen na dotazy ohledně nejasností v pravidlech nebo dotazy při překladech, tak by mi to vůbec nevadilo.

7.1.2012 01:53:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak když jinak nedáte
Popisky: 2
Recenze: 2
Překlady: 1
Fotogalerie: 1
Diskuze: 4

7.1.2012 02:10:54

Vybíráme z Bazaru

Railroad Ink modrá
Railroad Ink modrá
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas