Práce s papírem/kartonem..

Raději jsem založil nové téma, které by mělo popsat veškeré problémy s touto tématikou.
Chci se všech zeptat, jak řezávají papír.Zda na řezačkách nebo mod. nožem. Já jsem se koukal na nějaké stroje ale zatím nechci tak moc investovat.Proto řežu vše mod. nožem. Jste na tom někdo stejně? Jakou používáte podložku aby vám vydržela?
1.6.2009 14:26:30

to syon
Díky za tip a jen poznámka, kdo umí používat vyhledávání, tak najde i české shopy s cenou o stovku menší...

3.3.2011 12:39:06

to syon
Když opravdu zabereš, rýha tam zůstane. Ale řekl bych, že není možné ji proříznout (pokud bys na to nevzal flexu :) ). Jinak já už na ní řežu víc jak rok a krom té jedné pokusné rýhy vypadá prakticky netknutě. Krom toho, že míň tupí nůž, tak se na ní řeže rovnoměrně. Dřív jsem měl prkno a jelikož mělo různě nahusto leta, při stejné síle to pokaždé řezalo úplně jinak a to je hlavně u modelů dost problém (a ani u jiného řezání to není příjemné, když nůž najednou úplně ujede)...prostě kdo nevyzkouší, nepochopí :)

3.3.2011 20:10:03

nálepky na kartónové tokeny
Chcel by som sa opýtať, akým spôsobom by ste riešili doplnenie národov a schopností Small worldu na prázdne kartónové tokeny . Či odporúčate nalepiť samolepiaci obrázok vytlačený farebne na papieri alebo či sa dá tlačiť na priesvitnú samolepiacu fóliu a len doplniť grafiku tokenu.
Dík.

12.3.2011 15:34:35

prelakovanie samolepiaceho papiera
Dnes som farebne natlačil na samolepiaci papier rozšírenie ku Small worldu a na prázdné kartónové tokeny z hry som nalepil jednotlivé výstrižky. Ak by som chcel zabrániť ošúchaniu farby, čím to mám prelakovať? Postačí obyčajný lak priesvitný alebo akrylový alebo je lepšie použiť niečo špeciálne? V tomto sa vôbec nevyznám, takže si nechám poradiť :). Ďakujem.

17.3.2011 01:01:37

som

Zpět ke kartonu
Hojky, připravuju se na tisk žetonů pro Valor and Victory. První várku sem vytiskl na tvrdý papír, nalepil (herkulesem) na karton 2,5mm, z druhé strany barevný tvrdý papír podle frakce, pak rozřezal, zakulatil rohy a obrousil hrany (nechat zmrznout a pak každý žeton ojet smirkovou houbičkou). Výsledek není špatný, ale myslím že pracnosti neodpovídá.
Teď se to chystám zopakovat (první várka nakonec putovala ke kamarádovi jako dárek - abych ho nalákal), ale chci si usnadnit život.
Chtěl sem to vytisknout na samolepící papír a nalepit na karton 1,6mm a z druhé strany taky samolepící papír různé barvy pro lepší rozlišení a nakonec přelakovat bezbarvým lakem. Když sem ale viděl barvy samolepících papírů, co se dají koupit, bolely mě oči (samé pastelové barvy).
Tak tady teď sedím a mám na krajíčku a jako vůbec nevím jak dál 8-(
Jak to řešíte vy?

27.2.2012 10:43:03

to som
Tisknu na bílý samolepící papír, pak to nalepím na karton jako ty, a pak to říznu řezačkou. Karton používám takový lehký bílý (myslím, že je to ruční karton), který i asi při 2,5 mm jde dobře řezat na ostré řezačce. Kduž tak to pak ještě trošku přebrousnu tou houbičkou. A proč sháníš barevný samolepící papír? Tak tiskni na bílý.

27.2.2012 11:36:05

som

kren
Barevný papír sem chtěl použít na rub těch žetonů - pro lepší rozlišení. Např. němci= šedý rub, amíci zelený, japonci žlutý atp. Při hře to samozřejmě význam nemá, ale při skladování nebo promíchání ano. Navíc mám astrach, že pokud ten samolepící papír dám jen z jedné strany, tak se to časem začne kroutit ?

Ještě by bylo řešení ten bílý samolepící pro rub potisknout šedě nebo jinak barevně a je to. Ale to je takové řešení ... ...pro bohaté, no.

27.2.2012 11:46:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Joe

som
No, pri malom náklade to máš asi jedno... ak teda chceš mať farebné pozadie. Fixkami to asi vyfarbovať nebudeš ;)

Eventualita by boli farebné spreje a prejsť zadnú stranu. Alebo ako hovorí kren, farebne vytlačiť na bielu samolepku...

27.2.2012 12:07:55

to som
Pokud použiješ samolepky, tak se to kroutit nebude. Kroutit se bude ale určitě herkules. Pro polepy kartonu (pokud nepoužiješ ty samolepky) se používá speciální kašírovací lepidlo třeba 3M značka, ale proti herkulesu stojí majlant. Používají ho profesionálové při kašírování třeba fotek na karton. Má dvě výhody:
1) nezkroutí karton
2) po přilepení jde nějakou dobu s tou nalepenou vrstvou pohybovat, aby se ta lepená vrstva přesně napozicovala.

27.2.2012 12:24:18

som

Fixky
No fixkama asi opravdu ne, ikdyž u dětí by se asi nějaké našly (mám dojem že dokonce originál Hello Kitty) :-).

Testnu to nejdřív na starterkitu a pak uvidíme, každopádně dám vědět :)

Ad Kren: Nekroutí se ten karton, když je to nalepené jen z jedné strany? Tyhle žetony nejsou sice moc velké, ale projevit by se to mohlo ...

A co je to kašírování?

27.2.2012 12:25:54 | Upraveno autorem (porovnej)

to som
Samolepku se na tlustém kartonu nemají proč kroutit, protože ten karton z nich nenasává žádnou vlhkost.

Z wikipedie:
Kašírování (z franc. cacher = zakrývat) je trvalé spojení několika vrstev stejných nebo rozdílných materiálů, kterým se má vytvořit na povrchu ochranná nebo dekorativní vrstva a zlepšit užitné vlastnosti.

Stručně řečeno kašírování je celoplošné nalepení nějaké tenké vrstvy na povrch většinou kartonu, nebo jiného materiálu. Typickým příkladem je vrstva herního plánu nalepená na ty tvrdé desky. Kašírují se taky třeba fotky na panely pro výstavy apod. To kašírovací lepidlo má ty v mém předešlém postu uvedené výhody.

27.2.2012 12:42:59

som

kren
Díky za vyčerpávající odpověď. Nad tím 3M lepidlem už chvilku slintám, ale málo peněz to není, to je pravda. To radši koupím nějakou rozumnější zaoblovačku :)

27.2.2012 12:51:05

Zapínání ořezových značek v PDF
Nenašel by se nějaký odborník, přes formát PDF, který by mi byl schopen říct, jestli by PDF umožňovalo nějakým způsobem (nějakým skriptem nebo jestli to PDF podporuje) uživatelsky zapnout nebo vypnout (zviditelnit nebo zneviditelnit) nějakou tiskovou vrstvu - ořezové značky. Nemyslím teď v profesionálním programu Adobe Acrobat, myslím nějakým způsobem v normálním volně šiřitelném Adobe readeru. Jestli něco takového formát PDF podporuje.

Viz požadavky v téhle diskuzi:
http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/battlestar-galactica-the-board-game-334/diskuse/nova-lokalizace-vsech-karet-zakladu-a-obou-rozsireni-5279/

Někdo chce ořezové křížky na líci a někdo ne. Pokud to jde, tak jsem ochotný to vyexportovat do takového formátu.


TO JE OMYL ;) SEM TEN POST NEPATŘIL - MĚLO TO BÝT NOVĚ ZALOŽENÉ VLÁKNO, TAKŽE VIZ NOVÉ VLÁKNO.

29.2.2012 09:39:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Zaklínač: Starý svět - exkluzívny KS PLAYMAT CZ
Zaklínač: Starý svět - exkluzívny KS PLAYMAT CZ
Akt. cena: 2100 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas