Práce s papírem/kartonem..

Raději jsem založil nové téma, které by mělo popsat veškeré problémy s touto tématikou.
Chci se všech zeptat, jak řezávají papír.Zda na řezačkách nebo mod. nožem. Já jsem se koukal na nějaké stroje ale zatím nechci tak moc investovat.Proto řežu vše mod. nožem. Jste na tom někdo stejně? Jakou používáte podložku aby vám vydržela?
1.6.2009 14:26:30

rbx

SSZGSA
mam rezacku. Takovou tu kde pres papir prejizdis jezdcem s nozem. Jeste je mozna ta krajeci, co hodne pouzivaji fotografove, ale ja tenkrat radeji zvolil tuto, prisla mi presnejsi.

1.6.2009 14:31:10

rbx

Kren
Muzes sem prosim hodit link na ten oboustranny foto papir, na ktery tisknes? At je to tu pokupe. Chci si ho koupit a nevim ted, kde mam hledat.

1.6.2009 14:32:41

To rbx
A mohu se zeptat na cenu? Já jsem taky zvažoval protože je to rychlá a hlavně přesná práce ale našel jsem je za 1600 bez DPH a to mi přijde hodně..

1.6.2009 14:33:37

rbx

SSZGSA
to uz nevim, fakt je to davno a myslim jsem to kupoval v Makru. Ale ted jsem si dal do Googlu najit rezacka papiru a vyplivne ti to milion kancelarskych potreb a videl jsem ji nekde i za 400. Jak to ale pak reze, to netusim. Kazdopadne pod litr se da sehnat bez problemu.

1.6.2009 14:43:49

To rbx
Já jsem koukal na link který tu někdo hodil,možná že jsi to byl i ty, a tam nejlevnější byla právě cca za těch 1600,-. Tak já se na to mrknu.
A nějaké tvé doporučení? Mě se trochu víc líbí ta s tím nožem než pákové nůžky..

1.6.2009 14:54:50

Lomond papír
http://www.lomond.sk/index.php?action=products&category=photopaper&flags=matt

Ale upozorňuju, že bez zalaminování je ten papír nepoužitelný, protože jednak je moc tenký a jednak se po sobě vůbec nechce šoupat, takže když ty karty leží bez zalaminování na sobě, tak se blbě odebírají. Existuje i lesklý, ale taky tak tenký.

1.6.2009 15:04:46

Řezačka
Já mám pákovou A3 (vezme víc papírů zaráz než kotoučová) firmy Dahle. Řeže přesně a ostře. Nicméně pro naše účely by byla asi nejvhodnější od stejné firmy vyšší řada, která označuje shora na řezaném materiálu laserem kudy povede řez - ta by bodla. Jenže ta přijde na něco přes 6000,- a do toho se mi už investovat teda nechtělo.

1.6.2009 15:09:50

papír
Začal jsem na něj tisknou na papír co psal Kren a moc spokojeny nejsem - papír se při potisku mírně kroutí.
Jinak já mám taky řezačku - původně jsem řezal nožem, ale pak jsem sebral tátovi fotografickou ( s kolečkem) co jí stejně nepoužívá.

1.6.2009 15:46:47

to tomasV
No to máš pravdu, že se po injekt tisku je zvlněný. Protože je ještě vlhký od inkoustu. jakmile ho nechám zaschnout, tak se úplně v pohodě vyrovná do původní rovinnosti. takže když tisknu oboustranně, tak po tisku jedné strany musím dostatečnou dobu počkat, než tisknu druhou stranu.

1.6.2009 15:51:31

to kren
Hmmm, ja tisknu hruhou stranu hned - takto bude tim.

1.6.2009 16:33:44

Vyloupání kartonových komponent u nových her
Maté na to někdo nějaký osvědčený způsob, aby nebyly na komponentech otřepy, které vznikají při "vylupování" v místech spoje? Zkoušel jsem odřezávat nožem, ale nemám valné výsledky. Možná je to hloupost, ale holt, když chce mít člověk vše u nové radosti tip ťop ;-)... Díky za rady.

17.6.2009 13:34:47

rbx

kren
jakou gramaz papiru pouzivas pro ten oboustranny tisk? Na tom odkazu co jsi sem dal neni konkretni typ. Diky.

18.6.2009 16:54:23

rbx

Pippin
zkus nanovlakno.

18.6.2009 16:54:42

to rbx?
Nanovlákno? Was is das????

18.6.2009 17:02:42

...
já sice vím co to je, ale něják mi uniká to k čemu by ho pippin použil v souvislosti s deskovkama :)

18.6.2009 17:11:19

rbx

:-)
...nevim, ale jsem rad, ze jste se takovyhle blbosti chytili :-))

18.6.2009 17:22:36

Hmm
Pár nanovláken nosím s sebou už druhým rokem v peněžence a takovéto použití mně ještě nenapadlo :-).

18.6.2009 18:03:40

rbx
Tak když je to tak, tak to zítra budu muset pár těch super duper nanovláken také pokoupit ;-),... ne teď vážně,... nikdo tady nijak ty otřepy neřeší? Je to víceméně hloupost, ale říkal jsem si, že když je tu tolik herních nadšenců, kteří nelení si pro své hry tvořit nejrůznější vylepšení a tuningy ;-), tak že se někdo třeba zabývá i tímto,...

18.6.2009 22:43:34

To Pippin
Ahoj,
přesně vím, co máš na mysli.:D Já právě ty otřepy řeším ale je to opravdu pracné.Vím, že pro mnoho hráčů je to zbytečnost ale celý obvod žetonu objedu lepidlem Hercules ( ale opatrně abych neumazal žeton ).Po 5minutách je lepidlo tvrdé a i ty otřepy.Pak odelářským nožem odříznu ty otřepy.Nikdy se mi nastalo, že bych poškodil žeton.Spíše udělám pěkný čistý řez a žetony jsou pak super.Ale jak říkám, je to můj postup...:)

18.6.2009 23:28:19

Smirek?
Teda tak řešit otřepy mě nikdy nenapadlo. :-D Asi bych položil na stůl jemný smirek a dílkem přes něj několikrát jemně přejel. Půjde to rychle a poškození dílku by nemělo hrozit. Určitě je tu menší riziko než u odřezávání.

19.6.2009 08:38:18

to SSZGSA, husak
Teda já vám závidím ty mraky volnýho času, když si můžete dovolit takhle upravovat každej vylomenej žeton :-)

19.6.2009 10:11:37

ad Merlin
Mluvíš mi z duše ...

19.6.2009 10:14:49

Tu Husak
Tak to jsem taky zkoušel a výsledek byl špatný.Jak je jemný papír tak se ti otřep spíše rozháhnul a vypadalo to hrozně.Dokonce to trochu poníčilo okraj žetonu.Jo, dělal jsem to 800 i 1000 drsností.To ořezávání je naprosto v klidu.Možná vyfotím a dám to sem.

19.6.2009 10:41:25

To Merlin,kren
Tak už jsem taky musel zkrotit své vášně a začít se věnovat něčemu jinému.:( Ale pořád si myslím, že mám na to méně času než kren.Když vidím co vše dělá..kladu si tu stejnou otázku!:D

19.6.2009 10:42:52

správný postup
Myslím že SSZGSAův (už zas mám problém se SSZGSAovým nickem - nick by měl být praktický pro komunikaci) postup je úplně nejlepší. Nicméně nedávno jsem vytlačoval žetony ze hry Le Havre, kde je jich asi 500 a nedovedu si představit, že bych se s tím takhle pižlal.

19.6.2009 10:49:05

Vybíráme z Bazaru

Munchkin Zombies EN + 2 expansions
Munchkin Zombies EN + 2 expansions
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas