Práce s papírem/kartonem..

Raději jsem založil nové téma, které by mělo popsat veškeré problémy s touto tématikou.
Chci se všech zeptat, jak řezávají papír.Zda na řezačkách nebo mod. nožem. Já jsem se koukal na nějaké stroje ale zatím nechci tak moc investovat.Proto řežu vše mod. nožem. Jste na tom někdo stejně? Jakou používáte podložku aby vám vydržela?
1.6.2009 14:26:30

To kren
Ale no tak!:D Ty aby jsi do tohodle nejlepšího nicku na tomhle serveru, neryl!:D Ne, vím , že je to trochu složitější ale mě se líbí.:)

19.6.2009 10:54:53

nick
To víš nemůžu se smířit s tím, že když píšu příspěvek, kde se vyskytuje tvůj nick, tak mi to trvá dvojnásobek času než u ostatních. Takže když to píšu v rychlosti v práci mezi mou jinou prací, tak mne to vždycky dokáže vytočit.

19.6.2009 11:26:43

rbx

kren
tak si zapamatuj jen SSZ, jako Stavby silnic a zeleznic a je to :-)

19.6.2009 11:35:23

to SSZGSA, Husak
Ahoj,

děkuji za rady! První mě také napadl smirek, ale právě že jsem měl taktéž obavy, že nebude výsledek stát za to. Postup SSZGSA je určitě k vyzkoušení a asi to nejspíše prubnu ;-). Ad čas) - ono ho také moc není, ale když je člověk zrovna zavřený doma se zlomenou novou, tak i tohle mu může přijít jako smysluplná činnost ;-), díky za rady a deskovám zdar ;-)

19.6.2009 16:31:41

j

řezačka na karton
Tak 2mm a tlustsi karton rezete taky rezackou? Ta pakova ne prilis draha to ustrihne? Nebo je na to lepsi ta s tim kotoucovym nozem. Nebo zadna z lacinych (kolem 500,-Kc?).

7.8.2009 16:11:02

řezačka
Páková řezačka to ustřihne, ale nedoporučuju. Jednak se to celé kroutí a je velká šance, že to na delším řezu uhne. Dále pokud tam máš něco nalepeno, tak to odtrhává ten vrchní papír.
Kolečkovou řezačkou jsem to nezkoušel, ale předpokládám že je spíš na tenčí materiál.
Takže nakonec to buď vzdáš, nebo skončíš u kovového pravítka z železářství a ulamováku. Předpokládám, že ulamovák co používají podlaháři, by mohl vydržet víc, než ty obyčejné z papírnictví.

7.8.2009 18:34:32

řezání kartonu
Taky to děláme ulamovacím nožem. Osvědčil se nejvíc. Ale je to makačka. Lepší jak dvě hoďky v posilovně.

14.8.2009 13:51:03

1.3.2011 15:31:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Omluva ža spatnou diskuzi
Omlouvá se, nechtěně jsem to plácl sem, místo nové diskuze

1.3.2011 15:34:39 | Upraveno autorem (porovnej)

řezání kartónu řezačkou
se mi moc osvědčilo. Používám pouze hořejšek z levný kolečkový řezačky (prostě jen pravítko s kolečkem). Hodím kartón na dřevěnou desku a párkrát přejedu a je to. Rychlejší a méně namáhavý než ulamovacím nožem. Nedají se tím vyřezávat vnitřní rohy, ale na řezání na čtverce a podobné jednoduché tvary je to ideální... Běžná páková řezačka určitě neee...

2.3.2011 21:49:23

Merlin
nebolo by lepsie pouzit rotacny rezaci noz? Urcite by sa ti s nim rezalo lepsie :)
http://www.olfa.co.jp/en/body/kind/5_p1.html

2.3.2011 23:01:42

to syon
Dík za tip, něco takovýho už jsem kdysi zahlídl, ale ještě jsem to nezkoušel. Každopádně to bude chtít ještě to kovový pravítko, kdežto řezačka už má pravítko vestavěný :)

2.3.2011 23:34:11

řezání odlamovacím nožem
Krom pravítka bych rozhodně doporučil řezací podložku Olfa - na takové řezání není nic lepšího (používá ji hodně papírových modelářů). Mám ji doma a nemůžu si ji vynachválit.

3.3.2011 08:02:19

rbx

syon
a ktery je na 2-3mm kartony nejlepsi? Vidim toto prvne a hrozne se mi to libi.

3.3.2011 09:28:17

syon
Tak tohle jsem hledal. Pořádnou podložku na řezání. Viděl jsem to na obrázcích všude možně, ale nevěděl jsem, kde ji sehnat. Díky za tip. Asi to zkusím i s tím nožem.

3.3.2011 09:36:02

to faszik
Co je na tý podložce tak zvláštního? Já používám prkno a taky to jde... v čem je o tolik lepší?

3.3.2011 09:38:04

Merlin
Já používám jeden karton jako podložku, protože na prkně si mnohem rychleji ztupím nůž. Jenomže karton se časem začne vydrolovat a už to není ono. Ta podložka mě fascinuje, protože to vypadá, že drží dobře a nůž se snad na tom nebude tak tupit.

Otázka je, kde se to dá koupit?

faszik: to vozíš s Japonska nebo odkud?

3.3.2011 09:54:49

rbx

Tangram
tuhle rezaci podlozku maji v kazdem papirnictvi. Ja ji tenkrat koupil v Makru. Ma nekolik vrstev, kde ta vrchni je jakoby mekci, gumova, ktera se prorizne a jakoby zaceli. T aspodni je tvrda a tu proriznout nejde. Reze se na tom fakt hezky. A jinak ty noze jdou koupit i u nas, jen jsou primarne urcene na textil - viz www.olfa.cz. Nasel jsem ted i jine znacky stejnych nozu, ktere se u nas prodavaji, dokonce jsem nasel i rucni lis na knofliky, co by slo pouzit na zetony :-) To jen tak na okraj :-)

3.3.2011 09:57:43

rbx
díky za info ... začnu po podložce pátrat. Díky i za odkaz.

Co se týče lisu na knoflíky, tak to mě zajímá ... já koketuju zatím u výroby domácích žetonů mezi matricí a výsečníkem ... zítra se pojedu podívat do obchodu, jak vypadá tohle a jestli by se to nedalo využít:
http://www.landsmann.cz/narex-bystrice-854600-sada-vysecniku-14-dilna-s-vymennymi-hlavicemi-8460-z-cr-_d6674.html

3.3.2011 10:06:24

rbx

Tangram
tak potom te mozna bude zajimat toto:
vysekove brity: http://www.robex-dk.cz/index.php?category=10&subcategory=22&product=168&limitlow=0&prizn=

rucni lis:
http://www.robex-dk.cz/index.php?category=10&subcategory=22&product=960&limitlow=0&prizn=

3.3.2011 10:11:50

rbx

Tangram
no, to taky vypada dobre, ty vysecniky od Narexu...

3.3.2011 10:14:18

rbx
velmi zajímavé :), díky

3.3.2011 10:17:12

ty výsečníky mě zajímají
jestli to někdo pořídíte nebo vyzkoušíte, tak se podělte ... já už dřív koketoval s tím, že bych si něchal něco vyseknout, ale zabila to tehdá cena ... taky jsem koketoval s tím, nechat si vyřezat žetonky laserem, není to už drahá technologie a když člověk dodá balzu a pdfko s tvary, tak by to nemuselo bejt zas tak šíleně drahý... ale ještě jsem se nikde neptal...

3.3.2011 10:25:06

Podložka
Já osobně mám tuhle podložku:
http://www.modelylodi.inshop.cz/naradi/modelarskenaradi/modelarskarezacipodlozkaa3%5BPKN6003%5D?ItemIdx=22

a můžu vyloženě doporučit. Je sice dražší, ale vydrží "jako kůň" a pracuje se na ní fakt dobře.

3.3.2011 11:13:33

Olfa
skuste www.olfa.cz :)
presmeruje vas to na isty e-shop, ktoreho adresu tu nechcem zverejnovat...
Podlozka na rezanie je perfektna, pretoze chrani noz (neotupi sa tak rychlo) a zaroven sa z nej neoddeluju kusky a ryhy su vcelku zanedbatelne.

Ja osobne pouzivam tuto podlozku: RM-IC-C
http://www.olfa.co.jp/en/body/detail/60.html

Vyrobca uvadza ze je "samohojaca" a je pravda ze ryhy po rezani sa casom skoro uplne stratia, aspon mne sa zatial ziadnu hlboku nepodarilo urobit :).

3.3.2011 12:33:10

Vybíráme z Bazaru

Space Hulk: Death Angel (karetní) + 2x rozšíření
Space Hulk: Death Angel (karetní) + 2x rozšíření
Akt. cena: 1800 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas