som
som - avatar

Malování figurek - začátečník

Ahoj,
s barvením figurek nemám žádné (opravdu žádné) zkušenosti, jen pár videíí. Vždycky jsem se toho tak trochu bál, ale dostal se ke mě My little scythe a když chci, aby to děti zaujalo, nezbývá než začít.

Proto se chci zeptat (a ujisti, že chápu dobře):
- figurka se po začištění odmastí
- nástřik základem
- nabarvení
- přelakování hotové figurky

Protože je to můj první pokus, neuvažuju o nějakých supr-čupr barvách (citadel atp), ale známý mi poradil prachsprostě použít akrylové barvy a štětce od agamy (za pár korun). Co vy na to?

Jaký obyč prime sprej (základ)?
Jaké velikosti štětců by jste doporučili?
Agama není nutná, klidně si nechám poradit jiné barvy pro začátečnické pokusy...

Pár lidí mi asi doporučí jít rovnou do kvality, ale protože nevím, jestli a jak moc mě to chytne (ale vím jak jsem na tom s časem) nechce se mi investovat neadekvátní částku do vybavení, které možná už nikdy nepoužiju...

24.9.2018 09:51:58

...
AP nabízí Warpaints Mixing Medium, ale zkušenosti s tím také nemám, zatím to řešíme tou vodou.

25.9.2018 21:36:10

Borghal
Citadelky nejsou nic jineho, nez praskovy pigment rozmichany v Lahmian Mediu. Proto je na redeni idealni.

25.9.2018 23:18:26

Havelock
Dík za potvrzení, tak to asi do lahvičky investuju.

26.9.2018 00:50:13

Začátek.
Rad a názorů tu zaznělo plno a určite od zkušenějších, každopádně přihodím svou trošku..
Maluji trochu a nechtěl jsem rovněž investovat..
Doporučuji přečíst toto:
https://www.zatrolene-hry.cz/clanek/rychlokurz-barveni-nebo-kurz-rychlobarveni-jak-se-to-vezme-681/

Ty základní barvy jsou opravdu takový základ nu a jak jsem chtěl šetřit, tak jsem si to spočítal a nakonec jsem to vyřešil base setem od citadel + jeden wash a docela jsem si s tím vyhrál.. ono by to šlo asi i vyzkoušet temperama, nebo akrylovýma barvama z lidlu, ale ono jedna věc je ušetřit a druhá mít pěknou figurku (když po první namalované přijde takové to: wow, vždyť to vypadá vlastně líp jak ten šedý plast a ani jsem to moc nezmazal :) ) každopádně už jsem si dokoupil "pleťovky" úžasnou zlatou retributor armour a tak.. ono se to začne kupit, když se ti to zalíbí..
Já(!) to bral tak, že ta počáteční tisícovka jsou dneska dvě/tři návštěvy nějakého podniku a v nejhorším to zkusím prodat s menší ztrátou, protože i za zkušenosti se platí. Mno a ve výsledku jsem rád, že mám citadel barvy, které mají hodně tutoriálů na webu jak co barvit, aby to vypadalo. Tak toliko k tomu.


edit: Ještě tedy když se kouknu na obrázek krabice My Little Scythe, tak nejmenší investice je vzít základní barvy a namíchat.. černá, bílá, červená, modrá, zelená, žlutá, kovová stříbrná by jako základ asi stačil - z toho pak namícháš i oranžovou, i hnědou i béžovou ale už je to víc práce :)

26.9.2018 10:35:08 | Upraveno autorem (porovnej)

som

Noob
Díky za odkaz, tenhle článek jsem nějak přehlédl O:-)

Tisícovka do startu samozřejmě není (až tak) moc, navíc mě nenapadlo, že by ty barvy šli poslat dál, když by to nešlo. Spíš teď hledám střední cestu - aby investice nebyla nepřiměřená.

Ad My little scythe - ano, tam je to jednoduché, ale už počítám s tím, že na Vánoce nám Ježíšek donese Plyšovou hlídku.
O Earth reborn v polici ani nemluvím, ale to už by mě to muselo fakt chytnout, abych rozjel něco tak velkého...

26.9.2018 12:35:21

som
Popravdě jsem si moc nevšiml, že by se tu ve velkém prodávaly barvy, ale když deset barev prodáš za 50,-ks tak si myslím, že si nějaký "jdu to zkusit" jedinec barvy od tebe koupí.. Ty máš "ztrátu" +-300,- (máš namalovaný MlS a víš, že malovat už nikdy nebudeš). Proto bych šel po Citadel/ ArmyPainter/Vallejo, které snad půjde prodat. Ale je to jen můj dojem, abych ti snad nekecal do peněz :)

Mimochodem Plyšová hlídka je dle namalovaných miniatur na bgg namalovatelná tím základem barev co bys potřeboval na My little scythe.. (zase názor malovatele začátečníka, třeba to někdo zkušený vyvrátí a popře)

26.9.2018 13:35:31 | Upraveno autorem (porovnej)

som

Barvy
chci se zeptat zkušenějších na výběr barev - jak to vidím, nemá cenu řešit nic jiného než trojci Army painter/Vallejo/Citadel.

Můžu tiše předpokládat že všechny btři značky jsou kvalitou srovnatelné? Pokud ano, vítězí už jen umělecký dojem za ostatní služby a cena...
Ta je v podstatě srovnatelná, 5-10 Kč na lahvičce asi nemá moc cenu řešit, když to člověk kupuje postupně.
Co se týká služeb (návody, videa atp) vyhrává Citadel.Je to samozřejmě jen můj dojem a rád si poslechnu názory zkušených/zkušenějších.
Protože co vidím, tak se argumenty pro tu kterou značku točí kolem variace na téma "používám tohle, protže se mi víc líbí". Existují i racionální argumenty? Např. "tahle schne moc rychle", tahle nekryje tak dobře"....

27.9.2018 08:38:00

...
Víceméně srovnatelné jsou. Pro mě je ale teď už zásadní, že AP a Vallejo dělají flaštičky s kapátkem, což je velmi příjemné v kombinaci se zmíněnou mokrou paletou. Do Citadel lahviček musíš štětec namáčet, což je trochu otravné co se týče míchání i přesné kontroly, kolik barvy chceš na štětec natáhnout.

Z toho důvodu (a taky proto, že při srovnatelné kvalitě jsou nejdražší) kupuju Citadel jen ty speciální, které jiné značky nedělají vůbecn ebo neumí tak dobře (krev, některé metalické, a jiné "technical").

Argumenty stylu "schne moc rychle" a "kryje hůř" nikdy neplatí pro jednoho výrobce plošně - rozdíly jsou mezi jednotlivými odstíny, a moc to nemá smysl řešit krom výše zmíněných speciálních barev (konkrétně já používám třeba metaliky Retributor Gold a Leadbelcher od CItadel, přestože jinak kupuju hlavně Vallejo)

27.9.2018 08:45:21

Cena
Jen poznámka k té cenové srovnatelnosti ... U AP dáš 59 Kč za 18 ml, kdežto u Citadel 79 Kč za 12 ml. Při takovém srovnání jsou barvy Citadel na ml více než 2x dražší.

Samozřejmě pokud je nespotřebuješ, tak to pro tebe nemusí být příliš relevantní.

27.9.2018 10:59:18

som

Aillas
Díky za další podstatnou informaci!

27.9.2018 11:58:57

som

Co s podstavcem?
Ahoj, věci se hnuly a nastal čas tasit štětce. Akorát nevím, co s podstavci - u My Little scythe má podstavec barvu dle frakce, takže bych ji chtěl zachovat. Když ale budu stříkat figurky základem, tak je taky postříkám. Jak to řešíte vy?
Odříznete figurku a až po nabarvení ji nalepíte zpátky nebo natřete pak i podstavec odpovídající barvou?

27.10.2018 13:56:26

Vybíráme z Bazaru

Tenpenny Parks v anglictine
Tenpenny Parks v anglictine
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas