Twilight Imperium - EPIC GAME

Jak uz tu padlo v jedne diskuzi, rad bych si zahral v hodne (maximu) lidi tuthle 4X game (Tedy Explore, Expand, Exploit, Exterminate ... neplest z XXX :) ). Maximum znamena 6 (respektive 8 z rozsirenim), prozatim sme hrali maximalne ve 4 hracich a to neni tak EPIC jak by chtel. Herni material mam (zaklad i potrebne rozsireni - mimochodem pro znalce zakladu rozsireni prinasi novy set 8mi hlavnich strategickych karet, ktere vyrazne podporuji (aspon to tvrdi :)) konflikty mezi hraci), herni prostory mam (2x1m stul/desku, 8 zidli taky najdu, Kladno - vzhledem k vaze krabice a me citlivosti na ztraty hernich komponent, bych byl radsi kdyby vsechno co spadne na zem zustalo u me doma na zemi :), par hracu taky sezenu .. tak 2-4, podle terminu ... na 8 se ale nedostanu ani nahodou :) Takze zbyva najit nejaky vyhovujici termin (nejspis nejaka sobota od brzkych odpolednich hodin (po obede) do .. no proste dokud to nedohrajem.

Pozadavky ...
1) hmm, alespon castecna znalost anglictiny (textu neni malo, jakkoliv je ta anglictina jednoducha, a spoustu karticek (action cards, political cards) vidite jen vy ... slovniky mam, ale ... :) ).
2) chut zahrat si epickou ameritrash hru, ktera bude trvat tak odhadem 6+ hodin (ve 4ech jsme dohrali jednou za 2 hodky, ale to byl extrem)
3) cas na takhle dlouhou hru ... nejsem zavodni jidelna, takze svacinu sebou, pripadne se da objednat pizza, ci jine jidlo (funguje jidloservis)
4) slusne chovani ... nechci tam z toho pak mit kulnicku na drivi. Pripadni kuraci si pujdou nicit sve plice na balkon .. a ze je tam zima :)
5)?? Byla by dobra znalost zakladnich pravidel, ale pokud to nepujde jinak, muzu udelat nejaky vyklad (stejne uz si to sam vsechno nepamatuju) + nejake to ukazkove kolo ... akorat se pak o to prodlouzi cas dohrani a ja nebudu po hodinovem vykladu zbytek dne mluvit, si s vama budu dopisovat pomoci papirku :-DDD
6) posledni, ale rozhodne zasadni pozadavek .. chut se bavit ... nechci koukat 6+ hodin na otravene obliceje nekoho, komu nekdo jiny rozslapal babovicku ... eeee, Bitevni hvezdu ... vyjimka jsem ja, kdyz ji rozslapete me, pak si pujdu vedle urazene lehnout :)

Ostatni podrobnosti (jako termin) dohodneme pozdeji, az budou lidi :)

Pokud se akce ujme, nejsem proti usporadat cas od casu dalsi, "par" her doma mam.
11.2.2009 12:49:15

Days of Twilight are comming !
Beyond the roughwarri starcluster.
Far beyond the borderlands.
In the far reaches of the outer rim.
In a forgotten corner of the Serpent’s Eye void.
Below the wastes of a dark and windswept old planet.

Here lies a secret, long buried but not forgotten.

And now it has been found.

An age of twilight shall once more spread across the galaxy. A broken empire shall once more be re-forged. Hidden powers from dark space shall come forth to make an ancient claim. War shall rage across space. Secret treaties, political whispers, and devious murder shall again echo through the halls of the imperial city on Mecatol Rex.

On Saturdary at 1:00 PM, a Twilight Imperium will rise again.


Prevzato s FFG, nemel jsem to srdce prekladat :)

27.2.2009 12:15:21

rbx

pravidla
Tak je 3/4 na 3 rano a prave jsem docetl ta ceska pravidla co tu jsou. Jsem zvedav, jestli dnes uspeju u prakticke zkousky :-)

28.2.2009 02:43:42

pravidla
je 9 rano a ja je jeste necet :-P

Building the universe ...

28.2.2009 09:07:27

epic
No, musím říct, že hra byla opravdu epic, ale také jsem byl epicky vyčerpán :) Hra je to super, ale v těch 8 hráčích je peklo čekat na svůj tah, kolikrát jsem si tam v rohu hrál s letadýlkama. Jinak dojmy veskrze pozitivní, jen mi přišlo, že by hře prospěla větší odlišnost ras ala Duna, takhle jen má každá svou schopnost, ale hrají se podobně. Ale jinak hra super, na stůl by se u mě ovšem dostala jednou za uherský rok.

1.3.2009 08:44:40

fotky
No, pánové, jen z pohledu na fotky se mi ta včerejší šílenost vrací - můj nepodařený útok, pak znovudobývání home systému, Siaronův ústup před Radkovými War Suny přes Mecatol Rex...

1.3.2009 11:08:31

bitva
Bojoval jsem sice jen u sebe, ale co by jste čekali od nás mírumolovných vědců z Jol - Nar:-) Jestli by se hrálo znovu, už vím co bych vymýšlel jinak a ten rozlet taky nic moc:-(
A i když jsme zelení a máme žábry máme se hrozně rádi (já je chici zase :-D)

1.3.2009 11:23:41

Takze ..
Schmudlu uz priste nikam nezvu, je to zradny lidsky cerv :-))) Joking ... Priste ho zariznu hned na zacatku, aby si pak moc nevyskakoval :)) Dekuju vsem za ucast, moc se mi to libilo, urcite to nebyla posledni akce u me :) Mam vyridit pozdravy od noveho imperatora, doufa za danne zaplatite vcas :)

1.3.2009 11:48:41

rasy
Musim trochu nesouhlasit ... samozrejme ze vetsi diversifikace by byla lepsi, ale zase tak strasny to taky neni. Ta schopnost neni jedna, ale vetsinou 2-3, k tomu unikatni racial tech a kdyz to clovek zakomponuje do sve strategie tak je ten rozdil uz vyraznejsi. Opomenout se nesmi ani startovni technologie ... ano, kazdy ve vysledku muze dosahnout na stejne technologie (vyjma te racial), ale pri cene technologii a moznosti az na vyjimky vynalezt pouze jednu za kolo, ty startovni technologii hodne ovlivnuji kterou casti technologickeho stromu se clovek vrhne.

1.3.2009 15:06:54

rbx

...
Takze ... Az do konce jsem nevedel, jak to mam vlastne hrat. Z me strany to byl chaos spojeny s nepochopenim.:-) netusil jsem, jak vyuzit vyhodu War Sunu, nevedel jsem, jakou dulezitou ulohu hraji stihacky a tak jsem hral jen na expanzi s neustalym nedostatkem command counteru. A souhlasim se Sydem, ze by vetsi odliseni ras neuskodilo. A ty prostoje jsou sileny, zaroven si ale myslim, ze kdyz kazdy bude presne vedet, co ktera karta pro dane kolo dela, tak se to da stlacit na pulku. Teda pokud se nezacne bojovat, to je dice-fest :-)

1.3.2009 15:31:23

Clovek by mel priste vic cist :)
Ja jsem prave zjistil, ze jako Hacan jsem mel mit EXTRA trade resource z kazde obchodni smlouvy .. prisel jsem o nejakych 16 zbozi :( Mam podezreni ze me podloudne okradal Mentak, aniz to kdokoliv z nas vedel a financoval si z toho sve "pohranicni sarvatky" :)))

Schmudla .. tvuj obavany direct hit byl taky erratovan, v expanzi dokonce vysli opravene karty ... nyni ho mohou hrat jen ucastnici te bitvy.

1.3.2009 16:29:04

Hacan
to nám ještě scházelo... :)

1.3.2009 16:45:05

Hacan
Jo :) Me to schazelo :) A to nemluvim o tom ze jsem mohl tradovat akcni karty z ostatnimi, fnuk.

A zdaleka jsem nebyl jedinej kdo si tu kartu asi poradne neprecet .. treba takovej Muat muze za command counter vyrobit 2 stihacky a 1 destroyer tam, kde ma dok, nebo slunicko ... nevsim jsem si ze by to radek pouzival a pritom je to na doplnovani stavu letectva u slunicek na vylete jak delany :)

1.3.2009 17:08:52

rbx

Siaron
o tom jsem vedel, ale cetl jsem to jako 2 stihacky NEBO 1 destroyer, coz uz mi tak vyhodny neprislo. Navic jsem trpel akutnim nedostatkem command counteru, protoze mi Masa pred menou neustale zadrzovala kartu cislo 1.

1.3.2009 18:29:41

to sydo, Siaron, rbx
znamená to snad, že císař je na svém trůně neprávem a galaktická válka je opět na spadnutí? Jsem zvědav kdy to vypukne
:-)))

1.3.2009 18:53:43

rbx
No ono bylo videt ze trochu tapes, a poletujes neefektivne sem tam, coz stalo samozrejme hodne command counteru ... ja kartu 1 taky nevidel a sice jsem nemel tolik command countru, co ty olysale proradne opice, ale porad jsem na tom byl celkem slusne na to jak roztazeny jsem byl a kam az sem si dovolil udelat vypady. Ostatne spousta z nas (me nevyjimaje) udelala spoustu chyb, ja to taky nehral skoro 2 roky, s rozsirenim vubec, a souhlasim s tebou v tom, ze ten herni cas kdyz to nehrajou lidi poprve se da slusne smrsknout.

A kdyz mluvime o novem cisari ... je verejnym tajemstvim, ze my hrdi potomci vznesenych lvu nelibe neseme, kdyz na trunu galactickeho imperia sedi ukecane, uslintane bezzube zelvy !!! Myslim ze jsou prilis slabe, aby udrzeli vlastni stolici, natoz vladu nad celym znamym vesmirem !!!

1.3.2009 22:00:59

Siaron
jak červ ?! já ? vždyť já jsme ti napadl všeho všudy jeden jediný osamocený cruiser který ohrožoval mé teritorium a kladl kolem něj miny což jsem zajisté právem považoval za ohrožení svých zájmů. Za signal jam jsem nemohl za to byla odpovědná partička hackerů, která už za zasahování do věcí Federace pyká v rudných dolech. Jinak jsme se ničeho nedopustil, naopak si myslím že by se nad sebou měly zamyslet jiní, kteří zasahovali do věcí Federace proti její vůli !

direct hitu je škoda to byla velmi pěkně svinící karta :)

a poznámka na závěr : nazývat někoho olysalou proradnou opicí když pro chlupy nevidím na cestu o reace sheetu nemluvě ... :)))

a poslední poznámka na úplný závěr : vyjímečně budu souhlasit se Siaronem, že nějaký obojživelník nemá co rozhodovat o tom co je nejlepší pro galaxii (tedy lidstvo, že !)

2.3.2009 08:23:23

Schmudla
Aaaano, ale je proto, ze jsem prohledl tve proradne plany, a udelal jim pritrz driv nez mohli byt naplneny :) Nejsme v Ceske republice, tady staci umysl, neni treba dojit naplneni :-)))

2.3.2009 08:55:53

fotky
pár fotek z akce zde:
http://www.boardgamegeek.com/images/user/161737

4.3.2009 13:18:42

To Sydo
Super fotky,nechceš nějakou hodit i přimo sem na ZH?Mám rád fotky s rozehranou hrou..

5.3.2009 00:43:44

fotky
ja nejake uploadoval, ale sydo mel lepsi nastroj, ty moje nejsou tak ostre, a zeus je sem nechce dat :)) Cvakali tam snad 4 fotaky, tak snad bude fotek vic, i treba na ten fotoreport

5.3.2009 11:07:59

foto
Ok, až přijedu dom, hodím je sem.

5.3.2009 11:18:27

rbx

nechapu
... proc se tam tvarim porad tak zamyslene :-)

5.3.2009 11:26:48

sydo
ja bych vsechny fotky shromazdil na jednom miste a pak je poslal s doprovodnym textem diovi na ten fotoreport, uz jsem s nim o tom mluvil

5.3.2009 11:30:26

rbx
Muuati jsou starobyla, premysliva a nikam nespechajici rasa .. neco jako Enti .. hhuuumpf :)

5.3.2009 11:31:20

Zajimave je
ze nikde nevidim fotku noveho imperatora :) Uslintane bezzube zelvy se asi za svuj vzhled stydi :)

5.3.2009 11:35:53

Vybíráme z Bazaru

Old London Bridge cesky
Old London Bridge cesky
Akt. cena: 50 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas