Tide of Iron

Byl by zájem uspořádat soutěž v ToI?
Napište se sem případní zájemci.
20.8.2010 12:48:41

soltoon

...no konečně
Už dlouho hledám spoluhráče na tuto báječnou hru, takže jestli se hraje někde turnaj v TOI tak já rozhodně přijedu.Jestli má někdo zájem zahrát si i před tím turnajem tak napište na mail (soltoon@seznam.cz)

27.8.2010 21:45:37

turnaj
Strašně rád bych se zúčastnil, ale do konce roku to pravděpodobně nedám, snad ten lednový termín.:=)). Jen k systému turnaje mě napadlo (je to jen okamžitý nápad, možná blbost :=))) co se rozdělit na dvě družstva (Spojenci a OSA), každý hráč by si vybral svého generála (mohli by se použít velitelé z rošíření Normandie) a ti by se utkávali v jednotlivých bitvách (Mohla by se vytvořit mapa Evropy do které by se zaznamenávali jednotlivé bitvy a jejich vítězové). Nevyhrál by pak jednotlivec, ale celá strana a klidně se může vyhlásit nejúspěšnější generál za každou stranu. Družstva by se musela udělat nějak rovnoměrně, aby třeba profesionální válečníci Kubis a laredo nehráli spolu atd...Je to jen okamžitý nápad....

29.8.2010 13:10:08

to sasa
Jako Sasuv navrh mi prijde uplne skvelej. Udelat mapu Evropy - tzn. boje v urcitych mistech by mely pokazde stejne plany s upravami podle predchozich boju (kratery, ruiny budov atd.) a vysledky boju by se pak promitali do celkoveho deni.

Kdyby byl cas dalo by se to dokonce domaknout tak, ze by se reklo tady a tady je sklad munice, tady tovarna na vyrobu tanku, tamhle tovarna na vybusniny a spojenci by pak sami planovali kam budou smerovat utok.

Muj navrh bych prirovnal k Descentu s pouzitim rozsireni Road to legend kdo znate... To by byla teprve pecka. Ze by si sami hraci v prubehu hry tvorili vlastne scenare podle toho o co by jim slo. Priklad - domluvi se, ze obsadi dulezite mesto s tovarnou, jenze kdyby se do toho pustili rovnou prisli by posili z nedaleke posadky. Rozhodnou se tedy nejprve vyslat predvoj k obsazeni mostu -> 1. scenar. Podle vysledku bitvy by pak probehla bitva o mesto -> 2. scenar atd...

Jak o tom ale tak premyslim bylo by to asi nerealizovatelny protoze to obnasi pripravu a vymysleni pravidel pro navaznost a prenositelnost udalosti na dalsi bojiste. Aby se podle toho mohl planovat postup. Napr. u vyse zminovaneho pripadu by to spojenci delali proto, ze by vedeli, ze Nemci pak budou mit minimum jednotek a budou bez strategickych balicku posily a neprijedou ani posily diky scenari atd... A kdyz by zas Nemec videl, ze je to beznadejny, mohl by ustoupit a zachranit tak jednotky pro dalsi boje - napr aby znovu ziskal most, ktery spojenci predtim obsadili.

Myslenka si myslim dobra - realizovatelnost nejspis nulova :)

31.8.2010 08:34:52

pro Kubise
No uplne bych ten plan nezavrhl. Myslim si, ze kdyby jeden clovicek vymyslel celej system a potom by se hry neucasnil, byl by takovy dohlizec, ktery by mel na "vsechny" varianty pripraven postup jak dal pokracovat, tak by to snad nejak slo. Napr. jak pises, ze Nemci, kdyby videli, ze nejaky boj je beznadejny, tak ze by ustoupily je pochopitelny a spravny reseni.
Nahodou se mi to libi, takova predstava.

31.8.2010 10:48:16

to kubis
Myslel jsem v omezenější míře. Pravděpodobně by byl na každé straně vrchní velitel, který by rozhodoval o nasazení jednotlivých generálů do boje. Například podle typu scénáře. Byly by třeba tři bojiště (Normandie, Afrika, Z Evropa obecně a pokud bude už Fury tak třeba i navíc Rusko). Cílem by bylo třeba postoupit co nejdále (Délka postupu na každé frontě by byl třeba podle druhu vítězství a typu scénáře). Dopředu by se vybralo pro každé bojiště řekněme 6 scénářů (už hotových -buď oficiálních nebo z FFG)a vítězná strana z předchozího boje by si mohla vybrat, který scénář se bude hrát dál + dotyčnému generálovi by se vylepšily některé jednotky (stejně jako v Normandii - systém hvězdiček)- nějak rozumně aby nenastalo, že proti sobě bude stát nabušená armáda gardistů a čerství odvedenci)+ strana bude mít iniciativu na zač. scénáře + další.....
Generálové by klidně mohli pendlovat mezi bojišti...Tak nějak jsem si to představoval :=)))

31.8.2010 10:57:20

ufff
Podobný nápad dát jednotlivým partiím jsem večer psal v ToI a přísahám, že jsem to tady před tím nečetl. Je vidět, že toto napadá více lidí a hře nějaký rámec chybí.
Jen si myslím, že v rámci jednoho setkání je to moc ambiciozní a neuskutečnitelné. Co ale vymyslet, jak hrát toi proti sobě po netu (každý z obou soupeřů by měl doma partii postavenou) a výsledek by se zaznamenával do celkové mapy Evropy. Jak ale udělat hod kostkami, aby byl kontrolovatelný výsledek to netuším :-)).

31.8.2010 22:17:22

to Sinuhet
Pokud by to byl celý víkend tak ne. Šlo by o nějakých řekněme 6 scénářů (může být i víc nebo míň) na každou frontu, na kterých by boje hráli simultálně. Samozřejmě pokud by se hrálo jeden den tak to je nesmysl ...

31.8.2010 22:42:28

to all
Ale, ale pánové generálové, to co tady popisujete je vlastně kampaňový systém. Ovšem tam se nedají bitvy (scénáře) přeskakovat.

Kampaně jsou zatím víceméně jen 3: oficiální Normandie (nadržující Američanům), Ardeny (coby autor nemohu objektivně posoudit :-))a jedna partyzánská z Francie (neoficiální od Klause Fritsche, dosud jsem neměl možnost hrát).

Výhledově bych měl stihnout dodělat kampaň Market Garden, než bude avizovaný turnaj, ale ta je spíš určena pro 4 hráče a těch 6 jejích scénářů by bylo tak na 3 dny. Jen pro představu, na Zatroconu se hrála první část prvního scénáře, takže kdo tam byl, ví, co od toho čekat :-o.

Ale i onen Sasův nápad vybrat pár "samostatných" scénářů z dané oblasti (Ardeny, Normandie, S Afrika, Market garden...) a těmi postupně projít, není špatný.

Je ale fakt, že soutěžní scénář by neměl být moc dlouhý ani s příliš mnoha jednotkami, aby se stihl odehrátrychle, a především musí být dobře vyvážený.

Vybrat scénáře, které by nikdo neznal, by bylo asi hodně těžké, neboť většina je dostupných buď v tištěné podobě či na webu. Myslím, že lepší varianta by byla navrhnout X scénářů-kandidátů,
ze kterých by se předem (hlasováním) vybrali vhodní adepti, a ty by se pak hrály.

1.9.2010 09:14:23

laredo
na geeku se jeste vali death factory od Joseph S. Andersona ... kvalitu nedokazu posoudit :)

2.9.2010 11:46:19

tak jak?
Generálové, nějak nám to tady usnulo :=). Chceme se ještě utkat na bitevním poli? Pokud ano je potřeba říct kdy, kde a kdo. Jak, se pak doladí...

13.9.2010 21:30:12

zatim leden
...případným turnajem hráčů ToI se budu zabývat až po veletrhu v Essenu (konec října). Turnaj bych viděl zatím na leden.

13.9.2010 23:19:38

to koncepce turnaje...
No, já už jsem se částečně zamýšlel nad pojetím toho turnaje (se zohledněním Sasových podnětů). Klopík promine, pokud mu pytlačím v revíru :-).

Abych to ale dovymyslel úplně, potřeboval bych ještě znát 2 věci:

a) přibližný počet hráčů:

Počítám předběžně s několika skupinami po 4 hráčích. Ideální by bylo nějaký násobek 8. Ale obávám se, že 16 nás asi nebude :-(.

Mohli byste se tedy nějak "závazněji" vyjádřit, kolik by se vás v tom lednu (bude-li to leden) zúčastnilo?

b) délka turnaje

A ještě bych potřeboval vědět kolik "herního" času jste do toho ochotni dát? Jeden den, víkend (bez nocí), víkend s nocemi, prodloužený víkend apod. Týká se hlavně přespolních (nepražských).

Až budu mít jasno v těhle věcech, zveřejním zde svoji ideu
pro oponenturu :-).

14.9.2010 14:31:47

turnaj
Osobně se kloním k lednovému termínu. Vzhledem k rodinným povinnostem je pro mě ideální max. délka v rozsahu sobota ráno až neděle dopoledne.

14.9.2010 21:57:39

turnaj
Já mám určitě zájem,ale záleží na termínu.Pracuju někdy i o výkendu,až budu znát přesný termín tak se mužu přesně vyjádřit.

15.9.2010 08:00:14

ucast
Leden u me dobrej :). Cim driv bude presny termin tim lepe. Abych si pak mohl domlouvat akce na dalsi vikendy...

Casove moznosti - od patka vecera do nedele vecera. Spanek nejaky urcite potrebuju :).

15.9.2010 08:27:36

lednový zatrcon
případný turnaj ve hře ToI, by se konal na lednovém zatroConu a podle poctu hracu bychom se na místě domluvili na formě turnaje. Mám připraveno několik variant, nebude to nic složitého, jde hlavně si dobře zahrát a provětrat pravidla :-)

2.11.2010 13:17:39

Potvrzuji učast
I když ten víkend se mi vůbec nehodí. Nebudu tam moc být celej turnaj. Nemůžete to přesunout na nějaký jiný víkend??

10.11.2010 00:30:59 | Upraveno autorem (porovnej)

turnaj v ToI
Vážení příznivci válečné hry Tide of Iron,

v rámci lednového zatroconu bychom rádi uspořádali malý turnaj ve hře ToI. Ono nepůjde o nic složitého, každý hráč odehraje pouze 4 různé scénáře za jednu stranu se čtyřmi protihráči. Scénáře by byli pouze ze základní hry, tzn. z těch šesti vybereme 4 a hrajem :-)
Jen potřebuju odsouhlasit zájemce o tento malý srovnávací turnaj, a za kterou stranu by rádi hráli.

Zatím počítám s těmito hráči:
Klopik
Kubis
Laredo
Siaron
Panzer
Panzer j.
Kandelabr
Eyron

15.11.2010 09:52:45

ad turnaj TOI...
Já se hrdě hlásím k silám wehrmachtu (to by mi avatar Rommel dal, kdybych hrál za Spojence :-)).

Jenom dotaz na ostatní učastnící se hráče:

Pokud byste nutně chtěli hrát jen scénáře ze základu (jak navrhuje Klopík), tak které z nich vynechat:

a) rozhodně Na bodu zlomu (silně proamerický a všeobecně uznávaný za nevyvážený).

b) Z těch dalších mi přijde Stavelot silně proněmecký, zatímco Křižovatky a Siegfriedova linie dost proamerické. Takže z těch posledních 2 jeden vybrat
a ze 4 scénářů zbyde jeden proněmecký a jeden proamerický a žádná frakce by nebyla v přílišné nevýhodě.

Co vy na to? Nebo je budeme losovat jako králíky z klobouku :-)

Jinak myslím, že 4 scénáře na 2-3 dny je tak akorát, aby se dostalo i na jiné hry :-).

15.11.2010 15:59:13

Re:
Já si zahraju ToI na Zatroconu rád, jen nevím, jestli 4 hry ToI nesežerou neúměrně moc času na takto významné akci :-) To je tak na 8 hodin minimálně, ne?

15.11.2010 16:15:07

re:
...tak nevím jak dlouho kdo hraje, ale neměl bych z toho strach. Taky budu chtít hrát i jiné hry.
Tak třeba s tebou nebo Kandelabrem ani hrát nemusím, protože si to klidně přijedu dohrát k vám do Brna :-)
Je jedno kdy zvládneme srovnávací test :-) jestli až na zatroconu 2 , 3 nebo 4 :-)

Napiš hlavně za kterou stranu bys chtěl hrát...

15.11.2010 16:32:33

Klopik
Chces me zabit Klopiku. Tak to uz opravdu nevim co budu hrat na lednove akci driv!!! Asi si budu muset naspat hodne dp rezervy anebo si privezt karton redbullu :))

15.11.2010 18:56:56

to Klopik
Se mnou teda můžete taky počítat na TIO. Ve čtvrtek, v pátek.

22.11.2010 10:52:29

Vybíráme z Bazaru

Ground floor
Ground floor
Akt. cena: 205 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas