Ostrava

Ahoj lidi, nevím zda je tomu opravdu tak, ale zdá se mi že v Ostravě se až tak nic moc neděje. Takže bych se rád zeptal, kdo z Ostravy (a okolí) hraje jakou hru. Myslím, že by se tak dalo najít pár spoluhráčů a nebo se lépe rozhodnout jakou hru si pořídit, aby bylo s kým hrát. Díky
11.9.2010 07:15:16

to Holy ad text pro Kadavera
Já úplně přesně vím a cítím jak to myslíš. Chtěl jsem ti napsat delší text, ale asi to bude lepší nechat pak na osobní popovídání si. Nikdo nikoho netlačí do AT nebo wargame her. Znám lidi, kteří, když jim to bylo ukázáno a zahráli si to, tak to mu propadli a eurovky daly k ledu. Znám ale taky lidi, kterým to nic neříká, ačkoli tenhle typ her vyzkoušeli. Každý jsme jiný a každý máme jiné preference :).

Trošku bych tě poopravidl s tím, že všechny AT jsou na +4 hodiny s 40 strany pravidel, ale to by ti spíš řekl Kadaver, protože ten je na AT expert.

Já osobně vznik vašeho klubu vítám a předpokládám tam takovou rodinnou atmosféru. Proto ho velice rád navštívím a moc se těším. Zastavil bych se hned tohle úterý a můžeme hned vyzkoušet jednu kratičkou AT hru :D.

PS: Já nejsem expert na AT a hrál jsem jich minimum, takže pokud vás bude Kadaver lámat do světa AT a bude vás zaučovat, tak se rád zúčastním jako žák :D.

11.11.2011 10:07:32 | Upraveno autorem (porovnej)

to Lumirius
... by ses divil jak posledně v Pardubicích Francouzi vystrčili drápky. Málem vyhráli na plný počet klíčových území a přesto, že jsme je pak začali dusit, tak jsem jako papež vyhrál HIS jen o jedno políčko před Francouzi. Briskně jsem si poopravil názor, že Francouzi nemají v HISu moc šancí.

11.11.2011 10:31:47

ad HIS
Proč zrovna Francouzi musí být neutrální?:-| Přitom jistě existuje tolik atraktivnějších národů. Třeba Albánci.:-) To budu asi muset raději konvertovat.

PS: Omlouvám se všem Albáncům a Francouzům na tomto fóru. Pevně věřím, že se vám ten mediální obraz jednou vylepší.:-)

11.11.2011 12:39:47

Křene
to jsme rád že to Francouzi tak dobře zahráli, já myslel že to je v HISu fakt nakopávací národ.

Pokud mi to v úterý vyjde, tak bych se taky zastavil.

11.11.2011 12:48:14

To je mi nadělení :-/
Měl jsem tu rozepsaný jeden ze svých obsáhlých příspěvků a pak jsem se uklikl a je fuč. Už musím jít a dnes se nejspíše už k počítači a netu nedostanu. Snad tedy budu zítra schopen navázat. Na počtenou, pánové.

11.11.2011 13:09:25

to Holy
Je to přesně jak říká Křen, lidé mají různé chutě a tomu se líbí to a tomu zase ono. Dokonce jsou i lidé, kteří začali ameritrashema a přešli na euro, protože se jim více líbilo. Ale rozhodně to stojí za vyzkoušení, mi prostě americký styl hraní učaroval a já osobně se u něj bavím mnohem více, než u euroher. A přesně o to u her jde, je třeba si vybrat ty, které nás a naše spoluhráče nejvíce baví.
Jinak já taky nejsem nějaký extra ameriodborník, já jsem prostě hráč, který se rád pohybuje v té oblasti kvůli atmosféře a tématům, které ty hry zpracovávají. A ameritrashe opravdu nejsou všechny dlouhé hry s šílenými pravidly, jsou i jednodušší a kratší hry, které jsou plně atmosferické a používají těch amerických postupů. Můžeme někdy vyzkoušet, obzvláště když zavítáš do Korunky, tak si Tě klidně vezmu na paškál. Nebo se můžeme domluvit na nějaké úterý a něco bych dovezl, ale to uvidíme, jak to vyjde s časem.
Co se týče dojíždění, tak jelikož pracuju v Porubě na VŠB, tak to nebudu mít až tak daleko, ačkoli jsem do těch končin nikdy nezavítal. Předpokládám, že by tam odsud mohl jet nějaký autobus. Jo a taky denně dojíždím hodinu a čtvrt tady a hodinu a čtvrt zpátky domů, takže mě opravdu nějaká ta půlhodinka navíc už moc nevytrhne :-)

11.11.2011 16:00:45

ad Ameritrash
Já samozřejmě vím, že ta mnou uvedená charakteristika nepasuje na všechny AT hry, ale myslím si, že představuje takový ustálený stereotyp mezi eurohráči, kteří o AT vůbec slyšeli. Všechny eurovky taky nejsou jen bezkonfliktní mozkonapínací nudou.

A právě ta proklamovaná atmosféra a zajímavá témata mě na AT dost lákají. Ne, že by mi tyto atributy u eurovek chyběly, ale jakožto dřívějšího dlouholetého hráče her na hrdiny mě to prostě zajímá. Jak jsem uváděl dříve, považuji se za nezkušeného novice a coby hráč se nacházím ve vývojovém stádiu "Alenka v říši divů". Králičí norou jsem do deskoherního světa již prošel a teď objevuji jeho rozmanitosti, chci jich co nejvíce poznat a vyzkoušet. Pokud se tedy někdo vytasí s nějakou novinkou, tak jsem mezi prvními hlásím, že si ji chci zahrát, ačkoliv bych si mohl místo toho zahrát podvacáté něco osvědčeného, co mě baví. Jsem téměř nepopsaný list, co je třeba hustě zaplnit.:-)

12.11.2011 10:04:51

to Křen a Lumirius
Jen pánové přijďte (viz osobní pošta), budu rád (ale určitě nejen já). Rodinná atmosféra je nejvýstižnější popis prostředí, v němž se scházíme. Holky snad zase něco upečou...

12.11.2011 10:15:31

to Kadaver
Nazdar kolego, cvika jsem s tebou sice neměl, ale minimálně od vidění z chodby se musíme znát.:-) Já pracuji na tom proklínaném CIT. Kdybys tedy měl opravdu někdy zájem nás v Martinově navštívit, klidně se můžeme domluvit na společné dopravě od VŠB (jinak tam jezdí 58 z Alšáku). Jak jsem však uváděl dříve, do Korunky se také v dohledné době chystám (má mi tam přijít hra), takže hned spojím příjemné s příjemným. Jinak můžeme třeba dát nějakou tu kratší v obědové pauze.:-)

Jak bylo možné vysledovat z mých příspěvků, jsem otevřen opravdu všemu. Prostě mě baví hrát si (třeba i Activity). Jak to navíc vypadá, tak snad už toto úterý dojde k mému prvnímu zasvěcení do AT. Takže se už nemohu dočkat.

EDIT: A ještě poslední dovětek k tématu klubů deskových her na Ostravsku. Nechci ti brát iluze, ale po krátkém pátrání jsem kromě Korunky a ZáTaHu narazil ještě minimálně na dva další aktivní kluby v Ostravě a okolí. Takže deskoherní scéna byla trochu roztříštěna již dříve.

12.11.2011 10:37:23 | Upraveno autorem (porovnej)

to Holy
Jojo, pokud jsi ten človíček z fotek, tak Tě znám od vidění. Věřím, že znáš Adama Janoška, se kterým jsem Tě asi vídával (jinak Adam je můj čtyřletý spolusedící z Kratochvílova ústavu pro mentálně pokročilé - čti Kratoškola :-) ). Jinak se klidně můžeme domluvit na nějakou zpářku přes obědovou pauzu, případně v odpoledních hodinách, kdybys měl zájem. Máme prostorný kancl na PI, což je pro Tebe sice celkem z ruky, ale krátká procházka na mrazu vzpruží ducha. Nebo můžem dát něco v Aule, pokud tam máte nějakou vhodnou místnost, případně na chodbě u kulatého stolu :-)
Na Ostravsku určitě nějaké kluby budou (dokonce jsme s mými spolupachateli uvažovali o založení klubu v Brušperku), ale přímo v Ostravě o žádném jiném nevím a to jsem svého času nějaký dost hledal (ale to už je několik let zpátky, tak se situace mohla změnit). Samozřejmě si pamatuju na několik klubů sběratelských karetních her, které možná taky ještě fungují, ale ty mezi podezřelé nepočítám. Ale takové malé domácí klubíky, kde se schází jen pár známých na občasnou zapářku, bude určitě hodně a to je jen dobře. A mezi ně se asi dá zařadit i ten váš. Jen jsem si povzdechl, že v Korunce občas prostě nejsou hráči a přitom je tam hodně volného místa u stolů, že by se tam klidně dalších 20 lidí vešlo.
Neber to tedy tak, že bych vás nějak haněl a proklínal. To nebylo mým záměrem. Hlavní je, že se všichni bavíme a rozséváme příjemnou deskoherní nemoc dále.

12.11.2011 23:18:54

to Kadaver
Na mnohých fotkách se skutečně nacházím, ale musím tě zklamat, neboť od druhé věty nemám ani ponětí, o čem to mluvíš. Něž jsem vůbec zjistil, co že je to PI a kde se nachází, nějaká ta chvilka taky utekla. Na CITu by se vhodných prostor našla spousta, zrovna v našem kanclu je navíc takový příhodný kulatý stůl, až je mi teď, když na to myslím, líto, že se tam dosud žádná deskovka nehrála.:-) S výjimkou těch úterních ZáTaHů (díkybohu alespoň za ně) bohužel nemám odpoledne přes týden příliš volného času (jsem totiž aktivní organizovaný sportovec). Snad jen v tu středu bych si dokázal výjimečně udělat na Korunku volno, ale bylo by to se ZáTaHem "buď, anebo".

Jinak podle mých rešerší by měl jeden klub fungovat v Hrabůvce jako součást turistického oddílu a jeden možná také v Zábřehu. Další se schází ve Staré Bělé. Že se i Korunka potýká s nízkým počtem hráčů, je pro mne velkým a nemilým překvapením. Asi to s tou záplavou a popularizací moderních deskových her není až tak žhavé. Rozhodně je to škoda.

13.11.2011 00:30:32

to Holy
V tom případě jsem si Tě špatně zařadil, ale podle profilové fotky na VŠB jsi to Ty. Tak to Tě budu znát asi jenom z náhodného potkání na chodbách, v menze, případně v okolí informatické katedry. Já mám na obličeje pamatováka, ale po delší době je už se mi to začne motat dohromady.
Na CIT není problém dorazit, když se domluvíme, a řekl bych, že by se tam určitě dali najít i další hráči/nehráči, kdyby se nadhodil návrh, že něco zahrajem. Nebo kdyby se hrálo přes pracovní dobu na nějakém viditelném místě, tak by se aspoň chytli manažeři, ačkoli to by nemuselo mít úplně hravé následky :-)
Já vím akorát o tom starobělském klubu, ten už je tam dlouho, jinak jsem ještě někde zmerčil i nějaký ostravský, ale ten byl pro děcka školou povinná. Co se týče účasti v Korunce, tak se tam většinou kolem těch 15 lidí sejde, ale do těch prostor by se pohodlně vešlo ještě dalších 20 i více a byla by aspoň větší rozmanitost. Otázka je, čím jsou ty malé počty hráčů způsobeny, jestli malým povědomím, malou hráčskou základnou, malým odhodláním se do klubu zajet podívat nebo poměrně vysokým vstupným (což si právě v případě Korunky myslím, že je trochu přehnané, ale neznám jejich náklady). A když o tom teď tak přemýšlím, tak asi vším dohromady.

13.11.2011 10:14:59

to Kadaver
No jeden kolega/kamarád z CITu je také ZáTaHář, ale i mezi dalšími se najdou hraví lidé (vím minimálně o jednom, co údajně svátečně navštěvoval Korunku), ale stejně si nemyslím, že by na to bylo vedením pohlíženo s přílišným nadšením. Ale na našich vánočních večírcích či výjezdních zasedáních občas nějakou tu jednodušší hru vytáhneme (Ligretto, 6 bere, Bang apod.). Je však vcelku zajímavé (i když pro mne nijak překvapivé), kolik hráčů se rekrutuje právě z IT.

Ten nedostatečný počet hráčů v Korunce mě upřímně mrzí. Měl jsem představu, že kromě pravidelně se scházejícího jádra se tam musí točit i mnoho dalších občasných hráčů, podobně jako u nás, akorát že ve větších počtech. Nás se schází zatím kolem desítky. Vždy tak pět až osm lidí středu a k tomu pár lidí (většinou nováčků), co se objevují nepravidelně. Přitom rezervy v kapacitě máme také stále ještě značné (aspoň, co se prostoru týče, hrací stoly by přece jen mohly časem pochybět).
Chtělo by to určitě dobrý marketing (což se nedá dělat bez financí) anebo pořádnou osvětu. Kdo ví, ale třeba se někdy dočkáme toho, že naše veřejnoprávní televize (či jiná) uvede pořad o deskových hrách, když už má pořady o kdejaké daleko úzkoprofilovější malichernosti. To už by snad vyvolalo dostatečný zájem o deskové hry u opravdu široké veřejnosti a tím i příliv členů do deskoherních klubů.

14.11.2011 11:34:38

to Holy
A vy jste neviděli 2 řady mého deskoherního seriálu na televizi Noe :)?

14.11.2011 11:52:27

to Holy
Taky na CITu znám jednoho bývalého Korunkáře (asi známe toho samého, akorát ho znám jen pod přezdívkou) a po pracovní době nemusí vedení zajímat, co děláte, ne? To už jsem byl takhle i párkrát zahrát v Tietu. Klidně bychom mohli někdy po práci sednout, donesl bych nějakou kratší chuťovku a smlsnout si. Nebo to necháme na ZáTaH a to bych donesl něco delšího mlsnějšího. Obzvlášť, když mi Křen připraví půdu :-)

14.11.2011 13:02:00

som

kren
Už to tady několikrát padlo, ale nenarazil jsem na onen pořad. Je možné se k němu nějak dostat nebo se nad ním zavřela voda a leží někde v trazoru? Jak se to aspoň menovalo?

14.11.2011 13:07:43

to som
Zkusím ti to nějak dát dohromady. Část z toho je možné vidět na webu TV Noe, ale není to všechno a je to tam mizerně vyhledatelné. Zkusím dát dohromady 1. i 2. řadu a nějak bych ti ty soubory zpřístupnil.

14.11.2011 13:51:10

to Křen
Ten pořad jsem samozřejmě viděl (i když jen online ze záznamu), ačkoliv jsem se o něm dověděl až z jednoho z tvých článků tady na ZH, což jen dokresluje onu nedostatečnou medializovanost deskových her. Ale asi sám musíš uznat, že pěti- až desetiminutové pásmo v pořadu pro náctileté dívky na křesťanské televizi nemá zrovna vysoký potenciál oslovit široké masy. Každopádně ale všem tvůrcům a účastníkům (tedy i tobě) tisíceré díky aspoň za něj. Obzvláště pokud by zapříčinil větší podíl deskohráček.;-)

14.11.2011 14:23:12

to som
Hledá se to fakt blbě, ale dvanáct dílů (asi tedy jen jednu řadu) najdeš na http://www.tvnoe.cz/archiv-videi--pod-nebesy-ii.html. V každém dílu z toho seznamu je jedno video pojmenované Deskohrátky, kde mimo jiné uvidíš účinkovat některé ze zde přítomných Zatrolených.;-)

14.11.2011 14:29:16

to Holy
Prosadit se do televize s menšinovým žánrem je prakticky nereálné. Musela by to být silná loby. A to i na Noe těch deset minut byl finančně problém. Výroba i těch necelých 10 minut pro televizi je drahá záležitost. Člověku je z toho celkem smutno, když vidí jaké ptákoviny někdy v televizi vysílají, ale které jsou holt dostatečně finančně podepřeny.

Snažil jsem se, aby byl na Noe samostaný, byť časově nevelký pravidelný magazín o deskovkách. Jenže nejsou finance. Nejdražší je totiž opravdu vlastní výroba.

14.11.2011 15:09:40 | Upraveno autorem (porovnej)

to Kren
Buď rád, že se to nepovedlo. Za chvilku by tě začal opruzovat Stát, že prezentované hry nejsou multikulturně vyvážené - AoE neobsahuje žádné figurky černochů a asiatů, v HIS může pirátit jen arab, což navazuje pocit, že jsou to zloději. TtA neobsahuje jediného černošského vůdce a poměr vůdců žen a mužů neodpovídá unijním kvótám. Mimo to, stavba „transkontinentální železnice“ v TtA neprošla posouzením vlivu na životní prostředí a nemohla se k ní vyjádřit občanská sdružení. Space Hulk obsahuje násilné scény a mohl by mít nepříznivý vliv na dětský vývoj, v Titanu dochází k vybíjení celých živočišných druhů a v Axis&Allies továrny produkují jednotky bez ohledu na CO2 povolenky.
Kde by jsi pak hledal ty „správné“ hry, které by bylo možné v TV prezentovat? :-)

14.11.2011 15:37:20

Anderson
Pěkné a u 21.století by zas vykřikovali že je to zaplacené nějakou "neziskovou" ekologickou organizací, která je sponzorována firmou na výrobu slunečních elektráren :-D

15.11.2011 10:11:07

Korunka
Nevim, kam to prispendlit, tak to pisu sem. Tento vikend - sobota, by se melo v Ostrave v Korunce poradat volne hrani, a tak jsme se chteli zeptat, zdali tam nekdo planuje zavitat a zdali by neco nezahral? Nejake BSG nebo podobne? :-)

10.4.2012 15:57:14

to Vojta
Že bychom zašli něco zapařit o víkendu? Já bych asi aji přišel, kdyby se našli další hráči. Samozřejmě bych mohl donést nějaké pořádné hry, abychom měli ameriku na dosah pařátů...

10.4.2012 18:01:58

to Kadaver
To by bylo super. My bychom byli dva, takze s tebou tri a do nejake te BSG by se uz nasli urcite dva jedicni, ne? :-) Ale muzeme zkusit i neco jineho a kdyby se lidi nenasli, tak muzeme dat jinou hru a nebo i vice kousku, zalezi, kdy a jak a v kolika lidech atd., ale to by se urcite doladilo. Tak zatim pockame, jak se to vyvrbi asi. :-)

Od kolika hod bys tak mohl? :-)

10.4.2012 18:13:47

Vybíráme z Bazaru

Shadows over Camelot
Shadows over Camelot
Akt. cena: 1700 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas