Ostrava

Ahoj lidi, nevím zda je tomu opravdu tak, ale zdá se mi že v Ostravě se až tak nic moc neděje. Takže bych se rád zeptal, kdo z Ostravy (a okolí) hraje jakou hru. Myslím, že by se tak dalo najít pár spoluhráčů a nebo se lépe rozhodnout jakou hru si pořídit, aby bylo s kým hrát. Díky
11.9.2010 07:15:16

kremilos
co nebo co? není to jedno? :) zahrát si...;) tak itak dnes z lehka (Bizzarie a Collosal Arena)

8.3.2011 00:05:28 | Upraveno autorem (porovnej)

A Game of Thrones Board Game
Je v OVě nebo okolí někdo, kdo hraje A Game of Thrones Board Game? Stal jsem se vlastníkem, ale v pravidlech se mírně ztrácím...

8.3.2011 13:38:37

Kubulinek
Můžeme se domluvit a vyzkoušet to ;)

8.3.2011 21:43:11

Game of Thrones
Deskovou verzi jsem hrál několikrát, je možnost se domluvit. Pravidla neznám dopodrobna, ale jsem schopen objasnit nějaké nesrovnalosti, pokud budou poruce pravidla.

9.3.2011 06:25:51

Game of Thrones
To by bylo super. Jsem ale přes týden naprosto nepoužitelný. Takže jedině víkend.

9.3.2011 11:55:04

Game of Thrones
tož to je blbé, ja jsem zas zabitý přes víkendy :-(

9.3.2011 12:38:09

snad někdo :)
hraní u pivka? Dnes? Najde se někdo? ;)

9.3.2011 12:46:24

Game of Thrones
Tak ještě by šlo v pondělky a pátky odpoledne, v podvečer.

9.3.2011 14:12:27

Game of Thrones Board game
Pondělí 2.5. v čajovně u sýkoráku někdy v podvečer?

28.4.2011 13:35:14

ZáTaH - "nový" klub deskových her
Všichni Zatrolení z Ostravy a okolí, především pak z Martinova, Poruby a dalších přilehlých obvodů, kteří hledáte spoluhráče a Korunka je pro vás příliš daleko či otevřena v nevyhovující dobu, jste vřele zváni do našeho deskoherního klubu ZáTaH v Ostravě - Martinově (viz sekce Kluby & hráči).
Scházíme se každé úterý odpoledne od pěti hodin. Zatím jsme malinký klubík tvořený několika nadšenci, ale počet pravidelných návštěvníků roste a s ním i sbírka našich her. :-)

8.11.2011 12:57:49

to Holy
Je trochu smutné, že lidé z Poruby a Martinova považují Mariánské Hory za příliš daleko a to i přesto, že se do Korunky bez problémů sjíždí lidé z Havířova, Krnova, Brušperka a podobných vzdálenějších lokalit. Ale iniciativě se meze nekladou a přeju vašemu klubu hodně her a hlavně hodně zábavy. Akorát se nám to tady v Ostravě nějak začíná tříštit, tak aby nakonec bylo vůbec s kým hrát.

8.11.2011 14:33:04

to Kadaver
No pokud nebude tento klub trpět dvěma neduhy, kvůli kterým nechodím do Korunky, tak klidně přijedu od Havířova až do poruby:

1) Nehorázný hluk, kdy se několik skupin překřikuje a vyhrává ten kdo má silnější hlas. Po takovém hraní mne pravidelně bolí hlava a nejsem sám, kdo kvůli tomu do Korunky nechodí.

2) Poměrně krátký čas na hraní her. Jestliže tam přijdu ve 4 a o půl paté se začne hrát, tak se stihne maximálně jedna Eurovka + nějaký filler. Na wargame nebo nějakou delší hru můžu rovnou zapomenout. Limitní čas by mi vyhovoval pravidelně minimálně do 22:00 až 23:00.

Takže z mého pohledu tříštění herní komunity v Ostravě uvítám, pokud mi jiná skupina poskytne to, čeho se mi v Korunce nedostává.

8.11.2011 14:58:19

to kren
Wargamy bych nehrál v žádném klubu, na to kluby nejsou stavěné ani zamýšlené. Wargamy se hrajou doma, kde si můžeš tu několikahodinovou hru nechat na stole, mezitím se najíst, vyspat, apod. Kluby jsou určené pro nárazové intenzivní hraní a u toho se lidé baví. Zatím jsem nezažil žádnou akci nebo klub, kde by všichni tichounce šoupali žetonky a celou dobu nepromluvili.
Co se týče času, tak nám se do těch 4 hodin vždycky nějaká ta amerika vleze. Případně nějaká amerika a nějaký kratší filler.
Tříštění komunity beru, ale ať každý dělá něco jiného než ten druhý a ne jen, že prostě budu zakládat samostatný herní klub v každé části Ostravy, protože se mi nechce naskočit do šaliny a 20-30 minut cestovat. Kdyby se jeden klub specializoval na dlouhá hraní pro wargamisty, jiný pro tématická hraní nějakých amerik pokaždé na jiné téma a jiný zase na eurovky, tak to bych jen bral.

8.11.2011 15:14:55

to Kadaver
Wargame nechme stranou, ale je pravda, že nemám rád když mne tlačí čas a někdo nervózně podupává, že už se bude zavírat. Právě proto, že jsem zvyklý si od hraní odpočinout, pokecat a občerstvit se, uvařit si kávu nebo čaj, tak mne ty 4 hodiny příliš neuspokojují.

Nicméně co mi především vadí, tak to je opravdu ten hluk. Nikdo nechce, aby jen všichni tiše šoupaly žetonky, ale co je moc, to je moc. Pokud mám po hře hlavu jak balón a hlas vychraptělý jak musím křičet, aby mne vedle sedící hráč vůbec slyšel, tak to mi opravdu vadí. Několikrát jsem hrál v různých zaplněných hospodách a můžu říct, že tam bylo tišeji jak v Korunce.

Edit: Jinak bych chtěl ještě dodat, abych nebyl špatně pochopen, že já nebrojím proti Korunce jako takové. To vůbec ne. Nejsem odpůrce Korunky, ani kohokoli z členů a občas Korunku navštívím a zahraju si tam. Navíc portfólio Korunkovských her je naprosto excelentní a než by některý jiný klub získal takovou zásobu her, tak to by uplynulo v řece ještě hodně vody. Nicméně je to o osobních preferencích. Jsme svobodní lidé a když mi někde něco nevyhovuje, tak jdu holt jinam. Když to ale 99% lidí vyhovuje, tak je rozhodně nebudu převědčovat o své pravdě.

A s tím dojížděním od Havířova je to tak (na příkladu mého syna Tobiáše, který do Korunky chodí), že když přijde ze školy, naskočí na autobus do Ostravy, pak na tramvaj. Zahraje si jednu hru, naskočí na tramvaj, s vyplazeným jazykem doběhne na autobus, doma je před osmou a ještě dělá věci do školy. Takže to má chudák na otočku, je uhnaný a kolikrát si ani nic pořádného nezahraje

8.11.2011 15:26:39 | Upraveno autorem (porovnej)

to Kren
A to jsi přitom nezažil Caulyho při Ligretto Footballu, to bys vyletěl z kůže :-)
Já jsem si na ten hluk asi už zvykl, případně ho generujeme my svým atmosferickým treštalkem. Ale vzhledem k tomu, jak jsi byl u těch Space Empires našpičkovaný, když jsem jen přišel k vám a chvilku to komentoval normálním hlasem, tak budeš mít menší toleranci hladiny hluku než já. Obecně ale v té druhé místnosti bývá podstatně méně hlučno, obzvláště když velmi často tu druhou místnost zabíráme sami jednou hrou. Takže vždycky, když jsme hráli něco náročnějšího (MEQ, Starcraft, Chaos), tak se tam k nám nikdo neodvážil. Ale asi jsem měl prostě jenom kliku na ty správné dny, kdy tam nikdo nebyl.
EDIT: S tím dojížděním je to, pravda, kruté a Tobiášovi se popravdě celkem divím, že to takhle zvládá. Kdybych nedělal v Porubě, tak bych z Brušperka taky jen kvůli Korunky nejezdil, to se přiznám. Obzvláště když tam většinou hraju hry, které máme doma a můžu si je zahrát o víkendu v Brušperku.

8.11.2011 15:53:26 | Upraveno autorem (porovnej)

to Kadaver
Chápu tvoje povzdechy, ale trochu mě překvapují tvoje obavy o osud a roztříštěnost deskoherní společnosti z Ostravy a okolí, kteréžto by měl způsobit vznik nového malého klubu v jiné části veliké Ostravy (ačkoliv v menším městě by to již možná problém představovalo). Přiznám se, že nevím, zda v Ostravě funguje ještě nějaký další klub kromě Korunky (a tímto se všem ukřivděným omlouvám), ale myslím si, že Korunka se určitě nemusí bát odlivu členů. Pro ni nepředstavujeme prakticky žádnou konkurenci (ani členskou základnou, ani nabídkou her).

Tu vzdálenost jsem zmiňoval nikoliv, abych apeloval na pohodlnost hráčů (sám jsem z Frýdku-Místku), ale spíše může sehrát roli u dívek a mladších ročníků, aby se netrmáceli přes celou Ostravu v pozdních nočních hodinách. I když samozřejmě nechci vinit Ostravu z nějakého nadměrného nebezpečí v jejich ulicích.:-)

Ta klubová specializace je jistě krásná myšlenka, ale co pak dělat v městě, ve kterém se nachází klub s takovou monumentální sbírkou her jako je právě Korunka a který tak obsáhne veškeré myslitelné specializace? Přece to jen proto neodpískáme. Mimochodem z pohledu na naši skromnou sbírku her je vcelku patrné, že jsme spíše eurovkáři a oddecháři, což však může být způsobeno snadnou dostupností her tohoto typu a doposavadní nepolíbeností ameritrashem. Musím také podotknout (třeba to někoho naláká), že se u nás schází nezanedbalené procento dívek (taková třetina), pravda zatím asi z deseti lidí.:-)

Další přínos klubu bych navíc viděl v odlišné otevírací době. Myslím, že se najde spousta lidí, co by si sice ráda něco zahrála, či hledá spoluhráče, ale ve středu (otevíračka Korunky) nemá zrovna čas.

9.11.2011 10:34:25 | Upraveno autorem (porovnej)

to Holy
Ahoj,
přijdu se podívat a možná bych měl pro vás zajímavou nabídku.

9.11.2011 10:37:13

to Křen
Budeme moc rádi (tedy aspoň já určitě), když takový deskoherní guru zavítá do našeho klubu. Pokud tedy nenastanou nějaké zvláštní okolnosti, tak by otevírací doba neměla představovat překážku, neboť nejsme nikým popoháněni. Odemykáme i zamykáme si sami. Scházíme se od pěti a třeba včera jsme končili až krátce po půlnoci (ale každý samozřejmě může přijít a odejít, kdy se mu zachce). S hlučností by snad taky neměl být problém (není nás zatím mnoho), tedy s výjimkou občasných projevů frustrace a zuřivosti.;-)

EDIT: Než já taky napíšu nějaký post, tak uplynou věky (přece jen jsem v práci a musím vykazovat nějakou činnost :-)). Takže jsi mě Křene předběhl a mile překvapil. Budu se těšit na tvou návštěvu. Případné dotazy směřuj do soukromých zpráv.

9.11.2011 10:57:18 | Upraveno autorem (porovnej)

to all - pozadí vzniku ZáTaHu
Nechci, aby si případní zájemci dělali přehnané iluze o našem klubu a pak byli třeba zklamáni. Náš klub zatím není nic světoborného a ani si to neklade za cíl. Rozhodně od ZáTaHu nečekejte Korunku 2.

ZátaH vznikl asi jako každý jiný podobný spolek. Prostě se skupinka kamarádů scházela po domácnostech, aby si zahrála těch pár her, co vlastnila. Z občasných setkáních se stala pravidelná a když pak přišla možnost scházet se v prostorách Sboru Jednoty bratrské v Martinově, jíž jsou někteří hráči členy, byla bez váhání využita. Tehdy taky nejspíše vznikla myšlenka to trochu pozvednout, označit to nálepkou deskoherního klubu, vytvořit stránky a otevřít se tak světu. Tím se odstartovala pozvolná expanze, když zakládající členové přitáhli své kamarády a ti zase své atd. Já sám jsem jeden z dotažených a stal jsem se takovým tiskovým mluvčím či PR.:-) Nefungujeme tedy na žádné formální bázi, nejsme ani občanské sdružení, ani nic jiného. Jen prostě parta lidí se společnou vášní. Asi jako každý tady na ZH. Sbírka klubových her je tedy tvořena tím, co jsme dali dohromady, a několika společnými nákupy. Tedy žádná velká profesionalita, zato vcelku rodinná atmosféra a vstřícný, osobní přístup.;-)

9.11.2011 14:11:21 | Upraveno autorem (porovnej)

to Holy ad členové Sboru jednoty bratrské
To se můžeme někdy domluvit na partii Here I Stand. Já jako praktikující katolík budu hrát za papeže a někdo z vás za protestanty. Bude to mít aspoň tu správnou atmosféru až budou probíhat náboženské disputace :D.

9.11.2011 15:24:09

to Holy
Řekl bych to asi tak... V Korunce taky ze začátku mého členství nebyly skoro žádné ameritrashe, protože to tam nikdo ani neměl odhodlání hrát. Bylo to jen postupným nošením, přemlouváním, evangelizováním, dotahováním hráčů a něžným lobingem, kdy se nám tam podařilo nějakou tu ameriku protlačit. Teď už tam máme zaběhlou skupinku amerikánců a občas se k nám někdo přidá. Takže ta rozmanitost je určena jen a jen preferencemi hráčů.
Co se týče tříštění komunity, tak určitě ubíráte hráče Korunce. Všichni vaši hráči jsou potencionálními členy Korunky a třeba by se tam jednou dostali. Ale rozhodně vám to nezazlívám, každý klub je dobrý, protože dostane ještě více hráčů k deskovkám a pro hodně lidí je ta krátká vzdálenost rozhodující (jak zjišťuju, tak hlavně pro hodně lidí z velkého města, já jsem si na dojíždění musel zvyknout, když mi nic jiného nezbývalo). Každopádně vám držím palce a jestli zbyde čas, tak se možná taky někdy zjevím s nějakou chuťovkou. Třeba tam budu i některé lidi znát ze svého předchozího působení, i když na fotkách jsem nikoho z podezřelých nezahlédl.

9.11.2011 22:10:00

To Křen
HIS bohužel zatím neznám, ale nenašla by se tam i nějaká strana pro neutrály, ať se můžu taky přidat? :-)

11.11.2011 08:38:08

to Holy
No samozřejmě :). Můžeš do toho řezat za Turky. Ale to je zase Islám, takže to není zrovna neutální. Pak jsou tam ještě Habsburkové, Francie a Anglie. Ale to si nevybereš, v tehdejší době se neutralita ani vojenská ani náboženská moc nenosila :D.

11.11.2011 09:02:52

to Kadaver
Samozřejmě, že jde čistě jen o osobní preference. Já osobně mám rád hry, kde mám většinu věcí pod kontrolou a nejsem odkázán na osud a štěstí (i když Osadníky snáším ještě dobře). Když prohraji, mohu se sice zlobit jen na sebe a nemohu to svést na nedostatečné požehnání shůry (viz Caylus včera... ó to bylo chyb. :-)), ale ta proklamovaná atmosféra "amerického odpadu" mě i tak dosti láká, pokud tedy bude prvek náhody v únosné míře. U her mě totiž baví přemýšlet, tak se i bavit. Takže kdo ví, třeba nakonec taky podlehnu temné straně síly.:-)
Jinak musíš, ale uznat, že dostupnost těchto her je daleko menší. Nemůžeš asi přece čekat od novice, za něhož se já stále i po dvou letech pravidelnějšího hraní považuji, že když přijde do obchodu (i elektronického) s hrami, že si pořídí tu šílenou hru v angličtině (která by pro mne však nebyla snad takovou překážkou, ač spoluhráčům by již potíže činit mohla) se 40 stranami pravidel a herní obou 4+ hodin. Člověk musí pěkně postupně od drobných krůčků. Navíc mám kolem sebe stejně založené hráče, ale já se nějakého evangelizovaní nebojím, dokonce bych se na něj i těšil.

Jinak cílem našeho klubu určitě není krást Korunce členy. Je možné, že asi pár porubských a martinovských hráčů možná zavítá příště k nám, ale nevěřím, že by to pro Korunku představovalo takový problém (určitě ne existenční). Neříkej mi, že se Korunka tak bojí drobné konkurence (o nic jiného se ani nejedná, stačí porovnat seznamy dostupných her obou klubů). Podle mého názoru to určitě nemůže být na škodu a ve výsledku to snad přinese v součtu větší počet hráčů na Ostravsku. A o to by nám mělo jít především. V mých očích je Korunka neochvějným monumentem na mapě deskoherního světa (či aspoň Česka), takže mě tyto obavy opravdu dosti překvapují.

O dojíždění mi nemusíš moc mluvit. Sám dojíždím s využitím prostředků veřejné dopravy každý den za prací (právě do Poruby) hodinu a půl tam a hodinu a půl zpět. A když se k tomu přidají nějaké výluky (jaká např. u zpropadených ČD právě probíhá), tak opravdu rostu a uvažuji o kole.;-) Co se týká vzdálenosti, tak musíš asi sám uznat, že každá ušetřená půlhodina je dobrá. Může přece totiž znamenat i jednu hru navíc.;-)

Každopádně ti jménem našeho klubu děkuji za dobrozdání a určitě se někdy zastav. Budu se těšit. Máme dobrou partu (ale to jinde určitě také) a třeba si to cestování pak budeš ještě o půl hodiny prodlužovat.:-) Já se taky chystám v brzké době nakouknout do té slovutné Korunky a nechat se třeba svést k tomu západnímu stylu.;-)

11.11.2011 09:18:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Křene
neutrální jsou Francouzi do těch si každý rád kopne :-)

11.11.2011 09:34:27

Charitativní aukce

Cirkus na kolečkách - dobročinná aukce
Cirkus na kolečkách - dobročinná aukce
Akt. cena: 820
Končí za: 2 dny

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Anachrony CZ + Infinity Box ENG
Anachrony CZ + Infinity Box ENG
Akt. cena: 5000 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas