Duna - Ostrava a okoli

Obvykle mam ve zvyku hravat spise v rodinnem kruhu, z casovych duvodu v kombinaci s malymi detmi to ani nejde jinak. Takze bude s podivem, ze sem do hledani spoluhracu davam prispevek ja. Takze takovy nesmely nenapadny dotazek:-)
Hravate nekdo Dunu v Ostrave a okoli? Treba v Korunce? Rad bych si ji vyzkousel konecne v 6 hracich, nehlede na to, ze nevim jak dlouho u te hry udrzim nasi 4 clennou hraci skupinu a rad bych mel v zaloze dalsi spoluhrace.

26.2.2012 00:17:00

vysvětlení
Jak vidím, budu muset vysvětlit svůj požadavek na příchod do klubu. Normálně je pochopitelně naprosto lhostejné v kolik kdo přijde, ale pokud hrozí, že hra se může reálně blížit ke 24:00, tak je na mně, abych zamknul. Vzhledem k tomu, že na druhý den budu muset možná vstávat ve 4:00, tak to není (jak jistě pochopíte) ideální stav. Toť k celé "kauze". :-))

24.3.2012 13:34:58

Hokub
jo, to chapu, ja druhy den vstavam v 5:30

24.3.2012 14:06:13

Hokus
Aha, takže to nebude zas až tak horké s tím hraním do půlnoci že? Nějaký tlak na to abychom co nejdříve hru dohráli a vypadli, tam bude :)

24.3.2012 14:45:13

čas
Chlapi,
v klidu. Patřím mezi ty, kteří nemusejí až tolik spát, ale tohle je něco jiného. Pokud ještě budu muset do školy, tak jde o to, že bych musel být na praxi v krnovské nemocnici na 6:00, což by po mně vyžadovalo přece jen trošku funkčnosti. Od června platí, že můžeme jet téměř bez časového omezení, protože do práce zase až tak vyspaný být nemusím! :-DDD

24.3.2012 15:04:38

cas
porad lepsi do 23 nebo 24 hod. nez do 20 hodin.

24.3.2012 15:15:32

Beholder
Tak samozřejmě, že tam nějaké tlaky jsou. Ty možná druhý den vstávat nemusíš, nebo máš třeba volno, ale nemůžeš přece očekávat totéž i od ostatních. Věř mi, že do jedenácti hrajeme vždycky, do půlnoci běžně a nemusi-li Hokub ve středu brzy vstávat, tak občas hráváme ještě déle. A jestli očekáváte šestihodinovou partii, tak jsou Hokubovy obavy o včasné dohrani na místě.

24.3.2012 15:51:38

Holy
ono to bude i s ucenim pravidel, takze ja to budu brat jako zaucovaci hru s tim, ze priste by to uz melo odsypat rychleji. Pokud nedohrajem, tak nedohrajem. I s tim pocitam.

24.3.2012 16:12:40

Holy
Ale já jsem přece nikde nepsal, že chci hrát do rána. Jen jsem reagoval na to, že zprvu tu byla pozvánka, že se u vás hraje do půl noci. Tak jsem to bral jako standard. Pak se tu objevily příspěvky, že tam musím být přesně v 17:00 a takové náznaky, že tam bude někdo, kdo bude "posouvat ukončení hry očima" aby už mohl zamknout. Takže nevím jak tomu mám teď rozumět.

btw taky vstávám, sice až v 7, ale vstávám.

24.3.2012 19:44:28 | Upraveno autorem (porovnej)

ještě jednou vysvětlím
Ahoj chlapi,
rád bych se vám všem omluvil za nedorozumění. Ano, je pravda, co Aleš s Křenem napsali o čase, který v klubu věnujeme hraní her. Většinou se u nás nekončí dříve než ve 23:00 - spíše to bývá výjimkou.
Jelikož dálkově dokončuji studium, potřebuji každých 14 dní končit nejpozději ve 23:00, protože druhý den vstávám ve 4:00 (jak jsem již avizoval). Nicméně se to stejně většinou nedaří...:-))
Moc mě mrzí, že má (původně nevinně zamýšlená) poznámka o vašem včasném příchodu způsobila takovou vlnu "nepokojů".
Upřesním tedy informace o chodu klubu podle pravidel, které je možno vyhledat přímo na našich stránkách:
Klub je otevřen každé úterý od 17:00 do cca 23:00 (záleží na domluvě).
Jelikož jsem velký fanda do hraní her, rád posouvám hodiny kam až to jde. Možná právě z tohoto důvodu sem pronikla lákavá nabídka, že v Zátahu běžně hrajeme do půlnoci. Ano, většinou hrajeme a to platí! Přesto budu moc rád, když svou oblíbenou hru, která by se mohla hypoteticky přehoupnout výrazně přes 23 hodinu začnete hrát co nejdříve, abyste si ji mohli v klidu vychutnat až do konce. :-)

Prosím tímto především Beholdera, aby se nezlobil ani se nenechal zbytečně od návštěvy Zátahu odradit. Znovu opakuji, že se na vás všechny moc těším, ať už přijdete kdykoliv!

Přeji všem dobrou nedělní noc.

25.3.2012 20:58:12

Hokub
V pohodě, já to všechno chápu. Myslím, že nám těch 6 hodin (17-23) bude stačit a když ne, tak to prostě nedohrajeme, nic se neděje. Jen jsem nepochopil těch 17:00 přesně, nevěděl jsem jak je to myšleno a hlavně bych to přesně na těch 17:00 prostě nestihl, ale Venca81 se nabídl, že mě přibere z centra autem, tak to stíhám.

25.3.2012 21:21:27

Beholder
pribrat te prakticky muzu i ja. Sice jsem chtel puvodne jet autobusem, ale zpatky by to byl asi problem, takze beru auto.

25.3.2012 21:57:18

všem
Tak snad už se vše vyjasnilo. Dá to ale zabrat.;-) Teď jsem jen zvědav, jak se popasujete s tím, že u nás po desáté chodíme všichni nazí.:-D

26.3.2012 07:26:29

Holy
Jelikoz po desate bude bitva o Aarrakis v plnem proudu, tak si toho nikdo ani nevsimne:-D

26.3.2012 08:11:40

všem
A hrome, bývám tak zabraný do hry, že tohohle jsem si doposud opravdu nikdy nevšiml! :-D

Víte co? Vidím, že se tady z ničeho nic vytvořila docela zajímavá skupinka. Některým jsem to už soukromně psal, ale teď veřejně:
Pokud byste měli zájem a příležitost, přijďte se do našeho klubu Zátah podívat klidně i dříve než 17.4. Každý hráč je u nás srdečně vítán!
Mějte se všichni fajn.

26.3.2012 19:09:14 | Upraveno autorem (porovnej)

to Hokub
Rád bych přišel i dříve (měl jsem to i v plánu), ale deadliny mi nepřejí. Každopádně toho 17. už by mělo být snad úspěšně po deadlinech, tak bych se zastavil podívat a vedle Arrakisáků si v užším kruhu vystřihnem nějakou lehčí ameriku. Ještě se musím rozmyslet, co vám přinesu na ochutnání.
S tím se váže jeden dotaz. Jak jste na tom s pasivní znalostí angličtiny? Vadí hodně textu na kartách nebo zvládáte?

26.3.2012 22:30:37 | Upraveno autorem (porovnej)

to Kadaver
Ahoj,

s tou angličtinou nemůžu mluvit za ostatní, ale subjektivně se obávám, že by to mohl být problém. Pro mě tedy určitě, ale na druhou stranu si ten jazyk alespoň procvičím! :-) Pokud se nejedná o extra složitá slova, myslím, že by to mohlo časem fungovat docela obstojně.

27.3.2012 10:40:09

Kadaverovi
S angličtinou bych to tak špatně jako Hokub neviděl. Už jsme pár her v angličtině hráli a tak tři, čtyři hráči by se toho určitě nebáli. Horší by to bylo s němčinou.;-)

27.3.2012 11:37:45

17.4.2012 17:00 ZáTah
Pro jistotu ještě prosím o potvrzení účasti všech jak jsme se domluvili (Venca81, Butrus, Beholder s Míšou a Křen) . Díky. Budu tam pokud možno co nejdříve a když tak už hru rozložím, ať se pak s tím nezdržujem, kdyby někdo přišel třeba o 15 min. později. Navíc tam jdu poprvé, tak nějaký čas asi zabere s obeznámením, jak to tam vlastně funguje. Počítám s Hokubem, že mě tam zasvětí jak to tam chodí, a nenechá mě tam tápat, hledat a podobně:-D

9.4.2012 12:04:34

Ringo
Platí, určitě přijdu.

9.4.2012 17:45:32

Nepřijdu
Ahoj, velmi se omlouvám, ale právě jsem se dozvěděl, že budu ten den v Praze. Snad je tato informace dost dopředu, aby se vám podařilo sehnat náhradu.
Ještě jednou se omlouvám a věřím, že příště to už vyjde.

10.4.2012 10:39:43

Venca81
neda se nic delat, tak kdyz tak priste a jako nahradnik se hlasil Holy, tak snad se k nam pripoji.

11.4.2012 13:03:32

Omluva
A já se taky musím omluvit, protože taky nebudu moct dorazit. Vlezl mi do toho meeting, který je plánovaný do šesti, ale kdo ví, do kolika se to protáhne. Na Dunu jsem se sice nehlásil, ale sliboval jsem, že ZáTaHáře přijdu zatáhnout do něčeho jiného, tak snad se podaří někdy příště.

11.4.2012 13:53:06

Budu tam
Pokud se nepřihodí nic neočekávaného, tak s mým náhradnictvím můžete počítat a Dunu si s vámi rád střihnu, ale předem upozorňuji, že Dunu a její svět znám jen ze zdejších obrázků. Knižní, počítačové i televizní zpracování mě doposud míjela. Kdo ví, třeba se tento stav po úterku změní.;-)

12.4.2012 08:15:08

Holy
super, pocitame s tebou. jina na BGG bylo docela dost komentaru, ze hra namotivovala k cetbe knih. A knihy opravdu doporucuji, jestli rad ctesa mas rad sci-fi strihnute politickymi pletkami, zradami a pod., tak je Duna snad to nejlepsi co jsem cetl. Filmy doporucuji s rezervou. Lynchuv film je pro neznale znacne nesrozumitelny a pro znale knih znacne pojaty proste po Lynchovsku a serial v koprodukci s CR, toceny na Barandove, s nekolika ceskymi herci (napr. Taborsky) neni podle me vubec spatny, ale pro nektere je prilis staticky a pribehove natolik verny, ze je to jako vycuc z prvnich trech Herbertovych knih. Nicmene jako vycuc je to ideal pro ty, kteri neradi ctou a chteji svet Duny poznat.

12.4.2012 15:03:23

ad Duna
Potvrzuji účast, nicméně s Dunou jsem na tom stejně jako Holy.

12.4.2012 15:15:35

Charitativní aukce

Malá velká dobrodružství - dobročinná aukce
Malá velká dobrodružství - dobročinná aukce
Akt. cena: 1100
Končí za: 2 dny

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Kvíz o Evropě
Kvíz o Evropě
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas