Tainted Grail: The Fall of Avalon

Nová hra od tvůrců Nemesis, TWOM, Lords of Hellas atd.
Příběhově zaměřená, hodně podobná 7. kontinentu, zajímavý soubojový systém atd atd..

FB: https://www.facebook.com/groups/244938319586690/

KS preview/draft: https://www.kickstarter.com/projects/awakenrealms/87819093?ref=616675&token=31c5a37f

KS prototyp pravidel: http://studio.awakenrealms.com/wp-content/uploads/2018/11/Rulebook_WEB.pdf

A dnes uveřejněn story trailer s nejpodstatnějším údajem, KS kampaň bude spuštěna 5. prosince!
Takže si připravte peněženky.. :-) tohle tuším bude bomba.

26.11.2018 12:16:27

Tainted grail art book
Je to sic trošku offtopic, ale nabízím zdarma art book ke hře Tainted grail, předání Praha Florenc nebo Kačerov :-)

6.12.2018 20:10:57

prazaci
tem je tu hej :)

niekoho potesi ku KS do vitrinky

6.12.2018 21:57:17

uspech
Awaken Realms proste umi, tolik backeru jsem dlouho u zadne hry na kickstarteru nevidel, a to samozrejme neni konec.... taky by nas mohli polaci prestat ignorovat a davat automaticky i CZ lokalizaci. Nechce tam do chatu nekdo, kdo to backnul, napsat ? Nedavno jsem u jedne kampane zazil, ze si tam neustale lidi stezovali ze nebude spanelsky / nemecky preklad (claustrophobie 1643) :-)

7.12.2018 10:24:06

CZ lokalizace
Psal jsem komentář (už 2x) jenže v té záplavě to okamžitě zmizí, chtělo by to silnější ohlas ...

Ale nedokážu posoudit jak reálná je česká lokalizace v této fázi.

7.12.2018 10:34:13

Dinas
To už jsem tam v diskuzích na KS stránce viděl, pár lidí tam prosilo o češtinu. Samozřejmě bez odezvy.
Škoda že nejde nijak zjistit, kolik lidí z naší kotliny to podpořilo... Ale tisíc nás určitě nebude, aby se AR vyplatilo dělat lokalizaci...

7.12.2018 10:35:18

CZ lokalizace

pokud by to by lo v češtině, tak jdu do toho na 100%,je to přesně to co mám rád

7.12.2018 11:47:10

CZ lokalizace
Aha, tak diky vsem co to tam psali!!! Samozrejme si nemyslim ze to neco zmeni. Mozna je pro ne ekonomicky vyhodnejsi to naopak davat nasim firmam lokalizovat. Ale urcite to tam nekdo cte a pokud tam ty ohlasy budou pokazde, treba se jednoho dne dockame.


A urcite to tu minimalne cte Albi/Mindok ... mozna uz zavetrili a treba cekaji na uspech Gloomhavenu/Nemesis na CZ trhu a pak se uvidi :)

7.12.2018 11:58:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Lokalizace
Taky jsem, jako backer, pozadal o CZ lokalizaci. Aspon to zkusime.

7.12.2018 12:02:16

:)
Když se podíváte na konkurenční kampaně od jiných společností tak tam nabízejí lokalizace základních komponent od 500-1500 backerů, případně odmítají překlad do němčiny, a nejedná se o tolik textu co tady, kde frčí v 6ti jazycích. Co chcete vlastně lokalizovat? Všechny 3 kampaně co tam budou pro +-50 backerů z ČR? :D Lokalizovala už někdy nějaká cizí společnost do češtiny v průběhu kampaně? Budete rádi když jednou někdo vydá základní krabici (třetina obsahu) v ČJ. Na expanze si nikdo následně netroufne.

7.12.2018 12:20:41

Cestina
Nevím jaký je standard, ale docela mě překvapilo, že už teď to nabízejí v tolika jazycích (mimo jiné v Italštině ??)
Ostatní jazyky jsou asi opravdu minoritní záležitosti.

7.12.2018 12:38:54

Jazyky
Tak si vemte, že už tam mají přes dva tisíce Němců, více než 1600 Francouzů, 1200 Španělů a 800 Italů - takže se dá čekat, že to tisícovku přeleze a slíbený překlad tomu jen pomůže.
---
Autor hry Velryby ničí svět

7.12.2018 13:18:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Bedikk - Jazyky
Kde jsi zjistil národnostní složení backerů?
Kolik je z ČR?

7.12.2018 13:39:04

Lokalizace vs počet backerů
Do obchodu jim nevidím, ale přijde mi absurdní plánovat u takové věci lokalizaci už od tisíce lidí. Vždyť už teď je tam tak 500 stran textu (dvě knihy + karty), to už jen za překlad samotný bude stát tak £5000 (a to počítám levné české ceny za překlad), o následné korektuře a zasazení do grafiky nemluvě. Při tisíci lidech by se každý na překladu musel podílet £10 z finální ceny...

7.12.2018 13:58:56

jazyky
Kdyz na strance s kickstarter kampani najedes do zalozky community, tak uvidis seznam zemi a mest, odkud je nejvice backeru.

7.12.2018 14:00:15

Borghal Rantipole
Tak ekonomika je jejich věc a nejspíš to mají dobře spočítané ;-). Oni navíc ty jazykové mutace dali ven už v okamžiku, kdy měli z jedné země /itálie atd/ třeba 400 nebo 500 backerů.
Podle mého názoru jednak počítají, že se jim to vrátí právě v tom, že dotčenou jazykovou verzi si koupí z dané země víc lidí / třeba španělé všude neustále kňučí, že jenom spanish spanish, jinak dropnou/, kteří by si nekoupili anglickou a druhak, mohou počítat i s tím, že distributory v dané zemi to zaujme o to víc, protože už budou mít hru přeloženou do jejich jazyka...

7.12.2018 15:46:07

Cz
...odpověď AR na prosbu o CZ lok. ..:
Hi,

like with all of our localization options - we'll need a big enough group from a given language group to translate.
We'd need to translate the game, proof read and produce all components, and since this game is really text heavy - we'd need at least 3000 CZ games ordered.

11.12.2018 12:25:31

cz

tak máme 1%. Kdo se přidá (?) :D. Zajímavé teda je, že pro italy to avizovali u 400 lidí.

11.12.2018 12:46:10

Gromthar
Tak to kecají, protože Italštinu spouštěli přesně jak píšeš, v okamžiku, kdy měli z Itálie nějakých 400 lidí. A ted jich mají necelých 900...
Tady si myslím, že mají už dohodnutý retail, proto to dělají. Polština pak je pochopitelná "národní hrdost"

11.12.2018 13:01:45

2 kampaň odemčena
V SG odemčena celá druhá kampaň s velkým příběhem, takže reálně dalších minimálně 30 hodin herního obsahu.

V komentech spammeři knourají něco o kovových tokenech...doufám, že tímhle směrem nepůjdou, dají je max. jako add on a půjde se hned na další kampaň...

11.12.2018 13:04:16

addony
Hlavně by měli přidat něco placeného, protože tak velké rozestupy mezi pár kartami, co si nadělali díky té tsunami na začátku je strašný. Je mi jasný, že to už mají připravené a hrajou divadlo okolo "novinek" co přidávají do hry, které defakto jsou obsaženév té krabici se základem (alespoň příběh, texty). Působí to ale na mě (a to u všech podobných firem), že nic nového defakto přidávat nechtějí, jen to natahujou aby jim ty připravené věci vydrželi až do konce kampaně a udělali na tom, co možná největší vejvar. To je samozřejmě cíl, jinak by to asi nedělali, ale je to už dost okaté na ks.

edit: když uvedu příklad, tak třeba na 300k liber měli stejný rozestup na 15 karet, jako u 2 mil liber na 20 karet. To při tom počtu backerů není vůbec vyvážené a kdyby opravdu chtěli odemknout co nejvíce obsahu, tak už tam ta třetí kampaň je.

11.12.2018 13:14:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Lokalizace
No jak byla níže zmíněna ta cena za CZ lokalizaci a lokalizaci všeobecně...mě se docela líbí volba lokalizace formou placeného addonu.

Vsadím se, že i kdyby to byl addon za 10-20 liber, tak by to bylo hodně zajímavé mít přeloženou komplet KS edici.

Jen by to museli udělat asi jinak, než addonem...neboť ten jim nezajistí, že si v PM všichni skutečně ten addon vyberou / musel by to být samostatný pledge, aby bylo zajištěné množství backerů pro tu danou lokalizaci

11.12.2018 13:16:47

lokalizace jako addon
To by tam muselo být nastavené, že když to nebude alespoň pro XXX backerů, tak ti to spadne do eng verze za jinou cenu. Což je asi na tom webu nereálné, nevim.

11.12.2018 13:18:48

add ony
Tedka zrovna jeden človek,co mi přijde docela obeznámený/píše i na Fb skupinu a zatím se trefoval/ komentuje jako add on 4. kampaň - jarní. Protože pochybuji, že bychom otevřeli ty kampaně 4. Třetí bude strop + max. nějaká drobota okolo - což je samo o sobě dost a dost.

Osobně pak jako placený add on čekám klasicky artbook, právě možná nějaké kovové žetonky/countery/dialy, z těch komponentů už pak moc nevím, ta hra jich vlastně tolik nemá. Aby přidali obligátní další sadu kostek a podobné. Stoprocentně přidají sundrop na miniatury a tipnu si i nějaké obaly na karty..

11.12.2018 13:24:52

Gromthar

Oni už vysvětlovali, že samozřejmě by tam mohli mít skutečné náklady; tedy za 210 000 betatestera navíc, za 500 000 dalšího ilustrátora apod. ale že na to by stěží někdo reagoval, proto tam mají rozkouskovanou "celou další hru", což je pro "zákazníky" atraktivnější i uchopitelnější. Myslím, že to mají dobře spočítané, kolik backerů mohou očekávat, kdy uvolnit jaký add-on apod. Třetí akt pak mají jen v hrubých obrysech a budou ho do tznačné míry spoluvytvářet s komunitou. A add-ony myslím, že nějaký art book, nabarvené figurky, papírové siluety pro nefigurkáře i železné tokeny se dají očekávat.

11.12.2018 18:21:47

DaViD82
Jen drobnost. Papírové siluety vyloučili.

11.12.2018 19:01:08

Vybíráme z Bazaru

Tainted Grail, The Last Knight, Age of Legends ENG
Tainted Grail, The Last Knight, Age of Legends ENG
Akt. cena: 1999 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas