World of Warcraft: Desková hra

xxxxxxxxoo hodnoceno 253x (Seznam vlastníků)

World of Warcraft: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Heidelberger Spieleverlag
PS-Games
Autoři: Eric M. Lang
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Ceska lokalizace

Na hraj.cz jsem objevil informaci, ze ma byt velky WoW kompletne v cestine, a to za 2000,-. Zajimave.
20.10.2009 12:25:11

Joe

GeneralX
To nie je problém Blackfiru ako firmy. To je problém trhu ako celku (zatiaľ). Keby tu bolo 5 firiem ako Blackfire a len Blackfire by sa takto správal, tak nepoviem ani slovo.

Ale je tu MindOK, Albi, REXhry, Jirasgames (aj keď Jirka robí vlastné hry) atď. A KAŽDÁ z týchto firiem si zatiaľ dopredu musí spočítať, či sa jej vôbec oplatí vydávať ZÁKLAD zahraničnej hry, nieto ešte rozšírenie.

Holt, situácia sa musí pomaly zlepšovať, ale nestane sa to zo dňa na deň.

A netýka sa to len CZ/SK, to je normálne vo všetkých štátoch okrem Nemecka (mekky eurohier), Francúzska, UK, USA a možno Japonska...


Viď napríklad vydanie Dobyvateľov vesmíru a zrušenie plánov na vydanie rozšírenia (keďže základ sa nepredával dobre... aj keď doteraz to nechápem sám).

1.3.2012 16:42:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Joe
Ok tak to je jasný že bezhlavě překládat smysl nemá...Jenže pokud ten titul začnu překládat tak ho snad i dokončím ne? Nebo jako přijde ti logický si třeba koupit nebo nabízet nekompletní věci...?? V případě deskovek ty rozšíření jsou silně znát na všem...A zpravidla hrát základní hru bez rozšířeni je prostě velká škoda....Pokud mají problém s prodejem české základní hry..z velké části je to způsobený pravě tím že každý si hned tak rozmyslí investici do něčeho co není komplet. Je to pořád dokola....Když něco začnu..mám to dokončit...tečka. A velmi bych pochyboval že by Warcraft byl titul do kterého by se nevyplatilo investovat....No škoda no..dřív než nebudou rozšíření hru si prostě nekoupím..a nebudu sám...

1.3.2012 16:56:18 | Upraveno autorem (porovnej)

to GeneralX
Hmmm, je vidět, že jsi skutečně odborník, jistě máš svou úspěšnou a skvěle prosperující firmu, že? :-)

Co se týče Warcraftu, tak lokalizované hry FFG tiskne přímo FFG a jelikož jim loni skončila licence na Warcraft, tak už žádný Warcraft v angličtině ani jiném jazyce nebude.

A když hru nechceš, tak ji nekupuj, brzo se zbytky doprodají a nebude už vůbec a nikdy :-)

1.3.2012 17:06:01

rbx

Merlin
proc tak zhurta? Proc mu proste nereknes, ze zadny vydavatel nevyda rozsireni ke hre bez skvele prodavajici se zakladni sady. A ze to proste nesplnilo jejich ocekavani a tudiz rozsireni nebylo.
To nema se skoncenou licenci zadnou spojitost. Ledaze by chteli to rozsireni vydat treba 3 roky po zakladni sade, coz je nesmysl.

A ty jsi navic clovek, ktery by mohl mit relevantni informace, takze misto techto posmesku, jsi mohl fundovane odpovedet. Rika se tomu aseritivita.

1.3.2012 17:18:24

Merlin
Nejsem odborník ani nemám firmu ale používám zdravý rozum.. a taky se nechovám jak arogantní P... Hra tu roky byla na trhu, roky tu byli rozšíření a až na základ nic..je jen škoda takového titulu a škoda jiných který jsou vždy jen z části přeložený..to vždy bude odrazovat koupi a mysli si co chceš...

1.3.2012 17:29:19

to GeneralX
Hra není nekompletní a spousta lidí ji dlouho hrála v angličtině než vůbec nějaké rozšíření vyšlo. Jinými slovy říkáš, že kdyby rozšíření nevyšlo ani v angličtině, tak by sis tu hru stejně nekoupil. Tvé argumenty i rozčarování mi tím pádem přijdou velmi podivné a nemístné, protože uráží autora základní hry, který podle Tebe vytvořil nekompletní hru. Hra bez rozšíření plně funguje, rozšíření ji dělá jen více rozmanitou.

To, že rozšíření (alespoň to první) nevyšlo česky je velká škoda a byl bych za to moc rád. Plně ale chápu Blackfire, který do toho prostě investovat nebude, když ví, že se mu to nevrátí. Proto Tvůj další povzdech, že neposlouchají poptávku je taky dost přehnaný. Jasně se přece ukázalo, že poptávka není, když se základní hra neprodávala natolik, aby jim stálo za to vydat i rozšíření. Kdyby poptávka byla, tak by o vydání rozšíření rozhodně usilovali, protože by jim vydělalo peníze. A tomu se žádná firma vyhýbat nebude (pokud by to ovšem nebylo proti její strategii, což v tomto případě snad neplatí).

1.3.2012 17:51:09

Kadaver
jake jsou cisla prodeje Warcraftu TBG CZ u nas? Priznam se ze je neznam, tak nevim, jestli se prodalo tolik, aby bly zaplaceny naklady a byl z toho zisk alespon na vyplaty lidem, kteri na to zapracovali + nejaky ten rabatek pro firmu, aby pokracovala v rozvoji podnikani.

General X podle me narazi na uplne jinou vec a v tom ma trochu pravdu, v tomhle je cesky trh strasne zaostaly. chce rychle prachy, pomale prachy a investice mu nevoni. Nez zainvestovat, radeji shrabnout prachy na investice a nekde je probendit. Ta prava podnikatelska skola v cesich jeste nevyrostla. GeneralX podle me narazi na to, ze kdyby nejaka firma u nas marketingove vice zapracovala, proklepla sio trh, zda je o hru zajem (predpokladam ze tak ucinila) nebala se investic do propagace, coz je zaklad, v ramci te propagace se nebala preklad produktiu natahnout i na rozsireni, udelat to pri jednom a dat do prodeje, misto aby cekali, zda se vubec proda zaklad, tak mohl prodej te hry vypadat mozna uplne jinak.

1.3.2012 18:01:30

Kadaver
Tak tomuhle se říká demagogie :D krásnou fabulaci jsem došli k tomu že vlastně urážím autora hry :) ach jo tahle debata ztrácí smysl .. úplně...

Hra mě velice lákala..a vím že pokud bych si koupil základ určitě bych koupil i rozšíření a nevadí mě investovat...jenže mít základ a pak být smutný z toho že to dobrý pokračování už není..to si radši najdu nějaký titul který bude i z rozšířením kompletní...pokud vůbec tady někdy někdo bude schopný to zrealizovat..

1.3.2012 18:14:23

to rbx
Tak já tedy fundovaně odpovím - není licence, nebude hra, i kdyby někdo stokrát chtěl ... :-) Tudíž je zcela irelevantní řešit, jestli se to vyplatí nebo ne...

1.3.2012 19:17:24

Merlin
lokalizovane rozsireni se prece resi mezi hraci uz od lokalizace zakladu. Tehdy licencejeste byla. Ja osobne si napr. vystacim i bez rozsireni, zaklad se mi libi tak jako tak, ale az budeme mit hru vice nahranou, urcite bys rozsireni siklo a docela nastve, kdyz polovina hry bude ceksy a polovina anglicky.

1.3.2012 19:24:48

WoW
za sebe musím říct že jsem rád za CZ lokalizaci. rozšíření k tomu asi stejně nikdy nepřidám, stačí mi ten základ.
Navíc je logické že ten kdo chce mít kompletní sadu hry musí koupit originál.
Jak ale musí nadávat třeba lidi kolem Descenta, mají skoro komplet a ....... nová verze hry:)
Jak by to asi dopadlo s tím že by nejednou vyšlo nové vydání WoW, náš trh by na to stejně nikdy nemohl reagovat.
Takže můžeme být jen rádi že jsou nějaké CZ verze!

1.3.2012 19:34:58

all
aby sme tu nevyplakavali len tak, pozrime sa vedecky na celkovu doterajsiu minulost, historiu a hysteriu AT/EPIKY v nasich luhoch:

Hypoteza1: v CJ doteraz nevysla 'jedina hra (al. aspon dva tituly) aj s expom', ktora by NEBOLA:
A)'len' karty napr. TimeLine, Dominion, Bang, Citadela etc (ALE! dokonca ani to nie je zaruka, vid RftG)..
B) zarucena rutinna masovka (alebo) pre nehracov typu Osmahnici ci Carnanose..
C) nebol by povodny dizajn cca. Dorn, GalaxyTrucker..

Hypoteza2: ak v CJ uz aj vyslo cokolvek 'vaznejsie/vacsie', tak k tomu nikdy nevyslo exp, (bezohladu na cz vydavatelovi.) napr. AH, WOW, Civ,)

hypoteza3: ak aj vyslo cosi s exp., tak to zdaleka nebolo epickeAT (Agricola ma expy v CJ zejo)

napiste fakticky svoje ne/odborne nahlady a poznatky vo forme:

H1 sedi / nesedi- lebo toto a takto (+event. 'moja verzia')
H2 -//-
H3 -//-

..sam som zvedavy na 'vysledky'. prehlad asi moc nemam.

Moja pracovna teoria je taka, ze tu na tie AT/epiky nie je trh.. na ich expy uz vobec.
(aj preto sa nazdavam, ze podobny osud caka aj MK v cj..)

1.3.2012 19:48:55 | Upraveno autorem (porovnej)

All
k čemu taková to tabulka?

1.3.2012 20:19:11

rbx

Merlin
achjo, tys to asi nepochopil. To ze ted uz nebude kvuli licenci, to je jasne, ale proc nebyla v minulych letech, na to jsi odpovedet mohl.

1.3.2012 20:33:29

to GeneralX
Já bych se kombinace CZ základu a ENG expanzí vůbec nebál, normálně to takhle hraju a pokud ovládáš angličtinu na úrovní základní školy tak by to nemusel být žádný problém ;-)

1.3.2012 21:42:58

Kaerdrak
Já problém ani s eng moc nemám ale ne každý s kým budu hrát anglicky umí... Taky jsem předělával tide of iron a kartičky..ale prostě je škoda nemít ty verze česky..ještě u tak krasných her..

1.3.2012 21:57:21

Vybíráme z Bazaru

7th Continent + What Goes Up, Must Come Down
7th Continent + What Goes Up, Must Come Down
Akt. cena: 4700 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas