World of Warcraft: Desková hra

xxxxxxxxoo hodnoceno 253x (Seznam vlastníků)

World of Warcraft: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Heidelberger Spieleverlag
PS-Games
Autoři: Eric M. Lang
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Ceska lokalizace

Na hraj.cz jsem objevil informaci, ze ma byt velky WoW kompletne v cestine, a to za 2000,-. Zajimave.
20.10.2009 12:25:11

překlad WOW
jak je to s úrovní překladu pravidel a kartiček, bych si snad i wowko pořídíl ale mám strach že to zase bude přeložený dost necitelně. Může to někdo zhodnotit?

15.11.2009 13:32:57

paladin
Co jsem koukal na blackfiru, tak tam je pár ukázek. Mě osobně by vadilo vidět známé názvy skillů a lokací v češtině. Hrál jsem pc verzi a tohle bych asi neskousl. Ale pro člověka, který tím není ovlivněný, to patrně nehraje roli.

15.11.2009 18:35:30

SVK
Na zadní straně jsou CZ i SK popisky, důležitý je "štítek" distibutora se všemi náležitostmi v daném jazyce, které chce SOIka..a u nás ČOIka.

16.11.2009 12:07:13

Zuzika

World of the warcraft nebo jen klasický warcraft?
Ahoj, koukám že jste tady všichni relativně znalí této deskovky a já o tom moc nevím tak bych potřebovala poradit. Scháním originální vánocní dárek pro cloveka, co ma deskovky moc rad. V obchode jsme si prohlizeli deskovku warcraft (tu z jehož obalu se sklebi to zeleno monstrum) a libila se nam. Ted ale bezi reklama na world of the warcraft a já jsem trosku zvyklaná co mám koupit. Zajímalo by me, jak se tyto dve hry od sebe lisí? je to jenom v tom ze WOW obsahuje i rozsirezni nebo je tam jiný i princip hry? a jestli uz to nekdo hrál, jaký to na nej udelalo dojem? Díky moc za Vase názory i info

20.11.2009 12:51:07

Další rozšížení
Nevíte náhodou jak si WoW vede v prodejnosti a jestli Blackfire bude počešťovat i další expanze?

9.1.2010 12:22:21

rozšíření
také by mě zajímalo, jestli se plánuje vydat české rozíření k WoW, přeci jen to základní jsou jen karty jestli se nepletu.. Jinak WoW tbg mě ježíšek přinesl v češtině a nemůžu si zatím na nic stežovat...

9.1.2010 14:15:40

Kvalita překladu a možnost rozšíření
Dneska jsem jen tak mimo řečí zavítal do jednoho hračkářství a když jsem tam viděl vystavenou českou verzi téhle hry, tak mě hodně cukalo, abych si ji hned neodnesl. Nakonec se mi po dlouhé sebereflexi ale podařilo odolat s tím, že se raději přeptám těch, kteří si ji už pořídili na nějaké věcičky. Takže...
1) Jak je na tom kvalita českého překladu? Nejde mi vůbec o překlepy nebo gramatické chyby, ale o hratelnost. Nějaké chyby, nejasné formulace, nekonzistence nebo tak něco?
2) Pro ještě zkušenější... Jak je to s možností zavedení cizojazyčných rozšíření, v případě že nevyjdou česky? Přidávají rozšíření nové karty do již existujících balíčků ze základní hry, nebo přidávají jen nové typy karet, které se s těmi ze základu při hře nijak nemíchají? Pokud se karty z rozšíření přimíchávají do balíčků ze základu, jsou ruby karet v lokalizované verzi stejné jako v originále, nebo jdou od sebe rozeznat?
Díky moc za odpovědi. Chtěl bych si tuhle hru pořídit, ale slyšel jsem, že bez rozšíření není taková dobrá, proto se ptám, jestli je dobré jít do české verze, nebo mám raději zůstat u anglické.

4.3.2010 18:47:12

to Kadaver
Ke kvalitě překladu nemám co říct, páč jsem dělal korekturu a úpravy před tiskem, takže se nemůžu sám chválit, ale doufám, že tam žádný zásadní chyby nejsou. Karty z rozšíření se míchají do balíčků ze základní hry, v rozšíření jsou prakticky všechny typy karet ze základu plus nějaké další. Lokalizovaný zadní strany snad probůh nejsou, Blackfiři nejsou Albi, alespoň doufám :-)

A nemyslím si, že rozšíření je takový zásadní rozdíl, první rozšíření jsou karty navíc (takže se zvyšuje variabilita + přidává tuším questy na neutrální nestvůry) a druhé výrazně prodlužuje hru (druhý svět, další úroveň hrdinů a podzemí - to mi mimochodem přijde takové nepříliš propracované a moc mi to do hry nesedí, dungeony bych si dokázal představit zpracované i líp - aneb když postavy vlezou do podzemí, přepnout na Descenta :-).

4.3.2010 20:36:08

Kadaver
preklad je rekl bych hodne v pohode, zadne vylozene nesrozumitelne formulace. Mozna trochu pobavi sroubovane vyrazy jako "vsimni si", ale to jsou male detaily a srozumitelnost hry to nijak nenarusuje. K druhe otazce neodpovim, protoze zadne rozsireni nemam a zatim nepotrebuji, vystacim si bohate se zakladem.

4.3.2010 20:36:26

to Merlin & Ringo
Díky za odpovědi, kluci... Začínám o tom silně uvažovat.
K těm rozšířením jsem právě slyšel, že bez toho prvního to nemá cenu, že tam právě jsou navíc ty questy na neutrální potvory, které v základní hře jenom brzdí a nic za ně není. Hlavně proto jsem se ptal a ta zvýšená variabilita není vůbec na škodu. O druhém rozšíření jsem neslyšel, ale prodlužování hry podle mě není u tohoto špalku zrovna dobrý nápad, jelikož jsem o této hře celkem často četl, že má celkem dost dlouhé downtimy.

4.3.2010 20:56:40

Kadaver
vsiml jsem si dneska az pozde zes mi psal, tak jsem ti postou odeslal docela obsahly vycuc hry:-) zrovna se zminuji i o tech neutralnich potvorach, ktere jen zdrzuji. Ano, nekomu vadi, ze za ne neni absolutne nic, expy jsou jen za splneni questu. Nicmene podle me neni vubec nutnosti aby hrac ty expy dostaval, da se t ov pohode uhrat, mnohe ty potvory smetes silnym kouzelnikem v prvnim kole boje. Takze vyraz "bez prvniho rozsireni to nema cenu" je dosti silny, spise vychaz iz presvedceni tech, kteri uz jej maji a jsou na nej zvykli. Kdo jej nema, ani mu to neprijde.

4.3.2010 21:01:56

mimochodem Beholder vcera vykpal tento poklad
ktery mozna usnadni nekomu rozhodovani zpusobene obvykle dosti i cenou hry:

http://www.korunka.cz/spolecenske-hry/adcblackfire-the-world-of-warcraft

neuveritelna cena

4.3.2010 21:04:58

to Ringo
Tak ta cena je opravdu silný kalibr... Teď jsi mě nakous...

4.3.2010 21:14:42

Česká lokalizace rozšíření?
Nevíte ještě někdo, jestli se náhodou nechystá česká lokalizace prvního rozšíření? To by mi rozhodování ještě mnohem více ulehčilo, protože první rozšíření bych si chtěl určitě pořídit a opravdu zatím nejsem moc přesvědčen o míchání dvou jazykových mutací.

4.3.2010 21:15:58

Kadaver
podle me muze hrat roli i uspesnost prodeje zakladni hry u nas

4.3.2010 21:22:46

Rozšíření
Pokud si vzpomínám tak se to tu řešilo. Hlavní roli hraje prodejnost základní verze. Někde se mluvilo asi o 1000 kusech....

4.3.2010 21:59:01

to vasekre
Jojo, vím o tom, že se to tady probíralo, právě proto mě zajímá aktuální situace, jestli náhodou někdo nemá přehled.

4.3.2010 22:06:44

To by mě
taky celkem zajímalo, jak si to vede.

4.3.2010 22:56:54

Rozšíření
Tak jsem napsal Blackfirům, jak to vidí s lokalizací rozšíření a zatím se stále neví, že to záleží na prodejích a že je hra venku teprve půl roku, což je asi málo. Z toho pro nás plyne, že se za ani v průběhu Vánoc hra ještě neprodala v dostatečném množství, takže se můžeme zeptat sami sebe, jestli má ještě šanci :-)
Každopádně jsem byl ujištěn, že jestli rozšíření bude přeloženo, tak určitě letos ještě nevyjde.

8.3.2010 09:49:00

no
to se dalo čekat

8.3.2010 11:07:41

nevadí
Vzhledem k tomu, že hra vyšla až příliš blízko Vánoc, tak bych ani nečekal obří prodeje, protože v tu dobu už dost možná mělo hodně lidí nakoupeno a tak nechtěli rozpočet natahovat o nemalou částku.
Já si hru koupím, ať rozšíření slíbí nebo ne, aspoň nákupem podpořím šanci na vydání rozšíření v češtině, ač tomu příliš nevěřím. Jen škoda, že Korunka již hru nemá za tu dobrou cenu.

8.3.2010 15:07:02

Spojování jazykových mutací
Ptal jsem se tu před pár týdny na možnosti spojení české verze této hry s anglickou verzí prvního rozšíření. Měl jsem od té doby možnost si hru zahrát a musím uznat, že textu na kartách je celkem dost a to i na Power a Talent kartách, které právě umožňují tvorbu postavy. Česká verze se tím pádem určitě vyplatí, ale nejsem si moc jistý tím kombinováním dvou jazykových mutací. Řekl bych, že to bude jenom zmatek, protože bude nutné naučit hráče jak české tak anglické názvosloví a některé karty se odvolávají na jiné karty, takže by bylo nutné se domýšlet, jak asi kuci ušatí z Blackfiru ten název přeložili.

28.3.2010 11:18:44

:)
tak ušatý sem, to je pravda:), ale ušatým klukům z Blackfiru hry překládají z 90% ušatí kluci ze Zatrolenek:)

2.4.2010 16:24:42

to Michal-BF
Jsem zpraven o tom, že se na tom překladu podílejí lidičky odsud a ani bych nic jiného neočekával. Ale, když už Tě tu mám, nějaké nové informace o lokalizaci rozšíření?

4.4.2010 12:01:54

to Kadaver
Na to je ještě brzo. Je fakt, že nám wowko dělá radost i v obdobích, kdy se jiné deskovky na hračkárnách moc neprodávají, ale o lokalizaci rozšíření ještě nepadlo ani slovo. Navíc, i kdybychom do toho chtěli jít, ovlivní to spousta faktorů. Z nichž ten nejzásadnější je nákupní cena od FFG, kterou chceme logicky co nejnižší a pak taky nutnost odebrat určité množství hry. Anglické verze odebíráme podle potřeby, ale české přijdou najednou. Představa, že nám 3 roky na skladě leží 800 rozšíření (dejme tomu, že se prodá 1000x WOW, tak se přiveze 1000x CZ rozšíření, ale to si třeba koupí tak pětina majitelů WOWka)není pro firmu moc lákavá, to si tady rovnou můžeme 3 roky sušit hotovost na nákup zboží, které by se prodávalo lépe a bez rizika dlouhodobého skladování.

6.4.2010 10:36:25

Vybíráme z Bazaru

warhammer underworld - direchasm
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas