Twilight Imperium (Čtvrtá edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 208x (Seznam vlastníků)

Twilight Imperium (Čtvrtá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 480 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Corey Konieczka
Dane Beltrami
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Čeština

Je šance na češtinu ?
30.8.2017 14:53:54

Bonusy na štartovači
Na deskozroutovi Petr písal, že nemáte očakávať, že to budú nejaké veľké bonusy, skôr to bude určitá forma poďakovania sa, než zvýšenie kvality hry.

A je to pochopiteľné, oni nie sú vlastníci autorských práv ku hre a FFG nebude robiť nejaké špeciálna bonusy, aby mohla ich hra vyjsť v tak malom náklade. Ono to síce bude na štartovači, ale inak to bude podľa mňa obyčajná predobjednávka s drobným poďakovaním, akurát obalená v obale toho pozlátka, čo je okolo "(a la) kickstarter" projektov. Čo môže pomôcť k tomu, aby to ľudí nabudilo a dostalo k nim potrebné informácie (očakávam niekoľko videí o hre z dielne deskofobie).

Na druhú stranu bude stačiť, aby sa našlo cca. zaokrúhlene 150 ľudí, čo by nemuselo byť až tak neprekonateľné číslo.

6.9.2017 15:52:03

popis
přidal jsem popis ke hře pro lidi co úplně nevědí o co jde, případně pokud má někdo vhodnější obrázky, tak doplnit :)

7.9.2017 11:44:58

Zaily
ku tomu popisu, neviem ale nehodí sa mi do popisu o hre, nakoľko tam používaš expresívne výrazy, svoje vlastné hodnotenia a dávaš tomu ten punc "predaj ma". Ten text by som na tvojom mieste prehodil do recenzie.

Ale tak to všetko záleží na adminovy KEW..

7.9.2017 12:07:10

přesně tak...
mám naprosto stejný pocit, ale nechtěl jsem být... Netaktní? To asi není to správné slovo...

7.9.2017 12:11:29 | Upraveno autorem (porovnej)

ad Pelly a stOKYi
Já bych tak přísný nebyl. Mě se ten popis líbí. Je pravda, že věty typu: "Je to skutečně parádní zážitek se vším všudy, zvlášť pokud jste milovníci strategií a sci-fi." nebo
"... vesmír vypadá parádně a kdo by odolal možnosti postavit si vlastní hvězdu smrti (jednotka War Sun) a rozsévat s ní zkázu?" do popisu nepatří, ale rozhodně to není recenze a do recenze bych to nepřesouval, protože do recenze tomu naopak hodně chybí.

7.9.2017 12:57:51

popis
Klidně můžete popisek upravit aby více vyhovoval vašim požadavkům, já to popsal podle sebe a dojmu jaké to na mě dělá :) rozhodně to nebyla marketingová kampaň a nijak nespolupracuju ani s FFG ani BF či DF :D :D

Ono takové to že lidi něco chválí se tu objevuje při popisu docela často a já mám ten názor, že proč něco nepochválit, když je to dobré.. Ale možná taková ta osobní přirovnání by tam být nemusela, to souhlasím a klidně to upravte :) Ale snad to jako nástin průběhu hry a toho co od ní člověk může čekat aspoň trochu poslouží

Jde o to, že z téhle té hry mám prostě takový ten nejbližší pocit tomu co člověk prožívá a prožíval při hraní podobných velkých her na PC nebo sledování sci-fi seriálů a chtěl jsem, to lidem nějak sdělit aniž by to bylo napsáno strojově a bez emocí :) Takže jsem si tam dovolil propašovat pár takových vět, které možná v některých lidech kromě popisu hry také vzbudí trošku představivosti jak si asi budou připadat při hraní.

7.9.2017 13:10:50 | Upraveno autorem (porovnej)

ad2
po vrácení popisku jsem to tedy upravil na více neutrální verzi, snad to pro vás už bude ok :)

7.9.2017 13:31:20

herna perlicka
Zamachrujme ako chceme, ale chceme to mat. Raz za cas sa tu niekto prizna, ako nestiha hrat hry ktore ma - ale to nestiham ani ja. Ale tuto hru v cestine naozaj chcem mat- priznajme si, vacsinou sme zberatelia - neda sa to vsetko hrat. Poviem to sprosto, aj ked to nezahram, ale ak to bude v ceskej lokalizacii musim to mat ...

8.9.2017 01:50:17

herni perlicka
....přesně tak, moje slova, už se nemůžu dočkat 12.9. 20:00, doufám že budu mezi prvními

8.9.2017 07:06:59

totalpan
Taky doufám, že budeš mezi prvními ;-) A nejen ty, start kampaně je klíčový.

8.9.2017 08:56:57

Zhan_Shi
ze začátku, když se začalo spekulovat o češtině tak tu padalo spoustu silných slov, jsem zvědav kolik lidí to dodrží, uvidíme jestli se mi podaří být první, pokud ne budu jen rád a všem co za touhle akcí stojí přeji ať start předčí očekávání. Tak že kdo bude první?

8.9.2017 09:19:11

Úspěch
První den rozhodne :-)

8.9.2017 09:26:54

Prvni den
Proc je klicovy? Proc rozhodne?

(Jsem v techhle kampanich zacatecnik)

8.9.2017 09:47:44

Termín startovače
Mám dotaz na termín startovače, a to proč nemůže být od 15.9. 2017 do 15.10.2017, tedy od výplatního termínu k výplatnímu?

8.9.2017 10:39:23

Gerland
Problem je v tom ze kazdy ten termin mame krapet jindy.

8.9.2017 10:42:04

Onas
První den kampaně je hodně motivační, musí se vybrat podstatná část cílové částky, aby lidé uvěřili, že kampaň má šanci na úspěch. V opačném případě nepodpoří ani lidé, kteří by jinak neváhali. Kampaň s pár procenty několik dní po startu nepůsobí dobře a je odsouzena k zániku. Je to hodně o psychologii nákupu. Důležitý je i závěr kampaně, kde se rozhodují váhavější lidé, ale přesto má největší váhu, jak se postavíme na startovní linii.

8.9.2017 10:59:48

Termín startovače
To samozřejmě chápu, ale pozdější termín se mi zdá příznivější. Takto si TI4 a všechna rozšíření k Fiefu těžko pořídím z jedné výplaty. :)

8.9.2017 11:02:02 | Upraveno autorem (porovnej)

To horysmus a Gerland
Nevím, jestli to jde, ale já bych dal termín 9.9.2017 - 16.10.2017, ať to zohlední dvě výplaty :-)

A k tomu začátku kampaně, když to vezmu od sebe, tak vždy čekám, jak se naplní a podle toho se rozhoduji, takže si také myslím, že start je důležitý.

8.9.2017 11:05:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Prvni den
No kdyz je to takhle, tak si holt zkusim zasoutezit o prvni misto ;)

8.9.2017 11:22:17

start
sakrys budu v chorvatsku na lodi snad mi vitr zavane priznivy signal :D

8.9.2017 11:45:51

@Zhan_Shi
Peťo mam spešl prosbu
když vám to tam prihodim vymeníš mi to pak za tvoji anglickou ? Chcem Vás podpořit ale nechcem českou verzi :)

8.9.2017 13:55:39

add cz verze
ješte mě tak napodlo , ráno sem se probudil s hroným snem že to nekoho napodlo přejmenovat na "Soumrak nad imperiem" nebo podobnou blbost. Doufám že tohle se stát nemůže nebo ano ?

8.9.2017 13:57:29

Paladin91
Zvažujeme Říše Šera.

Dobře kecám, budete to prostě Twilight Imperium, bez obav. Jinak s naší eng krabicí budeme v průběhu překladu hodně pracovat a potom už určitě bude i v distribuci, takže me Tebou navržená výměna tolik nedává smysl. Ale vážím si Tvé podpory. Uvidíme jak půjde kampaň, třeba se pak budu i stébla chytat :-)

8.9.2017 14:05:57

Vymenim
Klidně i za ochmatanou odrenou pozohybanou a Mužeš si ji i podepsat :))

8.9.2017 14:21:18

startovač
Nie je škoda to robiť na startovači? Nemohol to BF urobiť formou predobjednávky vo vlastnej režii? Osobne by som radšej tých 5% venoval ľudom čo by dozreli na preklad.Zatiaľ váham,žial vyhodiť 150e za hru s chybnými komponentami ma neláka.

8.9.2017 19:41:02

Vybíráme z Bazaru

Through the Ages - nový příběh civilizace
Through the Ages - nový příběh civilizace
Akt. cena: 1025 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas