Twilight Imperium (Čtvrtá edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 208x (Seznam vlastníků)

Twilight Imperium (Čtvrtá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 480 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Corey Konieczka
Dane Beltrami
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Čeština

Je šance na češtinu ?
30.8.2017 14:53:54

proč by ne..
Jako já chápu vaše námitky že hra je moc dlouhá, pro mě taky, ale já ji neplánuju hrát každých 14 dní, na to máme jiné rychlokvašky, mě stačí, když se dostane na stůl jednou za měsíc, možná i za 3 by bylo v pohodě, a klidně si na toto prostě dlouho dopředu domluvím s přáteli volný den, či rovnou víkend (a odehrajem pak i další hry)

Dle toho co mám načteno to i při zahrání po takové době bude stát za to a bude to zážitek jaký získáš u málokteré jiné deskovky (v rámci sci-fi 4x strategií zřejmě ani jinde takový nebude co jsem pár z nich hrál).. A možná se i proto pak dostane na stůl častěji než jsi plánoval :-)

Nakonec třeba se tu vytvoří kolem hry nějaká komunita a budou se pořádat víkendové hraní TI4, já osobně nemám nic proti tomu k někomu dojet, nebo někoho pozvat na zahrání pořádné epické hry (jen teda ještě vědět jak poznat, že se jedná o pohodáře co si chtějí hru zahrát a užít a ne nějaké typy co jim jde jen o vítězství a po porážce se s nima nedá mluvit :)

31.8.2017 09:47:46

presne tak
lidi kupuji za mnohem vetsi penize mnohem vetsi kraviny :-D tady proste musi jit rozum stranou. kdyz ji chces neni co resit.

31.8.2017 09:48:06

Mám to podobně
jako stOKYi.
Mám hry, které jsem rád, že vytáhnu jendou za rok, ale prostě je chci mít.
Pak jsou hry, které chci vyzkoušet a často jediná možnost je koupit si tu hru. Některé pak zůstanou, jiné jdou na bazar.
Každý má jiný přístup a jiné možnosti, pevně věřím, že 150 TI4 by se mohlo nasbírat čistě v předobjendávce :-)
Ovšem naše víra a dohady stejně nejsou releveatní, jednak neznáme celý obraz a za druhé my to finanční riziko neponeseme.
A tak se můžeme jen modlit, aby se deskoherní božstva slitovala a vnukla lidem v BF a FFG, že je jejich svatým posláním vydat TI4 česky. Aby duchové vedli ruce překladatelů a nedovolili zkažený překlad. Aby patroni tiskáren dohlédli na správnou sazbu a my se dočkali našeho svatého grálu v čisté a neposkvrněné podobě!

31.8.2017 09:51:09

Ceny bych se nebal
Spousta cechu utraci kolem 4k i vice na kickstarteru za kupy plastovych figurek od cmon a dalsich.

31.8.2017 10:48:40

Česká verzia TI4
Ak by bola táto hra lokalizovaná do češtiny, tak by som do toho tiež určite išiel. Víkend/deň na hranie sa dá vyhradiť, avšak najväčší problém vidím v jazykovej bariére, keďže nie všetci hráči musia byť dostatočne zdatní v angličtine. Preto si myslím, že ak by bola lokalizovaná do CZ, tak hráči by sa našli. Aspoň u mňa. ;)

31.8.2017 10:57:26

Koupit a nezahrát
Objevuje se i názor, že si hru někdo koupí jen aby ji měl na poličce. Taky jsem sběratel, taky jich mám moc. Ale kupovat hru se kterou počítám, že ji pravděpodobně nikdy nebudu hrát, ale je to taková pecka, že ji prostě mít musím. Na to přece není nutný překlad. Takovou hru pak můžu mít klidně v AJ. Znovu říkám, že fandím překladu, ale byl bych nerad aby pak tento dav nadával právě na překlad, že je to hrůza, že tam jsou 3 chyby. Nebo aby BF na základě překladu TI, posunulo nebo úplně zastavilo jiné překlady.

31.8.2017 12:07:54 | Upraveno autorem (porovnej)

TI4
Hru v češtině podpořím předobjednávkou/koupí určitě, byť sci-fi tématika, a ještě v takovémto měřítku, není nic moc pro mě. Tento produkt za to prostě stojí a byla by to jednoznačně největší dosud lokalizovaná hra (byť na normostrany to asi vyhrává This War of Mine). Držím palce!

31.8.2017 12:09:36 | Upraveno autorem (porovnej)

DAM>
To je (i) muj nazor. Ale to, ze si ji "mozna" nikdy nezahraju neznamena, ze bych si ji mel koupit v cinstine. A pro nekoho (napr me deti, ci nektere me zname) muze byt anglictina jako cinstina.
Proste pokud je sance, ze to bude cesky, pockam. Az nekdo rekne, ze to cesky urcite nebude, poridim ENG.


Edit: kde se hlasi chyby zatrolenek? ;)

31.8.2017 12:41:48 | Upraveno autorem (porovnej)

DAM>
To je (i) muj nazor. Ale to, ze si ji "mozna" nikdy nezahraju neznamena, ze bych si ji mel koupit v cinstine. A pro nekoho (napr me deti, ci nektere me zname) muze byt anglictina jako cinstina.
Proste pokud je sance, ze to bude cesky, pockam. Az nekdo rekne, ze to cesky urcite nebude, poridim ENG.

31.8.2017 12:41:48

česky
V češtině kupuju :)

31.8.2017 12:56:39

TI4
Mám to podobně jako většina lidí tady. Málo lidí se sejde na 8 hodin k jedné hře a ta angličtina, i když ji většina z nás ovládá, to může ještě brzdit a jednoho dva hráče odradit. V mé herní skupině čítající tak pět lidí to už je problém.

31.8.2017 13:29:18

anglictina
neviem, ale v roku 2017 nevediet ci nechcet vediet po anglicky je divne, nie? Ved aj hranie v anglictine napomaha v jej zlepsovani :-)

31.8.2017 13:39:14

2 wuuduu
Ber to tak že do některých z nás místo angličtiny na školách rvali ruštinu. Jsem ročník 75. Anglicky se učím sám, na dorozumění to je, ale abych si plnohodnotně zahrál hru kde je tolika textu , nato to opravdu není. To by nebylo na 8 hodin, ale tak na 3 dny :)

31.8.2017 14:40:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Kupuju
Já TI určitě chci. Osobně je mi jedno jestli bych jí měl v angličtině. Ale v naší skupině jí ne všichni hoví. Pokud by ale měla vyjít pod BF v češtině, neni o čem, kterou verzi bych bral. Tak jen počkat, jak se to vyvrbí.

31.8.2017 15:14:01

rychlost
Hlavně aby se v BF rozhodli rychle. Tady u té hry beru, že půjde skoro o každej prodanej kus. Aby to nebylo jako u MoM 2, kdy dlouho tvrdili, že lokalizace nebude. Tak si ji lidi objednali v AJ. I kdyby to bylo 25 lidí, tak pokud potřebujou rychle prodat 150 ks, tak to je slušná část o kterou by mohli přijít :o/

31.8.2017 15:16:43

koupě
Já mám doma třetí edici a čtvrtou si v Aj rozhodně kupovat nebudu. Nicméně pokud by došlo na lokalizaci čtvrté edice do CZ, tak bych do toho šel. Avšak podmínkou je pro mne kvalitní překlad.

31.8.2017 16:27:09

wuuduu
přesně jak píše horysimus, a pokud se již sejdeme a uděláme si herní víkend, večer, odpoledne tak se tahle hra na stůl v Aj nedostane protože se pak hraní protahuje a kazí to atmosféru. V češtině jasná koupě. V angličtině asi neodolám ale bude to jen ozdoba sbírky.

31.8.2017 16:40:03

herní skupina
Já bych také do anglické verze asi nešel. Ten nejzávažnější důvod je naše herní skupina. Já osobně bych s angličtinou problém neměl, ale ostatní ano. Pokud by hra vyšla v české lokalizace, také bych ji koupil. Zkrátka je logické, že by se česká verze dostala na stůl častěji. Je o něco jednodušší sehnat spoluhráče ke hře v češtině.

31.8.2017 17:01:53 | Upraveno autorem (porovnej)

V češtině?
Chci to... :-)
Jediný důvod, proč to nemám doma, je jazyková bariéra pro potenciální spoluhráče.
A těch zmíněných 150 kopií by se snad prodat mohlo.
Takže držím palec.

31.8.2017 17:03:20

...
V CZ jasná koupě... Nejlépe předobjednávky jako u BR...

31.8.2017 17:14:57

startovač
Ještě by se dal použít třeba startovač ;o) ale problém by byla asi cena. Ta by byla předpokládám (cca o 15-20%) vyšší než následně v eshopech... pokud by to mělo úspěch, dalo by se to aplikovat i na další věci. Třeba i na právě vyšlý rozšíření pro rebélii :oD

31.8.2017 17:26:37

čeština
jsem hodně napnutý, jak to dopadne. Osobně jsem rozhodnut pořídit i anglickou verzi, ale kdyby byla hra vydána česky, rozhodně beru českou verzi.

31.8.2017 17:38:39

2 horysimus
ja som z rustiny dokonca maturoval. Ono je problem s provotnym citanim manualu, ale ak to uz niekto vie hrat - zbytok sa chyti. V hre ten text nie je tak zlozity, aby sa to nedalo hrat a nejako specialne to zdrziavalo.

31.8.2017 17:39:16

AmS

čestina by byla super
Jsem na tom stejně jako píše miragent, sám s angličtinou problém nemám, ale jakmile jde o spoluhráče, začíná to být mnohdy problém, za mě by byla hra v češtině jasná koupě.

31.8.2017 18:09:40

ti
cz 100% bych bral :)

31.8.2017 21:04:14

Vybíráme z Bazaru

Kdo to byl?
Kdo to byl?
Akt. cena: 105 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas