Twilight Imperium (Čtvrtá edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 208x (Seznam vlastníků)

Twilight Imperium (Čtvrtá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 480 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Corey Konieczka
Dane Beltrami
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Čeština

Je šance na češtinu ?
30.8.2017 14:53:54

Cz
Tak v mém případě, by Česká verze určitě přispěla k tomu, aby se hra dostala na stůl častěji... Já to sice přelouskám, v klidu když by byl čas, bych si i na ten překlad troufl, ale překládat vše při hře je trochu něco jiného... Předpokládaná cena sice není zrovna lidová ale raději investuji do něčeho takového, než třeba dát 200 za návštěvu kina... V 6 lidech to jsou 3-4 kina a zážitek nás čeká určitě lepší...

31.8.2017 23:03:50

Tak jako ostatní...
Spoluhráče pro anglickou verzi neseženu, nekupuju. V češtině jasná koupě.

1.9.2017 08:19:46

ach jo
Určitě bych neodolal, litoval bych až by byla nedostupná, takže další do fronty...

1.9.2017 10:38:33

Také CZ verzi
Také já měl maturitu z ruštiny, z AJ ovládám základy, a tak takhle velkou a dobrou hru si určitě v češtině koupím, pokud vyjde. A to mám základ třetí edice doma, ale právě kvůli angličtině jsem ji zkusil v naší skupině jen jednou a nešlo to. Přestože mám raději fantasy, tak tato vesmírná hra je tak skvělá a komplexní, že bych s její koupí neváhal. Určitě se připojuji k názorům na kvalitu překladu, ale také, jestliže budou další rozšíření, jako že u FFG jistě budou, aby byli lokalizované i ty. Aby to nedopadlo jako např. u WoW, kde nejsou a to mě mrzí dodnes. U takovýchto her mix základní hry v češtině a rozšíření v angličtině přináší do hry dost zmatek a zdržování. S případnou předobědnávkou bych také neměl problém, ten systém u dražších her funguje dobře a většinou se v jeho rámci daří dohodnout i nějaký bonus a to je pak ještě zajímavější.

1.9.2017 17:51:57

Čeština
Tak už je to ofiko. Viz. oznámení deskofobie na FB. :)

5.9.2017 17:49:56

čeština
Yep, už jsme s tím vyrukovali. Bude kampaň na Startovači, která startuje příští úterý (12. 9.) ve 20:00. Zadal jsem i novinku sem na Zatrolky, ale musí se nejdřív schválit.

5.9.2017 17:59:31

Pecka
A kolik se bude muset vybrat? Bude se Df podilet na prekladu nebo aspon na kontrole?

5.9.2017 18:28:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Paráda
Tak to jdu peněženku připravit na menší či spíše větší průvan a snad to nebude letos poslední hra... Přes 4k za anglickou verzi by se mi úplně dát nechtělo, ale tady už je šance, že se to na stůl (budu muset pořídit nějaký větší) několikrát za rok dostane... A nebudu tak litovat, že jsem koupil jen drahou dekoraci...
Horysimus: co zde zaznělo tak odhadem 500-600k

5.9.2017 18:50:38 | Upraveno autorem (porovnej)

akulacz
cenovka anglické verze je 149.49$, což je při dnešním kurzu nějakých 3300, takže přes 4K anglická verze jistě nebude

5.9.2017 19:02:49

Beholder
Jo vypadá to že výjimečně bude lokalizace dražší než originál, tak snad to aspoň dostane pořádnou péči, jakou si to zaslouží.

5.9.2017 19:08:21

Cena
No já viděl včera v předprodeji za 4089,- takže jsem vycházel z toho...

5.9.2017 19:11:42

CZ verze
Cíl kampaně bude opravdu na 550k, náklad bude malý a cena tak vysoká. Navíc překlad je monstrózní záležitost. Máme podklady k revizi a už jsme objevili a opravili i chyby, co jsou v ENG verzi, takže když to všechno klapne, tak CZ verze by nakonec mohla být i lepší, než původní originál :-)

5.9.2017 19:12:07

akulacz
Jo to zas fantasy obchod nahazuje nějaké nesmyslné ceny...

5.9.2017 19:15:55

Beholder
Cenovka je $149 ale to je cena bez daně a bez poštovného, na to nezapomínej. Dát to do přímého srovnání není vůči nám zrovna fér, protože to za těch 149 doláčů ve skutečnosti nikdo v čr koupit nemůže.

5.9.2017 19:18:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Zhan_Shi
Takže překlad bude práce CGE a BF vás kryje přes licenci? Každopádně asi podpořím, i kdybych si měl rozšíření pak lokalizovat sám jak jsem zvyklý u jiných věcí :)

5.9.2017 19:25:55

Cena
No když přidám 30+$ za poštu, pak přijdou skřítci zelníci (ti malí hajzlíci co hledají jestli v balíku není nějaké zlo) pak mě přepadne ještě Česká počta a už jsem solidně prodělal...

5.9.2017 19:32:23

Beholder
Mrknul jsem na to a realnou cenu originálu bych u nás videl kolem těch 3700,-

5.9.2017 19:33:32

Zhan_Shi
Vsak ja nic nechtel primo srovnavat. Jen jsem chtel naznacitze nekteri obchodnici budou schopni to sem dostat za cenu vyrazne pod 4k

5.9.2017 19:45:16

Froggery
Překlad a produkce hry je zcela v režii vydavatelství Blackfire včetně následné distribuce. Deskofobie je spíše mediální partner, ale nakonec budeme mít hlubší spolupráci, například chceme pro hru dělat korektury.

5.9.2017 20:15:38

České eshopy
Osobně jsem viděl na českých e-shopech cenu kolem 3800kč. Výrazně níž to asi moc nepůjde.

5.9.2017 20:36:11

pravidla
Bude od deskofobie nějaké video, ve kterém vysvětlí pravidla TI4? Abych věděl co od hry čekat a případně mohl zakoupit. Jinak bych vůbec nevěděl co kupuju, protože anglický pravidla mi moc neřeknou a český ještě nejsou. Hru jsem nikdy nehrál.

5.9.2017 22:39:01

Joe

Jiří
Pozri si české pravidlá TI3, Ti4 je len málo upravená a novšia verzia. Aspoň zatiaľ teda.

5.9.2017 22:55:35

TI3 vs TI4
No, na starší pravidla bych ho moc neodkazoval, nová jsou napsaná dobře pro lidi co hru vidí poprvé a je to vše pohromadě (u starší verze to máš ještě různé expanze atd) a ty změny co jsou ve 4. edici docela překopali některé věci, takže se to líp hraje i chápe :)

Ono by možná nejlepší bylo, jednak to video o hře kdyby Petr byl ochotný udělat, nebo taky přidat sem popisek který by i trošku základně popisoval průběh kola a hry.. Já bych mohl něco zpracovat, sice jsem to ještě pochopitelně nehrál (v CZ to asi hrál jen Petr a pokud už někoho ukecal tak pár dalších lidí :) ale pravidla mám načtená a denně čtu a sleduju dojmy z hraní, srovnání TI3 vs TI4.. takže myslím, že bych dokázal podat docela dobré info

6.9.2017 07:33:28

TI4 vs BF
Pro mě je to fakt dilema. Na jednu stranu hra, která je snem každého hráče (osobně jsem neměl tu čest) a v mnoha ohledech možná i průlomová lokalizace takovéto hry v ČR. Na druhou stranu bude hru lokalizovat BF, který mám dlouhodobě na blacklistu z důvodu tolika zprzněných překladů a jejich přístupu ve stylu - NO A CO. Rád bych takový projekt podpořil, ale... jelikož cena této hry je poměrně vysoká, asi pro mě bude rozhodující přidaný obsah v rámci Startovače (a ten by musel hodně oslovit), jinak bohužel s pověstí BF nebudu riskovat takovou sumu a počkám na výsledný produkt. Jsem sám zvědavý, jestli právě díky přístupu BF k překladům her v minulosti se najde dostatečný počet lidí, který je v rámci ambiciózního projektu vezmou na milost... já už to asi nebudu.

6.9.2017 14:33:53

Překlad
Překladu bych se tentokrát moc nebál. Korektury, jak již bylo napsáno, bude dělat Deskofobie a Petr nejenom, že hru zná a vlastní, tak možná na ni i vyrostl a proto to bude jeho srdcová záležitost a určitě investuje spoustu času aby případné chybky našel a odstranil.

6.9.2017 15:15:25

Vybíráme z Bazaru

Marvel United: X-Men – X-Force EN
Marvel United: X-Men – X-Force EN
Akt. cena: 40 €
Končí za: 3 hodiny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas