Too Many Bones - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé: Fox in the Box
Chip Theory Games
Autoři: Adam Carlson
Josh J. Carlson
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Too Many Bonec CZ (FOX)

Přátelé, 

nemožné možná bude brzy možné a naše peněženky budeme moci brzy potěšit nákupem této legendární hry a možná dokonce i s expanzemi.

Dnes vyšel první článek s náznakem této lokalizace.

Velké díky Foxíkům a Davidovi, že se pouští i do takto starších her a zpětně tak vnáší na trh hry v jejichž lokalizaci by ještě před rokem nikdo nevěřil

https://www.zestolu.cz/deskovky/dockame-se-pocesteneho-rozsireni-kaskadie-i-too-many-bones-vysla-zahradni-rise-project-art-a-dalsi-566961

19.10.2023 15:37:28

Myslím, že crowdfundingová kampaň bude brzy spuštěna :) Viz https://foxinthebox.cz/crowdfunding/too-many-bones

29.11.2023 16:34:30

Kampaň začne pravděpodobně příští týden a skončí 13.01.2024. Cíl je dle webu nastaven na 350 ks. Troufám si říct že to padne. A je super, že bude i All-in, to je jasná volba. Navíc teď bude doručení zdarma při nákupu nad 3 tisíce, jaká náhoda :-). Tak není co řešit.

29.11.2023 19:18:20

https://foxinthebox.cz/too-many-bones?search=too%20m

1.12.2023 11:25:45

@pinheadcz jakým způsobem lze hru na stránkách foxinthebox objednat? Díky

1.12.2023 11:46:44

@laczy Musíš počkat až začne kampaň.

1.12.2023 12:00:31

Jsem moc rád za tento počin, hra si to určitě zaslouží. Trošku mě mrzí, že není možnost si koupit jen přeložené karty a datasheety. Projekt bych moc rád podpořil, ale nechci kvůli pár komponentům kupovat vše a mít tak vše 2x :(

2.12.2023 13:42:16

jak se blizi zacatek kampane, tak jsem nakoukal nekolik ruznych recenzi (dicetower, Shut Up & Sit Down, boardgame co.) a trochu me rozladili, vsichni zminuji konkretni negativni herni prvky/vlastnosti, ktery pro me asi budou dealbreaker, vzhledem k cene 

jmenovite pravidla a “necitelnost” hernich prvku (character sheet na 2x A4???) nebo treba herni mody pravidlove popsane na 5x6cm karte s tim, ze doporucuji pouzit 10 minutovy videonavod na youtube - opravdu nemam chut behem hrani tohle podstupovat… dale combat, kde je mozne umrit jeste drive, nez prijdete na radu, navic dost abstraktni boj s zetony me take neni uplne po chuti a za tyhle prachy muzu mit vymazlenej nemesis, kterej je zazitkem alespon pro mne, uplne nekde jinde…vmoji herni skupine hrajeme spise “ze široka” než “do hloubky”, tzn radeji 10 novych her 1x, nez jednu hru 10x dokola, a tak tohle asi nebude moc vhodna hra pro me

bude hra potom bezne dostupna i mimo tech 350ks crowdfundingu? 

3.12.2023 13:25:07

@PetrR Holt to nebude deskovka pro tebe. A na tom není nic špatně. Někdo radši Nemesis, někdo radši TMB. K Nemesis mě nikdo nenaláká pomalu už ani za peníze, zato TMB vytáhnu na stůl vždy s radostí. Prostě, každému sedí něco jiného, a to je správně, proto se taky na trhu dokáže uživit velká spousta her různého typu.

A ano, ty neduhy co se popisují v té hře do jisté míry opravdu jsou. Popis hrdiny na 2 A4 není za mě “negativum”, je to potřeba proto, že ti hrdinové jsou extrémně odlišní. Tím herním módem na kartě je myšleno karty setkání, kde je pak třeba i napsána změna v daném boji? Nikdy jsme nemuseli na danou kartu tahat videonávod, byť někdy může být ta změna pravidla nejasná, stát se to může. A ano, umřít předtím než přijdu na řadu lze také, je to součást strategie hry, ale stát se to může. Chipy versus miniatury je debata sama o sobě.

Za mě palec nahoru za to, že si člověk udělá nějaký výzkum, než do toho naskočí než aby se řídil jen hypem. Jen ten silně negativní srovnávací tón nemusel být. Jak už jsem psal, každému se líbí něco jiného, za mě je tohle vymazlené a Nemesis průměr. Ale shazovat ho nebudu:)

3.12.2023 15:03:26

@PetrR Ferrari se za babku neprodává, je to těžké rozhodnutí jak pro Vás, co jste ještě nenastoupili, tak pro Lišku, kdy inflace a přesycenost trhu jsou abnormální. Přeji, ať to všem vyjde.

Mám za to, že aktuálně je nejpravděpodobnější varianta: základ + dva gearloci pro první CZ vlnu. 

3.12.2023 17:50:41

Co z toho mate ze hrajete 10 her 1x než 1 hru 10x? Než se naučíte pravidla a dobre to zahrajete, tak jdete dal. No ale podle gusta. Problém TMB a její recenze je v tom, ze je to hra, která má hloubku, drtivá většina dnešních recenzentů se chová jako vy, takže si hru zahrají jednou a pak 20 minut plkaji své názory, které jsou úplně mimo. Zajímalo by mě, jestli se tady najde alespoň 1 člověk, co to zahrál 10x a mel by stejně pochyby jako ty. Já jsem díky TMB mohl zrušit půlku sbírky, ta hra je super a snad přitáhne více lidi, lišce fandím.

3.12.2023 19:15:47

jako ma nekdo rad eurovky, druhej zase ameritrash, stejne tak nekdo rad hraje do hloubky a druhej zase do sirky, me nejvic bavi naucit se pravidla a proniknout do “game loopu”, kdyz uz vim, jak se hra hraje, obvykle me po par partiich uz nebavi a jdu zase o hru dal, takhle to mam az na par vyjimek skoro u vsech her, kdyz uz vim, jak “vyhrat”, tak me nebavej (a preferujeme tedy spise coop hry, nez nejaky kompetetivni bodovacky)

3.12.2023 22:04:58

Dotaz absolutního začátečníka - má pro mě smysl kupovat TMB, když mám backnuto Elder Scrolls? 

Jen doplním, že obě hry bych hrál pouze sólo.

3.12.2023 23:04:52

@Sakalik Tady je těžká odpověď, protože Elder Scrolls tu zatím nikdo nehrál. Možná @IN ?

Podle mě budou ty hry dostatečně rozdílné, abych doma uživil obě, teda z toho co jsem o Elder Scrolls viděl, ale to, jestli a jak to budeš vnímat ty, tam se těžko radí.

Řekl bych ano, stojí to za to, ale zároveň, jsem velký příznivec jejich her.

3.12.2023 23:31:05

IN

Take jsem TES nehral. Data na lokalizaci bychom meli dostat snad po novem roce a zda bude i vzorek netusim. 

Osobne si myslim, ze obe hry (TES a TMB) budou dost odlisne. Jak soubojovym systemem, tak plnenim dobrodruzstvi.

----------------------
Majitel liščí krabice

4.12.2023 09:47:37

Určitě bude velký rozdíl v herní době, TES by měl mít 1 kampaň rozdělenou do 3 sezení, podle toho co jsem viděl, tak počítám s cca 8 - 10 hodinami na hru (všechna 3 sezení). TMB (podle zvoleného tyrana) dohraješ od začátku do konce výpravy do cca. 1,5 - 3+ hodin. Souboj vypadá podobně, ale battle mat je méně abstraktní a nejspíš bude více manévrovací. Rozvoj postavy je taky jiný a v TES to vypadá na větší puzzle, kvůli umisťování skilů proti sobě a jejich množství. Ale pokud jde o zážitek, to ti neřekne nikdo, kdo TES nehrál.

4.12.2023 10:01:31

Kampaň začne 8.12.2023! Skončí 13.1.2024.

4.12.2023 11:14:55

Díky za postřehy, tak to TMB ještě prostuduji, kouknu na nějaká videa a uvidím.

Začátek kampaně 8.12.? Na moje narozeniny. Žeby nějaké znamení? :-)

4.12.2023 12:21:22

Jakmile jsem zjistil, ze se chysta CZ verze Too Many Bones, tak jsem zkouknul asi 20 gameplayu a musi rict, ze podle dostupnych demo gameplayu Elderu, se vyplati jit do obou. Dokonce me to tak zaujalo, ze pokud neprojde CZ, tak objednam EN. Ale Foxiky bych rad podporil, takze snad to vyjde. Jo a jinak take hraju spise do sirky ale tohle na stul dostanu casto.

4.12.2023 15:24:43

@jerryNBK Není potřeba být takový fanboy,TMB prostě není pro každého. Zmiňované “neduhy” ve hře jsou, to ale neznamená, že je hra špatná (pro některé zmíněné recenzenty to pořád je jedna z nejlepších her). Pokud to někomu vadí, tak asi hru nezahraje 10x,ne? I kdyby hrál do hloubky. 

4.12.2023 16:23:18

Nejsem fanboy, a neduhy pociťují hlavně lidé, kteří to zahrajou 3x a jdou od toho, to proto, ze to hrají blbě. TMB není lehká hra, pokud si postavu rozvíjís blbě, prohrajes, ne na neduhy, ale protože to hraješ blbě. Každopádně to nikdo neřekne, každý si postezuje na kostky. Na kostky se nadava napr. u legend davnozeme, to je podobný. Obě to jsou super hry. 

5.12.2023 13:31:56

Zdravím, měl bych dotaz ohledně toho co podpoříte. 😉 Já osobně určitě základ a potom jsem na vážkách, jestli lepší čipy na životy a jednu postavu navíc nebo obě.🤔😅  
All-in si rozmyslím podle ceny, ale jak to vidíte vy. Myslím, že 350 lidí určitě padne 💪😁 

5.12.2023 19:10:53

Určitě bych bral herní obsah, než kosmetický. Ty normální čipy jsou naprosto v pohodě, nikdy jsem neměl potřebu kupovat ty lepší. 

5.12.2023 19:40:43

Vím že asi nemám šanci ale přesto to zkusím,nechcete koupit někdo TMB v angličtině na ceně se domluvíme, chtěl bych moc českou verzi ale dvakrát ji nechci.Zajemci pište do SZ. 

6.12.2023 10:37:32

@jerryNBK Ale na kostky a obtížnost hry si tu nikdo nestěžoval:-)

6.12.2023 12:00:28

bude hra běžně dostupná v eshopu po skončení akce, nebo se plánuje jen těch 350 ks v rámci těch “předobjednávek” ?

6.12.2023 14:08:17

Charitativní aukce

Bylo nebylo - dobročinná aukce
Bylo nebylo - dobročinná aukce
Akt. cena: 999
Končí za: 59 minut

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Cesty osudu
Cesty osudu
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas