Through the Ages: Příběh civilizace

xxxxxxxxxo hodnoceno 242x (Seznam vlastníků)

Through the Ages: Příběh civilizace - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

První dojmy - nové vydání

Tak jsme ji včera se speedym poprvé vyzkoušeli, zatím tedy jen výukovou verzi (předchozí vydání jsme nikdy nehráli) a myslím, že nás bude hodně bavit. Rozjezd je pomalejší (alespoň u mne, speedy do toho spadl hned a jel jak starý kozák), ale po pochopení základních principů to už pak šlo. Určitě to bude hodně komplexní hra a další její předností bude i to, že i když člověk nevyhraje, může se i tak dobře pobavit budováním vlastní civilizace.
Grafika je pravda trochu strohá, hlavně na tom hracím plánu, kde je jen spousta různobarevných políček, což na první pohled nevypadá nijak lákavě, ale je to jen na zvyku. Karty mi naopak přijdou docela v pohodě, obrázky jsou docela pěkné, měl jsem z toho větší strach, hlavně je to česky a na první pohled jasné, co která karta umí. Žetony - kostičky jídla a surovin jsou hodně příjemné, dřevěné špalíky - ukazatele na počítadle jsou miniaturní, ale vzhledem k velkému počtu a velikosti políček na počítadlech to tak musí být.
Pravidla jsou myslím hodně dobře a jasně napsána, alespoň tak soudím po nastudování výukové hry, uvidíme při těch složitějších variantách.
Takže první dojmy naprostého nováčka v této hře jsou veskrze pozitivní. Určitě jsem jejím pořízením neprohloupil a už teď se těším na další partie. (Mimochodem, speedy byl první hrou doslova nadšen, tohle je přesně typ hry pro něj, takže moc často asi nevyhraju :-))
22.9.2009 07:22:51

kvalita
Hra je skvělá, bohužel jsem byl malinko zklamán kvalitou herních komponent českého vydání. Mám i anglickou verzi od Fred distrubution (Eagle games) a jen pro srovnání:
hrací deska
ENG X CZE
hrací plán:
v jednom kuse, počítadlo po obvodě X ve dvou kusech
desky hráčů
tvrdý kartón X měkký papír
krabice
poloviční(na výšku), funkční pořadač X žadný pořadač, zbytečně velká
Bonusové karty
žádné (to není výhoda:))) X jsou, ale některé jsou špatně ořízlé
Proto jsme nakonec vytvořil hybrida- kabice a herní plán ENG, karty české...

2.12.2009 19:45:41

sasa
S kvalitou komponentů máš pravdu. Ze začátku mě to štvalo hodně, ale teď mi to je celkem jedno, protože celou hru se náramně bavím a nemám čás přemýšlet nad tím jestli je počítadlo z jednoho nebo dvou kusů atd.. Nemůžu si pomoct, ale tahle hra je momentálně jedna z mých nejoblíbenějších.

2.12.2009 21:32:01

sasa
Klidne mohli udelat tu desku dohromady, ale nechteli, protoze se jim ta americka zdala neprakticka v tom, ze kdyz se clovek natahuje pro kartu, tak se musi natahovat pres vsechny ty pocitadla armad, vedy, bodu... a mohlo by se do toho relativne casto drbnout. Me teda ceska verze naposto vyhovuje. Snad jen ty policka na pocitani bodu mohli byt vetsi resp. to pocitadlo stacilo do stovky a zbytek by se doresil nejakejma zetonkama, ze uz ma clovek 100 nebo 200 bodu.

3.12.2009 08:03:38

Ota

První pokročilá hra
Ve třech lidech nám sice trvala 4 hodiny, ale uběhlo to jako voda. Na hře se mi moc líbí situace, při kterých lidská fantazie pracuje naplno. Despota praotec Čech staví pyramidy, pošilhává po Karlově univerzitě a zároveň povzbuzuje své filozofy k vyšším výkonům, aby přišli na způsob jak ho prohlásit monarchou. Co hra, to příběh.
Hru nakonec vyhrál král Michelangelo I., sídlící v Kremlu. Kolem Kremlu visí Visuté zahrady, na každém kroku hrají divadla nějakou tu komedii a armády těžkooděnců stráží povozy, přijíždějící z Kutnohorských dolů ...

19.5.2011 23:45:19 | Upraveno autorem (porovnej)

Ota
Jo, je to pecka. Po par hrach date plnou hru ve trech do tri hodin.

20.5.2011 12:31:56

Vybíráme z Bazaru

Hra o trůny dvě De luxe rozšíření
Hra o trůny dvě De luxe rozšíření
Akt. cena: 430 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas