Through the Ages: Příběh civilizace

xxxxxxxxxo hodnoceno 242x (Seznam vlastníků)

Through the Ages: Příběh civilizace - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

První dojmy - nové vydání

Tak jsme ji včera se speedym poprvé vyzkoušeli, zatím tedy jen výukovou verzi (předchozí vydání jsme nikdy nehráli) a myslím, že nás bude hodně bavit. Rozjezd je pomalejší (alespoň u mne, speedy do toho spadl hned a jel jak starý kozák), ale po pochopení základních principů to už pak šlo. Určitě to bude hodně komplexní hra a další její předností bude i to, že i když člověk nevyhraje, může se i tak dobře pobavit budováním vlastní civilizace.
Grafika je pravda trochu strohá, hlavně na tom hracím plánu, kde je jen spousta různobarevných políček, což na první pohled nevypadá nijak lákavě, ale je to jen na zvyku. Karty mi naopak přijdou docela v pohodě, obrázky jsou docela pěkné, měl jsem z toho větší strach, hlavně je to česky a na první pohled jasné, co která karta umí. Žetony - kostičky jídla a surovin jsou hodně příjemné, dřevěné špalíky - ukazatele na počítadle jsou miniaturní, ale vzhledem k velkému počtu a velikosti políček na počítadlech to tak musí být.
Pravidla jsou myslím hodně dobře a jasně napsána, alespoň tak soudím po nastudování výukové hry, uvidíme při těch složitějších variantách.
Takže první dojmy naprostého nováčka v této hře jsou veskrze pozitivní. Určitě jsem jejím pořízením neprohloupil a už teď se těším na další partie. (Mimochodem, speedy byl první hrou doslova nadšen, tohle je přesně typ hry pro něj, takže moc často asi nevyhraju :-))
22.9.2009 07:22:51

dodatek
Obecne receno,pokud nejsou chybne komponenty, tak se chybami v pravidlech si poradima zamhourim nad nimi klidne i obe oci.

25.9.2009 09:02:56

to Richmond
Ten predchozi komentar mi nejak ujel, ani nevim jak se to stalo.
Proste jsem chtel rict, ze chyby v pravidlech mi nevadi, kdyz jsou v poradku komponenty.

to Richmond:
Ono to neni jenom o tech chybach, ale take o tom ze rozsireni vaznou a kdyz pak clovek koupi zaklad v cz a ceka rok na rozsireni a nevi jestli vubec vyjde tak to zamrzi. A u nekterych her se mi anglictina libi vic. Vic mi to dokresluje atmosferu hry.

U TtA si s tim asi hlavu delat nebudu, protze to vypada ze se se ty chyby tady trochu zvelicuji.:)

25.9.2009 09:08:37

pravidla
Je celkem smutný, že chyba v pravidlech civilní/vojenské akce... se objevuje už v předchozích pravidlech - to, že to neopravily mi příjde smutný :-) Tahle hra měla být dělaná s láskou, ale příjde mi, že ji spíchli horkou jehlou

25.9.2009 09:54:53

Herní plány
Nevím čím to je, ale mám herní plány pro 5 osob - oranžový je tam 2x :)

25.9.2009 16:53:30

Richmond
mám pocit že dostáváš matroš navíc nějakáK často ne? :)

25.9.2009 16:57:59

protekce
To máš nějakou protekci:)

25.9.2009 16:58:56

Beholder
Tak to máš pravdu :) Nejdřív Tikal, pak Steam a teď TtA :-D

25.9.2009 17:02:36

Tak uz to mam doma
Prekvapila me krabice, moc pekne vyobazeny motiv. Herni komponenty nejslou tak straslive. Pravda, mohly byt treba hezci, ale pokud plni ucel v takove podobe jake jsoul tak proc ne. Karticky nejsou tak katastrofalni jak se tu resilo, podle me evokuji prijemne to, co ma karta delat. Co me trochu zaskocilo je velikost drevenych figurek, mensi to uuz byt fakt nemohlo:-)

25.9.2009 19:32:44

Hurrá
Tak už taky konečně patřím mezi šťastlivce, kteří jí mají doma. Dnes zakoupená na Deskohraní. Teď ještě překecat někoho odvážného kdo se se mnou pustí do studií a prvních pár her.

Jo a jinak mě přijde všechno velmi cool. Jak karty, tak grafika a stejně tak i ostatní komponenty.

26.9.2009 19:21:19

Pravidla
Hru mám půjčenou, čtu pravidla a je to děs. Jsem na stránce 4 a už jsem našel několik překlepů a dvakrát nesouhlasí text s vyobrazenou kartou, která je hned vedle. To si to sakra nemůžou po sobě aspoň přečíst??? Proč to u jinejch her jde? U Le Havre jsem našel snad jen jedinou chybičku. Dominion má jen trošku nejasnou terminologii, jinak v pohodě (pochopil jsem vše bez problémů a napoprvé). Ale tohle? A ještě k tomu název žetonku človík.. blueeeee :-(

28.9.2009 20:48:19

Merlin
No tak překlepy jsou zbytečný, ale pořád si myslím, že to není nic, proč si hru nekoupit.

28.9.2009 20:57:40

človíci
tak nad tím jsme se dneska taky pozastavili. Odkud tohle vzali?...Jinak chyby a překlepy tam určitě jsou, ale dneska jsem zkusili zahrát výukovou hru a zatím jsem vše pochopil (jen jsem se trochu pozastavil nad matematikou a kalkulem co je lepší - stavění nových dolů nultého stupně, vylepšování dolů a stavění lepších dolů prvního stupně., na takové počty nejsem v deskovkách zvyklý :) )

28.9.2009 21:11:17

to Richmond
Já přece nic takovýho nenapsal :-) Jen už se mi do her dostalo poměrně dost českých nebo počeštěných her a když to jde jinde líp, tak nevím, proč tady ne. Přijde mi to poměrně ubohý a to jsem zatím přečetl jen čtyři strany pravidel. Když jsem tady četl o zmršenejch kartách, tak se je skoro bojím prohlídnout :-)

28.9.2009 21:18:12

Beholder
Já myslím, že zrovan ten příklad v pravidlech na téma vylepšování dolů je perfektní :)

28.9.2009 21:18:34

Merlin
Jaké zmršené karty? Já se na všechny ještě pořád nepodíval.

28.9.2009 21:20:37

Richmond
jo to určitě je, jen jsem se chvíli nemohl dopočítat a pletlo se mi co je co a nakonec jsem si musel ještě spočítat, z které možnosti se na konci kola vyprodukuje více (aby to bylo kompletní :) ). Jen jsem zvyklý u některých eurovek počítat z čeho kápně více bodů (což mě moc nebere, např. u Tikalu), ale rozhodovat se už o konkrétních dejme tomu lehce ekonomických situacích, z které toho kápně více a přitom se zaplatí co nejméně to je pro mě u deskovek novinka a moc příjemná, tohle je jiné kafé :)

28.9.2009 21:25:14

Beholder
s Tikalem bych to zrovna neporovnaval. A u Tikalu pocitas konkretne co? Ja pocitam jen v hodnoticich fazich, kolik jsem dostal bodu a ve dvou obvykle v 90% vyhraji:-)

28.9.2009 23:08:12

Ringo
na toto téma se fakt nechci bavit :)

28.9.2009 23:17:52

Beholder
tak ja nevim, ty porad mluvis o nejakem pocitani a nejak nechapu o jakem, tak se jen ptam. Ty neco natuknes a pak se o tom nechces bavit.

29.9.2009 06:46:31

civka
Já za sebe mohu říct, že hra mě hodně mile překvapila. Na eurovku je to opravdu super hra. Hodně jsem hrávala její počítačovou verzi a tohle splňuje mé požadavky. Člověk musí zvažovat každý detail, zda je pro něho lepší ta nebo ona úroveň dolu farmy, hlídat si náladu lidí, korupci. Prostě SUPER.

29.9.2009 07:14:51

to Merlin
Ze 4 stran pravidle těžko poznáš, zda je hra ubohá. Zkus si ji zahrát. A zmršené karty? Nevím prošla jsem věky A, I a II nic jsem nenašla.

29.9.2009 07:17:43

sorry za topic
Co se týče překlepů, neznám hru, anglické nevyjímaje, kde by v pravidlech nebyly překlepy. I FFG velmi často seká do originálních pravidlech chyby.

29.9.2009 07:18:51

nové vydání
Tak mám za sebou první výukovou hru ve dvou hráčích a je to přesně to co jsem potřeboval. Hromada možností jak vést civilizaci, spousta akcí, karet atd.

Jenže mám problém. Když jsem četl pravidla a třídil karty tak mi všechno přišlo normální, ale před první hrou jsem zjistil docela nepříjemnou věc. Z celkového počtu 340 karet (podle uvedeného počtu na spodku krabice) mám jen 331 karet. Čili 9 karet mi chybý a přísahám, že za na léta je to podruhé kdy jsem koupil nekompletní hru. První byla kravina v podobě tuctových her od Dino nebo tak nějak. Přišel jsem na to náhodou když jsem měl připravit balíček událostí na první výukovou hru. Tam je psáno že z balíčku událostí věku A mám vyndat rozvoj politiky a zbývajících 9 karet dát na příslušné políčko. Jenže po vyjmutí této karty mi zblo karet 5. Takže 4 chybí. Spočítal jsem tedy všechny karty a zjistil, že jich chybí dohromady 9. Nakonec se mi podařilo zjistit že jsou všechny chybějící vojenské. Ale to je tak všechno.

Našel by se někdo kdo by mi pomohl to nějak zkompletovat? Třeba tak, že bych napsal všechny karty jaké mám + počty a řekl by mi která chybí.

Kdyby aspoň nechyběli ty první události chjo.
předem díky

29.9.2009 17:35:20

Adalpo
ok, tak já jsem si je právě přepočítal a mám jich 340 jak se píše na krabici...

pro začátek - A (černé+bílé) - 30
I (černé+bílé) - 105
II (černé+bílé) - 105
III (černé+bílé) - 100

29.9.2009 17:55:59

Adalpo
Hlásím stejné počty jako Beholder.
A: bílá 20 černá 10
I: bílá 55 černá 50
II bílá 55 černá 50
III bílá 55 černá 45

29.9.2009 18:17:49

Vybíráme z Bazaru

Malá velká dobrodružství CZ ve fólii
Malá velká dobrodružství CZ ve fólii
Akt. cena: 460 Kč
Končí za: 14 hodin

Offcanvas