Through the Ages: Příběh civilizace

xxxxxxxxxo hodnoceno 242x (Seznam vlastníků)

Through the Ages: Příběh civilizace - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

První dojmy - nové vydání

Tak jsme ji včera se speedym poprvé vyzkoušeli, zatím tedy jen výukovou verzi (předchozí vydání jsme nikdy nehráli) a myslím, že nás bude hodně bavit. Rozjezd je pomalejší (alespoň u mne, speedy do toho spadl hned a jel jak starý kozák), ale po pochopení základních principů to už pak šlo. Určitě to bude hodně komplexní hra a další její předností bude i to, že i když člověk nevyhraje, může se i tak dobře pobavit budováním vlastní civilizace.
Grafika je pravda trochu strohá, hlavně na tom hracím plánu, kde je jen spousta různobarevných políček, což na první pohled nevypadá nijak lákavě, ale je to jen na zvyku. Karty mi naopak přijdou docela v pohodě, obrázky jsou docela pěkné, měl jsem z toho větší strach, hlavně je to česky a na první pohled jasné, co která karta umí. Žetony - kostičky jídla a surovin jsou hodně příjemné, dřevěné špalíky - ukazatele na počítadle jsou miniaturní, ale vzhledem k velkému počtu a velikosti políček na počítadlech to tak musí být.
Pravidla jsou myslím hodně dobře a jasně napsána, alespoň tak soudím po nastudování výukové hry, uvidíme při těch složitějších variantách.
Takže první dojmy naprostého nováčka v této hře jsou veskrze pozitivní. Určitě jsem jejím pořízením neprohloupil a už teď se těším na další partie. (Mimochodem, speedy byl první hrou doslova nadšen, tohle je přesně typ hry pro něj, takže moc často asi nevyhraju :-))
22.9.2009 07:22:51

to hammer
Kde jsi se k ní dostal? Já ji mám předobjednanou z hrajeme a zatím nedorazila :(

22.9.2009 07:26:02

:-)
Že bych byl jeden z prvních majitelů?
Na Deskohraní, původně jsem to neměl v úmyslu, chtěl jsem se jen na ní podívat, ale chopil se mě jeden herman, ochotně mi vše ukázal, vysvětlil, pochválil a já neodolal :-) Říkali, že ve středu má jít oficiálně do prodeje, takže se snad brzy dočkáš :-)

22.9.2009 07:48:16

The Hammer
Mam predobjednano a tesim se! Nevite nekdo jak je to s temi ceskymi osobnostmi, ktere jsou soucasti reprintu? Videl jsem to na deskohrani, ale nevim jestli to davali jako bonus pouze lidem co si to tam u nich zakoupili nebo jestli je to soucasti toho noveho reprintu.

22.9.2009 09:06:27

to Parxel
Na stránkách hrajeme je nějaká info, že bonusové karty budou obsahovat všechna česká vydání.

22.9.2009 09:17:12

Bonusové kartičky
Já se o ně při koupi musel přihlásit (jěštěže jsem o nich věděl) slečna prodávající totiž netušila, o co se jedná a tak až jeden ze zasvěcenějších mindokářů sáhl pod pult a kartičky byly na světě :-)
Jinak by opravdu měly být přidávány (ale asi zvlášť v sáčku) ke každému zakoupené hře, ale záležet bude i na jednotlivých prodejcích...

22.9.2009 09:32:22

no fuj - oprava
s těma háčkama v jesteze jsem to přehnal
ke každé zakoupené hře

22.9.2009 09:34:38

celé znění zprávy z hrajeme
...Všem, kteří tak učinili, děkujeme za předobjednání hry Through the Ages: Příběh civilizace. Předobjednávek se sešla dlouhá řada, rozhodně dostatek na to, aby hra mohla vyjít. Pro všechny tyto hráče, a snad nejen je, máme další dobrou zprávu. Vydavatelství MINDOK ve spolupráci s Czech Games Edition připravili 8 bonusových karet, které budou náležet k tomuto novému vydání hry. Jedná se o karty divů a osobností z českého prostředí, které dostanou všichni, kteří si koupí toto nové vydání hry, jak přímo zde, tak i v jiných obchodech. MINDOK děkuje všem obchodníkům i jednotlivým hráčům, kteří svými předobjednávkami umožnili nové vydání této výjimečné hry. Hra by měla být k dispozici zhruba v polovině září...

22.9.2009 09:38:43

to sappho
Tak to je dobra zprava. Uz se tesim jako malej.

22.9.2009 12:02:57

Bonus
Bonusové kartičky asi extra k sehnání nebudou, co? :-( Mám úplně první vydání téhle báječné hry...

22.9.2009 14:31:31

Sappho
Je to tak, bonusove karty maji slibene vsichni partneri Mindoku.

22.9.2009 14:35:28

info
Tak čerstvé info o zásilce. Dneska dorazí na sklad a ještě dneska a zítra se bude rozesílat všem předobjednaným :)

23.9.2009 11:09:36

Sappho
No vidis, se do vikendu dockas;)

23.9.2009 12:09:27

no....
Velkým rizikem v celém řetězci je jako obvykle v mém případě česká pošta :)

23.9.2009 12:25:36

Předobjednaná hra dorazila :-)
Tak jsem měl přdobjednáno a dneska ráno si hru vyzvedl. Bohužel jsem hned letěl do práce, ale jak bude chvilka tak balík "kuchnu".

24.9.2009 09:23:54

Bonusové kartičky
jsou v krabici vedle samotné hry.
Teď už si jen zahrát :-)

24.9.2009 11:45:42

2vkjmch
Ty se mas!!! Ja mam predobjednano s osobnim odberem a zatim nic.
Asi budu muset pockat do pristiho tydne. No nic, o vikendu nas misto rozvyjeni civilazace ceka boj v Arene.

24.9.2009 11:58:00

Pravidla
Tedy ta 20 stránková pravidla vypadají excelentně! :)

24.9.2009 13:30:07

...
Pravidla i všechny komponenty vypadají moc pěkně. Zvlášť plastové kostičky jsou povedené.
Teď budu mít co studovat :-) a potom co vysvětlovat :-(. Nevíte jestli je/bude tahle verze pravidel někde ke stažení?

24.9.2009 13:58:53

to 2vkjmch
Když ji naskenuješ a pověsíš na net tak určitě jo:)

24.9.2009 14:02:55

rbx

...
jejej, koukam na ty karticky a boli me u srdce :-( Proc misto
Stříbrné kutno-
horské doly

neudělali

Kutnohorské
stříbrné doly

A Sít obhodních stezek je taky fajnove rozdelena :-( A bez hacku. No a posledni vytka je k napisum "osobnost" a "div". Cela karticka je vyvedena v patkovem pismu, coz k historii patri a nahore je najednou prsknut zdrcly napis, ktery v pripade osobnosti navic zasahuje do rimske cislice. Ja nevim, kdyz je to druhe vydani, tak snad mohlo byt trosicku vic peclivosti. Notabene, kdyz je to podle ohlasu tak dobra hra.

24.9.2009 14:07:29

rbx
já zase našel v pravidlech obrázek karty Hammurabiho s polským textem. Na kartičku samotnou jsem se ještě nedíval.

24.9.2009 14:29:06

Richmond
... vždycky mě překvapí, že to snad nikdo před tiskem nekontroluje. Když sepíšu 20 stránek pravidel, která doladit po herní stránce musí dát neskutečnou práci, tak si to po sobě alespoň nakonec přečtu ne? A takovéhle věci mi neuniknou.

Na hře se to neprojeví, ale je to škoda.

24.9.2009 14:36:13

rbx
To rozdělování dvou slov u bonusu je fakt "zděšené". Co jsem tak zběžně projel kartičky ze hry, tak tam je vše v pořádku - slovní spojení rozdělená s použitím rozumu.

Richmond: Ten Hammurabi je na kartičce správně česky.

24.9.2009 14:47:43

2vkjmch
Vždycky něco uteče. Pokud dělá proofreading autor, tak je to provozní slepotou, pokud někdo nezávislý, zas tomu nemusí rozumět. A navíc, čím více lidí se do toho zapojí, tím víc nových chyb se tam vnese uměle. Jo a taky se prodlužujou termíny.

24.9.2009 14:55:46

husak
Tady fakt o nic nejde. Jen je to škoda a lehce to kazí dojem z (dle žebříčků) "nej" české hry.
Do procesu než se části hry vytisknou nevidím, tak už budu držet ústa ;-)

24.9.2009 15:05:30

Vybíráme z Bazaru

Century všechny 3 vydání
Century všechny 3 vydání
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 2 hodiny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas