Studená válka 1945–1989

xxxxxxxxxo hodnoceno 545x (Seznam vlastníků)

Studená válka 1945–1989 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, strategická, diplomacie
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Ananda Gupta
Jason Matthews
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

České vydání !

Nevím jestli zdejší hardcore hráči a wargameři četli na titulce co plánuje letos vydat MindOK, tak to raději zmíním tu. Už od podzimu jednají s GMT a je veliká pravděpodobnost, že Twilight Struggle vyjde v češtině. Když jsem se to minulý týden od Poga dověděl, tak jsem myslel, že mne budou omejvat ;). MindOK a takováhle hra. Jsem strašně zvědavej, jestli to vyjde.

Protože by se měl použít můj a Sasův překlad pravidel a protože vím, že jsou tam obzvlášť na kartách některé nejednoznačné formulace, tak bych byl rád, kdyby se co nevíc lidí vyjádřilo k nedostatkům českého překladu pravidel a textů na kartách, aby byla oficiální česká lokalizace co nejpreciznější. Myslím, že si to tahle hra zaslouží a neradi bychom byli se Sasou podepsáni pod něčím co by bylo kritizováno po oficiálním vydání.

-----------------------------------------------------
Ještě mám jednu takovou svou soukromou iniciativu. Zajímal by mne váš názor na český název pro tuto hru. Pracovní název, jak jste asi už četli, je STUDENÁ VÁLKA.
30.1.2012 11:04:13 | Upraveno autorem (porovnej)

hrajeme
kdy se bude dat hra objednat na hrajeme.cz?
dik :-)

30.8.2012 12:56:35

DD

hrajeme.cz
A neni lepsi napsat jim na hrajeme.cz? :).

30.8.2012 13:26:45

hrajeme.cz
Myslím, že to zvládneme i tady. Je-li o to zájem, můžeme to spustit hned...

30.8.2012 13:59:35

balíček karet
Nevěděl jsem, že je problém přidat v rámci již zadaného tisku několik dalších kusů samostatně (pravda nevím přesně jak funguje distribuce her) - podle mě nemůže být tisk balíčku karet zas tak nákladnou věcí.

Navíc jsem se díval do statistik a počet lidí, co vlastní hru je - jenom zde - 145 - všichni nejspíš v angličtině. Předpokládám, že velká většina z nich má karty vytištěné ze zatrolenek - v kvalitě, která se rozhodně nemůže rovnat originálu. Je tu určitě skupina, co to hraje s anglickými kartami...

Nevím, jak ostatní, ale já bych karty hezky česky a originál bral... Za +- 300 - 400 Kč bych neváhal.

31.8.2012 10:46:43

DD

to predek
No to budou proste nekde 2 ruzne produkty, protoze je tam kompletuji a bali.
To neni o tom ze tobe prijde x balicku karet a x map, ale proste ti prijdou uz krabice s hrou. Pokud chces tak si vezmi karty ze zatrolenek a je spousta firem, ktera se zabyva tiskem karet, takze si je urcite muzes nechat vytisknout. Ja hru mam a ceske karty bych si nejspis nekoupil neb je k nicemu nepotrebuju.
Myslim ze skupina co si tisknula karty ze ZH nebude nijak velka a ta si koupi CZ verzi a ENG proda.
Hru mas za 900, kdyz za 500 prodas ENG verzi, tak to mas za tech 400.

31.8.2012 10:57:36 | Upraveno autorem (porovnej)

to DD
Trošku jsi vyvolal úsměv na mé tváři svým následujícím výrokem: "... je spousta firem, ktera se zabyva tiskem karet, takze si je urcite muzes nechat vytisknout."

Můžeš mi některé jmenovat které by vytiskly jen jednu nebo několik sad karet a nechtěli minimální objednávku 1000 sad, aby jedna sada nestála astronomickou sumu?
To by mne fakt zajímalo. Pokud máš nějaké zkušenosti s nějakou takovou domácí firmou, tak se poděl.

31.8.2012 11:02:04

to predek
Funguje to tak, že zadáš zakázku na výrobu hry a ta ti pak dorazí v kamionu už zkompletovaná z výroby. Jakákoli objednávka samostatných komponent je z logistického hlediska fůra práce, papírování a nákladů navíc, takže do toho nejenže nepůjde zdejší vydavatel, ale ani se s nějakou stovkou komponent navíc nebude ta výrobní firma vůbec zabývat.

31.8.2012 11:06:35

DD

to kren
http://www.makeplayingcards.com
1 balicek 54karet 12$.
12$ mi neprijde jako astronomicka suma.

Pri 126 kartach (to pokryje TS) to je 18$ za balicek.

31.8.2012 11:09:55 | Upraveno autorem (porovnej)

balíček karet
To je škoda... Rigidnost tohohle odvětví a ceny jsou opravdu někde jinde :) Škoda...

31.8.2012 11:16:44

to DD
Myslel jsem, že mluvíš o domácích firmách. A ani těch zahraničních není spousta, jak jsi psal. Pokud budu konkrétní, tak těch tvých 18$ za balíček je naprostá iluze. když si připočítáš poštovné do Evropy + 20%DPH + celní deklarant, tak jsi téměř na ceně kompletní hry za kterou se bude Twilight pravděpodobně prodávat. Proto jsem se tak podivoval nad tou tvou spoustou firem, kde si můžu nechat vyrobit karty, abych nemusel kupovat celou hru.

31.8.2012 11:23:02

to predek
Tady nejde o nějakou rigidnost odvětví. Český trh a počet kusů česky vyrobených her je tak malý, že se s tebou žádný zahraniční výrobce nebude o nějakých extrabuřtech bavit. Český vydavatel s tím absolutně nic nenadělá a je rád za cenu, za kterou to nechá vyrobit. Asi by se ti nelíbilo, kdyby ti MindOK nabízel hry podle tvého přání, ale stály 5x tolik.

31.8.2012 11:27:32

DD

To kren
Prosimte zase to nenafukuj. Je to prvni firma kterou jsem kvuli tobe behem chvilky nasel na netu. 18$ + 6$ postovne do EU je 24$ coz sam asi vis nepodleha DPH a CLU tudiz ani deklaraci. Takze cena vychazi na cirka 480kc. Hra stoji 900 a vice.

31.8.2012 11:51:23

to DD
6$ je při standardním balíčku. Jinak počítám, že to bude těch 15$. Takže dohromady to bude 33$ což už překračuje hranici, takže když to přepočtu dnešním kurzem, tak to vychází s celním deklarantem přes 800,- kč. Nic nenafukuju, jen mám dost zkušeností s poštovným z USA. Pokud by ten jeden balíček poslali za 6$ poštovného, tak by to ještě vyšlo, ale u většiny her je paklík karet podstatně větší než je standardní bridgový balíček.

31.8.2012 12:10:35

DD

OT: to kren
Tak jinak nepocitej. 126 karet stoji poslani 6$, takze je to cele jak jsem psal. Tve zkusenosti s posilanim neceho uplne jineho tady nehrajou zadnou roli.
Kazdopadne toto tema pripadne patri uplne do jineho vlakna, takze tuto diskuzi zde koncim.

31.8.2012 12:49:10 | Upraveno autorem (porovnej)

ad poštovné z amerických e-shopů
Zkušenost hraje roli. Poštovné u různých e-shopů a firem ne vždy souhlasilo s tabulkami, které měli uvedeny na webu (obzvlášť u nestandardních zakázek). Někdy jsem byl překvapen nemile vyšším poštovným a někdy zase naopak bylo proti tabulkám výrazně nižší. Jen jsem chtěl upozornit na jistá rizika, když se někdo raduje z osumnáctidolarové ceny.

31.8.2012 15:03:54

CZ pravidla
Ta, co jsou tu jako oficiální pravidla MINDOK jsou finální varianta? Nevím jestli je to někde chybou u mě, ale ukazuje mi to tam pár kiksů. Třeba vynechaná písmena a tečky hlavně na straně 4 a pak taky polské označení ZSRR místo českého SSSR na žetonu vojenských operací na str. 10. Děkuji za info.

4.9.2012 16:17:15

Havelock
ty vynechaná písmenka jsem zaznamenal taky, takže to asi nebude jen u tebe.

4.9.2012 16:41:50

Tisk karet v zahraničí
Mám zkušenost, že malé či měkké balíčky nechávají celníky chladné. Naposled mí takhle přišlo 10 balíčků karet od Artscow (najednou). Poštovné jsem ani v rámci promoakce neplatil. Takže ono to tak horké nebude ;-)

4.9.2012 20:02:07

finální varianta
Myslím, že to tady není ještě finální varianta.

Nicméně bych se nedivil, kdyby tam chybičky byly. Kontrolovali to asi 5x dokola 4 lidi a při každé kontrole se nacházely další a další chyby. Twilight má dost brutální texty.

4.9.2012 20:42:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Dostupnost
koukam ze uz na svetu desk. her uz je skladem :-) tesim se...

7.10.2012 12:37:59

Deskohraní
Na Deskohraní byla dneska předváděčka...

7.10.2012 22:55:52

DC

Ranca
A jaká ta předváděčka byla??

8.10.2012 08:21:32

Je to tady...
Tak je to tu. Česká verze ode dneška oficiálně k dispozici. Už jste ji viděli? Hráli? Jak se vám líbí? Přivítáme jakékoli reakce.

8.10.2012 11:02:08

hrajeme. cz
porad jen predobjednavka :-)

8.10.2012 11:18:07

Ach jo ...
... tak to abychom se se Sasou pomalu připravili na smršť kritiky a připomínek k českému překladu. Nicméně musím říct, že svědomí máme čisté a víc, jsme pro to udělat nemohli ;).

8.10.2012 11:53:11

Vybíráme z Bazaru

Česko - otázky a odpovědi
Česko - otázky a odpovědi
Akt. cena: 150 Kč
Končí za: 8 dnů

Offcanvas