Middle-earth Quest

xxxxxxxxoo hodnoceno 94x (Seznam vlastníků)

Middle-earth Quest - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Corey Konieczka
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

česká verze?

Myslíte, že tato hra má šanci vyjít v české verzi? To by pak byla jasná volba.
24.7.2010 14:03:55

Ella
Pro mě z těch tří her co jsi vyjmenovala je MEQ číslo jedna.

28.7.2010 13:35:16

to Ella
V pořádku, to taky dělám :-) A tu přehlednost taktéž nerozporuji.

A pro je z těch tří her jednoznačná jednička Railways of the World, já rád mašinky :-)

28.7.2010 13:41:25

to Beholder
Nerozporuji praktičnost řešení lokací v angličtině, jen to zas může způsobit, že se pro neznalé anglických názvů bude vytrácet návaznost na knihu.

Ale jak už jsem zmiňoval asi třikrát, ať to holky udělají po svém, budu vděčný téměř za jakoukoli verzi :-)

28.7.2010 13:43:16

pravda
to, že by bylo krásný přečíst si Roklinka a v duchu vidět malý boudičky hobitků, to každopádně...

28.7.2010 13:48:28

to Merlin & Sappho
to Merlin: To nám zase kluci při českém WoW Desková hra nadávají, že co to jsou za názvy a neví, kde to je, neboť jsou zvyklí z počítačové hry na anglická pojmenování. Ale je pravda, že u Tolkiena by to bylo právě naopak, protože jsou všichni zvyklí na české názvy z knih. Ale rozhodně jsem pro ponechat anglické názvy na kartách, aby se to lépe hledalo.
to Sappho: Já mám ve své předloze "polapen", takže to bylo ztraceno v korektuře :-)

28.7.2010 13:51:17

názvy
Zvažovaly jsme tam dát tak jako u monster oba názvy, ale narážíme na další problém a to je velikost kartičky:) Takže prozatím to bude tak jak jsme psaly.

28.7.2010 14:22:59

další
Jak dorazím domů, nahrajeme karty Stínu. Jen se nám někde toulá schvalovač souborů:)

28.7.2010 14:25:13

to Kadaver
Jo, to mi už taky někdo říkal... WoW online jsem hrál chvilku a fakt to česky není, vážně je tam Silverpine forest :-) (mimochodem českej WoW Boardgame jsem nepřekládal, jen jsem dělal korekturu :-)

28.7.2010 14:41:45

další karty
Teď bude týden pauza v přidávání dalších karet, protože si jedeme užít dovolenou. Na schválení čekají Plot a Shadow karty. Po návratu budou následovat Perilky. Už jsou skoro hotové.

1.8.2010 13:59:01

Krasa
Diky moc - vypada to naramne. Zacinam shanet MEQ :).

3.8.2010 08:39:46

Tak už ho taky mám a čeká na překlad :-)
Tak mi akorát dorazil balíček od jedné nejmenované firmy a opět mě překvapilo, kolik vzduchu dokáže FFG prodávat ... Doufám, že vydaj aspoň nějaký rozšíření, aby se ten prostor využil... To je fakt děs, člověk už ty hry nemá kam dávat a tím spíš ho štve, když je v každý krabici 50% - 90% volnýho místa...

Jinak hra vypadá luxusně, moc se na to těším :-)

9.8.2010 12:24:53

to Merlin
Obal si karty do FFG obalů a hned budeš mít toho místa míň :-)
Každopádně o rozšíření si ta hra vyloženě říká, aneb Konieczka přijde k Petersonovi a říká: "Ahoj, Chrisi, mám tady pro Tebe boží hru z Tolkienovy Středozemě! Je tam hafo karet, hafo úkolů, hafo událostí, hafo encounterů a navíc se to krásně vleze do takové menší krabice!" A Petersen mu na to odpoví: "To jsou skvělé zprávy. Krabici nech, ale z toho hafa všeho odeber půlku ze všech karet, které tam máš, jenom aby se to dalo jakž takž hrát. Tu druhou půlku si schovej a za rok s nima vydáme rozšíření." :-)

9.8.2010 13:37:30

to Kadaver
No tak to máš recht, nějak tak to určitě bylo :-) No já počítám s tím, že karty nabydou pořádně, až zalaminuju CZ verzi, ale i tak je tam rezerva až dost :)

9.8.2010 14:56:52

další karty
Na schválení nahráty Peril karty. Teď se pracuje na kartách setkání. Je jich víc, takže trpělivost :)

13.8.2010 10:22:26

karty
Máte to tam.

13.8.2010 13:57:09

sappho
wow, karty s flavor textem...Obravdu zasloužíš obrovský dík, konečně si budem moct MEQ pořídit a hrát ho s plynulým čtením flavor textů, bez přeskakování nebo zasekávání se u slovníčku při čtení :)

13.8.2010 14:03:44

beholder
Něco podobného mi teď psal Cauly a jiní:) Asi pro naše prodejce nasadím procento z každé krabice, která se díky překladu prodala :-))))))) Každopádně hlavní překladatelský tým, Kadaver texty u některých karet, Bára flavor texty a ten zbytek.
Ne to je vtip. Jsem ráda, že svět Tolkiena objeví víc lidí, pro které je Aj stejná překážka jako pro mě kdysi. Teď je to o krapet lepší.

13.8.2010 14:08:38

překlad
S tou přirážko to byla opravdu sranda :-) Je nás tu spousta překladatelů.

Já jen aby to někdo nějak zle nepochopil.

13.8.2010 14:11:51

do třetice
Koncem srpna trošku polevím. Na chviličku. Mám objednanou Mafii II (moje jediná slabost ve světě pc her), takže chápete:)

13.8.2010 14:13:15

sappho
Bez angličtiny jsme to mohli vcelku v pohodě hrát tak, že já byl Sauron a přítelkyně co neumí anglicky hrála z hrdinu/y a karty setkání jsem ji četl (bojové karty by nějak našprtala :) ). Jednu hru jsme tak zkusili a dalo se to. Jenže já sice nemám problém s běžnou herní angličtinou, ale ty flavor texty mi dali často zabrat, že jsem musel použít slovník a to byly zbytečné prostoje. Teď můžem hrát oba za kteroukoli stranu a bez problému číst všechny flavor texty :)

ad Mafie: Chápu a závidím, mě by to nejelo :(

13.8.2010 14:19:56

Beholder ad Mafie
Tak to jsme dva :(

13.8.2010 14:20:45

Mafia
Já v loni pořizovala nový comp. Mám za sebou demo a už stříhám metr do plné verze. Ale to sem nepatří.

13.8.2010 14:22:36

bojové karty
Kadaver mi před nějakým dnem poslal jejich překlad. Nakonec to není tak hrozné. Hodně se opakují. Tak když comp přežije paření do noci, dám do kupy i je.

13.8.2010 14:24:32

úpravy
Konečně jsem došla na to jak lehce odstranit ty tmavé rožky, které se nelíbily Beholderovi. Když si počkáte s tiskem, tak to pak upravím. Na Peril kartách už to není, takže se budou opravovat jen Shadow a Plot karty. Ale možná až nakonec.

14.8.2010 13:49:59

sappho
god bless you sappho!

nemám dalších slov...super ;)

14.8.2010 13:57:15

Vybíráme z Bazaru

Virtů - umění vládnout
Virtů - umění vládnout
Akt. cena: 790 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas